#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/01/2011 21:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν πάει πιο χαμηλά



Το είδαμε κι αυτό: Να συσκέπτονται έξω από τη Νομική ένας εισαγγελέας, ένας ταξίαρχος της ΕΛΑΣ με τον Αλέκο Αλαβάνο, τον βουλευτή του Συνασπισμού, Θ. Δρίτσα και τον εκπρόσωπο της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης στους λαθρομετανάστες, Νίκο Γιαννόπουλο.

Δηλαδή να συσκέπτονται ο Νόμος και το Κράτος, με την εξωκοινοβουλευτική αριστερά, τον Λένιν  του Κολωνακίου, τον ΧΩΡΟ προώθησης της παγκοσμιοποίησης και του ανθελληνισμού, τον εκπρόσωπο του ΣΥΝ (για να ξέρουμε ποιοι είναι από πίσω) και τον …ξάδελφο του Καρβέλα.

Ακούσαμε επίσης και ότι ο κ. Ραγκούσης (του νομοσχεδίου περί ιθαγένειας) συνομίλησε με όλους τους εκπροσώπους μεταναστευτικών οργανώσεων στην Ελλάδα, επειδή όπως είπε η κ. Μακρή η κυβέρνηση δεν αισθάνεται ψυχολογικά καλά καθώς φοβάται επεισόδια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 21:57:15

    Κυβέρνηση αρλεκίνων ή απλά ανίκανων δημοσίων υπαλλήλων?

  2. Pilot avatar
    Pilot 27/01/2011 21:58:12

    ποτε μην λες ........... ποτε!!!
    παντοτε ο πατος ειναι ποιο χαμηλα απο ειμαστε!!!
    εχει ακομη δρομο !!!

  3. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 21:58:48

    Θα παραιτηθεί κανείς από όλους αυτούς τους άχρηστους που το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να συσκέπτονται????????????????

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:05:12

    Ορεστιε τους νομιμοποιουν οταν συσκεπτονται μαζι τους...!! οπως κανουν με τους Τουρκους !! Αυτο ειναι το κολπο... τι να πουμε μετα.. οταν βγουν με το καλο/κακο και μας τη λενε κ απο πανω.. τυπου.. "εαν ημασταν παρανομοι δε θα το συζητουσατε μαζι μας, αρα εχουμε δικιο το οποιο αναγνωριζετε !!"..
    Τι θα πουμε ??

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:28:12

      Και βέβαια τους νομιμοποιούν.
      Τότε τί είδους επικλείσεις στους νόμους κάνουν?
      Την αυστηρότητά τους την εξαντλούν μόνο στους Έλληνες φορολογούμενους.
      Στο οργανωμένο έγκλημα της διακίνησης ανυρώπων κοτούλες.
      Όπως και στους μιζαδόρους της Siemens

  5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 27/01/2011 22:07:54

    Γιατί δεν ρωτάτε τον κύριο Μαυρουδή Βορίδη να σας πεί πώς αδειάζει η Νομική;Κάτι θα θυμάται από τα νιάτα του...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 27/01/2011 22:13:59

      Τον υποστηρικτή του μνημονίου?

  6. tiramola avatar
    tiramola 27/01/2011 22:08:23

    Γιατί γκρινιάζεις, τελείωσαν τα ποπ κορν?

    • Orestios avatar
      Orestios @ tiramola 27/01/2011 22:11:21

      Τα καλά παιδιά του Δικτύου τί σου λένε Τιραμόλα/???
      Η απεργία πείνας συνεχίζεται με μπύρες?

    • loretta avatar
      loretta @ tiramola 27/01/2011 22:31:11

      βρε συ τιραμολα ....γιατι δεν περνεις εσυ μερικους σπιτι σου και οσο για δουλεια δωστους να μαζευουν τις δικε σου ελιες.

      οχι τιποτα αλλο θα δωσεις και λυση στον ΓΑΠ....να μην εχει και αγχος εκει στον ΝΤΑΒΟΣ

      και γινομαι φαιδρη και αναιδης διοτι το να λες..."τι εγινε τελειωσε το ποπ κορν"ειναι σαν να υπονοεις οτι οσοι δεν συμφωνουμε εδω μαζι σου περιμενουμε να δουμε αιμα και ξυλο...!!

      ελεος δηλαδη...

      • lampros avatar
        lampros @ loretta 28/01/2011 09:50:51

        Ο Τιραμόλια έχει πάρει κάνα-δυο για την γυναίκα του, και είναι πολύ ευχαριστημένος.

  7. ierofantis avatar
    ierofantis 27/01/2011 22:09:08

    Εδώ η Υπουργάρα Προστασίας , ο κ. Παπουτσής, είχε εντατική, λέει, σύσκεψη στο Υπουργείο με τους εκπροσώπους, ακούστε Συνέλληνες, των Λαθρομεταναστών, παρουσία και εκπροσώπου της Αστυνομίας, για την ήρεμη και αναίμακτη λήξη της κατάληψης...

    Δηλαδή μετά από 6 μέρες παράνομης κατάληψης, ο αρμόδιος Υπουργός της, κατά τα άλλα, οργανωμένης δημοκρατικής πολιτείας μας, παρουσία της διωκτικής Αρχής που είναι επιφορτισμένη με την τήρηση των νόμων σε αυτό το μπουρδέλο, συναντήθηκε μετά των εχόντων διαπράξει ποινικό αδίκημα (παράνομη είσοδο στη χώρα) και αντί να τους συλλάβει επι τόπου και να τους οδηγήσει στον εισαγγελέα για την απαγγελία κατηγορίας, τους κατέστησε συνομιλητές του...

    Γ@&ω τη χαμένη λογική μας...

    • tiramola avatar
      tiramola @ ierofantis 27/01/2011 22:14:23

      Εσένα έπρεπε να είχαν για διαχειριστή κρίσεων, σε λίγες ώρες θα καιγόταν η μισή πόλη...

      • Orestios avatar
        Orestios @ tiramola 27/01/2011 22:17:17

        Μεγάλη η αποτυχία τιραμόλα
        Δεν το σώζεις με τίποτα
        Νομιμοποίηση του οργανωμένου εγκλήματος από την κυβέρνηση ανίκανων δημοσίων υπαλλήλων

        • anonymous avatar
          anonymous @ Orestios 27/01/2011 22:20:38

          μιλανε ολοι μιλαν κι οι τιραμωλοι...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ tiramola 27/01/2011 22:23:39

        Τιραμολα, φιλε μου, καλησπερα. περα ως ΠΕΡΑ..
        Δε μου λες, η γαματη κυβερηση του ΓΑΠ δεν τους φορτωσε στο πλοιο της γραμμης ?? Το λιμενικο, η αστυνομια κλπ... και ο καπετανιος!!
        Εφτασαν Πειραια... μετα πως εφτασαν Σολωνος ?? δεν γνωριζαν οι Αρχες τις κινησεις τους?? τις γνωριζαν.
        Εαν δεν τις γνωριζαν ειναι για κρεμασμα διοτι στη θεση τους θα μπορουσαν να ειναι 300 ταλιμπαν και να σου κανουν το σπιτι καλοκαιρινο. καμπριο... με τα παιδια μεσα... οκ?? μη μιλας αυτες τις μερες... κανεις κακο στην κοινη λογικη. Διαβαζε.. ακου...

        και δεν ειναι καταληψιες. ειναι εισβολεις σε ξενη περιουσια!! Εισβολη και κατοχη!! δεν ειναι υπεπτησεις.. ειναι παραβιασεις Εθνικου Εναεριου Χωρου!! οκ?? μη παιζετε με τις λεξεις.. δε μασαμε !

        Εσεις και ο Παπαγελας

        ΠΠ

        • Orestios avatar
          Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:32:06

          Η ανικανότητα των "πολύ υπεύθυνων" υπουργών της "πολύ υπεύθυνης" κυβέρνησης κατέρρευσε.
          Ένα θέμα Εθνικής ασφαλείας δεν μπορούν να διαχειριστούν.
          Πρέπει να παραιτηθούν.'
          Πλήρως ανίκανοι.
          Τελικά ο Πάγκαλός όταν μιλούσε για κοπρίτες ποιόν "παρα πολύ υπεύθυνο" υπουργό από όλους αυτούς είχε στο μυαλό?

        • tiramola avatar
          tiramola @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:58:59

          Όπως είχα γράψει και χθες και πιστεύω τα προβλήματα πρέπει να τα διαχειρίζονται και να δίνουν λύση οι κοινωνικοί φορείς, η ίδια η κοινωνία με τους εκπροσώπους της.
          Δεν έχουμε αστυνομικό κράτος, έχουμε δημοκρατία και πολιτισμό!

          • ierofantis avatar
            ierofantis @ tiramola 27/01/2011 23:07:33

            Καλά, όταν μπουκάρει κανάς μελαμψός σπίτι σας και σας αλλάξει τα φώτα στις φάπες και σας ληστέψει (δεν πλέκω χειρότερο σενάριο, με καταλαβαίνεις, ε;) να ζητάτε στο εξής το δίκιο σας από τους Κοινωνικούς Φορείς, πανάθεμά σας.

            Ή πάρτε στο τηλέφωνο την Υπουργάρα Ξαδέρφη του Υπουργού και Συζύγου του Ερμηνευτού Αγ. Παντελεήμονα, να της εξηγήσετε το πρόβλημά σας.

            ΞΥΠΝΑ ΑΦΕΝΤΙΚΟ, ΒΓΑΛΕ ΤΙΣ ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ, ΣΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΨΙΧΑΛΙΖΕΙ.

          • Χαρίλαος avatar
            Χαρίλαος @ ierofantis 27/01/2011 23:23:46

            Και ΔΕΝ έχουμε δημοκρατία, έχουμε πασοκοκρατία!

            Χαρίλαος

          • S.T. avatar
            S.T. @ tiramola 27/01/2011 23:49:10

            Ναι, ας κάνουμε μια συνέλευση....σύντροφοι

          • lampros avatar
            lampros @ tiramola 28/01/2011 09:52:32

            Τι «δημοκρατία» και «πολιτισμό» ρε γυφταρμά, που τους νόμους τους υπαγορεύει η Τρόικα;

            Άντε από εδώ ρε σείς...

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ tiramola 27/01/2011 22:41:17

        Φίλε Τιραμόλα, με το συμπάθειο, αλλά τα ΈΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΤΑ.

        • tiramola avatar
          tiramola @ ierofantis 27/01/2011 23:04:07

          Η εποχή είναι σκατά.
          Τα προβλήματα καθημερινά και δύσκολα.
          Η διατήρηση της κοινωνικής συνοχής, απαραίτητη.

          • ierofantis avatar
            ierofantis @ tiramola 27/01/2011 23:08:59

            Ναι γαμώ τις συνοχές κρατάει η παρέα που θαυμάζεις.

            Να μου λείπει η συνοχή σας.

            Είναι η συνοχή των ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΩΝ.

      • S.T. avatar
        S.T. @ tiramola 27/01/2011 23:52:36

        ενώ τωρα "κάηκε" η μισή κυβέρνηση (ε ρε γέλια που θα κάνει ο Πάγκαλος)

      • S.T. avatar
        S.T. @ tiramola 27/01/2011 23:55:31

        ενώ τώρα "κάηκε" η μισή κυβέρνηση (ε ρε γέλια που θα κάνει ο Πάγκαλος!)

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/01/2011 22:10:44

    Μετά από όλα αυτά, οποιαδήποτε συμβιβαστική "λύση" και να βρεθεί θα αποτελεί σε συμβολικό επίπεδο μία μεγάλη ήττα της συντεταγμένης πολιτείας (ή των οποίων ψηγμάτων αυτής έχουν απομείνει). Η απονομιμοποίηση του κράτους θα είναι πλήρης και πλέον θα έχει δοθεί το σήμα της αδυναμίας που με τη σειρά του θα δώσει το σύνθημα της γενικευμένης ανομίας σε όλα τα επίπεδα

    Αν πραγματικά θέλουμε να περισώσουμε ο,τιδήποτε αν σώζεται, αποτελεί πλέον μονόδρομο η άμεση επέμβαση της αστυνομίας, η τάχιστη εκκένωση τού κτιρίου (ακόμα κι αν αυτό κοστίσει τις ζωές μερικών λάθρο) και η απέλαση των υπολοίπων εντός 48 ωρών. Είναι η τελευταία ευκαιρία για την επιβίωση αυτής της κοινωνίας, ειδάλλως ας ετοιμάζουμε το πρωτόκολλο παράδοσής μας στις ορέξεις του Ισλάμ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Αυριανιστής 27/01/2011 22:12:56

      Failes state αγαπητέ. Αποτυχημένο κράτος του GAP

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:11:05

    ΛαθροΠΑΣΟΚ, ΛαθροΜνημονιο, ΛαθροΔανειακη, ΛαθροΦρουτακια, ΛαθροΠρωθυπουργος!!.., ΛαθροΑδερφιαΠρωθυπουργου, ΛαθροΘοδωρας, ΛαθροΜιζενς, ΛαθροΤσουκρατος.., ΛαθροΝταλαρας…ΛαθροΑλαβανος

    καπως ετσι εχει μπουκαρει και το ΠΑΣΟΚ στη Χωρα… βλεπετε καμια διαφορα??
    Ενας ΑΓΠ λειπει – συγχρονος Ιμαμης, να τα οργανωσει και να κυβερνησει για 20 χρονια..! να μας παει στην Καμπουλ με ιπταμενο-πρασινο μαγικο χαλι. Χάλι.
    Πράσινο Χάλι.

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:12:00

      +1000

  10. Kostas D avatar
    Kostas D 27/01/2011 22:13:00

    ΕΤΣΙ ΦΩΝΑΞΕ ΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/01/2011 22:14:16

    Γιουσουφάκια προσκυνημένοι στους οθωμανους.

    Η κυβέρνηση αυτή θα ανοίξει τους τάφους των Ελλήνων.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αλλενάκι 27/01/2011 22:21:59

      "Jetzt ist Schluss mit der Humanität" (Τώρα τέλος με τον ανθρωπισμό), είχε πει ο Έριχ Μίλκε αμέσως μετά την αναχώρηση του Γκορμπατσώφ απο το Ανατολικό Βερολίνο τον Οκτώβρη του 1989, και αμέσως εξαπέλυσε τα ανατολικογερμανικά ΜΑΤ να μπουζουριάζουν αδιακρίτως διαδηλωτές.

      Και μπορεί μεν αυτή η επιλογή να μην έσωσε το εκεί καθεστώς, μήπως όμως αποτελεί πλέον τη μοναδική συνθήκη για να σωθούμε εμείς από την εισβολή των λάθρο;

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Αυριανιστής 27/01/2011 22:26:09

        Θα παρει συμβουλες απο την κυρατσα τη Γερμανιδα σημερα για το πως να διαχειριστει την κριση.. θα ερθει ενημερωμενος και ετοιμοπολεμος..
        θα κανει και κατι δηλωσεις..... διαλεξη!!! καταπελτης κατα της Νομιμοτητας !! της εγκεφαλικης μας νομιμοτητας...

        ΠΠ

  12. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 27/01/2011 22:16:16

    Εδω που εφθασαν τα πραγματα δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως.Η Ελλαδα ειναι χωρα περιορισμενης κυριαρχιας,οχι μονο με την εννοια του ΔΝΤ.οχι μονο με την εννοια του casus belli της Τουρκιας αλλα και με την υπαρξη στο εσωτερικο της εχθρικων πληθυσμων που πρεπει να κατευναζονται.
    Φυσικα εγω θα προτιμουσα την συγκρουση αλλα απο τη σκοπια εκεινων που δημιουργησαν αυτη την κατασταση στην οποια η Ελλαδα ΔΕΝ ανηκει πια στους Ελληνες ειναι λογικη.

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:16:23

    δεν παει ετσι.... Run to the Hills-Maiden θα παει σε λιγο....!!!
    ξερουν τι κανουν... αλλα δεν γνωριζουν οτι ειμαστε απροβλεπτοι ως λαος!! κανενας κατακτητης δεν το γνωριζε και γ αυτο τους πηραμε τα σωβρακα.. ολων !!

    ΠΠ

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:48:01

      Τι μου θύμισες τώρα φίλε ΠΠ...

      Το άσμα που αναφέρεις, καταγράφει μια δυσάρεστη κατάσταση, εξανδραποδισμού των ντόπιων Ινδιάνων από τους λευκούς...

      Προτιμώ για την περίπτωσή μας κάτι πιο επικό και ίσως αισιόδοξο...

      Into Glory Ride...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ierofantis 27/01/2011 22:52:05

        μια χαρα.. εχω ενα τραγουδι για καθε περιπτωση !!!! να σαι καλα.

        ΠΠ

        • ierofantis avatar
          ierofantis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:58:58

          Και εσύ αγαπητέ...

          Και έχε στο νού σου κάτι. Θα τα δούμε όλα σε αυτό το τσίρκο. Αλλά θα σταθούμε όρθιοι.

          Όσοι νομίζουν ότι θα μας γονατίσουν, έχουν λογαριάσει λάθος με το κομπιουτεράκι της Ιστορίας.

          Τις αφορμές ψάχνουμε... Οι αιτίες υπάρχουν.

          • Orestios avatar
            Orestios @ ierofantis 27/01/2011 23:14:46

            +10000

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/01/2011 22:16:29

    Αν το είχαν κάνει αυτό Έλληνες θα είχαν βλαστημήσει τη στιγμή που γεννήθηκαν από τα δακρυγόνα και τα γκλομπ όπως γίνεται σε κάθε διαδήλωση άλλωστε.

    Μας έχουν πουλήσει στους οθωμανούς.

    ΝΙΚΗ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ αλλενάκι 27/01/2011 22:22:32

      Δεν ειναι ετσι.Το ασυλο ισχυει για ολους και αν παρα τα αποτελεσματα των φοιτητικων εκλογων κυριαρχουν εκει μεσα οι αριστεριστες οφειλεται στο οτι ασχολουνται και ειναι ετοιμοι για φασαριες ενω η ΔΑΠ για παρτυ.
      Ειναι μονιμη η αδυναμια της δεξιας σε κινητοποιησεις.Πολιτικη νοειται μονο η ψηφος.Αρα οι δρομοι ανηκουν στους αλλους εστω και αν στις εκλογες εχουν μονοψηφια ποσοστα.
      Τα πραγματα θα αλλαξουν δυστυχως προς το χειροτερο μονο με την αναπτυξη ακροδεξιων ομαδων που επισης εχουν νοοτροπια βιας και πεζοδρομιου.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ψυχραιμια 27/01/2011 22:32:03

        Εύχομαι πραγματικά να ήταν συμπαιγνία για να αποκομίσουν οφέλη ότι επιλύουν προβλήματα και διαχειρίζονται κρίσεις και παίζουν και αριστερά και δεξιά.
        Είναι το λιγότερο κακό.

        Οι μετανάστες το δήλωσαν: περνάμε καλά εδώ, έχουμε δουλειές, δεν είμαστε φτωχοί, ούτε δυστυχισμένοι, έχουμε οικογένειες, έχουμε συγγενείς, δε μας λείπει τίποτα.

        Τι κάνουν εκεί μέσα τότε?

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ αλλενάκι 27/01/2011 22:41:05

          Θελουν νομιμοποιηση και αδειες παραμονης και πολιτικα δικαιωματα.Τα εγραψαν στην ανακοινωση τους.

          • δρόμος avatar
            δρόμος @ ψυχραιμια 28/01/2011 11:15:39

            Άρα, αυτός που τους υποκινεί προσδοκά ωφέλη από τα πολιτικά τους δικαιώματα, και αυτός ίσως δεν είναι μόνο ο ΣΥΝ, και μάλλον όχι οι εξωκοινοβουλευτικοί...Γιατί δεν πάτε μέχρι το τέλος τον συλλογισμό? Ποιός λαχταρά για ψήφους μεταναστών?

            Ψυχραιμία, καιρό τώρα παρακολουθώ τη διαυγή σου σκέψη. Διαφωνώ κάθετα με τις ηττοπαθείς θέσεις που εκφράζεις καμμιά φορά, θάρρος μας χρειάζεται και όχι παραίτηση. Συμφωνώ όμως γενικότερα με την ήρεμη προσέγγιση. Η φράση σου "πολιτική νοείται μόνο η ψήφος" για τη ΝΔ συμπυκνώνει με θαυμάσιο τρόπο την πεμπτουσία των αντιρρήσεών μου για τη μέχρι τώρα πορεία της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Ελπίζω ότι με την κινητοποίηση στη βάση, όπως έχει πρόσφατα αναγγελθεί, αυτό θα αλλάξει. Χρειαζόμαστε πράγματι συμμετοχή της κοινωνίας στα τρομερά τεκταινόμενα, κι αυτό δεν γίνεται μέσα από την κοινοβουλευτική δράση, αποκλειστικά!

  15. man8os avatar
    man8os 27/01/2011 22:18:21

    Μοιραιοι και αβουλοι ανταμα προσμενουμε σε καποιο θαυμα...
    (για την κυβερνηση)
    Αλλα που ειναι και η αντιπολιτευση? Ο κυριος Σαμαρας θα καλεσει την κυβερνηση να παραιτηθει?

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:18:35

    Δεν παει πιο χαμηλα??? Παει !!!
    Με το ΠΑΣΟΚ και το ΓΑΠ+φιλοι. οταν φτανουν πατο, σκαβουν να πανε παρακατω ! εκει ειμαστε. στο σκαψιμο !

    ΠΠ

  17. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/01/2011 22:19:07

    Δύο πιθανότητες παίζουν:

    ή να το έχει οργανώσει το Πασοκ αυτό για να αποκομίσει επικοινωνιακά οφέλη

    ή προσκυνάνε τους οθωμανους και την Τουρκία.

    Τελεία και παύλα.

    Προτιμώ να το έχει οργανώσει για επικοινωνιακά οφέλη.

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 27/01/2011 22:20:11

      Failed state αλλενακι

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Orestios 27/01/2011 22:23:34

        Ή συμπαιγνία, υπό την πίεση δήθεν, να δώσει ιθαγένειες σε 2 εκ. ψηφοφόρους.

        Έχει προγραμματιστεί απογραφή πληθυσμού τέλος Μαρτίου και κτιρίων αρχές Απριλίου.

        • Orestios avatar
          Orestios @ αλλενάκι 27/01/2011 22:33:39

          Το παιχνίδι όσο στημένο και να είναι δεν μπορεί να συνεχίζεται άλλο.
          Το να καλύπτουν τους μιζαδόρους είναι σύμπραξη σε έγκλημα κατά τους Ελληνικού λαού.

        • Aris. A avatar
          Aris. A @ αλλενάκι 27/01/2011 22:50:09

          αλλενάκι σιγά μην το έχει οργανώσει επικοινωνιακά το Πασόκ.

          Αχρηστοι είναι οι άνθρωποι και απλά πιαστήκανε στον ύπνο και επειδή συμβαίνουν τα γεγονότα στο κέντρο της Αθήνας και δεν μπορούν τα ΜΜΕ να ρίξουν στάχτη στα μάτια των πολιτών επιτέλους ξεφτιλίζονται στα μάτια της κοινής γνώμης.

          Είναι η πρώτη μεγάλη πατάτα του Πασόκ.

          Εχει να πέσει πολύ γέλιο αν ο Αλαβάνος που είναι έξυπνος αποφασίσει να τους δουλέψει και άλλο θα γελάσει κάθε πικραμένος.

          Αλέκος πάρτους και πηγαινέ τους στην υπουργάρα τον Ραγκούση κάνε κατάληψη στο υπουργείο και ζήτησε εδώ και τώρα χαρτιά από όλους.

          Εν ανάγκη αν αρνηθεί ο Ραγκούσης οργάνωσε πορεία στο αεροδρόμιο όπου επιστρέφει ο ΓΑΠ άναψε καπνογόνα για υποδοχή του όπως κάνουν οι φίλαθλοι.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 27/01/2011 22:30:17

      Γνωριζε τα παντα ολα.. αλλα ΠΑΣΟΚΙΚΑ σκεπτομενοι λενε.. αστους να το κανουν μπαχαλο.. να δουλεψει η κοινωνικη διαμαρτυρια,, να τα βαλουνε με τους Αλαμπανους.. να γλιτωσουμε απο επισκεψη ΔΝΤ και πορισμα Μιζενς κ εχει ο Αλλαχ. Συγχρονως σου λεει.. θα την πεσουν ολοι στο ασυλο !! οχι το ΠΑΣΟΚ η κοινωνια.. ετσι οταν θα ερθουν να μου το διαλυσουν με τα Μνημονια και τα Δανεια και μπουν μεσα.. θα το εχει λυσει η κοινωνια και η αντιπολιτευση το θεμα... μετα θα ερθω εγω το ΓΑΠ το τιτανοτεραστιο να μπω στη μεση να δωσω λυση στα παντα ολα. Θα με υμνουν.. ολοι..
      ΠΑΣΟΚ ειναι αυτο δεν ειναι ΝΔ.. !

      ΠΠ

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:35:05

        Είναι δυνατόν να νομίζουν ότι θα αλλάξουμε γνώμη για το ΔΝΤ και το ξεπούλημα του μνημονίου για ένα κ.λοάσυλο?

        Άσυλο δεν υπάρχει πουθενά.

        Το σπίτι μας είναι άσυλο, αλλά αν διαπράξουμε αδίκημα το άσυλο αίρεται.

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 27/01/2011 22:43:13

          ξερεις τι..? πες αυριο μαζευομστε ολοι και παμε και καταλαμβανουμε πχ ενα ΙΚΑ, μια Εφορια και ξεκιναμε απεργια πεινας. Αιτημα ?? Μεσα οσοι τα εφαγαν απο Μιζενς !! διαφορετικα θα μας παρετε με φερετρα.. ολα τα ΜΜΕ εκει απο πριν. μεσα.. οργανωμενα... Λαιβ 25ω/24ωρο.
          τι θα γινει?? το κανουμε να δουμε?? ψαχνω παρεα....

          ΠΠ

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 22:54:22

            μα έτσι θα γίνει στην τελική, εμείς έχουμε Κούγκι, δεν χρειαζόμαστε άλλες πατέντες ξεσηκωμένες από τις αδελφότητες και σία

          • skeptiki avatar
            skeptiki @ αλλενάκι 28/01/2011 00:41:57

            Είχαμε Κούγκι, τώρα έχουμε καναπέ, πατατάκια, τηλεόραση και ιντερνετ. Μην ονειρεύεστε επαναστάσεις οι "νοικοκυραίοι" όλα θα παιχτούν με τους τολμηρούς όχι με τους πολιτισμένους καλαμαράδες. Μπορεί να βρίζετε τους ακραίους αλλά διεκδικούν και παίρνουν ρίσκα... εμείς συζητάμε και διαφωνούμε, εκείνοι εκβιάζουν και κερδίζουν τους κουλτουριάρηδες μορφωμένους αναλυτές... άστα .....

          • Χαρίλαος avatar
            Χαρίλαος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/01/2011 23:35:03

            Εγώ δεν έρχομαι... Θα μας ρημάξουν στο ξύλο... Δεν έχω και χαρακτηριστικά μετανάστη μπας και το γλύτωνα...

            Χαρίλαος

  18. καφενόβειος avatar
    καφενόβειος 27/01/2011 22:20:11

    Έπρεπε να διαχειρίζεται την κρίση ο Πάκης για να δούμε τί σημαίνει "πυγμή"!

    • pilot avatar
      pilot @ καφενόβειος 27/01/2011 22:29:16

      σιγα ρε φιλε να μην σκεισεις κανενα καλτσον !!!!
      με την φορα που πειρες να συγκρινεις το ενα με τον αλλο!!
      τι δουλεια εχει μια δολοφονια ....... με τον κοτσο?
      ελπιζω να ξερεις ποιον λεω κουτσο,......... τον προβοκατορα τον Γιαννοπουλο!!

      • καφενόβειος avatar
        καφενόβειος @ pilot 27/01/2011 22:32:57

        Έχεις δίκιο pilot, τα Δεκεμβριανά ήταν πιο δύσκολο event. Αν ο Πάκης
        διοικούσε σήμερα θα ζωγράφιζε!

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ καφενόβειος 27/01/2011 22:47:18

          Πορτοκαλί Δεκεμβριανά.

  19. Tassos avatar
    Tassos 27/01/2011 22:31:47

    Εδώ ρε παιδιά το μεταναστοφιλόφιλο ΣΚΑΙ έλεγε ότι το Φόρουμ μεταναστών χρηματοδοτείται από τον...ΟΗΕ, το Υπουργείο Εργασίας!!!! και άλλες ελληνικές υπηρεσίες. Δηλ. χρηματοδοτώ τον Γιαννόπουλο τον υποστηρικτή του Κουφοντίνα? ΡΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Tassos 27/01/2011 22:53:08

      Άμα δεις και τα εκατομμύρια ευρώ που είναι εγγεγραμμένα στους κωδικούς του προϋπολογισμού για αυτούς, μάλλον έχεις αργήσει... να φύγεις για το Βουνό!

  20. Aris. A avatar
    Aris. A 27/01/2011 22:35:39

    Εγώ απόψε νοιώθω ποιό καλύτερα από ότι χθές.

    Καταρχήν στον μέσο πολίτη αποδεικνύεται ξεκάθαρα η διαχειριστική ανεπάρκεια της κυβέρνησης.

    Οσα με κόπο και εκατοντάδες ώρες προπαγάνδας είχαν φιλοτεχνήσει τα μέσα ενημέρωσης στα μάτια των ελλήνων νοικοκυραίων ότι ευτυχώς ήρθε το Πασόκ που ξέρει να κυβερνάει σε αντίθεση με την άτολμη και άχρηστη ΝΔ απόψε καταρρέει.

    Εγώ αν ήμουν Σαμαράς θα απευθυνόμουν στην κοινή γνώμη και θα της ζητούσα να αναρρωτηθεί εάν αυτή η κυβέρνηση που δεν μπορεί να απομακρύνει τρακόσιους νοματαίους από την νομική είναι ικανή να διαπραγματευθεί με το ΔΝΤ και με την Τουρκία για τα εθνικά θέματα.

    Μακάρι αυτό το μπάχαλο που αγγίζει τα όρια της κωμωδίας να διατηρηθεί επί ημέρες.

    Ευτυχώς που υπάρχει ο Αλαβάνος που βρήκε ευκαιρία να αναστηθεί πολιτικά και πιστεύω να αρπάξει την ευκαιρία από τα μαλλιά και να συνεχίσει να δουλεύει ψιλο γαζί τον Παπανδρέου.

    Εγώ στην θέση των καταληψιών να σας πω τι θα έκανα για να αποτελειώσω την ελληνική πολιτεία και να γραφτώ στην ιστορία.

    Θα πήγαινα στο κτήριο που μου προτείνουν με πορεία με προστασία της αστυνομίας και στην συνέχεια θα πήγαινα στο υπουργείο Εσωτερικών όπου θα ζητούσα από τον χεσμένο Ραγκούση και την ξαδέρφη του να μου δώσουν χαρτιά εδώ και τώρα.

    Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχιστεί το ξεβράκωμα της κυβέρνησης επί μέρες από μια χούφτα μεταναστών.

    Εκτός από εμένα ευτυχισμένος αποψε είναι και ο Πάγκαλος που βλέπει την επιτυχία με την οποία χειρίζεται ο Ραγκούσης την "κρίση της Νομικής".

    Τουλάχιστον σε αυτόν μπορούμε να του σούρνουμε ότι του σούρνουμε αλλά χειρίσθηκε βαρβάτες κρίσεις όπως Ιμια και Οτσαλάν.

    Α ρε Παυλόπουλε βλέπω να σε αναζητούμε σε λίγο για να επιβάλεις την τάξη.

    Εχουν μεγάλη πλάκα τα αποψινά.

  21. καφενόβειος avatar
    καφενόβειος 27/01/2011 22:36:31

    Διακρίνω πάντως μια δυσανεξία στο κοινό απέναντι στον αντιμνημονιακό Αλαβάνο.....

  22. factorx avatar
    factorx 27/01/2011 22:41:30

    Μπορεί κάποιος να το διασταυρώσει ??
    Η Κορίνθου στην Πάτρα αυτή την στιγμή κλειστή απο 100 περίπου άτομα που ανήκουν στον αντιεξουσιαστικό χώρο .Εχουν βάλει στην μέση του δρόμου κάδους απορρυμμάτων και ετοιμάζονται για πορεία στην πόλη της Πάτρας για συμπαράσταση στους μετανάστες που είναι στην νομική.
    Αναρτήθηκε από crimesnews

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ factorx 27/01/2011 22:52:06

      Αλήθεια είναι, το γράφει και ένα μεγάλο Πατρινό site:

      http://www.thebest.gr/news/view/51324

  23. BlueSky avatar
    BlueSky 27/01/2011 22:47:38

    Έχει εξευτελιστεί το ελληνικό έθνος! Έκαναν τον αναρχοψευτοέλληνα λάτρη των μουσουλμάνων Γιαννόπουλο, συνομιλητή του Ταξιάρχου.
    Έλα μ@@νί στον τόπο σου!

  24. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/01/2011 22:49:45

    Αλήθεια πρέπει να είναι.
    από εγκληματικότητα:

    Γενικευμένη κινητοποίηση σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη - Πάτρα- Χανιά από αντιεξουσιαστές και αντιρατσιστές.

    Θεσσαλονίκη: Πορεία αλληλεγγύης στους μετανάστες
    Συγκέντρωση στο άγαλμα Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη και πορεία στους δρόμους της πόλης πραγματοποίησαν το βράδυ της Πέμπτης μέλη της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης στους μετανάστες απεργούς πείνας.
    Στην κινητοποίηση σε ένδειξη συμπαράστασης στους μετανάστες απεργούς πείνας της Αθήνας συμμετείχαν και άτομα από συλλαλητήριο κατά της ακρίβειας που ήταν σε εξέλιξη και διοργανώθηκε με πρωτοβουλία της Ένωσης Δημοσιοϋπαλληλικών Οργανώσεων Θεσσαλονίκης.
    Η πορεία κινήθηκε σε κεντρικούς δρόμους της πόλης για να «γυρίσει» στο σημείο αφετηρίας της. Οι διαδηλωτές φώναζαν συνθήματα συμπαράστασης στους μετανάστες απεργούς πείνας.
    Μετά την ολοκλήρωση της πορείας ορισμένοι από τους διαδηλωτές έβαλαν φωτιά σε κάδους σκουπιδιών στην οδό Εγνατίας με αποτέλεσμα η κυκλοφορία των αυτοκινήτων να έχει διακοπεί.

    Πάτρα
    Ομάδες αντεξουσιαστών συγκεκτρώθηκαν πριν από λίγη ώρα έξω απο το παράρτημα του Πανεπιστημίου Πατρών στην Πάτρα και έκλεισαν με κάδους την οδό Κορίνθου στο ύψος της Κολοκοτρώνη. Στη συνέχεια προχώρησαν σε πορεία- η οποία είνια σε εξέλιξη- σε καντρικούς δρομους της Πάτρας.
    Οι αντεξουσιαστές διαμαρτύρονται για τους μετανάστες. Στο σημείο υπάρχει αστυνομική δύναμη για την αποτροπή επεισοδίων.

    Χανιά
    Συλλαλητήριο συμπαράστασης στους μετανάστες που έχουν καταλάβει την Νομική Σχολή πραγματοποίησαν 200 άτομα στα Χανιά, στην πλατεία της δημοτικής αγοράς.
    Ακολούθησε πορεία στους δρόμους της πόλης η οποία κατέληξε στο δημαρχείο, όπου υπήρχαν παρατεταγμένες αστυνομικές δυνάμεις. Όπως έγινε γνωστό από την αστυνομία, οι δυνάμεις που ήταν εκεί εκτίμησαν ότι οι διαδηλωτές θα προχωρήσουν σε κατάληψη του δημαρχείου και έτσι δημιούργησαν μια ανθρώπινη «αλυσίδα» μπροστά από το κτίριο και με περιορισμένη χρήση χημικών απομάκρυναν τους διαδηλωτές, οι οποίοι στη συνέχεια κατευθύνθηκαν στην πλατεία της δημοτικής αγοράς.
    Στο κέντρο, αλλά και σε αλλά σημεία της πόλης παραμένουν οι αστυνομικοί, η παρουσία των οποίων θα είναι έντονη και κατά τη διάρκεια της νύχτας

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ αλλενάκι 27/01/2011 22:52:12

      αλλενάκι χάσανε τον έλεγχο.

      Εκέννωση της Νομικής δεν κάνεις 5 και 30 το μεσημέρι με ανοιχτά τα μαγαζιά.

      Παταγώδης αποτυχία.

      • Έρεβος avatar
        Έρεβος @ Aris. A 27/01/2011 22:59:06

        Σωστά.

        Από χτεσινό σχόλιο:
        h--p://www.antinews.gr/2011/01/26/82055/#comment-621098
        "Οι φωστήρες της κυβέρνησης λοιπόν προτού, εκτός των άλλων δεινών, μας κάνουν και “Λίβανο” να βρουν 9-10 κλούβες να παρουν καμμιά κατοστή εκαμ και ματ και κατά τις τρεις η ώρα το πρωί που κοιμούνται δημοσιογράφοι και πολίτες να μπουκάρουν στη νομική και να την “αδειάσουν”. Μετά τσάκα-τσάκα ας τους διασκορπίσουν στους πλησιέστερους καταυλισμούς στην Αθήνα.

        Ασε μετά τις ΜΚΟ, τα παρατηρητήρια, τα πρωινάδικα και τα μεσημεριανάδικα να αλαλάζουν. Σε τρεις μέρες θα έχει ξεχαστεί το πράγμα και θα έχει κοπεί και ο τσαμπουκάς ορισμένων που έχουν περάσει, όχι αδίκως, τη χώρα μπάτε σκύλοι αλέστε και αλεστικά μη δίνετε."

    • kostasxan avatar
      kostasxan @ αλλενάκι 28/01/2011 00:55:55

      Ξάνθη
      Πορεία αλληλεγγύης στους λαθρομετανάστες από 100 άτομα, ήταν περίπου 9.30 μ.μ. βράδυ Πέμπτης
      Φώναζαν, έκαναν γύρο το κέντρο της πόλης και μετά πήγαν για μπύρες.
      Μηδέν πιθανότητα για φασαρίες, αφού καταστηματάρχες και κόσμος έβγαιναν και τους κοίταζαν λοξά...

  25. Έρεβος avatar
    Έρεβος 27/01/2011 22:53:02

    Είναι ασύλληπτο το πως τα κατάφεραν αυτοί οι ανίκανοι (ΠΑΣΟΚ) και ο ιδεολογικός τους κλάδος (ΣΥΡΙΖΑ-ακροαριστερά) να δημιουργήσουν τέτοιο μπλέξιμο από το πουθενά.

    Ας ελπίσουμε ότι για κανα δυο μέρες, όσο κρατήσει το επεισόδιο, θα συγκρατήσει ο Ερντογκαν τους στρατηγούς του και δεν μας ανακύψει καμμιά έκπληξη με τους τούρκους εξαιτίας μερικών εκατοντάδων λαθρομεταναστών και της απύθμενης μικρόνοιας και ανοησίας κάποιων κρετίνων που αυτοαποκαλούνται αριστεροί.

    • victoria avatar
      victoria @ Έρεβος 27/01/2011 22:58:20

      Διάβασα ιδεολογικός κάδος..! Σωστό κι αυτό

  26. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 22:55:08

    Γενικευμένη ανομία και μπάχαλο.
    Επόμενο δεν είναι όταν αθωώνονται οι μιζαδόροι της Siemens?
    To παράδειγμα που δίνει η κυβέρνηση συγκάληψης των κλεφτώς είναι να παρανομεί ο καθένας, εκτός από τους άγρια φορολογούμενους Έλληνες.

    Γιατί δεν παραιτούνται οι ανίκανοι υπουργοί?
    Στο μεταξύ το GAP κάνει πάρτυ στο Νταβός.
    Κανονικό μπουρδ..λο

  27. what avatar
    what 27/01/2011 23:35:06

    Αυτά που συμβαίνουν είναι απίστευτα!
    Από χθες με έχει πιάσει ένα νευρικό γέλιο ...

    Λοιπόν, από 'δω και πέρα θα κάνω ό,τι περνάει απ' το χέρι μου ώστε να φοροδιαφεύγω.

  28. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 27/01/2011 23:36:47

    This is not a government. This is the mappet show tonight.

  29. babayaro avatar
    babayaro 28/01/2011 00:39:23

    no flags,no troops,no ships.... γκριζα ζωνη και η Αθηνα!.. αυτο που λειπει ειναι ο Παπουτσης να βγει και να πει "Ευχαριστω Την Αμερικανικη Κυβερνηση"...

  30. αμφισβητίας avatar
    αμφισβητίας 28/01/2011 01:57:06

    Με ενα κόκκινο φωτακι μια ταμελιτσα "διανυκτερευουμε" και μια δηλωση στην πολεοδομια μπορουσαν να νομιμοποιησουν με τον καινουργιο νομο και αλλαγη χρησης σε ξενώνα και οικο αν ...χης την Νομικη.
    Σε μια κουταλια νερό πνιγονται.
    Τοση φασαρια για το τιποτα.

  31. enianos avatar
    enianos 28/01/2011 09:13:34

    Ο κάτοχος του κτηρίουΠατησίων και ηπείρου, έχει δηλώσει το ακίνητο στην εφορία ότι το ενοικιάζει? Πληρώνει τον αναλογούντα φόρο ? Η αρμόδια αρχή μπορεί να μας πει αν οι ένοικοι έχουν άδεια παραμονής στην χώρα ? Ταξιδιωτικά έγγραφα κτλ? Αν όχι γιατί έχει ασυλία?

  32. kostas avatar
    kostas 28/01/2011 09:39:44

    Τα πρεζόνια πρέπει να πάνε αλλού, τα κέντρα απεξάρτησης πρέπει να φτιαχτούν αλλού, οι πουτάνες πρέπει να πάνε αλλού, οι γύφτοι πρέπει να πάνε αλλού, οι χωματερές πρέπει να γίνουν αλλού, και όλα πρέπει να γίνουν κάπου αλλού. Μακριά απ’ τον κώλο μας κι όπου θέλει ας είναι.

  33. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 28/01/2011 09:42:41

    ωραια τα τακτοποιησαν. Εφερε το Πασοκ απο την Κρητη (τυχαιο: Κρητη;) τους Ομηρους της , ο ΣΥΝ τους αχωσε στη Νομικη(τυχαιο:Νομικη;) και τα εξαπτερυγα σε ομοφωνια με την Μανα Ν.Δ ουρλιαζουν κατα του Ασυλου(τυχαιο:Παγο αιτημα).
    ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΗΛΗΘΙΕ ΛΑΕ.
    γΑΡΓΑΡΑ Η ΖΗΜΕΝΣ, ΓΑΡΓΑΡΑ Η ΑΝΕΡΓΙΑ, ΓΑΡΓΑΡΑ Η ΠΕΡΟΚΟΠΕΣ ΜΙΣΘΩΝ ΚΑΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΩΝ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ.
    Κατα τα αλλα καντε και εδω διασλογικη συζητηση οπως στα παραθυρα των Μ.Μ. Εξαθλιωσης.

  34. ΓΙΑΝΝΗΣ .Κ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ .Κ. 28/01/2011 10:00:47

    ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΟΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.ΤΑ ΟΡΦΑΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΞ ΕΧΟΥΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ,ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ,ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ,ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΙΕΤΑΙ ΜΕ ΕΥΧΟΛΟΓΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ.ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΞΕΒΟΛΕΥΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΝΕΥΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΤΗΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ ΜΑΣ.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ΓΙΑΝΝΗΣ .Κ. 28/01/2011 11:33:15

      Σωστά τα λες. Αν τα έγραφες και με πεζά, θα σε διαβάζανε και μερικοί.

  35. kostas kerkyra avatar
    kostas kerkyra 28/01/2011 14:23:22

    Εάν 270 έλληνες έκαναν κατάληψη στην βουλή τι
    διαπραγματεύσεις θα γινόταν ? και πως θα τους έβγαζαν

  36. sakis avatar