#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/01/2011 08:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν ξεκίνησε καθόλου καλά ο κ. Καμίνης



Δεν ξεκίνησε καθόλου καλά, απ΄ ότι μαθαίνουμε, ο νέος δήμαρχος Αθηναίων, Γιώργος Καμίνης. Οχι ότι φταίει αυτός αλλά διότι κάποιοι συνεργάτες του δεν μπορούν να εγκαταλείψουν δουλείες του παρελθόντος.

Αυτό ακριβώς έγινε και με την κλοπή του δημαρχείου η οποία επιχειρείται να γίνει πολιτική εκμετάλλευση. Μπήκαν λοιπόν κάποιοι κλέφτες και πήραν έξι – εφτά παλαιά κομπιούτερ που περιείχαν, όπως λέγεται, στοιχεία για όλες τις προμήθειες του δήμου.

Μα όλα αυτά τα στοιχεία, όπως και ο ίδιος ο δήμαρχος παραδέχθηκε μπορούν να ανακτηθούν. Δεν το ήξεραν αυτό οι κλέφτες και ρίσκαραν να καλύψουν κάποιες πιθανές ατασθαλίες; Αστεία πράγματα.

Υπάρχει κι άλλο θέμα όμως. Οι πληροφορίες μας κάνουν λόγο για διαρροή της είδησης από το επικοινωνιακό επιτελείο του κ. Δημάρχου σε συγκεκριμένη εφημερίδα του συγκροτήματος Λαμπράκη, στα ΝΕΑ συγκεκριμένα. Κανείς άλλος δεν το πήρε χαμπάρι διότι επελέγη η συγκεκριμένη εφημερίδα προκειμένου να διαρρεύσει την Κυριακή η είδηση. Μήπως γιατί ο σύμβουλος επί θεμάτων επικοινωνίας του κ. Καμίνη ήταν πρώην στέλεχος του ΔΟΛ; Μάλλον τυχαίο...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 05/01/2011 09:13:46

    Μ'αυτον θα εχουν οι Αθηναιοι δημοτες κακα ξεμπερδεματα.
    Πρασινος παρατρεχαμενος υπαλληλακος της συμφορας με το 12% των Αθηναιων Δημαρχος της Σαιεντολογιας.

  2. "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
    "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 05/01/2011 09:25:55

    Μάλλον θα μας προκύψει νέος... Σαρτζετάκης! Η υπόθεση με τους υπολογιστές, μου θυμίζει το απίθανο που εκστόμισε στη Βουλή ο Καρατζαφέρης, ότι οι απεργοί της ΔΕΗ κατεβάζοντας τους διακόπτες, μπορούν να καταστρέψουν τα αρχεία όλων των υπολογιστών! Μα τόσο απίστευτα άσχετοι μας κυβερνάνε;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 05/01/2011 10:07:33

      Και χειρότερα. Εδώ ο άλλος πήγε να μας πείσει ότι με mobo χωρίς επεξεργαστή μας κλέβουν στα πρατήρια! Go figure που λένε και οι φίλες μας οι Άγγλοι...

    • lampros avatar
      lampros @ "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 06/01/2011 16:38:47

      Σαρτζετάκης δεν λες τίποτα.

      Καμίνης και Μπουτάρης είναι Ναπολέοντες (νομίζουν) και εμείς κάφροι.

      Δεν έχουμε δεί ακόμα τίποτα...

  3. sawas avatar
    sawas 05/01/2011 09:30:23

    Θυμάσαι κανέναν να ξεκίνησε καλά?
    Καλή η καταγραφή αλλά να μην μείνουμε εκεί, άλλωστε λάθη όλοι κάνουμε, ειδικά στην αρχή.....
    h**p://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=83056&cid=6

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/01/2011 09:30:54

    Εδω δεβ ασχοληθηκε κανεις με την υποκλοπη των τηλεφωνικων γραμμων του Δημου απο το πολιτικο γραφειο του Σκανδαλιδη. Μια που το βρηκαν , μι απου το εθαψαν, ΟΛΟΙ !! τσαμπα τηλεφωνα εκανε ο Σκανδαλιδης προεκλογικα...

    ΠΠ

  5. blog collector avatar
    blog collector 05/01/2011 10:05:39

    Δεν έκλεψαν ΗΥ αλλά τους σκληρους δίσκους. Για τ ονομα του Θεου εστιάστε και λίγο σ αυτό. Πιο στοχοποιημένη ληστεία δε θα μπορούσε να γίνει. Ποιος ξέρει τη ρεμούλα θα χε πέσει κι εκεί.
    Η Αθήνα ψήφισε όχι για να έρθει ο καμινης αλλα για να φύγει ο κακλαμανης

    • Zio avatar
      Zio @ blog collector 05/01/2011 10:58:10

      Ο Κακλαμάνης δεν μπορούσε να τα σβήσει ΠΡΙΝ παραδώσει? δεν μπορούσε να γίνει "ληστεία" ΠΡΙΝ παραδώσει? δεν μπορούσε να πάρει φωτιά ο όροφος ΠΡΙΝ παραδώσει?
      Αλλά ήταν πιο λογικό να γίνει αυτό ΜΕΤΑ την παράδοση?

      έλεος! οκ, άχρηστος ο Κακλαμάνης, αδιάφορος, πιθανόν και να τσέπωσε αρκετά, αλλά μην βαράμε παλαμάκια με την μία σε προβοκάτσιες χθεσινών...

      • Crocodile avatar
        Crocodile @ Zio 05/01/2011 14:45:26

        πιθανόν και να τσέπωσε αρκετά...
        Πόσο απλά το λες... Και δε ζητάς να πάει φυλακή ο τσεπάκιας. Η προπαγάνδα είναι μεγαλύτερο έγκλημα...

        Απ'τα μεγάλα λάθη του Σαμαρά η υποστήριξή του.

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ blog collector 05/01/2011 11:14:58

      Ναι βρε, από τις 7 Νοεμβρίου που έγιναν οι εκλογές, ήταν τόσο μακάκες αν είχαν την φωλιά τους χεσμένη, ώστε να τα αφήσουν όλα στους σκληρούς δίσκους...

      • blog collector avatar
        blog collector @ Μάρκος 05/01/2011 16:40:07

        Ήταν και είναι

    • Orestios avatar
      Orestios @ blog collector 05/01/2011 17:40:52

      Ενώ αν είχε τους σκληρούς θα ήταν ικανότατος. 5 μόλις μέρες Δήμαρχος και δηλώνει αδυναμία άσκησης καθηκόντων!!!!!!!!! Σε ποιόν να το πεις και να μην γελάσει?

    • lampros avatar
      lampros @ blog collector 06/01/2011 16:39:32

      Δεν έκλεψαν ΗΥ αλλά τους σκληρους δίσκους.

      Ποιός το λέει αυτό; Εγώ τους ΗΥ διάβασα ότι έκλεψαν...

  6. κοπριτης avatar
    κοπριτης 05/01/2011 10:59:53

    Τι ασχολείστε με τον λίγο κιαυτός με τα ελικόπτερα θα φυγει νύχτα.

  7. Orestios avatar
    Orestios 05/01/2011 15:42:56

    Α, καλά!
    Κουκουρούκου δημαρχία.

  8. sarittarius avatar
    sarittarius 05/01/2011 17:21:54

    Άχου ο Καμιιιιιιιιιιιιιιίνης. Στον Άγιο Παντελεήμονα πότε θα ξαναπάει? Τον περιμένουν πως και πως. Φτιάχνουν κι ωραίες ομελέτες εκεί...

    • Zio avatar
      Zio @ sarittarius 05/01/2011 17:51:09

      και βγήκαν και πήλινα light (και χωρίς πέτσα)

  9. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 05/01/2011 17:52:36

    Κύριε Καμίνη
    Άλλο η σίγουρη θέση του Συνηγόρου του Πολίτη, που σας αποζημίωνε το Κράτος και μεριμνούσατε να στέλνετε πάντα τον λογαριασμό εις βάρος του, γιατί δεν γνωρίζατε όλα τα θεματα ,σε βάθος και πιθανόν να κτίζατε με τον τρόπο αυτό ,μελλοντική καρριέρα και άλλο, η πολιτική θέση του του πρώτου Δημάρχου της Χώρας.

  10. theod avatar
    theod 05/01/2011 23:58:40

    Στοιχειώδη πράγματα: οι υπολογιστές ήταν συνδεδεμένοι στο δίκτυο του Δήμου, γινόταν backup? χάθηκαν σίγουρα δεδομένα ή μία στημένη κλοπή κι από ποιούς?