#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/12/2009 18:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν θα συνοδεύσει τελικά η Ντόρα τον Σαμαρά στη Βόννη

 

Δεν θα πάει τελικά στη Βόννη η Μπακογιάννη, γιατί -όπως δήλωσε-βρίσκεται στο εξωτερικό και ασθενεί.

Όπως είναι γνωστό το όνομα της κ. Μπακογιάννη βρισκόταν πρώτο στα ονόματα της αντιπροσωπείας της ΝΔ που6 θα συνοδεύσει τον πρόεδρο του κόμματος, Αντώνη Σαμαρά στο συνέδριο του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος στις 9 και 10 Δεκεμβρίου (http://www.antinews.gr/?p=26426)

Ως γνωστόν χθες δημιουργήθηκε θέμα με την στάση της κ. Μπακογιάννη στο θέμα των Σκοπίων  ύστερα από σχετική αποκάλυψη του ΕΘΝΟΥΣ (Ντόρα: «η Ιστορία της Μακεδονίας είναι θέμα που ανήκει στο παρελθόν») και η ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου της ΝΔ που ακολούθησε ήταν σκληρή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xaroylhs avatar
    xaroylhs 07/12/2009 19:47:06

    σιγα σιγα το κορίτσι ας καταλάβει ότι τα ξέρουμε όλα ( πως να κρυφτείς απ'τα παιδιά έτσι κιαλλοιώς τα ξέρουν όλα) . Απέχει διακριτικά για να μην την .."απέξουν" αδιάκριτα.
    Αυτός ο λαός τελικά δεν είναι παρηκμασμένος όπως θέλουν να τον παρουσιάζουν μερικοί , έχει αισθητήριο και προλαμβάνει καταστάσεις ........

  2. kanis avatar
    kanis 07/12/2009 19:50:20

    "Kαλός στρατιώτης" δεν είχε δηλώσει η Ντόρα;
    Αρχίσαμε τη ΛΟΥΦΑ...η ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ προηγήθηκε!

    • Y. avatar
      Y. @ kanis 07/12/2009 19:55:27

      ......να χαρώ το πνεύμα σου!!

      • kanis avatar
        kanis @ Y. 07/12/2009 20:16:21

        άδικο έχω;

        • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
          ΓΙΑΝΝΗΣ @ kanis 07/12/2009 21:58:10

          Ελπίζω να ερθει η ωρα που θα φαει και την καμπανα της για να στρωσει...

        • Y. avatar
          Y. @ kanis 07/12/2009 22:13:42

          Καθόλου.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 07/12/2009 22:38:08

          Γιάννη
          "Μιά του κλέφτη, δυό του κλέφτη.." που λέει κι ο λαος μας, άντε γιατί πολλά ανεχτήκαμε!
          Αντε να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, μην πιάσει και καμμιά βροχή...

        • Y. avatar
          Y. @ kanis 07/12/2009 22:44:28

          Τι νούμερο παπούτσια φοράει?

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 07/12/2009 22:51:16

          44 με 48 το υπολογίζω!
          Σε πουέντ άραγε βγαίνει;

        • Y. avatar
          Y. @ kanis 07/12/2009 23:02:12

          Δε ξέρω τι είναι το πουέντ, ότι κι αν είναι,....ειδική παραγγελιά.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 07/12/2009 23:10:36

          ..ballet shoes

  3. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 07/12/2009 19:58:18

    άρα το συνδέουν με το δημοσίευμα του Έθνος. μάλιστα...
    προσέξτε Νεοδημοκράτες, το πασοκ το συμφέρουν οι κραδασμοί και οι εμφύλιοι στο κόμμα σας....
    Ξαναρωτώ με ένταση αυτό που ρώτησε προχθές και η Μάρα: γιατί κύριε Έθνος δεν το έβγαζες πριν τις 29 Νοέμβρη αυτό το δημοσίευμα; (είναι ακριβώς αυτά που θυμόμουνα μέσες άκρες από εκείνες τις μέρες και υπονοούσα στον Ψυχραιμία για τις μέρες πριν το Βουκουρέστι, αλλά εγώ τα έλεγα προεκλογικά και τώρα λέω συνεργασία, το Έθνος όμως σας δούλευε προεκλογικά και τώρα ...συνεχίζει να σας εμπαίζει με τάχα μου αποκαλύψεις που όποιος είναι τακτικός αναγνώστης του πατριωτικού διαδικτύου τα βλέπει και μειδιά...

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ B.K.Σ. 07/12/2009 20:19:35

      γιατί σε ασυμφωνία με τον Μακιαβέλι πολιτική δεν είναι η επικράτηση του δυνατού αλλά η τέχνη του εφικτού (κατά Μπίσμαρκ)
      http://www.iondragoumis.gr/omilies/niarxos%2024%209%2008.pdf
      ενώ αν σκεφτούμε πως ίσως να μην είναι καν η τέχνη του εφικτού αλλά η ισορροπία ανάμεσα στο δυσάρεστο και το καταστροφικό, μπορούμε να προχωρήσουμε με ασφάλεια και εμείς και τα "ορμέμφυτά" μας...

  4. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 07/12/2009 20:52:27

    Έρχονται και στοιχεία περί SIEMENS..τότε που θα πάει να κρυφτεί;

  5. emily avatar
    emily 07/12/2009 21:02:29

    Τι έλεγε η ανακοίνωση της ΝΔ? Δεν την βρήκα πουθενά.Βρήκα μόνο αυτήν της Ντόρας.Ξέρει κανείς πού να τη βρω?

  6. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 07/12/2009 21:07:51

    Ξέρω ένα καλό μέρος να πάει... Κάπου στη Γερμανία όλα αυτά που έκανε στο παρελθόν ΄θεωρούνται πλημέλημα! Κι όταν ο Τζέφρι το ξανακάνει πλημέλημα και στην Ελλάδα να ξαωάλθει με το καλό!!

  7. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 07/12/2009 21:43:58

    ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
    ΜΕΣΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΦΑΙΡΟΥΝ ΤΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΩΣ:
    1.ΤΟ ΓΑΠ "ΕΣΤΕΙΛΕ" ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΦΡΟΥΡΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΩΝ.
    2.Η ΕΚΛΟΓΗ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗΣ ΤΩΝ ΜΗΤΣΟΤΑΚΙΚΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ.
    ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΠΕΡΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ,ΓΙΑ ΤΟ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟ ΓΑΠ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΣΤΙΣ ΗΠΑ,ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΓΙΑ ΔΙΑΛΟΓΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΥΛΟ.
    ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΤΑΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ.

    • maquis avatar
      maquis @ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 07/12/2009 21:54:16

      Koψε τα ΚΕΦΑΛΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

  8. loretta avatar
    loretta 07/12/2009 21:53:02

    Pauvre Dora...σε πειραξε η μπιχλα και η υγρασια του σηκουανα...στο αυτακι ...η ακους πραγματα που σου ειναι πολυ δυσαρεστα???

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 07/12/2009 21:55:43

      εξαλλου φοβαται αν παει στην γερμανια μην συνδεθει παλι με τον χριστοφορακο

  9. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 07/12/2009 21:54:08

    Ρε μπάς και πάει στον φιλαράκο της στο Μόναχο για να στήσουν κανένα νέο σκηνικό, αφού αυτός δέν μπορεί ακόμα να έλθει στην Ελλάδα;

    ΠΕΛΙΑΣ

    • loretta avatar
      loretta @ ΠΕΛΙΑΣ 07/12/2009 21:56:33

      γεια σου βρε ΠΕΛΙΑ και τωρα αυτο ελεγα...στο μυαλο μου ησουν!!

    • kanis avatar
      kanis @ ΠΕΛΙΑΣ 07/12/2009 23:20:05

      ή, ο φιλαράκος πάει ημερήσια Παρίσι. ΄

      • loretta avatar
        loretta @ kanis 07/12/2009 23:34:20

        Κανις

        τρεμει το φυλλοκαρδι της τωρα...χανει βουλευτες που την στηριζαν οι αλλοι ειναι ενα βημα εξω απο την πορτα....ο φακελος της μιζενς θα παει βουλη....Ο ΦΟΝ χριστοφορμιζαρακος της ελειπε..για να φορεσει την νεα robe de chambre ζουρλο μαντι avec τριπλο δεσιμο και ενισχυμενο a pieds!!

        • kanis avatar
          kanis @ loretta 07/12/2009 23:41:49

          Εχει αφησει τον Κούλη στο πόδι της να καθαρίσει!

        • Y. avatar
          Y. @ loretta 07/12/2009 23:58:51

          Πουέντ, a pieds κλπ, κλπ. Μένω κατάπληκτος με το πόσα ξέρετε εσείς οι γυναίκες βρε παιδί μου....τς..τς..τς

        • loretta avatar
          loretta @ loretta 08/12/2009 00:25:26

          xaxaxa
          papa duck o factoras και εμεις τα ducklings!!

      • kanis avatar
        kanis @ kanis 08/12/2009 00:08:46

        loretta & Y
        Καλά ούτε οι γέροι στο mappet show δεν κάνουν έτσι....κανονικό αντιεφιαλτικό... ménage á trois έχουμε καταντήσει!

        • Y. avatar
          Y. @ kanis 08/12/2009 00:17:14

          Και γιατί όχι ο Ντόναλντ και τα τρία ανηψάκια του? (Ντόναλντ, ο φάκτορας)

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 08/12/2009 00:31:18

          Ο Ντόναλντ είναι πολύ σοβαρός..
          Εμείς για τρία ανηψάκια ...ότι πρέπει!

  10. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 07/12/2009 23:19:13

    ακόμη ένα αλλίευμα από τα χάλια (της Ελ.Ωρ.)
    "Ο κομματικός Γολγοθάς και οι κοινωνικές ευθύνες Σαμαρά"
    απόσπασμα:
    Στην πράξη έτσι όπως είναι δομημένη η ΝΔ και με αρκετά πρόσωπα που υπάρχουν σε θέσεις κλειδιά δεν υπάρχει περίπτωση να πορευτεί με ενότητα παρά τις αλλεπάλληλες προσκλήσεις και προθέσεις του νέου αρχηγού. Αν ο Σαμαράς θωρακιστεί όχι με καιροσκόπους και αυλοκόλακες, αλλά με ανθρώπους που θα συνθέσουν την θεωρία με την πράξη και την κοινωνία, τότε θα έχει τύχη να πορευτεί προς την εξουσία.

    Συγκυριακά ο Σαμαράς εξελέγη ηγέτης της Ν.Δ. σε μια εποχή που οι μηχανισμοί έχουν διαμορφώσει συνθήκες διάσπασης του ιστορικού κόμματος, κατεύθυνση που πολύ δύσκολα θα εγκαταλειφτεί. Για να μην επισημάνω με βεβαιότητα ότι από την επόμενη ημέρα της εκλογής Σαμαρά οι μηχανισμοί αυτοί έπιασαν δουλειά. Όσο για την κοινωνική ευθύνη του Αντώνη Σαμαρά; Δεν χρειάζεται ανάλυση. Αυτή θα την αντιληφτεί σε τακτό χρόνο όπως και την ελπίδα που δεσμεύτηκε να προσδώσει στις επερχόμενες γενιές.

  11. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 07/12/2009 23:53:12

    ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΣΕΙ Η ΝΤΟΡΑ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.
    Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΑΛΛΑ ΑΞΙΑ ΣΤΕΛΕΧΗ (ΤΕΩΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥΣ, ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥΣ ΕΠΙΔΟΞΟΥΣ ΣΩΤΗΡΕΣ).
    ΑΠΛΩΣ ΑΝΗΣΥΧΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ (ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗ...) ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΝΑ ΦΥΛΑΤΤΟΥΝ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ????!!!!!

  12. Tasos avatar
    Tasos 08/12/2009 00:03:38

    Ρε παιδιά για καθήστε γιατί πολύ στην πλάκα το ρίχνουμε ενώ το θέμα είναι τρομερό.Πήγε υπουργός εξωτερικών κι άλλαξε στη ζούλα την εθνική γραμμή? Το κανε κι ο πατέρας της όταν ο φουκαράς ο Σαμαράς έδινε μάχη κι ο Γκένσερ γελούσε και του λεγε ότι ο δράκουλας μιλούσε για διπλή ονομασία. Εδώ την κατήγγειλαν μέχρι κι οι διπλωμάτες για να αποφευχθεί η ΠΡΟΔΟΣΙΑ. ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΕΙΝΑΙ! Και την φυλάν ακόμη? Δεν την έχουν κουρέψει ακόμη και να την γυρνάν στα χωριά της Μακεδονίας?

  13. trochalos avatar
    trochalos 08/12/2009 00:15:22

    Καλησπέρα factorx,
    Θα ήθελα κάποια στιγμή να μας πεις το σχέδιο της αγίας οικογένειας.Βλέπω κάτι σημάδια που μου πάνε την σκέψη ότι στον αγώνα μπαίνει ο Κούλης.
    Κάτι γιά 40% της ΝΔ τον άκουσα να λέει ο Δρακουμέλ οτι ανήκει στο Μητσοτακέϊκο,κάτι είμαστε δύο πόλοι,κάτι αρρώστησε η Θεοδώρα η Μεγίστη και δεν πάει με τον Σαμαρά στην Βόνη,κάποιοι φεύγουν από το κόμμα με τις ευλογίες της Ντόρας,(στο καλό),κάτι τα ΜΜΕ προβάλλουν συνέχεια το γκαγκά, σκέφτομαι μήπως άρχισε το πριόνισμα του Αντώνη.
    Πάντως βλέπω θετικά τις δηλώσεις Κοκκινούλη.Κάποιος πρέπει να τις ξαναπεί στον πρόεδρο.

    • kanis avatar
      kanis @ trochalos 08/12/2009 00:38:03

      Τον Κούλη -να καμαρώνει σαν παγώνι στις κάμερες- στη σύσκεψη με Κουβέλη για το περιβάλλον, τον προσέξατε;
      Τι ξέρει ο Κούλης και χαμογελά τοιουτοτρόπως;

  14. «Κασσανδρα» avatar
    «Κασσανδρα» 08/12/2009 00:26:12

    Κρίμα εκεί δεν κυκλοφορεί και ο Χριστοφοράκος όταν πρόλαβε και την κοπάνησε στην Γερμανία αφού κόλλησε το άτιμο το χαρτί κάπου στο ΥΠΕΞ.

  15. αρης avatar
    αρης 08/12/2009 01:24:17

    κραδαμοι σιγουρα θα υπαρχουν και τριβες....φαντασου πως εχει η κατασταση ενα πατερας πληγωμενος βλεπε μητσοτακης δεν παιρνει η κορη του βλεπε ντορα το κομμα....τι αλλο του μενει?να κεντησει στο παρασκηνιο και στην αποστασια...αθλημα που το κατεχει πολυ καλα....στοχος?να μην γινει ποτε ο σαμαρας πρωθυπουργος....το εχει κανει πολλακις...τι θα κανει θα αρχισει να αναμοχλευει παλια παθη και μιση....θα ξυπνησει ενστικτα....εδω ο σαμαρας δεν πρεπει να τσιμπησει την φακα....

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/12/2009 09:23:37

    Αλλο Βοννη, αλλο μονη..

    ΠΠ

  17. larisaios onneditis avatar
    larisaios onneditis 08/12/2009 09:29:25

    NTOΡΑΚΙ ΝΤΟΡΑΚΙ ΝΤΟΡΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΑΥΤΑΚΙ..

  18. tzager avatar
    tzager 08/12/2009 15:01:15

    Αφού πάει η Παπακώστα δεν ανυσηχώ..! Βρε ένα πάγκο που έχει ο Αντώνης...

    Ούτε για περιφερειακό πρωτάθλημα... Τρέμε Βόννη ο Αβραμόπουλος ο Προεδρεύων είναι παρών..!

    • tiramola avatar
      tiramola @ tzager 08/12/2009 15:11:06

      Δεν τολμάς και να την αγγίξεις...
      Αρχίζει με ένα kata και συνεχίζει με χιντάρι-κετανπαράι-ο-ι-ζουκι-γιακοζουκι-τσοντα.
      Τελειωτικό κτύπημα και φαταλιτι με φιμικόμι-σοκουτο.

    • tzager avatar
      tzager @ tzager 08/12/2009 16:37:36

      Ησυχία ρε παιδιά... ΟΚ, αφού πάει το Κατερινάκι σούζα όλοι!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ tzager 08/12/2009 17:47:16

      Γιατί ρε παιδιά τη βρίζετε την κοπέλα; Έχουμε πολλές καλύτερες ως χώρα; Η Ντόρα καλύτερη είναι ή η Δαμανάκη; Ας μην μιλήσουμε για τη Διαμαντοπούλου.

      Έχει ευφράδεια και επιχειρήματα που θα ζήλευαν πολλοί άντρες πολιτικοί. Και είναι εντελώς αυτοδημιούργητη.

  19. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 08/12/2009 17:37:04

    Ν Ε Α Δ Η Μ Ο Κ Ρ Α Τ Ι Α

    Π Ε Ρ Ι Ο Δ Ε Υ Ω Ν Θ Ι Α Σ Ο Σ

    Τ Ω Ρ Α Κ Α Ι Σ Τ Η Β Ο Ν Ν Η
    ΠΑΙΖΟΥΝ: Κ.ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ (υποκρίνεται τη λαϊκή ηρωίδα), Α.ΣΑΜΑΡΑΣ (ο υπερασπιστής των συνόρων - χωρίς όπλο), Δ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ (οτιδήποτε) κ.α.
    ΣΕΝΑΡΙΟ: Α Χ Ι Λ Λ Ε Α Σ Κ Α Ρ Α Μ Α Ν Λ Η Σ

  20. IQ avatar
    IQ 08/12/2009 23:15:33

    http://www.youtube.com/watch?v=tNg2B7iY9zo