Δεν θα είναι στο Επικρατείας της ΝΔ ο Λαζαρίδης
12/01/2015 11:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν θα είναι στο Επικρατείας της ΝΔ ο Λαζαρίδης

Δεν θα είναι τελικά στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας της Νέας Δημοκρατίας ο στενός συνεργάτης του πρωθυπουργού, Χρύσανθος Λαζαρίδης.

Ο κ.Λαζαρίδης, μιλώντας το πρωϊ,στο Mega, είπε ότι ο ίδιος το ζήτησε από τον κ. Σαμαρά, καθώς μετείχε και στις εκλογές του 2012 στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας.

Σημείωσε, πάντως, ότι θα παραμείνει ενεργός πολιτικά στη θέση που είχε ως σήμερα δίπλα στον πρωθυπουργό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Σταματάκης avatar
    Κώστας Σταματάκης 12/01/2015 14:08:37

    Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ επαγγελματία πολιτικού και Έλληνα πατριώτη. Η πολική δεν είναι επάγγελμα για να λύσουμε το βιοποριστικό μας πρόβλημα και για να ανέβουμε κοινωνική τάξη, όπως συνήθως επιζητούν οι συνδικαλισταράδες της «αριστεράς και της προόδου», αλλά προσφορά στη χώρα και στο έθνος

  2. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 12/01/2015 15:34:58

    Βάζουν τον Κρανιδιώτη στον Πειραιά και τον Οικονόμου στο Επικρατείας.Δεν την πιάνω την λογική αυτή.Οι δυνατοί μπαίνουν σε πανελλήνια εμβέλια

  3. Βολιώτης avatar
    Βολιώτης 12/01/2015 15:49:46

    Η στάση αυτή δείχνει ένα κ μόνο: το Ήθος του ανδρός! Αν κ πολλές φορές, τα τελευταία χρόνια, ήμουν αντίθετος με στάσεις κ απόψεις του κυρίου Λαζαρίδη, χαίρομαι που σήμερα είμαι υποχρεωμένος να του το αναγνωρίσω... Σας ευχαριστώ, κύριε Λαζαρίδη, για το παράδειγμα που δίνετε στα παιδιά μου, σε μια πολιτική σκηνή γεμάτη από βαρωνείες, κληρονομικά δικαιώματα, μεταγραφές, κενό λόγο κ ατέλειωτη υποκρισία!...

  4. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 12/01/2015 19:03:17

    Χρύσανθε, η πράξη σου είναι αυτονόητη σε άλλα κράτη με άλλα ήθη, όχι όμως εδώ.

  5. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 12/01/2015 19:05:37

    Ο Χ. Λαζαρίδης , γνωρίζοντας ότι αυτή τη στιγμή προέχει η Πατρίδα , με τη στάση του αποδεικνύει για άλλη μια φορά , ότι ξέρει να τιμά , να μην εκθέτει , αλλά να προστατεύει αυτόν που τον τίμησε με την εμπιστοσύνη και την φιλία του , χαρακτηριστικό μάλλον σπάνιο για το χώρο που κινείται και όχι μόνο . Λυπάμαι που δεν θα είναι στο ψηφοδέλτιο , αλλά η αξιοπρέπεια και το ήθος είναι στάση ζωής και χαίρομαι , γιατί ο άνθρωπος που γνώρισα μέσα από τα βιβλία του και τα άρθρα , δεν με απογοητεύει .

  6. iconology2009 avatar
    iconology2009 12/01/2015 19:34:39

    Πάντως το να είναι ο γκαφατζής Σταμάτης και όχι ο ευφυής Λαζαρίδης καλό δεν είναι-σαν σημειολογία τέλος πάντων. Ίσως και σαν αισθητική. Μια Βουλή με το Λαζαρίδη είναι πολύ καλύτερη από μια Βουλή χωρίς αυτόν και στη θέση του το Σταμάτη. Θέλω να πω ότι αυτό που χρειάζεται η Βουλή είναι Λαζαρίδηδες. Από Σταμάτηδες έχει σωρό.

    • Διογένης avatar
      Διογένης @ iconology2009 12/01/2015 20:59:15

      Διαφωνώ με ένα μόνον σημείο. Νομίζω ότι ο Σταμάτης είναι μόνον ένας. Δεν έχει άλλους τέτοιους η Βουλή.

  7. Βασιλική Κ. Σ. avatar
    Βασιλική Κ. Σ. 12/01/2015 22:32:26

    Ούτε ο Σταμάτης έπρεπε να είναι, ούτε φυσικά ο Οικονόμου. Κανένας δεν θα έπρεπε να είναι ήδη βουλευτής.