#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/01/2011 18:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν ζωντανεύουν οι νεκροί…



Το Antinews τα μαθαίνει όλα.

Θα σας αποκαλύψει λοιπόν και την πολύ πεζή εξήγηση της ξεκούδουνης επίθεσης της Ντόρας και των «συμμάχων» στον Φαήλο.

Η μαντάμ συμμαθήτρια αυτοπροσώπως, ο Κοντογιάννης, που έτρεμε σαν το ψάρι την ημέρα που μιλούσε στην Βουλή κι «αυτομολούσε», κι ο Αυγενάκης, που έσπευσαν να αναγνωρίσουν τον εαυτό τους στο κείμενο του Φαήλου, είχαν κι έναν επιπρόσθετο πολύ συγκεκριμένο λόγο να έχουν ζοχάδες, εκτός από το να πλήξουν, όπως νόμιζαν τον Αντώνη.

Η μαντάμ, λοιπόν, μάθαμε ότι μόλις είχε πάρει στα χέρια της δημοσκόπηση που είχε παραγγείλει και η οποία της δίνει το ιλιγγιώδες ποσοστό του 1,3%. Ναι, τόσο ακριβώς.

Ακόμη κι αν το ΠΑΣΟΚ, στο οποίο τα «συμμαχόπουλα» προσφέρουν τόσες υπηρεσίες, βάλει ΦΠΑ στα αποτελέσματα των δημοσκοπήσεων και τον διπλασιάσει, πάλι το 1,3 % δεν γίνεται 3%...

Οπότε καταλαβαίνετε τα νεύρα της κυρίας και των λοιπών, που καταλαβαίνουν ότι μπλέξανε άσχημα ακολουθώντας το «έχω νεύρα, κάνω κόμμα» εγχείρημα της φίλης του κυρ Μιχάλη.

Την απάντηση στις πολιτικές προοπτικές της «Δημοκρατικής Συμμαχίας» τελικά την έχει δώσει η σπουδαία Χαρούλα Λαμπράκη στο all time classic:

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/01/2011 18:10:59

    dead end.

    ΠΠ

  2. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 07/01/2011 18:16:06

    ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ; ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ.......
    ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!
    ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕ ΦΙΛΟ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1,5% ΟΠΟΤΕ ΤΗΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ... ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ!

    • man8os avatar
      man8os @ ΜΑΝΙΑ 08/01/2011 12:36:32

      Την υπολογιζα απο την αρχη στο2. Νομιζω εκει θα παιξει, μεταξυ 1,5-2,5 και πιθανοτερα κατω απο 2. Το σιγουρο ειναι οτι θα ξεπερασει τον πατερα της.

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 07/01/2011 18:25:49

    Aν δείτε και τα στελέχη που απαρτίζουν την οργανωτική επιτροπή του...Συνεδρίου τότε θα καταλάβετε για το γνωστό μονοψήφιο ποσοστό είναι μάλλον ..υψηλό!

  4. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 07/01/2011 18:27:38

    Μα το στοίχημα πλέον για τους Μητσοτάκηδες είναι να προωθήσουν τον Κυριακό στη ΝΔ. Η Ντόρα απλά.. παίζει

  5. irida avatar
    irida 07/01/2011 18:28:16

    Σε μια παλιά ελληνική ταινία το Τζένη-Τζένη ο Παπαγιαννόπουλος είπε την εξής ατάκα: τον ρώτησαν αν θα βγει ο υποψήφιος που ως κομματάρχης υποστήριζε κι όχι ο Μαντάς(στο μεταξύ και στο παρασκήνιο υποψήφιος γαμπρός). Κι ο Παπαγιαννόπουλος είπε: αυτές οι εκλογές θα ναι βουβές!!! Μη στοιχηματίζετε για τίποτα. Μα για τίποτα..

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/01/2011 18:43:59

    Αφήστε τους νεκρούς να προχωρούν.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 07/01/2011 18:45:26

      Mάλιστα Στρατηγέ Κουτούζωφ!

  7. nick avatar
    nick 07/01/2011 18:56:06

    Εμένα μου φαίνεται και πολύ αισιόδοξο το 1,3%.
    Σε συνθήκες βουλευτικών εκλογών, πόλωσης και συσπείρωσης είναι ζήτημα αν πιάσει 0,9 - 1%.

  8. Γιάννης avatar
    Γιάννης 07/01/2011 18:58:58

    Μιλάμε ότι έχω μείνει άφωνος με την φοβερή αποκάλυψη και την ακόλουθη πολιτική ανάλυση, μπράβο πάντα τέτοια !!!!!

    • H Αριστερά της Δεξιάς avatar
      H Αριστερά της Δεξιάς @ Γιάννης 07/01/2011 22:04:42

      Ναι, ε; Να δεις η κάλπη τι "παλούκι" θα βγάλει.
      Τότε, μετά τη φλόμπα που θα φάνε, θα δεις "Δημοκρατική Συμμαχία Εσωτερικού", "Δημοκρατική Συμμαχία Μ.Λ." κλπ, ο καθείς κι η ψήφος του.
      Τζάμπα τόσα έξοδα το κορίτσι από το υστέρημα της...

  9. tiramola avatar
    tiramola 07/01/2011 19:00:13

    Οι γύπες πετούν χαμηλά.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ tiramola 07/01/2011 20:17:47

      ...για να βλέπουν τους κοπρίτες.
      Από ψηλά δεν μπορεί να δει και να οσμιστεί το ψοφίμι καλά.

      ΥΓ

      εξάλλου για όλα τα δεινά της χώρας φταίνε κάποιος κοπρίτης, μια ο ένας δίνει τον μισθό του στον Γιώργο, μια ο άλλος διαφθείρει τον Πάγκαλο, μια ο τρίτος που ήταν και αγράμματος μας έβγαλε από την αγκαλιά της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας που περνούσαμε καλύτερα, να και οι άλλοι κοπρίτες που δεν επέλεξαν τη θυγατέρα, τι να κάνουν και οι γύπες απλά κάνουν κοιλιά και δεν πετούν αλλά σέρνονται χαμηλά...

  10. aris. A avatar
    aris. A 07/01/2011 19:13:48

    Κοντογιάννη αγόρι μου ρώτα στην πατρίδα το Βαρθολομιό τι γνώμη έχουνε για τις επιλογές σου και αν πρόκειται να σε ακολουθήσει κανείς.

  11. loretta avatar
    loretta 07/01/2011 19:51:42

    φανταστειτε τι αρχομανής ειναι ....!! αυτο την εφαγε...!! Ντορα καλη χωνεψη.

    • aris. A avatar
      aris. A @ loretta 07/01/2011 20:01:21

      loretta

      Ποιός το περίμενε η πανίσχυρη Ντόρα που έκλαναν μέντες μπροστά της κόσμος και ντουνιάς, που για να πάρεις κρατική θέση έπρεπε να ξεροσταλιάσεις στο γραφείο της επί χρόνια, που η αντζέντα της με τηλέφωνα ισχυρών των μέσων ενημέρωσης και επιχειρηματιών είναι βιβλίο, να βρίσκεται σε αυτά τα χάλια να παρακαλάει τον Κουβέλη να συμφωνήσει για να αποκτήσει κάποια δικαιώματα στην βουλή.

      Καμιά φορά σπάνια μεν η δημοκρατία φέρνει μεγάλες ανατροπές.

  12. φωτεινη avatar
    φωτεινη 07/01/2011 19:59:26

    ως δευτερη μπουμπουλινα ηταν η ανακοινωση της ντορας μητσοτακη για το ερζερουμ, στον καρατζαφερη δεν ειδα φωτο αλλα ζωσμενο με τα φυσεκλικια και το σπαθι στο χερι τον φανταστικα,μεχρι κι ο γιωργος δηλωσε οτι δεν προκειται νααλλαξει καθεστως το αιγαιο.μπραβο.ολοι στο δρομο που χαραξε ο Σαμαρας.κι ακομα δεν εχει μιλησει,σκεξου.

  13. ΕΝΑΣ avatar
    ΕΝΑΣ 07/01/2011 20:35:55

    Παντως δεν καταλαβαινω γιατι λετε την ντορα αρχηγο κομματος..Κατα δηλωση της στον σκαι ειχε πει οτι θα διεξαχθουν εσωκομματικες εκλογες για την αναδειξη αρχηγου(χαχαχαχαχα).Εχει περασει πλεον το οριο του γραφικου και οποιαδηποτε αναφορα στο προσωπο της φερνει γελια.Παντως πραγματικα κριμα.Ζωντανο παραδειγμα για το πως μπορει να καταντησει καποιος με εντονα σημαδια εξουσιομανιας.Κριμα για την καταντια της.

  14. factorx avatar
    factorx 07/01/2011 21:28:05

    “Φαγωμάρα” στο κόμμα της Ντόρας
    Ακόμα δεν δημιουργήθηκε η Δημοκρατική Συμμαχία της Ντόρας Μπακογιάννη και φαίνεται πως ξέσπασε για τα καλά η εσωκομματική έριδα.

    Ο λόγος η εμμονή του υποστηρικτή της, βουλευτή Ηρακλείου κ. Λευτέρη Αυγενάκη για δημιουργία εφετείου στο Ηράκλειο, γεγονός με το οποίο κάθετα διαφωνεί ο τέως υπουργός και βουλευτής Χανίων Χρήστος Μαρκογιαννάκης.

    Ο τελευταίος μάλιστα επί κυβερνήσεως ΝΔ είχε απειλήσει πως στην περίπτωση δημιουργίας εφετείου στο Ηράκλειο θα παραιτούνταν. Σύμφωνα με πληροφορίες η Ντόρα Μπακογιάννη έχει έλθει σε ιδιαίτερα δύσκολη θέση επιδιώκοντας να κρατήσει ισορροπίες στον τόπο καταγωγής της και για το λόγο αυτό δεν αγγίζει το θέμα.

    Από την άλλη μεριά, σήμερα η ίδια πραγματοποιεί επίσκεψη στα γραφεία του κόμματος της στα Χανιά και όχι περιοδεία όπως κάποιοι τόνιζαν πριν από ένα μήνα πως θα έκανε σε όλη την Κρήτη.

    Κι αυτό διότι το μούδιασμα των αρχικών δημοσκοπήσεων είναι δεδομένο για το κόμμα της Ψηλής και έχει φέρει πλήθος αποχωρήσεων ακόμα και από τον σκληρό της πυρήνα.
    http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=98858

    • aris. A avatar
      aris. A @ factorx 07/01/2011 21:36:25

      Φουρτουνάτσηδες και Βροντάτσηδες

      Παρακαλώ βάλτε σε ψηφοφορία ποιός είναι η Βουγιουκλάκη και ποιός ο Παπαμιχαήλ.

      Αγαπάει ο θεός τον κλέφτη αγαπάει και τον νοικοκύρη.

    • ΜΑΝΙΑ avatar
      ΜΑΝΙΑ @ factorx 07/01/2011 23:43:13

      Η ΔΗ.ΣΥ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ Ή ΤΗΝ ΔΥΣΗ;...
      http://koinos-topos.blogspot.com/2011/01/blog-post_05.html

      • man8os avatar
        man8os @ ΜΑΝΙΑ 08/01/2011 12:41:09

        Παει να δυσει, ξεχνα το. Δεν εχει νοημα να λες, με ποιον ειναι ο ψοφιος...

    • Χανιώτης avatar
      Χανιώτης @ factorx 08/01/2011 10:47:24

      Στην Κρήτη έχουμε μια παροιμία για την περίπτωση: Κακό χωριό τα λίγα σπίτια.

  15. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 07/01/2011 23:22:12

    Καλα ολα αυτα αλλα αμα βλεπω και το μπουμπουκι της Ν.Δ-Τραγακη τοτε.........

  16. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 07/01/2011 23:45:09

    μα δεν υπαρχει ενας χριστιανος εκει μεσα που να καταλαβει τα αυτονοητα? οπως θα ελεγε και ο λουλης-ειναι τελειωμενο προϊον η κυρια

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ LEWNIDAS 08/01/2011 07:37:20

      Δεν πειραζει. Ασε να την "αρμεξουν" λιγο οι δημοσκοποι, λιγο οι δημοσιογραφοι για να την προβαλουν, οικονομικη κριση εχουμε και εκει υπαρχει πολυ λιπος.

  17. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 08/01/2011 01:38:05

    Θα πάρει μάλλον κάτω από 2%

  18. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 08/01/2011 09:40:19

    1. Άριστη η Χαρούλα αλλά ο Στέλιος είναι ο πρώτος!
    2. ... εγώ καλά σας τάλεγα... που λέει άλλο άσμα. Η κυρία θέλει να δείξει ότι υπάρχει και σ' αυτό το μονοπάτι θα βαδίζει για να μας υπενθυμίζει την ύπαρξή της, αλλά και σ' αυτό πάλι... δεν υπάρχει. Μόνο ο Στέλιος υπάρχει!
    3. Αγνοήστε την...

    Χαρίλαος

  19. Αγρινιώτης avatar
    Αγρινιώτης 08/01/2011 22:50:36

    Είναι αξιολύπητη !!! Αυτό πράγματι είναι κατάντια !!!!!! Θλιβερό το κορίτσι !!!
    Αλλά δεν νομίζετε ότι το πρόβλημα δεν είναι αυτή, αλλά οι αφελείς που της δίνουν ελπίδες ???? Επειδή , λέι ο Αντώνης υπήρξε προδότης για το κόμμα !!! Λες και αυτό που έκανε η Ντόρα δεν αποτελεί ....σφραγίδα προδοσίας !!!!!!!!
    Πόσο μωραίνει τελικά ο φανατισμός ??????????????????????????