#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/04/2008 03:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν είναι άρρωστη μόνο η Άρση Βαρών

Πέτρες, δακρυγόνα και αποδοκιμασίες στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου και στο Ελευθέριος Βενιζέλος, μετά τον διασυρμό του Παναθηναϊκού από τον ΟΦΗ. Αφιονισμένοι οπαδοί σπάνε τζάμια και αυτοκίνητα βρίζουν τη διοίκηση, τον προπονητή και τους παίκτες, ενώ άλλοι , «αυθορμήτως» οργανωθέντες προφανώς καλούν τώρα για «ειρηνική συγκέντρωση διαμαρτυρίας» την Κυριακή στο Πεδίον του Άρεως. «Για να καταλάβουν οι αποτυχημένοι υπεύθυνοι ότι ο λαός του ΠΑΟ δεν αντέχει άλλο». Προβλέπω πόλεμο.

Την ίδια στιγμή στο Καραϊσκάκη συνέβαιναν απίστευτα πράγματα. Όπως μου λένε η Λάρισα είχε στριμώξει άγρια τον Ολυμπιακό, αλλά τελικά, ο Ολυμπιακός «βρέθηκε να κερδίσει με 2-1 αντί να χάνει με 0-4». Πως συνέβη αυτό, μυστήριο πράγμα. Καλά ρε παιδιά, εκείνες οι μπιρίμπες του Σωκράτη με τον Βαρδή και οι διαμεσολαβήσεις του Θοδωρή δεν απέδωσαν τίποτα; Δεν ήθελε τελικά ο Κόκκαλης να δώσει το πρωτάθλημα στον Βαρδινογιάννη για να γιορτάσει τα 100 χρόνια του συλλόγου;  Ο Καραμανλής πήρε τα πάνω του, αλλά ο Παναθηναϊκός δεν θα δει ποτέ άσπρη μέρα; Φαντάσου δηλαδή να μην είχε και …δική του κυβέρνηση που θα βρισκόταν. Εκεί, εκεί στην Β’ Εθνική.  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πατισάχ avatar
    Πατισάχ 08/04/2008 03:41:48

    είναι σίγουρο πως οι αντιδράσεις δεν είναι με πληρωμή 20ευρα;

    και πως αυτά θα βγούνε στο 100000πλάσιο με παιχνίδι - πάρε αέρα κι άσε μας ήσυχους;

    στον οτε τι έγινε τελικά;

    ούτε ο πατισάχ1 δεν το περίμενε αυτό!

  2. wert01gf avatar
    wert01gf 08/04/2008 10:25:49

    Τις ιατρικές εξετάσεις πότε θα τις δούμε;

  3. ΙΑΚΩΒΟΣ avatar
    ΙΑΚΩΒΟΣ 08/04/2008 10:31:28

    Ημουν στο Καραισκάκη. Αυτό που είδα ηταν ενα ισορροπημένο παιχνίδι που θα μπορούσε να λήξει είτε 2-1 οπως εληξε είτε 4-2 είτε .... σε καμμιά περίπτωση όμως δεν αδίκηθηκε η Λάρισα ουτε από τη διαιτησία ούτε από την τύχη περισσότερο από τον Ολυμπιακό.Μη ψάχνεστε ενα θέαμα είναι να ξεχνιόμαστε. Τωρα ότι θα πρέπε να παρει πρωτάθλημα και η ΑΕΚ και ο ΠΑΟ η ο ΑΡΗΣ εντάξει αλλά οχι και να το αφήσει να το πάρουν ο ΟΣΦΠ ετσι για να μαστε ευχαριστημένοι. ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/04/2008 11:05:21

    ασχετο σχόλιο: factorx, σε διαβάζουν στις Κυκλαδες και έχεις και "e-δώρο"
    http://ophioussa.blogspot.com/2008/04/blog-post_143.html

  5. Wolf avatar
    Wolf 08/04/2008 12:06:59

    Όταν ο Ολυμπιακός πρέπει να αφήσει τη Λάρισα με 10 παίχτες για να μπορέσει να την κερδίσει...

  6. Θεσσαλός avatar
    Θεσσαλός 08/04/2008 12:31:38

    Τι εννοείς Ιάκωβε ότι η Λάρισα δεν αδικήθηκε από τη διαιτησία; Ο διαιτητής την πέρασε από χειρουργείο, με μαεστρία έβγαζε εγκαίρως τον Ολυμπιακό από τα καρέ, 2 ανύπαρκτα οφσάιντ, κάρτες που με μεγάλη ευκολία έβγαιναν για τη Λάρισα αλλά όχι και για τον "παθιασμένο" θρύλο και τέλος καραμπινάτο πέναλτι στο 89 όταν το σκορ ήταν 1-1. Όντως ο ΟΣΦΠ δε θα αφήσει να το πάρουν...Θρύλε γερά παρ' το στα χαρτιά...

  7. wert01gf avatar
    wert01gf 08/04/2008 13:35:35

    Ιάκωβε, όπως λες, ήσουν στο γήπεδο. Και αυτό σημαίνει ότι είδες καλύτερα τις φάσεις από εμάς που τις είδαμε στην τηλεόραση; Αδικήθηκε κατάφορα η Λάρισα και δεν είναι η μόνη. Φέτος μιλάμε για το πιο σικέ πρωτάθλημα από αυτά που επί σειρά ετών κατακτά ο Ολυμπιακός. Παίρνει το πρωτάθλημα αυτός που έπαιξε τη λιγότερη μπάλα σε διάρκεια.

  8. fantomas avatar
    fantomas 08/04/2008 18:24:03

    ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΣΙΑ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΟΥΝ (ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΟΥΝ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΣΕ ΜΑΥΡΟ), ΟΤΙ ΤΑ ΔΥΟ ΔΟΚΑΡΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΟΡ ΗΤΑΝ 1-1 ΔΕΝ ΑΠΕΒΑΛΕ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΠΟΥ ΑΠΕΒΑΛΕ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ!! ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ !!
    ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΣ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΔΟΥΡΟ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΛΕΩΦΩΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟ.... ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΚΕΙ !!
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!

  9. Theodore avatar
    Theodore 08/04/2008 18:54:57

    Εδω καραβια χανονται και το μxxx χτενιζεται.
    Και μετα διαμαρτυρεστε για ντοπες και δεν ξερω τι αλλο.
    Μα αφου η ντοπα, ειναι μεσα στο μυαλο σας.
    Ειναι δυνατον ενηλικοι ανθρωποι, στοιχειωδως μορφωμενοι, να ασχολουνται με το τοπι σοβαρα, λες και ειναι το ψωμι των παιδιων τους και καποιοι αλλοι να σκοτωνουν στην κυριολεξια ανθρωπους, για το ιδιο θεμα;
    Ειναι δυνατον σε μια χωρα (της πxxx), να υπαρχουν 10 τουλαχιστον αθλητικες εφημεριδες,(τοσες μετρησα σημερα στο περιπτερο), που να ασχολουνται σοβαρα, για το ποσες φορες κατουρησε ο Χ, η ο Ψ παιχτης, που παιρνει τοσα λεφτα, που ουτε στον υπνο σας δε θα δειτε εσεις;
    Και ολα αυτα, για κατι, που αφορα λεφτα, πολλα λεφτα,που βεβαια, και ως συνηθως, εχουν μετατραπει τεχνηεντως σε ιδεολογια.
    Μα το ιδιο γινεται παντα. Για να ακολουθουν οι χαχολοι, εσεις δηλαδη, φτιαχνουμε ιδεολογιες . Και παντα πετυχαινουν ρε παιδι μου. Ξερουν βλεπεις καλα την ανθρωπινη ψυχη.Που ψοφαει για νικες.Των αλλων βεβαια. Οχι ημων των ιδιων. Εμεις απλως ειμαστε για να χειροκροταμε, η να βριζουμε.(Η να σκοτωνουμε και κανεναν αμα λαχει).
    Βλεπεις, ειναι δυσκολο να καταγαγεις νικες εσυ ο ιδιος. Θελει κοτσια.Ετσι, αναλαμβανει η ομαδα, να καλυψει το κενο.
    Με το αζημιωτο βεβαια.
    Τα εχετε σκεφτει ολα αυτα ποτε, η σας φαινονται τρελλα;

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/04/2008 19:24:09

    μαζί σου Θόδωρε...

  11. ΙΑΚΩΒΟΣ avatar
    ΙΑΚΩΒΟΣ 08/04/2008 19:54:01

    Θεσσαλέ αν είναι να ρθει το πρωτάθλημα σε σένα μαζί σου

  12. ΙΑΚΩΒΟΣ avatar
    ΙΑΚΩΒΟΣ 08/04/2008 19:57:28

    Κυρ Θόδωρε τα σκεφτόμουν χρόνια αυτά και ασχολιόμουν με πολιτικά. Η στεναχώρια που πήρα και το μέλον μου που χάλασα είναι πολύ περισσότερο από το να δω ενα ματς την εβδομάδα και να κάνω πλακίτσα με τους φίλους μου. Εδω ξέρω πολύ καλά τι γίνεται και εγω δεν εχω κανενα συμφερον. Θεαμα είναι και το θέαμα είναι συμφυτο με την ανθρώπινη φύση ανέκαθεν

  13. Vass avatar
    Vass 08/04/2008 22:08:48

    Θόδωρε, νομίζω ότι η ενασχόληση των φιλάθλων που δεν βλέπουν τα πράγματα υπό το αρρωστημένο πρίσμα που πολύ καλά περιγράφεις περιορίζονται σε πλακίτσα με φίλους και γνωστούς. Πάντως κανενός η ζωή δεν θα αλλάξει αν θα το πάρει ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ ή ΠΑΟ. Ίσως λίγο να ζοριστεί η ημέρα κάποιων στο γραφείο ή στην παρεά τους.

  14. Frixos13 avatar
    Frixos13 08/04/2008 23:11:43

    Θεόδωρε μαζί σου, αλλά εμένα γιατι με ταλαιπωρείς με τις π και τα μ. Αλλη δουλειά δεν είχα να κάθομαι τα σβύνω.