#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/07/2008 14:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν διώχνουν τον Βουρλούμη αλλά τον …Ζορμπά

(Ανανεωμένο) Τις επόμενες κινήσεις του μελετά ήδη ο Γιώργος Ζορμπάς μετά την κατάθεση από τον κ. Αλογοσκούφη σχεδίου νόμου με το οποίου καταργείται την Εθνική Αρχή Καταπολέμησης Νομιμοποίησης Εσόδων από Εγκληματικές Δραστηριότητες της οποίας προΐσταται, η οποία γίνεται πλέον παράρτημα της κυβέρνησης και του υπουργείου Εθνικής Οικονομίας, με προϊστάμενο δικαστικό εν ενεργεία (!!!). Πηγές από το περιβάλλον του τονίζουν ότι μετά την άκρως προσβλητική και για το έργο του και για την προσφορά του στην δικαιοσύνη ενέργεια του κ. Αλογοσκούφη, η παραμονή του στην Αρχή υπο αυτές τις συνθήκες καθίσταται αδύνατη. Επισημαίνουν επίσης ότι ο κ. Ζορμπάς τοποθετήθηκε στην Αρχή όχι από τον κ. Αλογοσκούφη, αλλά με απόφαση του υπουργικού συμβουλίου, στο οποίο προΐσταται ο πρωθυπουργός.

Ο κ. Αλογοσκούφης αποφάσισε να εκπαραθυρώσει τον Ζορμπά χωρίς να κρατήσει ούτε τα προσχήματα, μια ημέρα μετά την δημοσίευση της πληροφορίας  ότι η Αρχή του άρχισε έρευνα για τους λογαριασμούς του Πρόδρομου Μαυρίδη και του Μιχάλη Χριστοφοράκου. Η απόδειξη είναι ότι μόλις χθες το επίμαχο νομοσχέδιο είχε πάρει για έγκριση από το Ελεγκτικό Συνέδριο. Πότε πρόλαβαν και το υπέγραψαν για να πάει στην Βουλή; Φοβάται λοιπόν η κυβέρνηση επανάληψη της εμπειρίας των ομολόγων και βάζει τον κ. Αλογοσκούφη να πετάξει έξω άρον άρον τον Ζορμπά. Ήταν όμως ο ίδιος ο Καραμανλής που προσκάλεσε τον Ζορμπά να βοηθήσει στην κυβέρνησή του. Κατά συνέπεια δυο τινά μπορεί να συμβαίνουν: είτε ο κ. Αλογοσκούφης έχει και τη σύμφωνη γνώμη του Μαξίμου το οποίο κρύβεται για μια ακόμα φορά, είτε είναι πανίσχυρος και κάνει ότι θέλει. Στην τελευταία όμως περίπτωση αυτή οφείλουμε όλοι να διερωτηθούμε και «τι κάνει ο πρωθυπουργός».  

Διαβάστε κι αυτό: Το «αντίο» του Καραμανλή στον Ζορμπά και το παρελθόν

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Λαρα avatar
    Λαρα 17/07/2008 15:06:24

    Για οσους πιστευαν στα ιδανικα μιας Δημοκρατιας.
    Γι αυτους η απογοητευση θα τους συντροφευει στη ζωη κι ενα πικρο χαμογελο για κολλυβα στο χαμο της.
    Δυσκολα επανακταται, ο,τι χανεται.
    λαρα

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 15:14:19

    με λύπη θα πω και ας με χαρακτηρίσετε γκρινιάρη: από το 1989 που "βλέπω", οποιοσδήποτε ετάχθη υπέρ της διαφάνειας, της κοινής λογικής, της ελευθερίας της αγοράς, της τιμιότητας και σε τελευταία ανάλυση της ΑΛΗΘΕΙΑΣ, (όχι αυτής των καναλίων, της άλλης) ή χαρακτηριστηκε γραφικός, ή βγήκε τρελλός, ή χάθηκε στο λυκόφως.

    εάν και ο Ζορμπάς γίνει μέλος αυτού του club θα είναι ένα ακόμα βήμα πίσω, και θα δυναμώσει τις φωνές σε μερικούς 50άρηδες περί "αντίστασης"

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 15:22:53

    και ας μην υποτιμήσει κανείς θυμωμένους 50άρηδες

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 16:04:39

    μολών λαβέ

  5. Φιδίας avatar
    Φιδίας 17/07/2008 16:09:02

    Ax, Anonymos 3:59
    Εισαι μάλλον μικρός γι' αυτό δεν ξέρεις. Στα μπουρδέλα πληρώνεις και πηδάς.

    Εδώ πληρώνεις και σε πηδάνε, σε πηδάνε, και πληρώνεις, σε πηδάνε, σε πηδάνε, και πληρώνεις....

    Αυτό δεν λέγεται μπουρδέλο, "ελλάδα" λέγεται

  6. χαμένη αξιοπρέπεια avatar
    χαμένη αξιοπρέπεια 17/07/2008 16:49:34

    archaeopteryx σου στέλνω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμούς και χωρίς παρεξήγηση ... Σε πάω μια κόντρα σαν θυμωμένη 30αρα. Τι λες ? Ποιος είναι θυμωμένος περισσότερο ?

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 16:57:03

    τι ωραία και φωτισμένη απάντηση ανώνυμε 3:59...ποιόν είχες δάσκαλο;

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 17:04:44

    O Tommy Lee Jones στο Rules of Engagegement είναι ο πιο θυμωμένος...

    "You ever had a pissed-off Marine on your ass?"

    Νομίζω ότι η ενόχληση με την συνεχιζόμενη κοροϊδία ξεπερνάει ηλικιακά στερότυπα...

  9. Le canard avatar
    Le canard 17/07/2008 17:16:41

    Ριχνουμε την υποθεση Γερμανού -που την στρέφουμε κατά ΚΚΕ και όχι κατά Αλογοσκούφη-Παπαντωνίου- βγάζουμε τις δήθεν αποκαλύψεις για το άνοιγμα των λογαριασμών από το εξοπλιστικό σκάνδαλο των ρωσικών ΤΟΡ (άδειοι είναι οι λογαριασμοί και κανένας δεν ντρέπεται που δεν μπορεί να μας πεί που πήγαν στη συνέχεια 25 εκατ.δολλ), για να συγκαλύψουμε και να ρίξουμε όσο πιο χαμηλά γίνεται το σκάνδαλο Ζημενς. Ενόψει και των μπάνιων του λαού, βγάζουμε και έναν Ζορμπά στη σέντρα, και το γλυκό έδεσε. Και μετά, εξακολουθεί να πιστεύει ο Καραμανλής ότι κυβερνάει; Καρα-όμηρος των μετριών του κόμματός του είναι και της νεο-αναδυόμενης διαπλοκής που τους στηρίζει. Τι θα αφήσει πίσω του φεύγοντας. Απλά, τίποτα.

  10. Φιδίας avatar
    Φιδίας 17/07/2008 17:24:04

    @Le canard Says

    και τώρα, μήπως υπάρχει;

    υποψιάζομαι ότι κάποια στιγμή θα αποδειχθεί οτι ο ΚΚ ο Μικρός δεν υπήρξε ποτέ, ήταν απλά ένα πείραμα virtual διακυβέρνησης (με ένα χοντρό avatar)

  11. διπλωμάτης avatar
    διπλωμάτης 17/07/2008 17:34:58

    ο μεγαλύτερος λαδιάρης της μη κυβέρνησης Κωστάκη είναι ο Γαιδοροσκούφης....κλεφταράδες σεμνά και ταπεινά.

  12. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 17/07/2008 17:36:57

    Απέτυχαν να κυβερνήσουν αυτόν τον τόπο άνθρωποι που είχαν περάσει όλες τις βαθμίδες της κοινωνίας και ήξεραν τις δομές της. Περιμένετε να πετύχουν στη διακυβέρνηση άτομα που δεν έχουν βγει έξω από το κολωνάκι?

  13. factorx avatar
    factorx 17/07/2008 17:37:54

    @archaeopteryx: Μην στενοχωριέσαι. Υπάρχουν κτα τα εξήντα και τα ενδομήντα. Έχει και η τεχνολογία προχωρήσει...και άσε να κάνει ο τσίπρας την επανάσταση για να έρθουν μετά να παρακαλάνε την γενιάσου. Αφου και οι 40ρηδες (ΚΚ) τα έκαναν μαντάρα.

  14. χαμένη αξιοπρέπεια avatar
    χαμένη αξιοπρέπεια 17/07/2008 17:46:46

    archaeopteryx μια παρατήρηση μόνο, ο Tommy Lee πληρώνεται για να παίζει τον θυμωμένο. Ενω εμείς τους πληρώνουμε για να μας κάνουν θυμωμένους. Εύχομαι αυτός ο γενικευμένος θύμος που νιώθουμε όλοι να μας βοηθήσει και περισσότερο να μας φωτίσει να απαλλαγούμε από όλα αυτά τα παράσιτα που ζουν εις βάρος μας.

  15. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 17:54:12

    ανώνυμε 5:37

    ομολογώ ότι πράγματι το έχω παρακάνει γράφοντας στο site, αλλά συναντώ ενδιαφέροντες τύπους και τύπισσες και με κρατάει ζωντανό στα βαθειά μου γεράματα.

    Θα σου πω που είμαι για να χαρείς. Είμαι πάνω από την Μονή Κουδουμά, δίπλα στα Αστερούσια Όρη, ανατολικά της Μεσσαράς, εγώ, η μοτοσυκλέττα μου και το thinkpad με το G2 (το G3 είναι off). Η θέα του Λιβυκού είναι μαγευτική. Επόμενη στάση το οροπέδιο Καθαρού.

    Live to ride! Εσύ που είσαι;

    factorx τους χαιρετισμούς μου!

  16. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 17/07/2008 18:01:47

    Αν φανε τον Ζορμπα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην βαρυστομαχιασουν...Αφ ενος δεν νομιζω να μην αντιδρασει αφ ετερου ΤΩΡΑ χρειαζεται μαζικη αντισταση σε ολα τα επιπεδα...Αλλοιως θα γινουμε σαν την ιστορια με τον γειτονα που ειχαμε γραμμενο μεχρι που καταλαβαμε οτι το παρακρατος τον πηρε...αλλα ηταν αργα.

    Θαρρω πως ειναι εξαιρετικα κρισιμες οι μερες ως την Ελλαδα που θα εχουμε.

  17. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 18:02:02

    @χαμένη αξιοπρέπεια, νομίζω ότι η¨"αντίσταση" έχει άλλη μορφή, και έχει αρχίσει

  18. velvet avatar
    velvet 17/07/2008 18:20:52

    Πάντως σήμερα κατατέθηκε στη βουλή το νομοσχέδιο για την Εθνική Σχολή Δικαστικών Λειτουργών και άλλες διατάξεις.

    Μπορείτε να το βρειτε στο site της βουλής, έχει δεκάδες τροποποιήσεις.

  19. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 17/07/2008 18:21:34

    Αποδείχτηκε περίτρανα,ότι " η Ελλάδα κατασπαράζει τα ΑΞΙΑ παιδιά της."

    Οσο για τον "κλωτσοσκούφη" και το πιόνι του Υπουργό Δικαιοσύνης,τι να πει κανείς?
    Βρώμικοι και ελεεινοί,ξετσίπωτοι μέχρι αηδείας.
    Το "διαμάντι" αυτό της Δικαιοσύνης που λέγεται ΖΟΡΜΠΑΣ,έπρεπε να βρούν τρόπο να τον αντικαταστήσουν με κάποια "κοπριά",που να τους κάνει τα χατήρια....

    Οταν όμως πέσουν κλωτσιές σε λίγο καιρό - γιατί ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΚΟΠΡΙΑ" - τότε να δούμε τι θα έχουν να μας πούνε.

    ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ και θα σου τους περιποιώμουν καταλλήλως....

    "ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ" σεβαστέ κ.ΖΟΡΜΠΑ!
    Είμαστε όλοι δίπλα σου,συμπάσχουμε μαζί σου και δεν θα μείνουμε με κλειστό το στόμα.
    Και ελπίζουμε ότι και ΕΣΥ πρέπει να μιλήσεις και να τους βγάλεις δημόσια τα άπλυτά τους στην φόρα,έτσι που να ψάχνουν την ψήφο τους στις επικείμενες εκλογές.

    Και ξέρουμε όλοι μας ότι "ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ."
    ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΛΩΤΣΟΣΚΟΥΦΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΖΕΙ.

  20. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 17/07/2008 18:48:00

    Βαι,βαι,βαι...Τι εγινε μπρε?

  21. Xase avatar
    Xase 17/07/2008 18:48:05

    Στο τελευταιο ερωτημα η απαντηση ειναι μια. Ο πρωθυπουργος κοιμαται. Μην φωναζεις πολυ Φακτορ γιατι μπορει να ξυπνησει και να αρχισει να μιλαει για σεμνα και ταπεινα.

  22. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 17/07/2008 18:51:20

    Anonymous,Είναι καλλίτερα να μην ανοίξουμε διάλογο μεταξύ μας...
    Εάν θέλεις όμως,επειδή την σελίδα του Νομικού δεν την έχεις διαβάσει κάν και δεν ξέρεις τι αγώνες έχω κάνει - οικογενειάρχης ών τότε με 2 ανήλικα παιδιά - ευχαρίστως να στην πω,για να ανακαλέσεις τα όσα μου καταμαρτυρείς....

    Οποτε θέλεις τα λέμε....

  23. werewolf avatar
    werewolf 17/07/2008 18:59:20

    «τι κάνει ο πρωθυπουργός»;;; Μα ό,τι έκανε σε όλη του τη ζωή: τίποτα.

  24. Στάθης avatar
    Στάθης 17/07/2008 19:16:18

    Νομίζω ότι στο κυριακάτικο "Βλέμμα", ο Ν. Ξυδάκης τα είπε όλα

    http://vlemma.wordpress.com/2008/07/13/denntrepontai-ti-kanoume/

    "Δεν ντρέπονται. Καθόλου. Γιατί δεν ξέρουν τι σημαίνει ντροπή. Δεν τη θυμούνται, αν ποτέ την ένιωσαν.
    Γιατί δεν έχουν καμιά αναστολή, κανένα φρένο.
    Γιατί μόνη κινούσα δύναμη είναι η απληστία.
    Γιατί δεν διαθέτουν καμιά φιλοδοξία, ενώπιον κοινωνίας ή ιστορίας."

    Οπότε η σημερινή, προαναγγελθείσα εξάλλου, κίνηση της κυβέρνησης (και όχι βέβαια ενός ή δύο υπουργών), απλά επιβεβαιώνει αυτό που ξέρουμε γι' αυτούς αλλά και για μάς: Το ότι δεν έχουν καμία αναστολή και ότι έχουμε μεγάλο στομάχι. Και εύκαμπτη μέση απ' ότι φαίνεται

  25. antOnio avatar
    antOnio 17/07/2008 19:36:32

    Εεεεεε !!!! παίδες μην εκτονώνετε τον θυμό σας μεταξύ σας, υπομονή , θα έρθουν και οι εκλογές και τότε θα δείτε γέλιο που θα πέσει .
    Αυτοί είναι τελείως απατεώνες και εμείς είμαστε τελείως ηλίθιοι που τους έχουμε και τους καμαρώνουμε , αλλά είπαμε υπομονή μέχρι τις εκλογές.
    Αν και πιστεύω ότι πάλι κάποια κρίσι θα ανακαλύψουνε ή θα δημιουργήσουνε και θα έχουμε μία από τα ίδια.
    @werewolf Συγνώμη ο πρωθυπουργός ποιος σου είπε ότι δεν κάνει τίποτα, τρώει σουβλάκια και βλέπει dvd !!!!!!!!!!!

  26. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 17/07/2008 19:54:06

    Αληθευει οτι ο πρωθυπουργος ειχε παει στην υποδοχη του Ζιλμπερτο Σιλβα?

  27. Φιδίας avatar
    Φιδίας 17/07/2008 20:14:52

    Αληθευει οτι ο πρωθυπουργος είναι ο Μπάτμαν;

  28. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 17/07/2008 20:29:26

    Τα ειχε δηλαδη με την Βασω? Νταρντανοκατακτης ο Κωστακης!

  29. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 17/07/2008 20:33:24

    «Γιατί αναλαμβάνεται η συγκεκριμένη νομοθετική πρωτοβουλία χωρίς να προηγηθεί οποιοσδήποτε διάλογος με τις δικαστικές ενώσεις; Και γιατί τώρα; Γιατί στη συγκεκριμένη χρονική συγκυρία, ενάμιση μήνα πριν από τις εκλογές για την ανάδειξη νέων διοικήσεων στα μεγάλα δικαστήρια και εισαγγελίες;
    Δεν δημιουργούνται έτσι εντυπώσεις παρεμβατικών διαθέσεων στην εσωτερική λειτουργία της Δικαιοσύνης;»

    Σωτήρης Μπάγιας

    «η εκτελεστική εξουσία πάντοτε επιδιώκει την ποδηγέτηση της Δικαιοσύνης. Υπάρχουν δικαστές που σπεύδουν να προσφέρουν τις καλές τους υπηρεσίες, ενεργώντας ακόμη και κατά την εικαζόμενη βούληση».

    ΔΣΑ

    ....και

    ο υπουργός Δικαιοσύνης Σωτήρης Χατζηγάκης υποστηρίζει ότι «...μεταρρύθμιση ήπιου χαρακτήρα, η οποία είναι λογική και αναγκαία και ανταποκρίνεται στην ανάγκη να διορθωθεί μια προβληματική κατάσταση»

    ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ο άνθρωπος που για παράδειγμα:
    -εξέφρασε αντιρρήσεις για τις ....μπαταρίες ΓΕΡΜΑΝΟΥ στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας,
    -που κατάφερε να βρει άκρη ...στην υπόθεση των ομολόγων κλπ
    ωθείται σε παραίτηση, μόλις ακούμπησε την SIEMENS, αλλά νομίζω ότι είναι φυσικό και αναμενόμενο (...ας μην ξεχνάμε ότι εναντίον του έχουν βάλλει κατά το παρελθόν και τα δύο μεγάλα κόμματα κατά το δοκούν), όμως:

    ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΓΡΑΙΚΥΛΩΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ.

    ΥΓ

    απολύτως σοβαρά οι δύο ταυτόχρονες ενέργειες είναι απλές συμπτώσεις και δεν ...υπονοώ τίποτα
    και εύχομαι η νέα αρχή να είναι το ίδιο αποτελεσματική,
    1.όπως και η διαλεύκανση της υπόθεσης πλαστών τιμολογίων σε ΜΜΕ?
    2.η συνέχιση της άσκησης διοίκησης και διαχείρισης Δημοσίου Χρήματος εισηγμένης στο Χρηματιστήριο εταιρείας, του ανθρώπου των επιτυχημένων επιχειρηματικών κινήσεων?
    (αλήθεια ο οποιοσδήποτε είναι αθώος μέχρι να έχουμε τελεσιδικία, αν όμως σε μια απειροελάχιστη πιθανότητα καταδικαστεί κάποιος που διαχειρίζεται Δημόσιο Χρήμα?)

  30. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 17/07/2008 20:34:27

    Για να σοβαρευθουμε, δειγμα τι θα πει ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΚΡΑΤΟΣ εδωσε χθες η Ελβετια,προφυλακιζωντας παρακαλω τον γιο του Κανταφι επειδη εδειρε μια γυναικα απο το υπηρετικο πρωσοπικο. 2 νυχτες στην στενη και αποφυλακιση με 200.000 ελβ.φραγκα εγγυηση!

  31. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 17/07/2008 21:12:54

    σε οποιοδήποτε άλλο ΚΡΑΤΟΣ θα είχανε βγει κρεμάλες για τον Αλογοσκουφη και τον Χατζηγάκη..
    Εδώ μουγκα στη στρούγκα..

  32. fantomas avatar
    fantomas 17/07/2008 21:47:36

    ΠΑΡΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ''ΟΔΗΓΗΜΑ΄΄ ΜΕΣΑ ΣΕ ΧΑΡΑΔΡΕΣ ΚΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΔΙΑΒΑΖΩΝΤΑΣ ΔΥΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...... ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΑ !
    ΔΙΟΤΙ ΟΥΔΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΡΗΤΑ ΟΤΙ :
    ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΣΕ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΘΕΣΗ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΑΡΧΗ.
    ΟΙ ΣΚΟΠΗΜΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΘΑ ΜΠΩΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΘΕΜΗΤΕΣ....
    ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΤΗΓΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ !!!
    ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΨΥΦΗΣΤΕΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗΣ ΝΟΜΗΜΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΕΙΝΟΥΝ (ΣΥΜΒΟΥΛΕΙΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΕΙΝΟΥΝ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ,
    ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΦΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟΝ ΖΟΡΠΑ!!!
    ΟΥΤΕ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ!!!

  33. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 17/07/2008 22:03:46

    Το λογικό ερώτημα που τίθεται μετά απ' όλα αυτά είναι :

    Πως μπορεί ο κόσμος , ο οποίος βλέπει και αντιλαμβάνεται την εξόφθαλμη παρέμβαση σε ελεγκτικούς θεσμούς όπως δικαιοσύνη και Ανεξάρτητες Αρχές από την εκάστοτε κυβέρνηση , να αντιδράσει ?

    Λιθοβολισμό ? Πορείες ? Στ΄άρματα στ΄ άρματα ? Διαλογισμό ? Τι σκατά γαμώ τη καταδίκη μου γαμώ ?

    Παρακαλώ να πέσουν στο τραπέζι ιδέες διότι μόνο η καταγραφή αυτής της παράλογης πραγματικότητας εμένα δεν μου φτάνει .

    Re : factorΧ δεν ξέρω αν απάντησες σε προηγούμενο σχόλιο (δεν είδα) αλλά sorry θα επιμείνω γιατί κοντεύω να τρελαθώ : τι γίνεται με εκείνον τον επιφανή νομικό που έψαχνε δικονομικές αντιδράσεις ?

  34. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 17/07/2008 22:09:36

    Αγαπητέ fantomas ε και?
    Μέχρι να ψηφιστεί το νομοσχέδιο, να δημοσιευτεί στο ΦΕΚ και να το κρίνει το Συμβούλιο της Επικρατείας, όλα θα έχουν παραγραφεί και κυρίως ο κ Ζορμπάς θα έχει παραιτηθεί? Μετά από την επίτευξη του επιδιωκόμενου ...ξανά αλλάζουμε / διορθώνουμε / περνάμε μια τροπολογία στο συγκεκριμένο νομοσχέδιο και όλα ...ΟΚ

    ΥΓ

    Αφού τα πορίσματα για τα ομόλογα πχ δεν συμπεριελήφθησαν στη δικογραφία / ανάξια λόγου / αναρμόδια κλπ μήπως μπορεί ο κ Ζορμπάς ....να τα ανεβάσει στο ΙΝΤΕΡΝΕτ / να τα δώσει στη δημοσιότητα / να βγούν σε βιβλίο καθώς είμαι θιασώτης της ....επιστημονικής φαντασίας / λογοτεχνίας?

  35. fantomas avatar
    fantomas 17/07/2008 22:21:00

    Ο Ιθαγενής Says: όλα θα έχουν παραγραφεί και κυρίως ο κ Ζορμπάς θα έχει παραιτηθεί?

    ΦΙΛΕ... ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΖΟΡΠΑ!!!
    ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΣ!!!
    ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΕΡΟΦΥΜΙΑ ΤΟΥ!!!

    ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΕΛΟΥΣ, ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΕΙ ΑΥΤΟΣ ...ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ.. ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ!!

  36. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/07/2008 22:43:38

    fantoma, εμείς οι ασήμαντοι bloggers το ελπίζουμε το ευχόμαστε, στέλνουμε συμπαράσταση, και είμαστε εδώ για ό,τι άλλο χρειάζεται.

  37. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 17/07/2008 22:48:31

    Αντιθέτως ο κ Ζορμπάς είναι ένας δεξιός που πίστεψε, όπως και πολλοί ακόμα, το 2004 :

    "σεμνά και ταπεινά - καθαρά χέρια" και είδε το σύνθημα να γίνεται ....βουρ στο πατσά.

    Οταν

    -μου άρεσε που τον ήθελε και στο Υπουργείο Δικαιοσύνης ο ...Μπαιρακτάρης
    -διώκεται από το Υπουργείο Άμυνας
    -ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ...ΚΑΘΑΡΑ ΧΕΡΙΑ (μάλλον θα ...τελείωσε το σαπούνι)
    -δεν καταθέτει στη Βουλή για τυπικούς λόγους
    -τα πορίσματα για τα ομόλογα πετιούνται στα ...σκουπίδια
    -ξεκινά για SIEMENS και εκπαραθυρώνεται αλλά
    ...Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΘΑ ΜΙΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ (...φαντάζομαι θα καταθέσει και στεφάνι για τους νεκρούς, δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο μπορεί να κάνει στο χώρο μνήμης και ιστορίας που έκαψε η Κυβέρνηση που προΐσταται... άκου κομματική εκδήλωση στην Ολυμπία εύχομαι του χρόνου στους Δελφούς ή στην Ακρόπολη...χαλαρά )

    και να γράψει την υστεροφημία του, ε και?

    Η ΜΕΘΟΔΕΥΣΗ / ΔΙΑΨΕΥΣΗ / ΚΟΡΟΪΔΊΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ?
    Η ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ?

    ΥΓ

    όσο για μέτρα αντιμετώπισης, πρότεινα: δημοσιοποιηση των πορισμάτων, τίποτα δεν αντέχουν / δεν αντιμετωπίζουν οι ΕΠΙΓΟΝΟΙ όσο ...το γέλιο και την χλεύη

    Αλήθεια θα ήθελα να δω ποιος εν ενεργεία δικαστικός θα αναλάβει θέση σε ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΑΡΧΗ?

  38. Φιδίας avatar
    Φιδίας 17/07/2008 22:58:40

    Φαντάζομαι οτι και οι δεξιοί που είναι λογικοί και αξιοπρεπείς άνθρωποι (όχι τα πεινασμένα ανθρωπάρια πού ελπίζουν να μασήσουν ότι προλάβουν), θα έχουν πιά φρήξει κι αυτοί με όσα γίνονται από την πιο φαύλη, διευθαρμένη και ανίκανη που πέρασε από τη χώρα ever! Ακου ο γελοιοδέστατος πάει στην Ολυμπία. Αυτό λέγεται: θράσος 1000 μαϊμούδων

  39. Φιδίας avatar
    Φιδίας 17/07/2008 22:59:44

    "φαύλη, διευθαρμένη και ανίκανη"

    λειπει το "ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ"

  40. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 17/07/2008 23:01:06

    χοχοχο

    που θα έλεγε και ο Αι Βασίλης:

    Χρίστος Βερελής: Πότε ενημερώσατε τον κ. Αλογοσκούφη;
    Παναγής Βουρλούμης: Τον κ. Αλογοσκούφη τον ενημέρωσα προσωπικά στα μέσα Ιανουαρίου, όταν αυτή η υπόθεση άρχισε να φαίνεται σοβαρή. Εκτοτε σε τακτά χρονικά διαστήματα τον ενημέρωνα για ό,τι συζητήσεις κάναμε. Βεβαίως, δεν έβαλα τον κ. Αλογοσκούφη μέσα στις λεπτομέρειες διότι δεν ήταν σωστό να καταστήσουμε την Κυβέρνηση, η οποία μας έχει εμπιστευθεί αυτές τις εταιρείες, όχι κοινωνό αλλά συμμέτοχο σε μια επιχειρηματική απόφαση.
    Χρίστος Βερελής: Ο κ. Αλογοσκούφης έκρινε αυτή την απόφαση;
    Παναγής Βουρλούμης: Ναι, διότι του είχα πει αρκετά ώστε να μπορεί να κρίνει και να πει αν είναι καλό ή όχι. Τον κ. Λιάπη τον ενημερώσαμε όταν έπρεπε. Είναι απολύτως ενήμεροι και η κυβέρνηση επικοινωνεί μεταξύ της.
    .....
    Βάσω Παπανδρέου: Πότε ενημερώσατε τον κ. Λιάπη;
    Ευάγγελος Μαρτιγόπουλος (Διευθύνων Σύμβουλος της Cosmote): Ενημερώθηκε όταν έπρεπε να ενημερωθεί. Απάντησε ο κ. Βουρλούμης γι' αυτό το θέμα.

    Παναγιώτης Αδρακτάς: Κυρία Δαμανάκη είπαν ότι ενημέρωναν τακτικά τους αρμόδιους υπουργούς.
    Μαρία Δαμανάκη: Απευθύνομαι σε εσάς σαν Πρόεδρος της Επιτροπής. Εμείς εδώ έχουμε κάποιους κανόνες. Γνωρίζουμε ότι προϊστάμενος του κ. Βουρλούμη είναι ο κ. Λιάπης. Ρωτάμε λοιπόν, τον προϊστάμενο υπουργό πότε τον ενημέρωσε; Η απάντηση "όποτε νομίζω ότι είναι σκόπιμο" δεν μας ικανοποιεί. Να μας πει έστω κάποιο μήνα που τον ενημέρωσε.
    Ευάγγελος Μαρτιγόπουλος: Από μένα ενημερώθηκε το Μάιο.

    για την αντιγραφή

    http://press-gr.blogspot.com/2008/07/blog-post_1601.html

    και η ερώτηση στο
    Δεν διώχνουν τον Βουρλούμη αλλά τον …Ζορμπά?
    η απάντηση από τα πρακτικά της Βουλής

  41. Factorx avatar
    Factorx 17/07/2008 23:04:24

    Με την ευκαιρία ενημερώνω τους φίλους που τι είχαν ξεκινήξσειο οτι η αγωγή πολιτών ατοιμάζεται

  42. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 17/07/2008 23:05:19

    Μακάρι να τα δημοσιεύσει , αλλά δεν το βλέπω .

    Υποθέτω (διορθώστε με) ότι θα υπόκειται σε διατάξεις περί εθνικού συμφέροντος και μη δημοσιοποίησης κτλ κτλ .

    Εγώ εννοούσα τρόπους αντίδρασης των πολιτών (που θέλουν) .

  43. asade avatar
    asade 17/07/2008 23:15:20

    Αλλο ένα πετυχεμένο γαμήσ...(σόρρυ) του Καραμανλή προς τον ΓΑΠ. Η επιστολή του είναι σκέτη απόλαυση.

  44. Φιδίας avatar
    Φιδίας 17/07/2008 23:19:37

    Ελπίζω να μην κάνω κατάχρηση φιλοξενίας FactorX, αλλά βρήκα αστείο αυτο τον δεκάλογο προς Κωνσταντίνο Καραμανλή και την επίσκεψη του στην Ολυμπία, απο σχόλιο του genitsaros στο Press-gr
    ---------------------

    Αν με ρωτούσε ο κ. Καραμανλής τι να πει στην νεολαία του κόμματός του όταν θα μιλήσει στην Ολυμπία θα του πρότεινα τον παρακάτω δεκάλογο:

    1.Πρώτα να πει ότι το συνέδριο γίνεται στην Ολυμπία για να θυμηθούμε όλοι ότι εκεί κοντά κάηκαν πέρυσι μόνο 70 άνθρωποι και όλοι οι υπόλοιποι όχι μόνο σώθηκαν από το οργανωμένο κράτος αλλά πήραν και από 3000 ευρώ για να αγοράσουν κεριά και να βρουν τον δρόμο προς την κάλπη.

    2.Να πει ότι κανένας αρχαιολογικός χώρος δεν κινδύνευσε και ότι η παρουσία τους εκεί με τα λυγερά κορμιά τους δεν είναι διακοσμητική και δεν έχει ως σκοπό να αντικαταστήσει τα δένδρα του Κρονίου λόφου που όλα σώθηκαν από τα σύστημα πυρόσβεσης.

    3.Να τονίσει ότι το αρχαίο πνεύμα αθάνατο του Ολυμπιακού ύμνου τιμάται πιστά από την Κυβέρνησή του και ότι ο ίδιος ως Υπουργός Πολιτισμού φρόντισε από την αρχή να επιλέξει τον οικογενειακό του φίλο κ. Ζαχόπουλο ως θεματοφύλακα της πολιτιστικής μας κληρονομιάς.

    4.Να τους πει πόσο υπερήφανος είναι για την ποιότητα της πολιτικής ζωής της χώρας και για το επανιδρυμένο κράτος. Για την ανυπαρξία σκανδάλου Ζίμενς και για την μη δωροδοκία στελέχους της παράταξης . Να τους πει ότι το πόρισμα Ζορμπά για τα δομημένα ομόλογα είναι ψέμα και ότι τα ταμεία είναι υγιή και χρήματα δεν πήγαν στο κόμμα.

    5.Να τους πει για την σεμνότητα και ταπεινότητα της διακυβέρνησής του για την ανυπαρξία αλαζονείας στην Κυβέρνηση και στα στελέχη της παράταξης. Για ότι κακό υπάρχει σε αυτό τον τόπο ακόμη και μετά από 5 χρόνια φταίει το ΠΑΣΟΚ.

    6.Να τους πει ότι έχει μηδενική ανοχή στη διαφθορά και ότι κανένας δεν διανοείται να επηρεάσει την δικαιοσύνη και τα ΜΜΕ. Το μαχαίρι φθάνει έως το κόκκαλο και τίποτε δεν κουκουλώνεται.(να κάνει και τις γνωστές κινήσεις των χεριών τώρα που τις έμαθε να μη τις ξεχάσει.)

    7.Να τους πει να είναι εθνικά υπερήφανοι για την αξιοκρατία που επικρατεί στη χώρα σε όλα τα επίπεδα. Να μη ανησυχούν για το μέλλον τους .Αν φωνάζουν στο συνέδριο και αν κολλούν αφίσες στις εκλογές θα έχουν θέση στο Δημόσιο. Μάλιστα οι καλύτεροι αφισοκολλητές θα εκλεγούν στο προεδρείο και θα γίνουν βουλευτές και υπουργοί όπως τόσοι πρόεδροι της ΟΝΝΕΔ.(εδώ θα τους δείξει με το χέρι όλους που σίγουρα θα κάθονται στη πρώτη σειρά Βουλγαράκης ,Μεϊμαράκης ,Μιχαλολιάκος ,Στυλιανίδης ,Παπαληγούρας κλπ )

    8.Να τονίσει με έμφαση ότι αυτός ο τόπος δεν στερεί την δυνατότητα από κανένα να προκόψει και να φέρει ως παράδειγμα την σύζυγο του Νατάσσα που από βρεφοκόμος μέσα σε χρόνο ρεκόρ έγινε γιατρός ,πήρε ειδικότητα ,πήρε δοκτορά, έκανε αγροτικό ,και έπιασε δουλειά σε νοσοκομείο με τα μόρια ως εργαζόμενη μητέρα.

    9.Να πει επίσης ότι ακόμη και ως συμβασιούχοι να προσληφθούν, η Κυβέρνησή του έχει εφεύρει την μέθοδο Ζαχόπουλου για να περάσουν στη μονιμότητα.

    10.Τέλος να τους πει ότι η Κυβέρνησή του δεν φροντίζει μόνο για να τα οικονομικά συμφέροντα των ισχυρών, αλλά λαμβάνει μέτρα για τα αδύναμα στρώματα .Στο τέλος του Καλοκαιριού θα τοποθετήσει στη πλατεία Συντάγματος ένα τελάρο κεράσια ώστε όσοι δεν μπόρεσαν να αγοράσουν φέτος ,τουλάχιστον να πάνε να τα δουν και να φωτογραφηθούν μαζί τους από φωτογράφο που θα διατεθεί από τον άξιο Δήμαρχο της παράταξης.

    (genitsaros)

  45. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 17/07/2008 23:31:41

    Με αρέσει που λένε για την Τουρκία και το βαθύ κράτος των ..δικαστων λέει

    Οι άνθρωποι μεχρι και το αυτοδιοίκητο κατάργησαν και ΔΕΝ ιδρωνει το αυτί τους...

  46. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 18/07/2008 00:52:10

    @όλους τους αναγνώστες και φίλους του antinews.gr: ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΕ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΥΣ "Ανώνυμους", ή DFTT, που λέει κι ο Φιδιας. Κατά 99% είναι "κίτρινα Troll-εϋ", για παρεμπόδιση της ελεύθερης κυκλοφορίας Ιδεών κι Απόψεων. Θα έλεγα ότι, ΕΜΕΙΣ που γράφουμε με ψευδώνυμα, φοράμε την κουκούλα του "υποδιοικητή Μάρκος". Αυτοί, φοράνε την κουκούλα των ΔΟΣΙΛΟΓΩΝ. As simple as that! Αφήστε να γκαρίζουν μόνοι τους, κάτω από το αειθαλές "μολών λαβέ", που τους είπε και ο archaeopteryx
    ...

    @Anonymous 2:46 pm: τα 'πες πρώτος και ...καλύτερα!

    @archaeopteryx: σε ζηλεύω! Βγάλε καμιά φωτογραφία από κει πάνω. Και να συμπληρώσω το σύνθημα με ένα τραγούδι του παλιόφιλου Bob Seger: "Live to ride - against the wind"...

    @χαμένη αξιοπρέπεια: καθόλου "χαμένη" και πολύ "αξιοπρέπεια" σε ό,τι λες βλέπει όποιος δεν κοιτάει, απλώς, χαζεύοντας...

    @Le canard: "Και μετά, εξακολουθεί να πιστεύει ο Καραμανλής ότι κυβερνάει; Καρα-όμηρος των μετρίων του κόμματός του είναι και της νεο-αναδυόμενης διαπλοκής που τους στηρίζει". Φίλε, μεγάλη ιδέα έχεις για τον Κωστακη. "Όμοιος στον όμοιο και κοπριά στα λάχανα", λέει. Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να έχει η ΝΔ άξια στελέχη, (λέμε, τώρα, -αλλά και δεν αποκλείεται), που τα κρατάει αυτός σε ομηρία;

    @Εξάκτινος: ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ!..

    @Ιωάννης Εμμ.Νομικός: "έχουν γνώση οι φύλακες"...

    @ΓιώργοςΧ: "καιρός φέρνει τα λάχανα της κοροϊδίας, καιρός τα παραπούλια της κρεμάλας". "Χτύπα" να δεις μια πιθανή εξέλιξη: "Ανταπόκριση από το άδηλον μέλλον"...

    @fantomas: όλη η βλάστηση με όλα τα ζώα της μαζί, κι ΕΜΕΙΣ που τ' αγαπάμε, σου/σας στέλνουμε νοερά δάχτυλα μασάζ στον κουρασμένο σου/σας αυχένα.

    @greekpoliticalreview: έχεις πιάσει το νόημα, φίλε μου! Κοντεύουμε, ΗΔΗ, να πάθουμε ...over dose διαπιστώσεων. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ είναι το "Ζητούμενον", πλέον. Οτιδήποτε προτάσεις, για να γίνει σύν-θεση σε μία. (Άσχετο: Τους "Chicago" τους ξέρεις;)

    @Λαρα, Φιδιας, διπλωμάτης, Ο Χαζος του χωριου, velvet, Ο Ιθαγενής, Xase, werewolf και antOnio, (δεν πιστεύω να ξέχασα κανέναν, ε;): KEEP in touch, πρώτα, and the High going, συνακόλουθα...

    ΥΓ. Φάκτορα, εσένα δεν σε ξέχασα. Εννοείσαι, ως το πανταχού παρόν ...Άγιο Πνεύμα

  47. ira avatar
    ira 18/07/2008 00:55:26

    καλά πολυ ξεφτίλα όλο το πράγμα. Θα τους τα βγ΄΄αλει όλα στη φόρα τώρα. Αν οι διαρροές σκανδαλολογίας δεν ήταν από εκέι και γι αυτό καρατομήθηκε. Μήπως ο Αλογοσκ. τον θεωρεί υπευθυνο για τα τελευταία χάλια του?

  48. ira avatar
    ira 18/07/2008 00:57:46

    οτι αρχίζει ωραία τελειώνει με πόνο οι πληγωμένες καρδιες το ξέρουνε μόνο. Ειναι κακό στην αμμο να χτίζεις παλατια.....λαικότατο και επίκαιρο. Πότε θα έχουμε εκλογές να τους ξαποστείλουμε?

  49. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 18/07/2008 01:10:25

    Εκλογες θα εχουμε ira. Επιλογες αν θα εχουμε ειναι το ζητημα...

  50. werewolf avatar
    werewolf 18/07/2008 02:23:28

    Στην ιστορία του νέου ελληνικού κράτους υπήρξαν πρωθυπουργοί που ήταν θρασείς ή τεμπέληδες ή ανίκανοι. Πρωθυπουργό και τεμπέλη και θρασύ και ανίκανο ταυτοχρόνως, πρώτη φορά.

  51. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 18/07/2008 09:23:48

    anonymous/ Δεν διαθέτω ιστοσελίδα.Ειμαι ένας απλός αναγνώστης των bloggers ,γράφω και απαντώ όπου εγώ κρίνω σκόπιμο.
    Το e - mail μου είναι john.emm.nomikos@gmail.com και υπογράφω τα κείμενά μου με το πραγματικό μου ονοματεπώνυμο,απ'ότι βλέπεις.
    Στην διάθεσή σου για οτιδήποτε θέλεις να με ρωτήσεις.
    ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ,ή μη μόνον τον ΘΕΟ!

  52. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 18/07/2008 10:09:29

    @Factorx_11:04 pm
    @"νήπιος γέρων"_12:52 am

    καλημερα, παρακαλω οπως μου κρατησετε μια θεση στην πτηση, οικονομικη και γαλαρια να κανω και τσιγαρο και να εχω οπτικη επαφη με το πληρωμα.

    Οσον αφορα στον Ανωνυμο κλπ, διαβαζω με προσοχη οσα γραφει οταν δεν σχολιαζει τους αλλους εδω μεσα.
    το σχόλιό μου στον(ους) Ανωνυμο(ους)
    "talking is cheap because supply exceeds demand"

    ΠΠ

  53. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/07/2008 10:29:26

    εμένα ο ανώνυμος μου θυμίζει αυτό που είπε ο τζαμάς

  54. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 18/07/2008 17:35:13

    (Άσχετο με το ποστ μήνυμα:
    Φίλε ΠΠ,

    πήγαινε στο “«Ορθάνοιχτος» ο ΟΤΕ σε κοριούς και κακόβουλες εισβολές”, να μας πει την γνώμη σου).

  55. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 18/07/2008 18:01:12

    Σε 'μένα αναφέρεσαι αρχαιοπτέρυξ ?

  56. port porta avatar
    port porta 18/07/2008 18:31:17

    @ΝΓ,

    εκει ειμαι....! διαβασε και σχολιασε.

    ΠΠ

  57. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/07/2008 19:40:47

    dio mio μπέρδεμα. Όχι greek political review δεν αναφέρομαι σε σένα αλλά στον ανώνυμο με τον Ετσεβίτ. Σου απήντησα και σε μεταγενέστερη ανάρτηση που με ρωτάς το ίδιο πράγμα, και εκει βρέθηκα σε σου'πα μου'πες άλλων ...χαμός.

    Αλλά εδώ το ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΑΡΑ. Βλέπω τον Ι Εμμ Νομικό να αναφέρεται στον ανώνυμο και εκφράζω και εγώ τα αρνητικά μου αισθήματα προς τον ίδιο ανώνυμο.

    Καλύπτεσαι;

  58. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 18/07/2008 19:53:05

    Πλήρως (δεν είχα χρόνο για πλήρη ανάγνωση)

    Σόρρυ for the inconvenience .

  59. salmonellas avatar
    salmonellas 23/07/2008 14:53:53

    Διωχνουμε οποιον ενοχλει, παιδια, και οχι οποιον μας εξυπηρετει.Το πιασατε το υπονοουμενο??