21/08/2008 13:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν γλιτώνουμε το τρελάδικο με τίποτα

Αν και αποφεύγω να ακούω ειδήσεις από τα ιδιωτικά κανάλια - για διάφορους λόγους - χθες δεν ξέρω πως ,κάνοντας ζάπινγκ, σε κάποιο κανάλι ακούω τον δικηγόρο Αλέξανδρο Λυκουρέζο να συνομιλεί με τον τηλεπαρουσιαστή, σχετικά με την δίωξη της αθλήτριάς μας Φανής Χαλκιά και τον άκουσα να λέει, ότι έχει διορισθεί από την ΔΟΕ ως δικηγόρος των....

Επειδή "…ουκ έρχεται μόνον" και μερικά πράγματα μου διαφεύγουν, πείτε μου σας παρακαλώ, "άκουσα καλά;" Γιατί - αν άκουσα καλά - κάτι δεν πάει καλά .......Εκτός αν βάλθηκαν να μας τρελάνουν, όλοι τους....

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΕΡΩ, ότι ο κ. Λυκουρέζος διώκεται για κακούργημα !!! Σε αυτόν η ΔΟΕ ανέθεσε να πάνε τον σχετικό φάκελο στην Εισαγγελία; Ο κ. Λυκουρέζος παραμένει ελεύθερος με περιοριστικούς όρους και έχει καταβάλλει σαν εγγύηση το ποσόν των 150.000€. Διώκεται για "κακούργημα", για απόπειρα απάτης επί δικαστηρίω, συμμετοχή σε συμμορία και ηθική αυτουργία σε χρήση πλαστού εγγράφου. Η ΔΟΕ λοιπόν όρισε δικηγόρο κάποιον που διώκεται για κακούργημα ; Είναι σοβαροί οι κύριοι αυτοί ή βάλθηκαν να μας τρελάνουν;

Για την ΘΑΝΟΥ τι μας είπαν προ ημερών ,φίλοι μου; Ότι «διώκεται - χωρίς να έχει καταδικαστεί - και γι αυτο δεν της επέτρεψαν να μετάσχει στους αγώνες του Πεκίνου..». Στην αυτή κατηγορία δεν ανήκει και ο Λυκουρέζος; Αυτοί μας το λένε και όχι εμείς. Και όμως......

Αλλά θα μου πείτε: " Και ο καναλάρχης του ΑΝΤ.1 και πρόεδρος της ΕΟΕ δεν έχει πρωτόδικα καταδικαστεί σε 4ετή φυλάκιση ;

Κλείνω εδώ, τελείως μα τελείως αηδιασμένος με όλους, τον ΖΑΓΚ ΡΟΓΚ και τους εκπροσώπους του στην Ελλάδα και αναφωνώ "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑ - ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΔΟΕ"

Ιωάννης Εμμ. Νομικός

(στην φωτογραφία, η σύζυγος του κ. Κυριακού, αν δεν κάνω λάθος)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 21/08/2008 14:05:59

    Το θέμα αναρτήθηκε και στο troktiko και ο Μαχάς έχει απαλλαγεί με αμετάτακλητο βούλευμα. Δεν έχει παραπεμφθεί καν στο ακροατήριο.

  2. Καραολύμπιος avatar
    Καραολύμπιος 21/08/2008 15:02:02

    Και αυτό τι σημαίνει φίλε εξάκτινε; ότι το συφερτό Κυριακού, Λυκουρέζου κλπ. Είναι το ιδανικό για να εκπροσωπεί μια ΔΟΕ; Πες μου το φίλο σου..

  3. nikoleta avatar
    nikoleta 21/08/2008 15:25:07

    Tα βουλεύματα είναι εύκολα, και δη τα απαλλακτικά, όταν έχεις λεφτά.
    Ο Κυριακού έχει 4 έτη φυλακή για κακούργημα από το ΕΦΕΤΕΙΟ. Είναι έξω με μια ψήφο διαφορά. Εφερε χαρτιά ότι βρίσκεται σε αποθεραπεία από εγκεφαλικό (λόγοι υγείας). Εγώ μια χαρά και κοτσανάτο τον βλέπω. Δυο μέτρα και δυο σταθμά έχει η διεφθαρμένη Ελληνική δικαιοσύνη-ο θεός να την κάνει. Και ΤΥΦΛΗ και ΚΟΥΦΗ και "ΛΑΔΩΜΕΝΗ". ΚΥΡΙΑΚΟΥ-ΛΥΚΟΥΡΕΖΟΣ στην Αμερική θα ήταν ΦΥ-ΛΑ-ΚΗ!

  4. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 21/08/2008 15:37:16

    Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να βγει το όνομα του Μαχά από το αρχικό κείμενο. Τα υπόλοιπα είναι σωστά και συμφωνώ.

  5. Observer avatar
    Observer 21/08/2008 15:55:43

    O κ.Κυριακού, που δεν τον ξέρω στην όψη και που κυκλοφορεί ελεύθερος ως ασθενής, πρέπει να είναι πολύ νέος και ωραίος, κρίνοντας από την σύζυγό του. Κρίμα να είναι άρρωστος τόσο νέος, εξοχώτατοι κύριοι δικασταί της τυφλής Δικαιοσύνης μας.

  6. maquis avatar
    maquis 21/08/2008 16:25:38

    xωρις σχολια, του Πάσχου Μανδραβέλη (Καθημερινή, σήμερα):
    "...Ετσι, ενω όλος ο κόσμος μας περιμενε στη γωνία να μας πιάσει στα πράσα, ο πρωθυπουργος φέτος τον Απρίλιο δήλωνε ότι " η Ελλαδα υπηρξε πρωτοπόρος στα θέματα καταπολέμησης του ντόπινγκ, συμμετέχοντας σε ολα τα διεθνή όργανα και διοργανώνοντας διεθνεις συσκέψεις". Τόσο πρωτοπόρος ήταν η χώρα μας, που φέτος είχε τα περισσότερα κρούσματα παγκοσμίως !"

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 21/08/2008 16:30:49

    Αυτη η ρημαδα η αποθεραπεια του εγκεφαλικου στον Μινωα κανει επικυνδυνες παρενεργειες...
    Σε γλυτωνει απο την μαλακινση και σε κανει παλιανθρωπο!

    Απο την Σκυλλα στην Χαρυβδη(ναι Μινωα, για μανεκεν προκειται..)

  8. Aθανάσιος Ι. avatar
    Aθανάσιος Ι. 21/08/2008 17:36:50

    και με υπογραφες 3 καθ.Πανεπιστημίου ,τους θυμάται κανείς ;;

  9. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 21/08/2008 17:54:08

    Ενας άλλος επίσης μέγας ασθενής ήταν και ο Μάκαρος, ειναι πλέον αθλητικός παράγοντας στην Καβάλα εκτός απο επιχειρηματίας της Νύχτας. Προσέξατε οτι η μεγαλύτερη αλητεία που ειναι πάνω απο νόμους, βρίσκεται στον αθλητισμό;Ειναι γιατί η Ελλάδα πάλι διδάκει και έδωσε το πραγματικό νόημα. Ηθος, Μέτρο, Αγών και άλλα τέτοια ωραία στις μπλουζίτσες με το σήμα της ελιάς.

  10. Bella Ciao avatar
    Bella Ciao 21/08/2008 18:21:09

    The Law is like Spider Web,if some poor weak creature comes up against them it is caught, but the bigger one can break through and get away!

    Solon

  11. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 21/08/2008 18:27:05

    8 Ανωνυμος

    Ο εξαισιος Κυριος Λου...

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/08/2008 21:15:31

    πολλοί θα ήταν φυλακή στην Αμερική...

  13. Antoniou avatar
    Antoniou 22/08/2008 13:55:13

    Ωραίο το ΑΝΤΙ! Δηλαδή είστε υπέρ του ντόπιγκ. Κατηγορείτε τον Λυκουρέζο και αθωώνετε τα άλλα λαμόγια, Θάνου, Χαλκιά, Παναγιωτόπουλο κ.α.