10/07/2011 12:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν ανανεώνουν τις κάρτες τους τα μέλη του ΠΑΣΟΚ !!!

Τεράστιο πρόβλημα με την ανανέωση των κομματικών ταυτοτήτων των μελών του ΠΑΣΟΚ αντιμετωπίζει η Ιπποκράτους. Εδώ και ένα μήνα έχουν αρχίσει τα τηλέφωνα στα 700.000 εγγεγραμμένα μέλη (αφού οι επιστολές αγνοήθηκαν σχεδόν από όλους) τα οποία σχεδόν παρακαλάνε να ανανεώσουν τις κάρτες του και να πληρώσουν τη συνδρομή τους. Το τι ακούνε αυτοί που έχουν επιφορτιστεί με το καθήκον των τηλεφωνημάτων δεν λέγεται. Άλλοι τους κλείνουν το τηλέφωνο κατάμουτρα, άλλοι αρχίζουν τα γαλλικά και άλλοι εκτονώνονται βγάζοντας όλη την οργή τους.  Ανάμεσα στα μέλη που αρνούνται να ανανεώσουν την ταυτότητά τους, υπάρχουν ακόμα και μέλη του Εθνικού Συμβουλίου του ΠΑΣΟΚ.

Το ρεζιλίκι, ωστόσο, που προσπαθούν να αποφύγουν είναι η αποκάλυψη του αδειάσματος  του ΠΑΣΟΚ  από μέλη και η  ταπείνωση να αλλάξουν τον αριθμό και από 700.000  να  μετατραπεί σε μερικές δεκάδες χιλιάδες μέλη μόνο, που είναι ο πραγματικός αριθμός σήμερα .

Ο Μ. Καρχιμάκης προσπαθεί να κρατήσει το θέμα «εν οίκω»  και να μη βγει  πιο έξω.

 Αλέξανδρος Σγουρός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/07/2011 12:43:54

    Μετα την καταργηση του Τραπεζικου Απορρητου, θα τους τα παιρνουν τσαμπουκα και για το Εθνικο Συμφερον το οποιο ειναι ταυτοσημο του ΠΑΣΟΚ βεβαιως βεβαιως....
    "εισαι μελλος - πληρωνεις-ευχαριστουμε" ....

    Να ξεγραφτουν ΟΛΟΙ !!! να πανε και στις Τραπεζες τους και να αφησουν γραπτη ενημερωση οτι "ΔΕΝ ΠΛΗΩΡΩΝΩ ΠΑΣΟΚ".
    θα μπλεξουν ασχημα...

    ΠΠ

  2. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 10/07/2011 12:45:02

    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝΕ???

  3. Νικος avatar
    Νικος 10/07/2011 12:59:15

    Εαν η Λαμπρακοφυλλαδα που δημοσιευει την ερευνα εχει ενα καποιο σκοπο αυτο θα το δουμε.
    Πρωτη φορα ομως δειχνει τον δικομματισμο να συντριβεται τοσο πολυ και να εχει κοντα στο 30% με 35%.


    http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=2012504

  4. man8os avatar
    man8os 10/07/2011 13:04:57

    χαχαχαχαχαχαχαχα
    Ποσο κανει και αυτος ο φορος? Και απευθυνεται αποκλειστικα σε ΠΑΣΟΚΟΥΣ....
    χαχαχαχαχαχα

    • Orestios avatar
      Orestios @ man8os 11/07/2011 00:49:55

      +100000

  5. Southlancer avatar
    Southlancer 10/07/2011 13:06:33

    γέλιο...
    γιατί να τις ανανεώσουν, το να είσαι μέλος τους σε κάνει, εθνικό προδότη, και πιθανότατα να φας και ξύλο σύντομα
    επιπλέον γίνετε και βρύσια, και άμα έχεις και κάρτα μέλους εισαι οτι είσαι και με περικεφαλαία
    Ας στείλουν επιστολές στους πακιστανούς και την Chinatown που δεν ξέρουν τι κουμάσια είναι

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/07/2011 13:28:21

    ναζάκια...

  7. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 10/07/2011 14:45:58

    Και σε μέλη του ΚΚΕ ειδοποιητήρια για καταβολή συνδρομής!!!
    http://www1.rizospastis.gr/wwwengine/story.do?id=6342645

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 10/07/2011 14:47:10

    Και σε μέλη του ΚΚΕ εχουν σταλεί ειδοποιητήρια για ανανέωση συνδρομής.

    • Άνθρωπός τις avatar
      Άνθρωπός τις @ εναςάσχετος 10/07/2011 15:33:51

      Ε και; Πρώτη φορά είναι; Τι θέλεις να πεις;

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ Άνθρωπός τις 10/07/2011 16:52:55

        Χαχα, έχεις δίκιο. δικό μου λάθος στην φράση που έγραψα.
        Και σε μέλη του ΚΚΕ έχει στείλει το ΠΑΣΟΚ ειδοποιητήρια για ανανέωση συνδρομής.

  9. BlueSky avatar
    BlueSky 10/07/2011 20:12:12

    Να τις (κάρτες) στείλουν σε μένα να σώσω το πασόκ. Θα τις αγοράσω όλες, αλλά θα πληρώσω με τα φρύδια μου.

  10. ataktos avatar
    ataktos 10/07/2011 21:22:12

    υπάρχουν ακόμα ....αφελοίς..χιχχι

  11. rally monkey avatar
    rally monkey 10/07/2011 23:22:52

    Η μή-ανανεωση δε μου λεει πολλα.
    Τι σου λεει η ιδεα για ενα τεραστιο κολλάζζζ απο καρτες (κατατεθειμένες - ιδιοχείρως απο μέλη, μεταξυ 7-9μμ να εχει και το απαραιτητο coverage απο τα δελτια) εξω απο τα γραφεια 'του κινηματος'.
    (Ποσο μεγαλες ειναι ? με λιγη προσοχη να κρατηθουν οι προβοκατορες μακριά δε θα θελει και πολυ περιφρουρηση η μακέτα - ασε που θα αποκτησει και μουσειακό χαρακτηρα).
    Με υποσημειωση ο'τι μπορουν να τις ξαναβγαλουν στο μελλον οταν φυγουν τα λαμόγια απο μεσα.

  12. δημης avatar
    δημης 11/07/2011 00:27:53

    ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΤΝ ΚΟΣΜΟ..
    -ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η "ΝΕΑ" ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ..ΑΝΑΚΥΛΩΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΑ;;;;;;;;
    (ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΝΥΠΟΛΗΨΙΑΣ...)

  13. ΔΗΜΟΣ avatar
    ΔΗΜΟΣ 11/07/2011 03:30:09

    ΤΙ ΚΟΜΜΑ ΚΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ!
    ΑΝ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΟΠΛΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΠΤΑΙΣΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
    ΆΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ .
    ΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΟΨΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΓΙΑ ΑΡΧΗΓΟ ΤΟΥΣ ΤΟΝ γ/κη.Α.Π.

  14. Bαγγέλης avatar
    Bαγγέλης 11/07/2011 11:35:27

    Και γιατι να μην κανουμε κατι αλλο? Να τις ανανεωσουμε και μετα, αφου θα χουμε πληρωσει και δε θα μπορουν να μας απειλησουν με διαγραφες, να μαζεψουμε υπογραφες για εκτακτο συνεδριο που θα θετει αλλαγη ηγεσιας και γενικα να οργανωσουμε εσωκομματικη ανταρσια. Λεω εγω τωρα... μια εναλλακτικη!