#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/08/2008 16:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν αλλάζει ο άνθρωπος…

Θ. Ρουσόπουλος (σήμερα, για τους «αντάρτες»): «Η κυβέρνηση προχωρά με βάση τις δεσμεύσεις που έχει λάβει στις εκλογές του 2007. Δεσμεύσεις προγραμματικές, σαφείς, συγκεκριμένες. Ο κάθε υπουργός προχωρά στο έργο του τομέα του, με βάση αυτές τις δεσμεύσεις, τις οποίες έχει εγκρίνει η πλειοψηφία των Ελλήνων πολιτών, κι εν συνεχεία βεβαίως, την ψήφο εμπιστοσύνης της κοινοβουλευτικής ομάδας».

Ντόρα Μπακογιάννη (σήμερα, για το ίδιο θέμα): «Οι πολιτικοί δίνουν λογαριασμό πρώτα απ' όλα τους πολίτες και μετά στην παράταξή τους. Κρίνονται από το έργο τους και το δημόσιο λόγο τους».

Με άλλα λόγια: «Η σφραγίδα δεν παραδίνεται», λέει ουσιαστικά ο Ρουσόπουλος. «Θα τα πούμε στις εκλογές», απαντά η Ντόρα. Τώρα γιατί εμένα κάτι μου λέει ότι η ανοικτή σύγκρουση βρίσκεται προ των πυλών, δεν ξέρω. Δεν αλλάζει ο άνθρωπος, ρε παιδί μου. Δεν αλλάζει με τίποτα. Απλώς μια διαπίστωση κάνω, δεν εννοώ κάτι

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 05/08/2008 17:05:27

    Φάκτορα όσο έχεις την φωτογραφία του ακατανόμαστου να χαμογελάει κανείς δεν πρόκειται να συμμετάσχει σε αυτό το post.

  2. thanos avatar
    thanos 05/08/2008 17:30:03

    Εγω θα ελεγα πισω μου σ'εχω σατανα,φτυνοντας τον κορφο μου.

  3. Xase avatar
    Xase 05/08/2008 18:03:08

    Η ΝΔ δεν ψηφιστηκε απο την πλειοψηφια του Ελληνικου λαου και τις προεκλογικες της υποσχεσεις και δεσμευσεις τιςεχει γραμμενες στα παλια της τα παπουτσια. Η αντιφαση των λογων των δυο παραταξεων στους κολπους της, δειχνει πως ο πολεμος θα παει μεχρι τελους. Ευχομαι η φθορα να ειναι μεγαλη, ωστε να μας αδειασουν την γωνια.

  4. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 05/08/2008 18:40:49

    Αποστασία. Λέξη γλυκιά με την ηδονή του πολιτικού κέρατου. Αυτή τη φορά με μια ιδιαιτερότητα. Για να υποθάλψη η ζηλόφθονη αδελφή τον αδελφό της φτιάχνει ομοφυλόφιλη σχέση με όλες τις ερωμένες του.

  5. Νἰκος avatar
    Νἰκος 05/08/2008 20:34:49

    Λεει ο χασε
    "Ευχομαι η φθορα να ειναι μεγαλη, ωστε να μας αδειασουν την γωνια".

    Το κρισιμο ερωτημα ειναι ποιος θα (ανα)πληρωσει το κενο εξουσιας. Οι Αλαβανοτσιπροκαρατζαφερηδες; Μηπως οι φιλοι και γειτονες Τουρκοι; Ἠ μηπως αυτο δεν επιθυμουν διακαως οι εντος και εκτος συνορων υπερασπιστες των λαων και "ανθρωπινων δικαιωματων" του χωρου που λεγεται Ελλαδα;

  6. Νἰκος avatar
    Νἰκος 05/08/2008 20:36:27

    Τοσο πια γρουσουζης ειναι ο ακατονομαστος; Στο χωριο μου τον ελεγαν αναφερτο.

  7. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/08/2008 21:16:02

    Πρέπει να ψοφήσουν (εκ γήρατος, μην παρεξηγηθώ) δύο, για να αερισθεί το πολιτικό σκηνικό : ο Μητσοτάκης και η Φρειδερίτα.
    Να μείνουν οι βλαστοί τους εντελώς μόνοι στην πολιτική κονίστρα και να σταματήσει να υπάρχει το δίχτυ συμβουλής και προστασίας.
    Στη δε περίπτωση Μητσ. να σταματήσει η αδιάλειπτη υπονόμευση των πάντων προκειμένου να προωθηθεί η ημιμαθής ....

  8. χαζός avatar
    χαζός 05/08/2008 22:23:34

    Μεγάλη ανατριχίλα μήπως χάσουν το κόμμα. Τι κ΄αν αυτό κατάντησε φυτώριο απατεώνων και λαμογιών που έχουν γράψει τον κόσμο στα παλιά τους τα παπούτσια.
    Μη μας πάρει το κόμμα ο Μητσοτάκης.........

  9. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 05/08/2008 22:38:57

    Ε, όχι και "κατάντησε", χαζέ...

  10. (A)θανάσης avatar