28/08/2009 14:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν ήταν στο Διακοπτό την Κυριακή ο Γιώργος γράφει τώρα η «Σημερινή της Αχαΐας»

Σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας «Σημερινή της Αχαΐας», με τίτλο «Οφειλόμενη εξήγηση» διορθώνει όσα έγραφε τις προάλλες ( Τι έκανε την Κυριακή των πυρκαγιών ο Γιώργος;) και υποστηρίζει τώρα ότι ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ δεν  βρέθηκε στο Διακοπτό, την ημέρα των πυρκαγιών, ούτε κολύμπησε εκεί.

«Το αληθές είναι ότι βρέθηκε πράγματι στο Διακοπτό, αλλά όχι τις επίμαχες ημέρες, αλλά λίγες ημέρες πριν», προσθέτει και σημειώνει ότι «από σύγχυση» έγραφε άλλα την προηγούμενη φορά



 

 Εμείς υπενθυμίζουμε απλώς τι έγραφε την προηγούμενη φορά, άνευ άλλου σχολίου.  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymos avatar
    anonymos 28/08/2009 15:52:39

    καλα δεν του κόβει κανενός εκεί στο ΠΑΣΟΚ; Χειρότερα τα έκαναν τώρα, όπως με το κανώ και τον σκύλο.

  2. palios avatar
    palios 28/08/2009 15:53:20

    Δηλαδή πέρασαν άλλον για τον Γιώργο; ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΩΣΙΑ ΤΩΡΑ

  3. andr3as avatar
    andr3as 28/08/2009 16:31:02

    Μάλλον εκεί στην «Σημερινή της Αχαΐας» καπνίζουν απο την γλάστρα* του Τζόρτζ και δεν ξέρουν τι βλέπουν!

    *το πιάσαμε το υπονοούμενο έτσι?

  4. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 16:48:40

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΥΛΩΧΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝΕ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ .... ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ , ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΑΓΚΩΣΕ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΝΙΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΙΓΟΤΑΝ Η ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗ ..... ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ IMAGE ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ .... ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ "ΥΠΕΥΘΥΝΟ" ΓΙΑ ΤΙΣ "ΨΕΥΔΕΙΣ" ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ , ΜΑΛΙΣΤΑ. ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο .... ΠΡΟΕΔΡΟΣ ? ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ , ΤΑ ΚΟΣΤΟΥΜΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΡΟΥΝ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΛΑΧΤΑΡΑ ..... ΕΕΕΡΧΟΝΤΑΙ , ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ

    ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΨΕΥΣΗΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΩΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ "ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ" ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΑΙΖΕ ΧΘΕΣ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΗΤΑΝ Ο ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΠΟΙΑΝΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΠΑΣΑΝΕ ΠΟΙΟΣ ΒΑΦΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΙΟΣ ΧΟΡΕΥΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΠΑΡ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΠΟΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΥΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΠΟΙΟΣ ΕΤΡΩΓΕ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΧΑΣΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΑΝΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κτλ ..... ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.

    (ΕΚΛΕΙΣΕ Η ΓΚΟΥΓΚΛ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΝΑΝ ΑΡΧΙΜΟΥΤΖΑΧΕΝΤΙΝ ΤΗΣ ΜΠΟΥΡΔΑΣ , ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑΝΕ ΑΠΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ , ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΣΕ ΠΟΣΗ ΥΠΟΛΗΨΗ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ , ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ .... ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ "ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ" ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ ΤΟΥ . ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ , ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΚΛΕΙΣΕ Ο ΑΝΙΚΑΝΟΣ Ή Ο ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟΣ , ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ)

  5. f5pilot avatar
    f5pilot 28/08/2009 16:59:58

    K;apoioi τσιμπίσατε το δόλωμα της Σημερινής της Αχαίας πολύ εύκολα. Η πολιτική τους εμπάθεια και ο πανικός τους μπροστά στην διαφαινόμενη πανωλεθρία δεν τους έχει αφήσει ίχνος λογικής για να ψάξουν λίγο για την συγκεκριμένη εφημεριδα. Άλλη φορά βρε κουτορνίθια να προσέχετε γιατί το παιγνίδι της επικοινωνίας το ΠΑΣΟΚ το γνωρίζει πολύ καλά

  6. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 17:04:33

    ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ , Η ΕΥΠ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΚΥΝΗΓΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΙΟΥΣ ΠΛΗΝ ΦΤΩΧΟΥΣ ΜΠΛΟΓΚΕΡ , ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ Η ΓΚΟΥΓΚΛ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ?

    Μας το έστειλαν από το nonews-News και το δημοσιεύουμε
    Μια μέρα μετά, και η Google δεν έχει απαντήσει γιατί κλείδωσε το Ν-Ν.
    Τι συμβαίνει?
    Πίσω από το "κλείδωμα" δεν βρίσκεται κανένας εισαγγελέας. Ούτε η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος. Ούτε καν το γνωστό "σύστημα" μηνύσεων.
    Το Κράτος (επίσημα) δεν φαίνεται πουθενά. Δεν χρειάζεται άλλωστε, γιατί υπάρχει το ΠΑΡΑΚΡΆΤΟΣ.
    Οι βρωμερές Μυστικές Υπηρεσίες. Η ΕΥΠ. Φοβερή σύλληψη. Για να μην αφήνει ίχνη (έτσι νομίζουν).
    Το nonews-News ρωτάει τον αρχηγό της Δ.Παπαγγελόπουλο:
    1) Υπήρξε αίτημα κάτω απ΄το τραπέζι από Υπουργό της Κυβέρνησης να κλείσει το Ν-Ν?
    2) Ποιος ο ρόλος δυο γυναικών (συζύγων δημοσιογράφων) στην υπόθεση? Επισκέφθηκαν αυτές τις ημέρες το τμήμα που έχετε για τα Blogs (η εργάζονται εκεί)? Επίσης ο σύζυγος της μιας (που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο με ψευδώνυμο, και στις επαγγελματικές του δραστηριότητες με κουκούλα), ήταν την Τρίτη την Τετάρτη και την Πέμπτη στην ΕΥΠ, και υπό ποια ιδιότητα?
    Ποιόν συνάντησε στο τμήμα των Blogs?
    Ευχαριστούμε θερμά όλους όσους μας στηρίζουν.
    Συνεχίζουμε την έρευνα.
    Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ΝΑ ΜΑΣ ΦΙΜΏΣΟΥΝ...

    http://kafeneio-gr.blogspot.com/

  7. san avatar
    san 28/08/2009 17:10:45

    Ας πούμε πως ο Γιώργος έκανε, πλην των άλλων και μπάνιο στο Διακοπτο, όταν "καίγονταν η Αθήνα"... ο Καραμανλής τι να έκανε την ίδια ώρα; διάβαζε; ο Αλαβάνος, εκείνη ακριβώς την ώρα που ήταν; κρατούσε μήπως καμιά μάνικα και έσβυνε φωτιές; Η Παπαρήγα; Ο Καρατζαφέρης; μήπως η αντιμετώπιση του Γιώργου στερείται σοβαρότητας;

  8. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 17:30:29

    ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΙΕΣ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΛΩΤΕΣ , ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ , ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ Μ... ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ? ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΕΣΥ ? ΔΗΛΑΔΗ ΝΤΙΠ ΓΙΑ ΝΤΙΠ ΔΟΥΛΕΜΑ ? ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ? ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΥΘΥΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΦΤΥΝΕΙΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ

    • andr3as avatar
      andr3as @ artzimpourtzi 28/08/2009 17:44:19

      To δούλεμα δεν είναι οι βουτιές του Τζόρτζ στο Διακοπτό το αντίθετο - ΜΕΓΑΛΟ ΔΟΥΛΕΜΑ είναι τα σηκωμένα μανίκια και οι δηλώσεις μπροστά απο η φωτιά.Δηλαδή τι???Θα έπιανε τη μάνικα και θα έσβηνε και αυτός???
      Ήμαρτον ρε!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ andr3as 28/08/2009 18:00:07

        Μόνο η σκούπα είναι κατάλληλη όχι η μάνικα. Η μάνικα δεν ταιριάζει για τον οπαδό της συμμετοχικής δημοκρατίας, αλλά "τα σηκωμένα μανίκια συμβολίζουν τον άνδρα, που ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξεπεράσει τις κοινωνικές συμβάσεις και να ριχτεί στη μάχη της προάσπισης των λαϊκών συμφερόντων, αν το απαιτήσουν οι περιστάσεις", όπως π.χ. στην παραλία του Διακοφτού. Και πως θα αντέξει να του πούν ότι έχει τα πιο βρώμικα χέρια αν ριχτεί στη μάχη? Δεν είναι καθόλου σικ για έναν λαϊκό ηγέτη.

  9. Orestios avatar
    Orestios 28/08/2009 17:46:28

    Δεν ήταν. Πράγματι. Το λέει και το ΠΑΣΟΚ, που είναι τόσο αξιόπιστο όσο ο βαρώνος Μινχάουζεν.

  10. palios avatar
    palios 28/08/2009 17:48:09

    Η ομάδα του πρωην pressme που έχει αναλάβει την παραπολιτική πληροφόρηση απο το ΠΑΣΟΚ και την Ντόρα περνάει τώρα την αποχώρηση Καραμναλή. Διαβ'αστε τι γραφει στο fimotro: "Στην Ιπποκράτους, φαίνεται ότι για πρώτη φορά επεξεργάζονται σενάρια που αφορούν την αποχώρηση του Καραμανλή από την πρωθυπουργία. Αυτό επιβεβαιώνεται από τα όσα είπε χθες το βράδυ στπυς βουλευτές του ο Γ. Παπανδρέου. Σύμφωνα με πληροφορίες του fimotro, ο Π. Γερουλάνος μαζί με τον Ν. Κοτζιά επεξεργάζεται το ενδεχόμενο να υπάρξει αλλαγή ηγεσίας στη Ν.Δ. Θεωρούν ότι η πιθανότερη εξέλιξη είναι να αναλάβει η Ντόρα Μπακογιάννη. Αυτό το... ενδεχόμενο θα συμπεριληφθεί στις δημοσκοπήσεις που έχει παραγγείλει το ΠΑΣΟΚ. Τα αποτελέσματα της μέτρησης θα καθορίσουν την στρατηγική αντιπολίτευσης και κριτικής του Γιώργου Παπανδρέου και των κορυφαίων στελεχών του ΠΑΣΟΚ στο πρόσωπο της Ντόρας Μπακογιάννη. Θα έχει ενδιαφέρον απο εδώ και πέρα το πολιτικό παιχνίδι".

  11. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 17:53:43

    Η ΝΤΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ , ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΩΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ IMAGE MAKERS ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΓΑΠ , ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΞΙΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΡΧΗΓΟΣ Η ΝΔ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15% ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ , Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΙΑ ΟΚΤΑΕΤΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ .... ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ

  12. Διάψευση για το Διακοπτο και επικοινωνκιακο μπαχαλο avatar
    Διάψευση για το Διακοπτο και επικοινωνκιακο μπαχαλο 28/08/2009 18:01:21

    Σχόλιο: Όπως ήταν αναμενόμενο και όπως ζητήσαμε μέσα απο το blog η είδηση διαψεύστηκε. Ενώ είναι σαφές οτι στο συγκεκριμενο Θέμα επικράτησε μπάχαλο αφού ο ALPHA λέει: Ο Γιώργος Παπανδρέου αναχώρησε εσπευσμένα από την Επίδαυρο και βρέθηκε στον Διόνυσο όπου ενημερώθηκε για την εξέλιξη των επιχειρήσεων πυρόσβεσης.

    Η Eλευθεροτυπία επιμένει: Σύσκεψη στο Καστρί Από το Καστρί και όχι από την Επίδαυρο, όπως μεταδόθηκε από διάφορα μπλογκ, μετέβη στα καμένα ο Γ. Παπανδρέου. Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ είχε αποφασίσει να αφιερώσει το Σαββατοκύριακο στην προετοιμασία της παρουσίας του στη ΔΕΘ, αλλά υποχρεώθηκε να αλλάξει το πρόγραμμά του.

    Μπορούμε και καλύτερα δηλαδή από αυτό νομίζω

  13. Orestios avatar
    Orestios 28/08/2009 18:09:44

    Όσο πιο πολλές οι διαψεύσεις τόσο πιο αληθινό το συμβάν. Γιατί σκυλιάζουν να το διαψεύσουν οι "ανεξάρτητοι"? Άλλαξε επιτελείο μήπως? Γιατί δεν μπορούν να τον συμμαζέψουν όλο το καλοκαίρι? Τους ξεγλυστρά σαν το χέλι ο μπαγάσας! Μα είναι τώρα πράγματα αυτά? Να τον τρέχουν μέσα στην κάπνα χωρίς να του ετοιμάσουν έναν λόγο? Είδατε τα αποτελέσματα του ελεύθερου συνειρμού στις οθόνες.

  14. Σπύρος avatar
    Σπύρος 28/08/2009 18:11:41

    Αφιερωμενο στούς Ξεχασιάρηδες:Στούς Σεισμούς τής Καλαμάτας στίς 13/9/86όπου διαλύθηκε η Πόλη κυριολεκτικά και είχε και 30 νεκρούς ο Ανδρέας δέν τήν επισκέφτηκε ποτέ.Ηταν Κρουαζιέρα μέ την Θειά την Αγράμπελη.
    Οι Μπένος και Γεννηματάς μόνοι βγάλανε το Φιδι απο την Τρύπα.
    Απο εκεί και πέρα δέν έχει καμιάν αξία να συζητείται εάν ο Κώστας ή ο Γιώργος ήσαν στά Καμένα.
    Αυτά ειναι Αμερικανιές που δειχνουν τον Ηγέτη δίπλα στον Λαό και καλά..................
    Βεβαια στην Γερμανία το κόλπο είχε πετύχει όταν ο Σρέντερ έτρεχε στίς πλημμύρες...
    Οπότε καλά ειναι τά επικοινωνιακά τρύκ αλλά σημασία έχει τί Πολιτικές έχει ήδη εφαρμόσει ο Κωστάκης(no comment)και τί θα εφαρμόσει ο Γιωργάκης(εδώ θα υπάρξουν πολλά comments στό Μέλλον).

  15. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 18:25:21

    Αναχώρησε σήμερα για τη Γαλλία, ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ και της Σοσιαλιστικής Διεθνούς Γιώργος Παπανδρέου, προκειμένου να μετάσχει στις εργασίες του Θερινού Πανεπιστημίου της La Rochelle, του Γαλλικού Σοσιαλιστικού Κόμματος,ανακοίνωσε ο εκπρόσωπος του Κινήματος Γιώργος Παπακωνσταντίνου.

    Ο κ.Παπανδρέου θα μιλήσει αύριο το πρωί στην Ολομέλεια με θέμα: «Η γεωπολιτική της κρίσης» .

    ΑΡΤΖΙ ΜΠΟΥΡΤΖΙ ΚΑI ΛΟΥΛΑΣ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΕΚΛΟΓΕΣ , ΦΩΤΙΕΣ , ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΑ , ΕΔΩ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΗΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑΧΑΘΕΙ Ή ΤΟΝ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΚΑΝΑ ΣΚΥΛΟΣ .... Ε ΡΕ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙ PRIME MINISTER , ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ , ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΣΙ , ΤΟΝ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ (ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΠ) ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΑΝΙΧΝΕΥΤΗ ΨΕΥΔΟΥΣ

    • Orestios avatar
      Orestios @ artzimpourtzi 28/08/2009 21:32:06

      Φτάνει μόνο να μην ξεφύγει πάλι και πλατσουρίζει στον Ατλαντικό. Εκεί δεν είναι Διακοφτό, ούτε έχει Έλληνες Λιμενικούς. Γνωρίζετε τι έστι Γάλλος? Αν τον κοπάνησαν μια φορά στη Σουηδία γιατί, όπως είπε και ο ίδιος τον πέρασαν για μαύρο, σκεφτείτε τι μπορεί να γίνει έτσι και χαθεί στα κύματα του Βισκαϊκού (έχει κάτι swell εκεί πελώρια) και τον βρεί το Λιμενικό. Πάλι για ξένο θα τον περάσουν, παράνομο λαθρομετανάστη, έτσι μαυρισμένος που είναι από τα χόλιντάις.

  16. kwstas avatar
    kwstas 28/08/2009 18:37:24

    einai omorfo to diakofto re pedia kserei kaneis?

  17. Hellenic avatar
    Hellenic 28/08/2009 18:44:02

    -@artzi..-Εσυ μπορεις μηπως να πας στο "La Rochelle", και να μιλησεις για την "Γεωπολιτικη της κρισης"-απαντηση-οχι. Μπορεις μηπως να κυβερνησεις την χωρα?-απαντηση-οχι. Για αυτο λοιπον ψηφιζουμε αντιπροσωπους ικανους να κυβερνησουν την χωρα οπως ο Γιωργος Παπανδρεου. Οσο για τις φωτιες, απο οσο ξερω το ΠΑΣΟΚ ειναι στην αντιπολιτευση. Οχι απο το 2004, αλλα απο το 1996.

    • andr3as avatar
      andr3as @ Hellenic 28/08/2009 19:21:55

      Μεγάλε τι πίνεις και δεν μας δίνεις???

  18. san avatar
    san 28/08/2009 18:57:16

    Συμφωνώ πως οι δηλώσεις "επι τόπου" των πολιτικών πότε σε πυρκαγιές και πότε σε πλημύρες, είναι "αμερικανιές"... αν ισχύει όμως, δεν ισχύει για όλους; δηλαδή οι άλλοι πολιτικοί που πήγαν επι τόπου, τι έκαναν μόλις έκλεισαν οι κάμερες; κάπου πήγαν. άλλος εδώ άλλος παραπέρα...λέω λοιπόν γιατί να είναι "έγκλημα" για το Γιώργο πως μετά τις δηλώσεις δεν έκατσε σπίτι του, να... συμπαραστέκεται στους Αθηναίους και πήγε στο Διακοπτό... θα άλλαζε σε κάτι;

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ san 28/08/2009 19:27:37

      Δέν είπα κάτι διαφορετικό.
      Και δεν θεωρώ πώς τέτοια τρίκ συνήθως έχουν αποτέλεσμα.
      Αλλως τε νομίζω πώς γιά την σημερινή Κυβέρνηση το αποτέλεσμα δέν αντιστρέφεται.

  19. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 19:01:26

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ? ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΙΔΑ ΤΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ , ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΣΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΤΟΥΣ ΕΣΩΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΩΝ

    ΟΣΟ ΤΗΝ "ΓΕΩΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ" ... ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΙΛΑΝ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΓΙΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΙ ? ΤΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟ ? ΤΟ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ ? ΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟ ? ΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΓΓΛΙΚΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΓΓΛΟ ?

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΕ ... ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ , ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΑΛΛΟΝ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΩΘΗΣΕΤΕ

    • andr3as avatar
      andr3as @ artzimpourtzi 28/08/2009 19:22:50

      αρτζι σε πάω με χίλια - τα είπες ολα.

    • maquis avatar
      maquis @ artzimpourtzi 28/08/2009 19:53:23

      artzi, το είπες ήδη: ο κάθε λογικός άνθρωπος με τον απλό "καρτεσιανό" εγκέφαλο, μπορεί να κυβερνήσειμε βάση αυτά που λές. Αρα και ο ΓΑΠ και ο ΚΚβ΄. Εδω κυβέρνησαν τις ΗΠΑ οι Ρέηγκαν και Μπούς για 16 χρόνια!!!

  20. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 19:04:04

    ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ , Ο ΓΑΠ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΟΚ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΜΗ ΠΑΣΟΚ ΑΠΟ ΤΟ 1996 ΩΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ... ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ ?

  21. maquis avatar
    maquis 28/08/2009 19:56:27

    Και λέγεται ΔΙΑΚΟΦΤΟ !!!!!!!!! Το π με ν, αμάν πιά Διακο-π-τό!!!

  22. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 28/08/2009 20:06:35

    @MAQUIS

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΟΜΩΣ , ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΑΣ ΜΠΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΗΠΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣ , ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ (ΕΔΩ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΕΣ) ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ

    ΕΔΩ ΠΩΣ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΑΕΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟ-ΝEWS ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ? ΠΩΣ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ?

    ΕΔΩ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΟΡΙΑΚΟΣ ΤΑ ΑΡΠΑΖΕΙ ΛΕΜΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ , ΟΧΙ Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΟΧΙ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ , Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ... ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΕΝΩ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ , ΠΟΙΟΙ ? Ο ΠΛΗΡΩΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ , ΑΠΟ ΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

  23. aris53m avatar
    aris53m 28/08/2009 21:04:09

    ε να, κάτι τέτοια λάθη διασύρουν τη χώρα στο ... εξωτερικό

    δεν σας θυμίζει λίγο ΤΟ ΒΗΜΑ, τον Ερντογάν, και το ψυχρό κλίμα παρά τα χαμόγελα?

  24. Γιάννης avatar
    Γιάννης 28/08/2009 22:06:06

    Πωπωπωπω.....εμπάθεια στον ΓΑΠ.Μέχρι και για τα σηκωμένα μανίκια σχόλια(επίπεδο κυρά-κατίνας).Τώρα σας μένουν βαθυστόχαστες-περισπούδαστες-στομφώδεις αναλύσεις σε περίπτωση που:ξύσει τη μύτη του,κοιτάξει αρίστερα,κουρευτεί,χαμογελάσει.αεριστεί..........Εμπρός λοιπόν μη πτοήστε

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιάννης 28/08/2009 22:33:10

      Ναι, ναι. Φταίμε όλοι εμείς που δεν μπορούμε να κατανοήσουμε τον πόνο ψυχής που κουβαλά το GAP για τα καμένα και πήγε να τον πνίξει στην παραλία. Είμαστε όχι μόνο κατίνες αλλά και αχρείοι για να μην αντιληφθούμε το δράμα που βίωσε στην προσπάθεια να προλάβει να μην πέσει το σκοτάδι και χάσει το μπανάκι του.
      Άντε πάρτε τα ποδάρια σας να δουλέψετε το προφίλ του αντί να ξεπατικώνεται με ευκολία αμερικανιές τύπου Ομπάμα. Και φροντίστε να τον έχετε από κοντά στην Γαλλία γιατί εάν σας ξεφύγει και δυσφημίσει την χώρα με το επιτελείο του θα τα βάλω, που μου θίγεστε κιόλας.

      • Αλεκος avatar
        Αλεκος @ Orestios 29/08/2009 10:51:08

        εσυ δεν θα θιγωσουνα εαν κατακριναμε τον κωστακη?Μην μας πεις τωρα οχι,διοτι δεν προκειτε να σε πιστεψουμε!!!!Αλλα για κατινιες πρωτοι ειμαστε,ας δουμε πρωτα τον εαυτο μας στον καθρεπτη!!!!!!!

    • andr3as avatar
      andr3as @ Γιάννης 29/08/2009 11:49:48

      @ Γιαννης
      Φίλε δεν είναι εμπάθεια.Να σου πώ οτι είναι εξαιρετικά συμπαθής ο Τζόρτζ σε εμένα αλλά και σε πολύ κόσμο.Αντιπάθεια μέχρι αηδίας όμως για τους αυλικούς και κάτι τύπους σαν εσένα που προσπαθούν να παρουσιάσουν ως μεσσία έναν απλό,μορφωμένο και συμπαθή τύπο,μόνο και μόνο επειδή έχει πατέρα και παππού πρωθύπουργους.
      Οχι ρε Γιάννη χαλάρωσε και η ανάλυση για τα σηκωμένα μανίκια δεν είναι επιπέδου κυρά-Κατίνας (μάλλον μόνο αυτο το επίπεδο το γνωρίζεις καλα)το αντίθετο μάλιστα,σε αυτού του επιπέδου ψηφοφόρους ΣΤΟΧΕΥΕ η είκονα αυτή.
      Βγάλε τις παρωπίδες και μην κάνεις τετοιούς χαρακτηρισμούς γιατι σε αυτή τη σελίδα κανείς δεν έχει βρεθεί τυχαία.

  25. Κάστωρ avatar
    Κάστωρ 31/08/2009 07:34:23

    Δηλαδή σημασία έχει τι έκανε ο ΓΑΠ την ώρα της φωτιάς!!!! Μα είτε εμφανίστηκε στα μέτωπα της πυρκαϊγιάς είτε όχι εκείνοι που θα του τά έσουρναν , έτσι κι αλλοιώς, θα του τα έσουρναν!!
    Το ότι οι μηχανισμοί που όφειλαν να σταματήσουν την φωτιά στην αρχή της, στο Σέσι, αδρανούσαν, έτσι όπως τους κατάντησε το επαιδρυθέν κράτος, του φερομένου ώς πρωθυπουργού κωστάκι, Δεν τους απασχολεί!!!
    ...και για όσουν έχουν ασθενή μνήμη: Την τριετία προ των Ολυμπιακών αγώνων ΔΕΝ είχαμε πρόβλημα με τις φωτιές. Εκείνουν τους μηχανισμούς επιτήρησης των δασών(δεν;) μπορούσαν να τους δατηρήσουν.