#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/06/2012 19:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν άρεσε ο χθεσινός «συνωστισμός» πίσω από τον Σαμαρά



Στις λύπες είσαι μόνος και στις χαρές έχεις μεγάλη παρέα, λέει ο θυμόσοφος λαός μας.

Κακή εντύπωση προκάλεσε το χθεσινό back round κατά τη διάρκεια των δηλώσεων του Α. Σαμαρά στο Ζάππειο.

Το πλασάρισμα, ή καλύτερα το στρίμωγμα, "στελεχών" πίσω του δημιούργησε μόνο αρνητικές διαθέσεις στο τηλεοπτικό κοινό και έδωσε την αίσθηση ενός άτυπο συναγωνισμού για μια θέση στο νέο υπουργικό συμβούλιο.

Την ώρα που ο νικητής των εκλογών καθησύχαζε τους Ευρωπαίους για τη θέση της Ελλάδας, διασφαλίζοντας την παρουσία της χώρας στο Ευρώ, κάποιοι, πιστεύοντας γνώση πως ζούμε –ακόμα- στην εποχή της εικόνας, στήθηκαν από πίσω, παριστάνοντας το φόντο του Σαμαρά.

Καλό θα είναι να σταματήσουν καποιοι να χρησιμοποιούν το Σαμαρά ως δούρειο ίππο για το προφίλ τους και να δουλέψουν την εικόνα της Νέας Δημοκρατίας στη κοινωνία.

Καλό θα είναι  να σταματήσουν να αποτελούν τους αστέρες στα τηλεοπτικά κανάλια πίσω από τις κάμερες και να βγουν μπροστά στη μάχη. Μια μάχη που για όποιον δεν το έχει καταλάβει δεν τελείωσε. Στην ουσία τώρα αρχίζει.

Η Νέα Δημοκρατία είναι πρώτο κόμμα και έχει την ευθύνη να αλλάξει την εικόνα της χώρας. Χρειάζεται σκληρή δουλειά, αισιοδοξία, ελπίδα και έμπνευση στον κόσμο.

Σίγουρα δεν είναι και το καλύτερο πρώτο μήνυμα, η χθεσινή εικόνα.

Το μόνο που δε θέλει να δει ο κόσμος είναι η μάχη της υπουργικής καρέκλας.

Αλήθεια πόσοι πήγαν στις 6 Μαϊου;

Είναι κάτι που πρέπει να το βάλουν καλά στο μυαλό τους όσοι ονειρεύονται υπουργιλίκια και αξιώματα.

Το ξαναλέω. Η εποχή με το life style των Υπουργείων πέθανε.

Ο κόσμος ψάχνει λύση για την καθημερινότητά του. Με ανάπτυξη για ανάταξη της ψυχολογίας.

Το πρώτο βήμα έγινε. Έστω και έτσι.

Μείναμε στο ευρώ, τώρα πρέπει και να το βρούμε στις τσέπες μας...

Αλλιώς θα μείνουμε στη χθεσινή εικόνα και στο στοίχο του Τριπολίτη:

«Πίσω μου τίποτα, τίποτα στο μέλλον μονάχα η κηδεία των ψηλών καπέλων..»

Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. IOANNIS avatar
    IOANNIS 18/06/2012 19:38:39

    Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΤΗΣ ΝΔ .ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 85 ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΘΕΣΗ ΓΕΝΙΚΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ?

    • GO avatar
      GO @ IOANNIS 18/06/2012 22:58:08

      Αν δεν κάνω μεγάλο λάθος, ο Ν. Αναγνωστόπουλος πρέπει να έχει διατελέσει Γ.Γ του Υπουργείου Δημοσίων Έργων τη δεκαετία του 1960.

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ IOANNIS 19/06/2012 01:35:00

      Είναι ο γνωστός "έλειψε ποτέ από κοντά σας;" Νίκος Αναγνωστόπουλος, που κάνει που και που τέτοιες εμφανίσεις τύπου "Μητσάρα"...

    • pprs avatar
      pprs @ IOANNIS 19/06/2012 10:30:45

      Ο Ν. Αναγνωστόπουλος, γύρω στα 80 σήμερα, γνωστός και από τις επισκέψεις του στα νεκροταφεία σε διάρκεια κηδειών, όπου συστηνόταν σε όλους ως "φίλος του αποθανόντος" !!!!

  2. sitting duck avatar
    sitting duck 18/06/2012 19:40:03

    Aσφαλώς και δεν άρεσε...Ανάμεσα σε ζόμπι και μισοπεθαμένους και τα γνήσια τέκνα της διαπλοκής στη μάχη της καρέκλας. Αν κάνει τέτοιες επιλογές ο Σαμαράς ζήτω που καήκαμε...

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 18/06/2012 19:40:29

    Μπα αδιαφορώ
    Γιατί είναι ...πίσω σαν τις καρέκλες που έχουν συνηθίσει κάποιοι ...πίσω από τα γραφεία.
    Ενώ οι πολίτες επέλεξαν Κυβέρνηση για μπροστά.
    Γιατί η κοινωνία έχει αντιληφθεί ότι το life style είναι μαγικό κάνει τα μηδενικά νούμερα.

    Η επιτυχία ή η αποτυχία είναι στο χέρι μας και όχι σε ποια έδρα θα τοποθετήσουν την έδρα τους κάποιοι.
    Λύση στην αβάσταχτη μιζέρια της καθημερινότητας επιθυμούν οι πολίτες και όχι καρέκλες.

    ΥΓ

    αλήθεια όλοι αυτοί ήταν στο Ζάππειο; στο Στάδιο; την 6η Μαΐου που ήταν όλοι αυτοί;

  4. ManosUk avatar
    ManosUk 18/06/2012 19:40:30

    Συνολικό IQ όσων φαίνονται στη φωτογραφία, βαριά βαριά 65-70. Πατούλης, ο ορισμός της λεζάντας, πάλι καλά που δεν έφερε και την γυναίκα του μαζί. Θλίψη και αηδία...

  5. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 18/06/2012 19:44:52

    πρεπει να προσεχει διπλα πλεον.

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 18/06/2012 19:44:58

    Πράγματι! Τήν ἲδια ἀλγεινή ἐντύπωση προκάλεσε καί σέ ἐμένα αὐτή ἡ χθεσινοβραδυνή εἰκόνα.Τήν συγκρίνω μέ τό παράταιρα πανηγυρικό κλίμα στήν ὁμιλία τοῦ Τσίπρα στά Προπύλαια,πού ἒκαναν ὃλοι λές καί μόλις εἶχε ὀρκιστεῖ Πρωθυπουργός...,ὃλοι,Γλέζος ἓνα πράγμα... Αὐτές οἱ στιγμές δέν εἶναι γιά πανηγύρια,εἶναι στιγμές εὐθύνης καί περισυλλογῆς,δέν κερδίσαμε κάτι παραπάνω,ἐπιστρέψαμε ἐκεῖ πού ἒπρεπε,ὂχι βέβαια καί τυπικά ἀκόμη,ἀλλά μή δείχνουμε καί τόσο στερημένοι!

  7. τυφεκιοφόρος αδειούχος avatar
    τυφεκιοφόρος αδειούχος 18/06/2012 19:45:15

    να μην ξεχάσουμε να δώσουμε και συγχαρητήρια στον αλαφούζο που έβγαλε πρώτο το σύριζα στο έξιτπολ και ποιος ξέρει πόσες εκατοντάδες χιλιάδες μαλάκες χαίρονταν πως θα χάσει η νδ.

  8. romeo avatar
    romeo 18/06/2012 19:47:35

    Εγώ αν ήμουν εκεί, θα τους είχα πετάξει όλους έξω... Μόνο την Όλγα θα την έβγαζα απαλά... Στην αγκαλιά μου θα τη μετέφερα! Αλλά τον ... Αναγνωστόπουλο; Πού βρέθηκε εκεί;

    • yianna avatar
      yianna @ romeo 18/06/2012 20:26:57

      Που ξεφύτρωσε αλήθεια αυτός? Μα δεν θα είναι 80 ετών? Δεν έχει απογοητευθεί τόσα χρόνια?

      • GO avatar
        GO @ yianna 18/06/2012 20:40:29

        Το μισό μαλλί κομοδινί, το άλλο πάλλευκο.
        Χαρακτηριστική η "πόρτα" που είχε φάει από τον Κωνσταντίνο Καραμανλή, όταν αξίωνε την υπουργοποίησή του, επειδή στις εκλογές του 1977 είχε περάσει τον Γεώργιο Ράλλη στην Α΄ Αθηνών.

        • ΒΙΣ avatar
          ΒΙΣ @ GO 18/06/2012 22:37:53

          Ήταν να συμμετάσχει και στις εκλογές του 1937, αλλά τον πρόλαβε ο...Μεταξάς και οι εκλογές ανεβλήθησαν δια εύθετον χρόνον...

          • boofos avatar
            boofos @ ΒΙΣ 18/06/2012 23:01:37

            εγω ημουν στο δημοτικο , οταν αυτος ηταν ,μεγαλος και τρανος ,, εβγαινε παντα πρωτος στην Α Αθηνων , αλλα ποτε δεν εγινε εστω και υφυπουργος......το ατομο εχει ....,μαλλον ειχε (γιατι τωρα εχει φειρανει πια) IQ ραδικιου και παλι πολυ ειναι .
            ομως παλια του τεχνη ....κοσκινο!?!?

          • GO avatar
            GO @ boofos 18/06/2012 23:19:08

            Μια φορά βγήκε πρώτος.
            Υπήρξε πολύ πετυχημένος πολιτικός μηχανικός, εργολάβος πολυκατοικιών σε καλές περιοχές της Αθήνας.

        • Βαγκούκος avatar
          Βαγκούκος @ GO 19/06/2012 00:19:27

          Ήταν τότε που μοίραζε ποτηράκια που έγραφαν το ονομά του έξω από τα εκλογικά τμήματα ....αθάνατη Ελλάδα με τους μαυρογιαλούρους σου.....

  9. Enzo avatar
    Enzo 18/06/2012 19:51:05

    Τα Χριστούγεννα θα έχουμε κυβέρνηση.

  10. roadrunner avatar
    roadrunner 18/06/2012 19:53:21

    Σωστός ο αρθρογράφος σε όλα. Δείχνουν έτοιμοι να παίξουνε τις "μουσικές καρέκλες". Προσθέτω ότι εκτός από την ουσία, το κάδρο δεν ήταν ωραίο ούτε από αισθητικής πλευράς.
    Δυστυχώς, αυτοί που λιώνουν σόλες δεν είναι ποτέ σε τέτοιες φωτό και κυρίως μένουν με τις λιωμένες σόλες. Αυτά είναι πολιτικά ήθη παγιωμένα από όσο θυμάμαι. Και δύσκολο να αγνοήσεις τα "ψηλά καπέλα". Ειδικά αυτή την εποχή, με τόσο πόλεμο απ' έξω.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ roadrunner 18/06/2012 20:28:15

      h--p://www.antinews.gr/2012/06/15/166350/

  11. NEW HOPE avatar
    NEW HOPE 18/06/2012 20:17:25

    Συμφωνώ απολύτως με τον ROMEO. Ακούω και για ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗ. Ελεως. Τον θυμάστε το κύριο που ως υπουργός έμεινε στο FOUR SEASON? Μακριά απο τα φαντάσματα του παρελθόντος, διαφορετικά βλέπω να έρχεται ο ΣΥΡΙΖΑ με 45% σύντομα. Νεα, άφθαρτα και ικανα άτομα.

  12. m.s avatar
    m.s 18/06/2012 20:26:51

    ποιος ήταν υπεύθυνος για τη Β Αθηνών;
    από το 12% στο 26 % !!!
    το όνομά του;;;;;;;;

    • GO avatar
      GO @ m.s 18/06/2012 22:17:05

      Βαγγέλας.
      Ο κολλητός του Κοραντή.

  13. nikos avatar
    nikos 18/06/2012 20:31:38

    The instruments have started

  14. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 18/06/2012 20:47:45

    Άλλοι είναι στην εικόνα από πίσω και άλλοι τον στηρίζουν πραγματικά. Δεν πειράζει όμως. Πάντα έτσι ήτανε. Ο πρόεδρος ξέρει πια ποιοι τον πήραν στο λαιμό του και ποιοι βάλανε πλάτη.

    • tak avatar
      tak @ Γιάννης Φαίλτωρ 18/06/2012 21:26:42

      Γεια σου Γιάννη... Ο Μιχελάκης -κι ας είναι βουλευτής, έπρεπε να τους πετάξει κλοτσηδόν... Εγώ τουλάχιστον, αυτό θα έκανα. Αλλά βλέπεις, εγώ δεν φοράω κοστούμι...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ tak 18/06/2012 21:48:09

        Ούτε κι εγώ. Και είμαι και μακριά!.. Που θα πάει. Υπομονή...

        • Απολλώνιος avatar
          Απολλώνιος @ Γιάννης Φαίλτωρ 18/06/2012 23:10:58

          Ο Αναγνωστόπουλος πέθανε το 1989 ρε παιδιά. Ο γιος του είναι.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 18/06/2012 23:20:53

          Θα πρέπει να στείλουμε τον Δαναό με το σκουπόξυλο, να βάλει μια τάξη μου φαίνεται.

  15. panos avatar
    panos 18/06/2012 20:48:56

    Πιστευω σε βαθος χρονου ολα αυτα τα παρασανταλα θα εκλειψουν.Οσο για τον πατουλη στη φωτο λειπει η κυρια με τη γουνα..... Αντωνη ανανεωση αμεσα γιατι τα ληγμενα ειναι για τα σκουπιδια.

  16. Aris. A avatar
    Aris. A 18/06/2012 20:53:48

    Αυτός δεξιά δεν μοιάζει με τον παλιό Αναγνωστόπουλο της Α Αθήνας ή μου φαίνεται.

    • romeo avatar
      romeo @ Aris. A 18/06/2012 21:37:09

      Γεια σου Άρη... Αυτός είναι... Το γράφω σε σχόλιο παραπάνω!

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ romeo 18/06/2012 21:58:32

        Απίστευτο! Τον θυμάμαι απο τη δεκαετία του '70 να είναι στημένος τις μέρες των εκλογών σε κάθε γωνία στην Αθήνα και να χαιρετά τους περαστικούς!

        Πώς κατάφερε και χώθηκε πίσω απο τον Σαμαρά? Γενικά η φωτογραφία θυμίζει επεισόδιο των Monty Pythons...

        Αν μιά εικόνα αξίζει χίλιες λέξεις...το μόνο που μπορώ να πώ ,είναι ότι ευτυχώς (επικοινωνιακά) που εμφανίστηκε ΜΕΤΑ τις εκλογές...

        Κατα τα άλλα , ευτυχώς που η ανανέωση προχωράει στην πράξη: μπορεί να μην εκλέχτηκε ο Φαήλος και ο Θάνος ο Πλέυρης , αλλα εκλέχτηκαν ο Πάκης ,ο Ψυχάρης και ο Τραγάκης....

        • alk avatar
          alk @ ΣΤΕΛΙΟΣ 18/06/2012 23:21:52

          Αναγνωστόπουλος ή "φίλος του νεκρού" λόγω της συνήθειας να επισκέπτεται νεκροταφεία και να μοιράζει τις κάρτες του, λέγοντας στους συγγενείς πως ήταν φίλος του νεκρού!

  17. Nikitas avatar
    Nikitas 18/06/2012 20:54:24

    Όντως δεν ήταν όμορφη εικόνα ούτε επικοινωνιακά ούτε... αισθητικά.

  18. Karanus avatar
    Karanus 18/06/2012 23:06:39

    "Κατα τα άλλα , ευτυχώς που η ανανέωση προχωράει στην πράξη: μπορεί να μην εκλέχτηκε ο Φαήλος και ο Θάνος ο Πλέυρης , αλλα εκλέχτηκαν ο Πάκης ,ο Ψυχάρης και ο Τραγάκης…."
    TRAGIC!!!!

  19. m avatar
    m 19/06/2012 00:11:13

    να φύγουν όλοι από πίσω εκτός από την ... Όγλα!

    • EVANGELOS avatar
      EVANGELOS @ m 19/06/2012 06:15:25

      μα όλοι πίσω από το Ολγάκι κάθονται ... τυχαίο :D :D :D ???

      • m avatar
        m @ EVANGELOS 19/06/2012 15:12:41

        όλοι τις ίδιες αδυναμίες έχουμε τελικά!

  20. Spirit avatar
    Spirit 19/06/2012 00:56:38

    Καλά η ΔΗΜΑΡ το πάει από εδώ το πάει από εκεί στα λόγια τα λένε στο τέλος επειδή ο ήλιος ανατέλλει πάντα το πρωί κάνουν πίσω.

    Τους έπιασε τώρα να ασχολούνται με το ποιος θα είναι ο πρωθυπουργός λες και αυτό είναι το θέμα μας.

  21. Mπουρμπου avatar
    Mπουρμπου 19/06/2012 02:42:59

    Επικοινωνιακα η εικονα τραγικη...αισθητικα διασωζεται μονο η Ολγα!

  22. avanti avatar
    avanti 19/06/2012 09:13:54

    Ο Σαμαράς φταίει πάλι, τι να έκανε την τελευταία στιγμή να άρχιζε τις αγκωνιές να φύγουν, αφού δεν καταλάβαιναν μόνοι τους έπρεπε κάποιος άλλος να τους υποδείξει να εξαφανιστούν πίσω από τον πρόεδρο, και τέτοια στελέχη θεωρούμε ότι είναι αυτονόητο ότι υπάρχουν και αντιλαμβάνονται τα πρέπει της κάθε στιγμής. Μάλλον κακή φωτογραφία για το εξωτερικό, για το εσωτερικό δεν τίθεται θέμα.

  23. Αννίτα avatar
    Αννίτα 19/06/2012 10:40:05

    ΣΥΜΦΩΝΩ FACTOR ΜΕ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ. Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ LIFE STYLE ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ ΠΕΘΑΝΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ. ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΝΤΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΩΦΕΛΗΘΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΩΣ ΔΟΥΡΕΙΟ ΙΠΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΤΕΓΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΘΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΙΔΙΟΝ ΟΦΕΛΟΣ. ΕΤΣΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΚΛΙΚΕΣ ΣΤΑ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΑΥΤΟΙ, ΟΜΩΣ ΑΥΤΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΛΩΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΞΕΡΑ.
    ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ, ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ, ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΤΟΜΕΑ ΚΙ ΑΝ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Κ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ.

  24. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 19/06/2012 11:08:59

    Που ξεφύτρωσε ο Αναγνωστόπουλος πίσω από τον Σαμαρά, ρε παιδιά; Αν είναι δυνατόν!
    Είχαμε κάτι αντίστοιχο στη Θεσσαλονίκη, τον Κυνηγόπουλο! Οι Θεσσαλονικείς τον ξέρουν..
    Κούκλα η Όλγα, αλλά πρώτη σε σταυρούς; Πολύ πάει..

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Kώστας Θ. 19/06/2012 11:22:52

      Δεν είναι μόνο κούκλα η Όλγα, κάνει και δουλειά! Από τα πιό δραστήρια και χαμηλών τόνων νέα άτομα στη ΝΔ, αξίζει πλήρως την εκλογή της.

  25. Κρίτων avatar
    Κρίτων 19/06/2012 12:59:30

    Φρικτή φωτογραφία.Για λύπηση. Δεν θα γίνουν άνθρωποι κάπιοι! Καλά ο παππούς -ψώνιο αλλά και νέοι να μοιάζουν τόσο πολύ τους με τους παπούδες.!
    Και το επιτελείο του Σαμαρά! Που ήτα; Δεν βγαίνει σε κανένα μέρος του κόσμου τόσο σπουδαίο πλάνο με στιβαγμένους όπισθεν πολιτευτές. Α ρε βαλκάνια ..Δεν μπορούμε να ξεφύγουμε από τα κόμπλεξ.!

  26. Jim Bim avatar
    Jim Bim 19/06/2012 14:27:57

    δώσε και μένα μπάρμπα !!!!!!!

  27. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 19/06/2012 20:55:10

    Γύρω από κάθε πτώμα μαζεύονται οι γύπες.

  28. Dinos Georgiou avatar
    Dinos Georgiou 19/06/2012 23:01:29

    Ρε αντωνη τι τους θελης αυτους του χλυμητσουρες πισω απο την πλατη σου
    τους βλεπω και μου εχεται να μην ξαναψηφησω ΝΔ ενας σοβαρος πολιτικος
    οταν ανακοινωνη κατι σοβαρο δεν εχει κανενα πισω του αυτος που σε βλεπει
    σκεφταιτε τα κορακια πανω απο το κεφαλη σου περιμενουν να αρπαξουν.