#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/11/2009 21:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν άλλαξε τίποτα ο 'Αρης

Η νέα δημοσκόπηση του NewsIt



Δεν φαίνεται να ωφελείται η Ντόρα Μπακογιάννη από την δήλωση στήριξης που έκανε στο πρόσωπό της...ο 'Αρης Σπηλιωτόπουλος. Η διαφορά με τον Αντώνη Σαμαρά, μειώνεται αλλά όχι πολύ. Δεν ανατρέπει δηλαδή αισθητά το προβάδισμα του Αντώνη Σαμαρά.
Η διαφορά των δυο μονομάχων είναι στις 5,6 μονάδες για τον πρώτο γύρο, ενώ αισθητή είναι και η άνοδος του ποσοστού του Παναγιώτη Ψωμιάδη.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ :

Στο ερώτημα :

Ποιός θα θέλατε να εκλεγεί πρόεδρος της ΝΔ, όσοι θα ψηφίσουν απάντησαν : 

ΣΑΜΑΡΑΣ : 43,9%
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ 38,3%
ΨΩΜΙΑΔΗΣ : 13,6%

Στο ερώτημα :

Ποιός θα θέλατε να εκλεγεί πρόεδρος της ΝΔ μεταξύ Μπακογιάννη και Σαμαρά (σε 2ο γύρο) απάντησαν :

ΣΑΜΑΡΑΣ : 48,6%
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ : 42,5%
ΔΞ/ΔΑ : 8,9%

Στην παράσταση νίκης, στο ερώτημα :

Ποιός πιστεύετε οτι θα εκλεγεί νέος πρόεδρος της ΝΔ ανεξάρτητα από το αν θα ψηφίσετε;

ΣΑΜΑΡΑΣ : 44,7%
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ : 29,2%
ΔΞ/ΔΑ : 26,1%

Στο ερώτημα : Πιστεύετε οτι η απόφαση του Δημήτρη Αβραμόπουλου ή του Αρη Σπηλιωτόπουλου θα επηρεάσει περισσότερο τους ψηφοφόρους της ΝΔ απάντησαν :

ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ : 29,5%
ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ : 14%
ΚΑΝΕΝΑΣ : 11,8%
ΤΟ ΙΔΙΟ : 18,8%
ΔΞ/ΔΑ: 25,9%

Στο ερώτημα: Σκοπεύετε να ψηφίσετε για την εκλογή νέου προεδρου της ΝΔ;

ΝΑΙ : 60,1%
ΟΧΙ: 27,8%
ΔΞ/ΔΑ : 12,1%

Η έρευνα έγινε από το απόγευμα της 16/11 έως το απόγευμα της 17/11 σε δείγμα 1.000 ατόμων από την εταιρεία Alco.

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=4133&catid=9

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 17/11/2009 21:42:15

    επι τις ουσιας δεν κεριδιζει η ντορα αλλα ο ψωμιαδης...περιεργο και τουτο

  2. double trouble avatar
    double trouble 17/11/2009 21:48:51

    ΑΥΡΙΟ Η ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΑΛΥΣΙΣ ...ΒΓΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΛΑΣ..ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ 3,5% ΜΠΡΟΣΤΑ...ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ..8% ΜΠΡΟΣΤΑ....ΕΕΕΡΕΕΕΕ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ...!!

    • loretta avatar
      loretta @ double trouble 17/11/2009 22:04:31

      δηλ θελει να μας πει οτι η ντορα καλυψε 11.5 μοναδες σε 5 μερες???

      ε αυτο και αν δεν ειναι μηχανισμος!! Μπηκε σε λειτουργια το συστημα μητσοτακη...!! Απορω πως θα την δικαιολογισουν την δημοσκοπιση.

      Κυριως στοχος να δημιουργήσουν αμφιβολιες....μην πτοείστε!!

      • Υ. avatar
        Υ. @ loretta 17/11/2009 22:11:57

        Γειάσου συντρόφισσα Λορέττα.
        Οι μιντιοεργολαβονταβατζήδες με τους δημο(σ)κόπους τους, όλα τα λεφτά στη διαιώνιση του Μητσοτακέϊκου.

        • loretta avatar
          loretta @ Υ. 17/11/2009 22:44:39

          Υ η πλακα ειναι οτι νομιζουν οτι απευθυνονται σε ανοητους !!!

          κριμα...τελικα..απο ευφυΐα...μηδεν εις το πηλικον το επιτελειο της θεοδωρας!!

          οσο για τους μηχανισμους τους ...θα τους δουνε να γκρεμιζονται μπορστα στα ματια τους!!

          Φανταζεσαι το δραμα τους?

      • kanis avatar
        kanis @ loretta 17/11/2009 22:20:46

        Το δείγμα της δημοσκόπησης είναι...μόνο τα βαφτιστήρια οικογενείας Μητσοτάκη! ...δεν ψηφίσαν Ντόρα, όσα δεν πήραν λαμπάδα!

        • Υ. avatar
          Υ. @ kanis 17/11/2009 22:25:11

          Και είναι πολλά τα άτιμα.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 17/11/2009 22:35:08

          ...κι απαιτητικά!

        • loretta avatar
          loretta @ kanis 17/11/2009 22:45:18

          χαχα παντα γραφεις κανις!!

  3. kanis avatar
    kanis 17/11/2009 22:49:35

    loretta & Y

    καλή δύναμη στην τελική ευθεία
    φιλάκια

    • Υ. avatar
      Υ. @ kanis 17/11/2009 22:53:47

      Που πας και μας φεύγεις. Τώρα αρχίζει το πάρτυ.

  4. kanis avatar
    kanis 17/11/2009 23:15:21

    που να πάω;
    μια κουβεντούλα είπα, για τον αντανακλαστικό συντονισμό, που μας προκύπτει ενίοτε και μας κάνει να γελάμε!

  5. chris avatar
    chris 18/11/2009 00:43:56

    Στην εκλογή θα έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν και Έλληνες απόδημοι (ανεξάρτητα αν έχουν αποκτήσει την ελληνική ιθαγένεια) οι οποίοι κατοικούν στην Γερμανία, Βρετανία, Γαλλία, Βέλγιο, Σουηδία, Ιταλία, Αυστρία και Κύπρο εφόσον όμως έχουν αποκτήσει την ιδιότητα του μέλους του κόμματος μέχρι τις 4 Οκτωβρίου του 2009.

    Η ΝΤΟΡΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕ ΚΑΡΤΕΣ ΜΕΛΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΔΗΜΟΥΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΒΑΛΑΝΕ ΟΡΙΟ 4 ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ.

    • kanis avatar
      kanis @ chris 18/11/2009 09:49:51

      ΙΣΧΥΕΙ;
      Δεν χρίζει, ξεχωριστής ανάρτησης;

  6. Ανδρέας avatar
    Ανδρέας 18/11/2009 18:13:16

    Δηλαδή όταν ο Σαμαράς κάλυπτε 14 μονάδες μέσα σε μία μόλις μέρα (συνεργασία με τον Αβραμόπουλο) και βγαίνατε να το χειροκροτήσετε σε κάποια Σαμαρικά blogs ήταν διαφορετικά; Παιδιά, κακά τα ψέματα, στις 29 Νοεμβρίου θα αποφασίσουμε εάν θέλουμε ένα κόμμα κλεισμένο στον δεξιό χώρο (ένα δεύτερο δηλαδή μετά από αυτό του Καρατζαφέρη) ή αν θέλουμε ένα κόμμα ανοιχτό στην ευρύτερη κοινωνία με νέους ανθρώπους και νέες ιδέες που θα έχει και προοπτική διακυβέρνησης. Ο κόσμος γνωρίζει πως με Σαμαρά πρόεδρο η ΝΔ κυβέρνηση δεν πρόκειται να γίνει. Δεν μπορείς να βγαίνεις και να λες ότι θα στραφούμε στον δεξιό ψηφοφόρο και να περιμένεις να σε ψηφίσει ο μεσαίος χώρος. Αυτά δεν λέγονται ούτε για πλάκα. Παρακαλάνε στο ΠΑΣΟΚ να βγάλει η ΝΔ τον Σαμαρά.