#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/11/2009 12:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεινή ήττα Κιλτίδη, στο Κιλκίς


Ο Κώστας Κιλτίδης, ήταν από τους φανατικότερους, αν όχι, ο φανατικότερος οπαδός της Ντόρας Μπακογιάννη. Ο γιός του Βασίλης, μάλιστα, διατηρούσε ιστολόγιο, από το οποίο "βομβάρδιζε" τον Αντώνη Σαμαρά, με κοσμητικά επίθετα και άνοιξε έναν διάλογο -καθόλου ενωτικό- με το αξιόπιστο, έγκυρο και υψηλού επιπέδου antinews. Ευτυχώς, είχε την προνοητικότητα να διαγράψει πλήρως το ιστολόγιο του !


taxalia.blogspot.com

http://troktiko.blogspot.com/2009/11/blog-post_851.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 30/11/2009 13:05:04

    και που να δούνε τα ματάκια σας τα... Ντορακια της περιοχής μας κάτι ...Τσαρτσονηδες ,Πουγαριδης κλπ. Κλάμα …

    • Factorx avatar
      Factorx @ ataktos 30/11/2009 13:13:37

      Ατακτούλη που ήσουν όλες αυτές τις ημέρες; Δεν ανακατευόσουν (όπως και μερικοί άλλοι φίλοι και σύντροφοι απο τα παλιά) με την ....δεξιά;

      • ataktos avatar
        ataktos @ Factorx 30/11/2009 13:23:04

        κάπως έτσι . Πάντως συγχαρητήρια ...

        • Factorx avatar
          Factorx @ ataktos 30/11/2009 13:29:02

          Δηλαδή μια ζωή κάτω απο εκείνο το τραίνο της ιστοριας, έτσι;

        • ataktos avatar
          ataktos @ ataktos 30/11/2009 13:46:58

          έχω μάθει από μικρός σε ξαίνω αχερώνα μην βάζω την μούρη μου

          • Factorx avatar
            Factorx @ ataktos 30/11/2009 13:49:40

            Σοβαρά έ; Στο ΠΑΣΟΚ τότε γιατί την έβαζες;

      • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
        Μποτίλια στο Πέλαγος @ Factorx 30/11/2009 14:16:40

        @factorx
        Δεν εκτιμάς ότι υπερίσχυσε η φιλία, η συντροφικότητα και η εκτίμηση απέναντι σου με την σιωπή, καθώς και η διάθεση να μην πριμοδοτηθεί έμμεσα η Μπακογιάννη, εκεί που το πράγμα άρμοζε και αρμόζει να λάβει οξύτητα;
        Ή πιστεύεις ότι τελείωσαν τα επιχειρήματα σε κάποιους, που δεν δέχονται να διάγουν με πρότυπα τον Σαρκοζί και την Μέρκελ;
        Ή δεν αρμόζει να σεβαστώ το βήμα προώθησης απόψεων, που απλόχερα άνοιξες σε όλους; Αρνούμαι αμετάκλητα να χρησιμοποιήσω την όποια δύναμη πυρός - μικρή ή ασήμαντη - μπορώ να διαθέτω εναντίον σου.
        Θα τοποθετηθώ όταν κρίνω ότι πρέπει και εκεί που πρέπει. Παραμένω φανατικός - αλλά παθητικός προς το παρόν - φίλος αυτής της σελίδας, βαθύτατα πεπεισμένος για την προσφορά σου.
        Όμως η μαντάμ που έκανε λόγο εχθές για "μπουκαλορίχτη" (και οι αντιστοίχως ορμούμενοι) καλό θα ήταν να γνωρίζει, ότι έστω και εάν στο τραίνο της ιστορίας συχνά οι λαθρεπιβάτες πήραν την θέση του μηχανοδηγού, το πάθος για τα ταξίδια δεν κόβεται.

        • Επώνυμος avatar
          Επώνυμος @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 14:26:13

          Στον Πρετεντέρη εγώ κατάλαβα ότι αναφερόταν το "μπουκαλορίχτης", από το γνωστό ρίξιμο του μπουκαλιού μπροστά στην κάμερα σε αγώνα του Παναθηναϊκού.

        • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
          Μποτίλια στο Πέλαγος @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 14:30:10

          Ζητώ συγγνώμη από την φίλη που ανάφερα, παρεξήγησα τον προσδιορισμό, χωρίς να γνωρίζω το συγκεκριμένο συμβάν.
          Την εκτίμηση και την συμπάθεια μου για το σύνολο των σχολιαστών εδώ έχω εκφράσει με κάθε ευκαιρία.
          Σε ευχαριστώ θερμά για την άρση της παρεξήγησης.

        • Επώνυμος avatar
          Επώνυμος @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 14:47:19

          Το κατάλαβα ότι δεν το ήξερες το συμβάν, λογικό άλλωστε αφού είσαι μακριά από την πατρίδα. Είχε πολύ πλάκα. Είχε γυρισμένο το κεφάλι μπροστά και τον παίρνει η κάμερα από πίσω και πιο ψηλά από το πλάι να ρίχνει μπουκάλι μαζί με άλλους κάφρους. Ε, λες, κάποιος ανεγκέφαλος είναι. Και γυρίζει εκείνη τη στιγμή το κεφάλι ο Ντερμπεντέρης και κοιτάει την κάμερα με μια έκφραση να! Μέσα στην κάμερα κοίταξε!

          Από τότε του έχει μείνει η ιστορία να τον ακολουθεί ως σοβαρό επικοινωνιακό χάντικαπ.

        • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
          Μποτίλια στο Πέλαγος @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 14:53:50

          Σε ευχαριστώ ξανά για την καλή σου διάθεση.
          Δεν θα σταματήσω ποτέ να υποκλίνομαι μπροστά στο ήθος που διακρίνει εσένα, τον blinblomblim, τον Κώστα Θ. και πολλούς άλλους φίλους εδώ.

        • Factorx avatar
          Factorx @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 15:53:25

          Γιατί απαντάς για τον άτακτο;

        • Factorx avatar
          Factorx @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 15:56:50

          "Δεν εκτιμάς ότι υπερίσχυσε η φιλία, η συντροφικότητα και η εκτίμηση απέναντι σου με την σιωπή, καθώς και η διάθεση να μην πριμοδοτηθεί έμμεσα η Μπακογιάννη, εκεί που το πράγμα άρμοζε και αρμόζει να λάβει οξύτητα;"

          Αυτό αδυνατω να το ερμηνεύσω, παρά μόνο ως εξης: ο, τι ισχύουν μόνο στο βαθμό που η σελίδα σας επιτρέπει να εκφράζεται ελεύθερα τις απόψεις σας. Τις διαφορετικές όμως δεν τις δέχεστε

        • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
          Μποτίλια στο Πέλαγος @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 17:09:58

          @factorx
          Ζητώ συγγνώμη εάν ήταν η παρούσα θέση δεν ήταν κατάλληλη για το σχόλιο μου. Αναφέρθηκα αποκλειστικά σε εμένα και όχι στον άτακτο, ή για την δική του πλευρά.
          Όσο αφορά την άλλη άποψη, όχι μόνο την δέχομαι, αλλά και την σέβομαι. Αυτό το έχω αποδείξει σε προηγούμενους διαλόγους με υποστηρικτές του Α. Σαμαρά εδώ.
          Τα αισθήματα που ανάφερα, ουδόλως περιορίζονται ή διέπονται μόνο από την ελεύθερη παροχή βήματος, η οποία εξ άλλου πάντοτε εξακολουθεί να υπάρχει, ταυτοχρόνως και με τον σεβασμό της άλλης άποψης από μένα.
          Εάν εννοείς, ότι θέτω ως προϋπόθεση για την συμμετοχή μου στον διάλογο, να εκφράζει υποχρεωτικά αυτή η σελίδα εκείνες τις απόψεις που εγώ θεωρώ ορθές, ή είναι αρεστές σε εμένα και αυτό δεν ισχύει.
          Εάν αναπτύξω τις απόψεις μου περί Α. Σαμαρά εδώ, θα έρθω σε σφοδρή αντιπαράθεση ιδεών με την σελίδα, πράγμα που δεν επιθυμώ για τους λόγους εκτίμησης που παράθεσα προηγουμένως.
          Δεν υποτιμώ, ούτε αποφεύγω κανένα. Αποτελεί αρχή μου να μην διεξάγω σφοδρή αντιπαράθεση κατά μέτωπον με πρόσωπα που εκτιμώ ιδιαίτερα, με στενούς συγγενείς μου και με πρόσωπα στα οποία λόγω θέσεως ή λειτουργήματος προσήκει υψηλός σεβασμός.
          Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν προτίθεμαι να τοποθετούμαι εφ' όλης της ύλης εκεί που θεωρώ ότι αρμόζει.
          Εάν αυτό το θεωρείς αδυναμία, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 17:33:09

          Αγαπητέ μου Μποτίλια στο πέλαγος,
          ξέρεις πως οι τοποθετήσεις σου έχουν βαρύτητα για όλους μας και το εκτιμώ πολύ που στην παρούσα συγκυρία έπραξες όπως έπραξες. Σίγουρα κάποια στιγμή θα μπορούσαμε να κάνουμε τις συζητήσεις στη βάση που σκιαγραφείς, απλώς ετούτον τον καιρό ήτανε καίριο το διακύβευμα για τον τόπο μας: να τελειώσει επιτέλους η όζουσα μεταπολίτευση.
          Με όλη μου την εκτίμηση και τον σεβασμό,
          Κική

        • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
          Μποτίλια στο Πέλαγος @ Μποτίλια στο Πέλαγος 30/11/2009 18:53:00

          @Β.Κ.Σ.
          Αγαπητή Βασιλική σε ευχαριστώ για την κατανόηση.
          Σε ευχαριστώ ακόμη θερμά για την εκτίμηση. Τον σεβασμό δεν τον αξίζω. Στο διαδίκτυο υπάρχουν δεκάδες σελίδες εφήβων με καθαρή καρδιά. Σε αυτήν αξίζει ο σεβασμός και μπροστά της ο κάθε ένας μας είναι μωρός.

  2. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 30/11/2009 13:09:01

    Ο Νικήτας τι έγινε ρε παιδιά. Ενημερώστε μας...

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 30/11/2009 13:09:35

    Ο Τσιαρτσιώνης ειδικά είναι μεγάλο λαμόγιο και δεν μου κάνει καμία έκπληξη η συμμαχία του με τη Ντόρα. Δεν είναι τυχαίο. Τελειωμένος κι αυτός, διότι τον έχουν πάρει χαμπάρι στην Κοζάνη τι λαμόγιο είναι.

    • Ψώνιο avatar
      Ψώνιο @ Επώνυμος 30/11/2009 13:13:20

      Ιδιος ο πιτερ σελλερς είναι ο άτιμος.

  4. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 30/11/2009 13:33:34

    Ένας ένας να μαζεύει τα μπογαλάκια του.

  5. περαστικός avatar
    περαστικός 30/11/2009 13:39:17

    Ο Κιλτίδης ήταν ένα επίδοξο ανερχόμενο τζάκι που κόπηκε εν τη γενέση του. Έλπιζε ο υιός να πολιτευτεί με την Ντόρα στη θέση του πατέρα. Τώρα πάπαλα.

  6. effie B. avatar
    effie B. 30/11/2009 13:44:15

    Ισως ο πιο εμπαθης και διχαστικος απ'ολους. Μαλλον προξενησε μεγαλη ζημια με πολλη "φιλοτιμη" προσπαθεια. Ειναι ομως αποριας αξιο πως δεν επιασε ουτε στο ελαχιστο το μηνυμα της εκλογικης του περιφερειας. Το αποτελεσμα και η βαση της Νεας Δημοκρατιας στο Νομο του απεφασισαν την πολιτικη του συνταξιοδοτηση.

    • loretta avatar
      loretta @ effie B. 01/12/2009 13:32:34

      effieb

      και το λεω πολυ επιεικώς...ειναι ενας πολιτικος πολυ μειωμενων δυνατοτητων...για να μην πω τιποτα πιο χαριτωμενο

      συνεπως οπως και πολυ αλλοι ....στο μπαγκο στην γωνια...και οταν γινουν εκλογες θα καθαρισει το τοπιο...εαν προηγουμενος δεν κανει και αλλη πολιτικη αυτοκτονια...!!

  7. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 30/11/2009 13:59:23

    Ο λαός δεν ξεχνά,θυνώνει ,οργανώνεται νικά!!!!!!!
    ΣΙΔΗΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗ !!!!!!

  8. rs avatar
    rs 30/11/2009 15:14:10

    Επιτέλους βάλτε ένα αξιοπρεπές τέλος στην ακατάσχετη "Σαμαρολογία" του τελευταίου μήνα. Σιγά μην ασχοληθούμε και με τον γιό του Κιλτίδη(;!).
    Δεν ξέρω Factor (ποιός απ' όλους;) τις σχέσεις σου με τον Σαμαρά και πίστεψέ με ούτε λόγος μου πέφτει ούτε και το θέμα είναι αυτό, αλλά τον τελευταίο καιρό το blog θυμίζει το ..."Ξύπνα" ή και τον "Ρίζο". Γιά τέτοιο κόλλημα μιλάμε!
    'Οσο δε για τον Σαμαρά.... Το 1/100 από αυτά που προσδοκάτε να γίνουν, που δεν νομίζω, πάλι κερδισμένοι (σαν κράτος) θα είμαστε.
    'Ολα ήταν ένα ξεκαθάρισμα λογαριασμών, μετά απο μιά βαρειά ήττα ...μέχρι να εμφανισθεί κάποιος με νέα γραμμάτια και να διεκδικήσει την ...πληρωμή τους.
    Η Δεξιά στην νεότερη πολιτική ιστορία έρχεται απο το "Φωτιά και Τσεκούρι" και καταλήγει,με ενδιάμεση στάση στην Eurovision, στο πόνημα του Πολύδωρα για τους ...Σαμουράϊ !!!
    Πού είδατε όλη αυτήν την κοσμογονία που παρουσιάζονταν στα σχετικά θέματα και στα σχόλια δεν καταλαβαίνω.
    Το περιβάλον μέσα στο οποίο καλούμαστε σαν κράτος να επιπλεύσουμε είναι πολύ πιό δύσκολο απο τα κυνικά σχόλια και τις ευφάνταστες αναλύσεις.
    Οψόμεθα....

    • Factorx avatar
      Factorx @ rs 30/11/2009 15:49:35

      Φίλε αν δεν γουστάρεις στο καλό και τα σκυλία δεμένα.

      • rs avatar
        rs @ Factorx 30/11/2009 15:56:38

        Factor, ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το σχόλιό μου αλλά αυτό δεν είναι απάντηση.

        • Factorx avatar
          Factorx @ rs 30/11/2009 15:59:21

          Η απάντηση προυποθέτει να καταλαβω και το σχόλιο.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ rs 30/11/2009 16:13:22

      Οι 700.000 (ίσως και περισσότεροι) ΠΟΛΙΤΕΣ που συμμετείχαν στη διαδικασία δεν σου λένε τίποτα;;
      Και εδώ μιλάμε για πραγματική διαδικασία!!!
      Όχι επικοινωνιακές πομφόλυγες και λοιπές σοσιαλιστικές Π@@@@@@ες "εκατομυριούχων" , με φίλους, περαστικούς και λοιπούς περίεργους, που είχαμε συνηθίσει στο παρελθόν!!!!

      Και με όλα τα Μ.Μ.Ε. απέναντι. Τα οποία απο χθές βλέπω να έχουν ΜΟΥΔΙΑΣΕΙ. ή μήπως κάνω λάθος;;;

      Αντώνη προχώρα δυνατά. Ακόμη δεν πρόλαβες να καθίσεις στην καρέκλα του ΑΡΧΗΓΟΥ και έχεις ήδη αρχίσει να ΕΝΟΧΛΕΙΣ!!!

      Αυτό είναι καλό σημάδι.

      Ο ΑΠΛΟΣ ΚΑΙ ΑΓΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ Ν.Δ. (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ.
      ΜΟΝΟ ΤΣΑΚΙΣΕ Τ Ω Ρ Α !!!! ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΗΔΗ ΝΑ ΣΕ ΓΛΥΦΟΥΝ!!!
      ΟΛΑ!!!!
      ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙ ΡΟΥΘΟΥΝΙ!!!!!

  9. kilkisiakos avatar
    kilkisiakos 30/11/2009 19:53:23

    Ο Κώστας Κιλτίδης έχει σημαδέψει το νομό μας με την παρουσία του και έδωσε την ψυχή του γι αυτόν ως υφυπουργός. Έκανε έργα για τα οποία παρακαλούσαν οι δήμαρχοι και οι νομάρχες επί 20 χρόνια. Είναι επί 3 τετραετίες πρώτος βουλευτής χωρίς να είναι ποτέ ενταγμένος σε κάποιο αρχηγικό σύστημα της ΝΔ. Και επί Καραμανλή, πάλι αντίθετος ήταν και όμως είχε αυτή την τεράστια επιτυχία στο νομό του. Αν θέλει να συνεχίσει, θα συνεχίσει απροβλημάτιστα, διότι σε προσωπικό επίπεδο δεν έχει χάσει ποτέ εκλογική μάχη. Όταν ζητάς χάρη για τρίτους, τότε είναι αλλιώς τα πράγματα. Προσωπικά ο ίδιος δεν έχει πρόβλημα. Το έχει ξαναδεί το έργο. Τι θα γίνει δηλαδή? Θα τον πολεμήσει ο Πρόεδρος της ΝΔ? Έχει ξαναπαίξει ενάντια σε πρόεδρο και έχει κερδίσει τον Τσιτουρίδη 3 φορές, ο οποίος ήταν ο εκλεκτός του Καραμανλή στο Κιλκίς. Τώρα σε ό,τι αφορά τον γιό του, δεν δείχνει για άνθρωπος που ενδιαφέρεται να ασχοληθεί με την πολιτική. Αυτός είναι άλλου επιπέδου, δεν έχει σχέση με τον πατέρα του που μπορεί να αλωνίζει τα χωριά και κάνει τον κόσμο να τον ακολουθεί. Αν η συγκεκριμένη οικογένεια ήθελε να είναι τζάκι, θα το είχε κάνει προ πολλού γιατί οι συμπάθειες που έχουν στη Β. Ελλάδα είναι ασύλληπτες.

    • ???????? avatar
      ???????? @ kilkisiakos 01/12/2009 08:38:07

      ότι θα κάναμε και τον κιλτιδι άγιο .........
      μια χαρά το έπαιξε το παιχνίδι του εκβιασμού απειλώντας πως θα πάει πιο δεξιά = ΛΑΟΣ.
      Έχει και αυτός την ευθύνη του για την απώλεια του "ηθικού πλεονεκτήματος"
      όσο για τα έργα του νομού ..... φαίνονται... το απόλυτο τίποτα μόνο…….. κάτι ρουσφετάκια της συμφοράς.

      • kilkisiakos avatar
        kilkisiakos @ ???????? 01/12/2009 12:58:37

        Το αρδευτικό της Αρτζάν-Αματόβου που παρακαλούσε όλη η περιοχή του Πολυκάστρου επί 20 χρόνια δεν είναι έργο Κιλτίδη? Η αγροτική οδοποιία σε όλους τους Δήμους του νομού δεν είναι έργο που έγινε επί των ημερών του? Οι εγκαταστάσεις οινοποίας στη Γουμένισσα δεν είναι έργο ε? Το ΤΕΙ Κιλκίς? Το ΤΕΙ οινοποιίας στη Γουμένισσα? Που για πρώτη φορά πληρώθηκαν όλοι οι αγρότες του νομού μας στην ώρα τους? Αυτό δεν ήταν παρέμβαση Κιλτίδη? Τα κέντρα αγροτικής ανάπτυξης που πηγαίνουμε όλοι και συμβουλευόμαστε στο νομό Κιλκίς ο Κιλτίδης δεν τα έκανε? 2 χρόνια υφυπουργός και έδωσε την ψυχή του με έργα, όχι με λόγια. Από την πολιτική θα φύγει μόνο όταν το θέλει. Όσο το θέλει, το Κιλκίς θα τον στηρίζει.
        Εκβιάζει λέγοντας ότι θα πάει δεξιά??? Μια ζωή δεξιός ήταν και γι αυτό ο νομός ψηφίζει αυτόν αλλά ΟΧΙ την Μπακογιάννη. Πήγαινε δες τις ταφόπλακες του ανταρτοπόλεμου, που όλες λένε το όνομα ΚΙΛΤΙΔΗΣ και μετά πες μας ποιος είναι δεξιός και ποιος όχι. Άγιος κανείς δεν είναι, εσύ κατάλαβες ότι μιλάμε για άγιο? Για έναν άξιο και αξιοπρεπή πολιτικό μιλάμε. Τίποτα άλλο.

        • loretta avatar
          loretta @ kilkisiakos 01/12/2009 13:14:36

          Κilkisiakos

          ε οχι και εργο κιλτιδι το ΑΡΤΖΑΝ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ!@!!! ειπαμε να στηριζεις τον κιλτιδι εφοσον σου παει....ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ!!

          ασε μην ανοιξω το στομα μου τωρα..!!

    • loretta avatar
      loretta @ kilkisiakos 01/12/2009 13:18:25

      Κilkisiake

      για πες μας το ονομα ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΩΝ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ ΣΑΣ!!

      ΚΑΙ ΩΩΩ ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΚΙΛΤΙΔΗΣ!!

      Ελεος με αυτον τον ΚΙΛΤΙΔΗ αντε σπιτι του να μην τρελλαθουμε τελειως

      ο κιλτιδης ηταν απλα ενας υφηπουργος μειωμενων δυνατοτητων....εχουμε και νοημοσυνη και γνωση ....μην μας τρελαίνεις τελειως..

      εξαλλου αυτος τελειωσε...παει...next

    • loretta avatar
      loretta @ kilkisiakos 01/12/2009 13:22:02

      Kilkisiakos

      λες ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΙΛΤΙΔΗ..Είναι επί 3 τετραετίες πρώτος βουλευτής χωρίς να είναι ποτέ ενταγμένος σε κάποιο αρχηγικό σύστημα της ΝΔ

      η ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ Η Ο ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ

      ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΙ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ο κοσμος τοχει βουκινο και εσυ κρυφο καμαρι

      • kilkisiakos avatar
        kilkisiakos @ loretta 01/12/2009 18:30:20

        Ο Μητσοτάκης ήταν αρχηγός της ΝΔ όταν σάρωνε ο Κιλτίδης? Η μήπως ο Μητσοτάκης είχε το τρελλό έρεισμα στο νομό μας και δεν το ξέραμε? (είδαμε τι έρεισμα έχει ο Μητσοτάκης στο νομό μας). Πρόκειται για καθαρά προσωπική επιτυχία βασισμένη στον κόσμο του Κιλκίς, ο οποίος σε επίπεδο βουλευτικών εκλογών είναι ταγμένος εκεί, γιατί ο Κιλτίδης τους τραβάει προσωπικά. Ποιόν θα ψηφίσει ο κόσμος? τον Τσιτουρίδη ή τον Συμπιλίδη? Ή μήπως έναν καινούριο που βάλανε και πάτωσε? LOL
        Τώρα το αν τελείωσε ο Κιλτίδης είναι μεγάλη κουβέντα που δεν την ανοίγω. Αυτά τα λίγα. Το πολύ πολύ να ξενερώσει ο ίδιος και να "τα βροντήξει". Αλλιώς δεν τον τρώει κανένας. εδώ εγώ πήγα 30 άτομα να ψηφίσουν Σαμαρά αλλά είμαι φανερά με τον Κιλτίδη. Σιγά μην το κρύψω κιόλας.

        • loretta avatar
          loretta @ kilkisiakos 01/12/2009 22:59:16

          ..Kilkisikos..

          κανε μας την χαρη...υπαρχουν πολυ καλυτεροι απο αυτον...και νασαι σιγουρος οτι πολυ συντομα θα το διαπιστωσετε ας ειναι καλα Ο ΣΑΜΑΡΑΣ


          τωρα για το πως κινουνται και γινονται οι εκλογικοι αγωνες στις επαρχιες και χωρια κανε μας την χαρη να μην ανοιξω το στομα μου ....και σου πω πως σαρωνουν μερικοι..!!

          ΚΑΙ Δεν μου απαντησες για το ΑΡΤΖΑΝ

        • loretta avatar
          loretta @ kilkisiakos 01/12/2009 23:56:29

          Αnonymοus

          "Πρέπει συνεπώς κάποια πράγματα να τα δούμε διαφορετικά και σαφώς είναι πιο περίπλοκα από όσο νομίζουμε"

          Aκριβως επειδη ειναι πολυ πιο περιπλοκα καποιοι ομιλουν γνωριζοντας προσωπικα....καποιοι σχηματιζοντας γνωμη εξ αποστασεως ....και καποιοι ομιλουν εκ του ασφαλους.

          Σε καποια απο τις παραπανω κατηγοριες ανηκουμε ...εγω...εσυ...και οι αλλοι.

          και θα μου επιτρεψεις για το συκγεκριμενο ατομο να εχω προσωπικη αποψη.

          κατα τα αλλα ο καθενα μπορει να εχει οποια γνωμη θελει και δικαιουτε σαφως να την υποστηριζει.

  10. τακης avatar
    τακης 30/11/2009 21:48:24

    ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΩΡΑ! ....από όλους αυτούς

  11. χα avatar
    χα 01/12/2009 10:23:24

    rs says:
    30/11/2009 at 3:14 pmΕπιτέλους βάλτε ένα αξιοπρεπές τέλος στην ακατάσχετη “Σαμαρολογία” του τελευταίου μήνα. Σιγά μην ασχοληθούμε και με τον γιό του Κιλτίδη(;!).
    Δεν ξέρω Factor (ποιός απ’ όλους;) τις σχέσεις σου με τον Σαμαρά και πίστεψέ με ούτε λόγος μου πέφτει ούτε και το θέμα είναι αυτό, αλλά τον τελευταίο καιρό το blog θυμίζει το …”Ξύπνα” ή και τον “Ρίζο”. Γιά τέτοιο κόλλημα μιλάμε!
    ‘Οσο δε για τον Σαμαρά…. Το 1/100 από αυτά που προσδοκάτε να γίνουν, που δεν νομίζω, πάλι κερδισμένοι (σαν κράτος) θα είμαστε.
    ‘Ολα ήταν ένα ξεκαθάρισμα λογαριασμών, μετά απο μιά βαρειά ήττα …μέχρι να εμφανισθεί κάποιος με νέα γραμμάτια και να διεκδικήσει την …πληρωμή τους.
    Η Δεξιά στην νεότερη πολιτική ιστορία έρχεται απο το “Φωτιά και Τσεκούρι” και καταλήγει,με ενδιάμεση στάση στην Eurovision, στο πόνημα του Πολύδωρα για τους …Σαμουράϊ !!!
    Πού είδατε όλη αυτήν την κοσμογονία που παρουσιάζονταν στα σχετικά θέματα και στα σχόλια δεν καταλαβαίνω.
    Το περιβάλον μέσα στο οποίο καλούμαστε σαν κράτος να επιπλεύσουμε είναι πολύ πιό δύσκολο απο τα κυνικά σχόλια και τις ευφάνταστες αναλύσεις.
    Οψόμεθα….

    Reply
    Factorx says:
    30/11/2009 at 3:49 pmΦίλε αν δεν γουστάρεις στο καλό και τα σκυλία δεμένα.

    Reply
    rs says:
    30/11/2009 at 3:56 pmFactor, ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το σχόλιό μου αλλά αυτό δεν είναι απάντηση.

    Reply
    Factorx says:
    30/11/2009 at 3:59 pmΗ απάντηση προυποθέτει να καταλαβω και το σχόλιο.


    Σχόλιο καταννοητότατο κι ευγενέστατο έκανε ο άνθρωπος. Πράγμα που δεν θα τόλεγα για τις απαντήσεις σου, δήθεν δημοκράτη. Δεν έχω ψευδαίσθηση πως θα δημοσιεύσεις το παρόν, μα μην πουλάς και μούρη. Άκου απάντηση "τράβα στο καλό και τα σκυλιά δεμένα".
    Σιγά ρε σκληρέ...
    :Ρ:Ρ:Ρ:Ρ

  12. isnogood avatar
    isnogood 02/12/2009 11:13:47

    ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ είπαμε!

    ΤΕΛΟΣ