#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/12/2013 02:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δείτε την Αθήνα σκεπασμένη από το νέφος









 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. helios avatar
    helios 15/12/2013 03:48:09

    δεν προκειται μονο για καθαρματα αλλα για στυγνους δολοφονους,
    εχουν αφησει εναν ολοκληρο λαο να ξεπαγιασει και να πεθαινει απο το κρυο επειδη δεν μπορει να αγορασει πετρελαιο,παραλληλα να συντελειται μια τεραστια ρυπανση του περιβαλλοντος με τεραστιες επιπτωστεις στην υγεια ολων μας που θα οδηγησει μεσοπροθεσμα σε παρα πολλους θανατους,οχι μονο δεν μπορεις να κυκλοφορησεις εξω αλλα δεν τολμας να ανοιξεις πλεον παραθυρο.

    υπαρχουν απιστευτες ελληνικες πατεντες στο θεμα της θερμανσης που θα μπορουσαν να επιδοτηθουν και να επωφεληθουν ολοι:καταναλωτες,περιβαλλον,παραγωγη,επιχειρησεις και το ιδιο το κρατος,
    αλλα δεν θελουν προκειται για ελληνοφωνα σκουπιδια που εχουν βαλει ως στοχο να εξαφανισουν εναν ολοκληρο λαο.

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 15/12/2013 07:51:03

    Από τις μεγααααααάλες επιτυχίες των κυβερνήσεων πασοκονουδου των τελευταίων ετών.

  3. daresome avatar
    daresome 15/12/2013 08:53:54

    χα ! εδώ τους θέλω τώρα ! Αυτοί δεν ήταν που είχαν εξαγγείλει ότι θα ανακοινώνουν τις μέρες επικινδυνότητας από την αιθαλομίχλη με παράλληλη παροχή ελεύθερου ποσοστού ρεύματος για τους δικαιούχους του ΚΟΤ, ώστε να ενθαρρύνουν τη θέρμανση με ρεύμα και ν΄αποφεύγει ο κόσμος τζάκια και κάθε άλλη καύση επικίνδυνων υλικών ??

  4. Mariana avatar
    Mariana 15/12/2013 08:58:12

    Αθήνα Αθήνα
    Χαρά της γης και της αυγής
    μικρό γαλάζιο κρίνο

  5. ADASK avatar
    ADASK 15/12/2013 09:28:52

    Όταν επεβλήθη ο υπέρμετρος φορος κατανάλωσης στο πετρέλαιο θέρμανσης σκεφτομουνα "τι στο διάολο θέλουν να πετύχουν, αφού εντέλει θα εισπράξουν λιγότερα έσοδα". Πράγματι, η κατανάλωση μειώθηκε δραματικα, άρα και τα έσοδα απο τον φόρο του πετρελαίου. Ο πολλαπλασιασμός έχει δυο παράγοντες, αν ο ένας απο τους δυο ειναι μηδέν, όσο και να αυξήσεις τον άλλο, το αποτέλεσμα παραμένει ένα τεράστιο μηδέν. Φθάσαμε λοιπόν ο κόσμος όλος να κρυώνει και να χρησιμοποιεί τζάκια και σομπες για να ζεσταίνει λίγο μόνο τους απαραίτητους χώρους των σπιτιών. Στην Αθήνα το αποτέλεσμα ειναι γνωστό. Γιατί όμως επιμένουν στη διατήρηση ενός δημοσιονομικά ζημιογόνου μέτρου? Αλλά και ενός μέτρου που προκαλεί εντέλει βλάβες στην υγεία αλλά και στο περιβάλλον? (για το οποίο κόπτονται....) Πρώτον, δεν θέλουν να δαπανούμε για θέρμανση, αλλά το όποιο ποσόν μπορεί να διαθέσει ένα νοικοκυριό, να πηγαίνει στους λοιπούς φόρους (χαράτσι, ΦΑΠ, Εισφορές, τέλος επιτηδευματος.....ατέλειωτη η λίστα). Δεύτερον, ειναι σημαντική η δημιουργία πνεύματος μιζέριας και δυστυχίας στον κόσμο. Θέλουν να καταλάβουμε ότι δεν γίνεται να αντιδράσουμε γιατί θα τιμωρηθούμε χειροτερα. (αφού λείπει η θέρμανση, γιατί να μην λείψει και το ρεύμα, η τα τρόφιμα, η τα φάρμακα?) ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ. Τρίτο και σπουδαιότερο κατα τη γνώμη μου. Ποιοι θίγονται περισσότερο? Μα η περιβόητη μεσαία τάξη. Κοιτάξτε φίλοι, ο φτωχός είχε πρόβλημα να αγοράσει πετρέλαιο και όταν κόστιζε 0,60€, ο πλούσιος δεν έχει πρόβλημα και τώρα που το λίτρο κοστίζει 1,25€. Ποιος έχει το πρόβλημα? Αυτός που πρέπει να αφανιστεί, και στη θέση του να έρθουν οι μεγάλες εταιρείες, τα έχουμε ξαναπεί, κορπορατισμος σε όλο του το μεγαλείο. Και επειδή εδώ στο antinews υπάρχουν σκέψεις για το αύριο της κέντρο δεξιάς παράταξης, ήθελα να ήξερα, με τη μεσαία τάξη κατακρεουργημένη, ταπεινωμένη και αφανισμένη, που θα στηριχθεί αυτή η παράταξη? α ξέχασα, συγγνώμη, θα στηριχθεί σε Στουρνάρα, Θεοχαρη, Καραβιτη, Σκορδά και βέβαια στον......Αδωνι!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

    • Νιόβη avatar
      Νιόβη @ ADASK 15/12/2013 12:18:43

      ++++++++

    • mara M. avatar
      mara M. @ ADASK 15/12/2013 13:07:49

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Γιώργος Αχαιός avatar
      Γιώργος Αχαιός @ ADASK 16/12/2013 00:58:33

      ADASK,
      Μπράβο!

  6. MCA avatar
    MCA 15/12/2013 09:47:59

    Ευτυχώς το νέφος δεν κάνει διακρίσεις και απλώνεται παντού .Έτσι όλοι μπορούν να μυρίσουν τα αποτελέσματα των μέτρων.

  7. Wolf avatar
    Wolf 15/12/2013 09:58:41

    Υπερβολικοί είστε.
    Μια χαρά ειναι η ατμόσφαιρα, πεντακάθαρη.
    Και οι φωτο εξαιρετικές ...καλιτεχνικες!
    Α και δεν ειμαι ξυλάς ...'νταξ;

  8. AkriAkri avatar
    AkriAkri 15/12/2013 10:14:07

    Καλά βρε ασυνείδητοι παλιοΈλληνες, δεν ντρέπεστε καθόλου πια ; Τι καίτε μες στα τζάκια και τις σόμπες σας και ντουμανιάσαμε; Η σύγχρονη Μαρία Αντουανέττα σας προτρέπει σκληρά, ν' ανάψετε τα ....καλοριφέρ ή και να πεθάνετε αν έχετε την ευγενή καλοσύνη, ώστε να μη χαλάτε την αφήγηση του ...γκραν σουξέ στόρυ που με τόσο κόπο παραμυθολογούνε οι πάνσοφοι ταγοί....
    Αχάριστοι, αγνώμονες και ξεροκέφαλοι όπως πάντοτε εσείς, αντιστέκεστε δυστυχώς - ακόμη και σήμερα-, μόνον αυτοκαταστρεφόμενοι.

  9. benny avatar
    benny 15/12/2013 12:04:13

    DARESOME πολυ καλο,,το αλλο με τον τοτο το ξερεις ?

    • daresome avatar
      daresome @ benny 15/12/2013 17:44:17

      Ναι αμέ ! όλα τα ξέρω ! Διαβάζω κάθε μέρα τις ειδήσεις από την αγαπητή κυβέρνηση και έχω όλη τη λίστα με τα ανέκδοτα !!

  10. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 15/12/2013 17:55:15

    Τον προηγούμενο χειμώνα θεωρούσα αδιανόητο ότι θα έρθει και ο επόμενος χειμώνας, αυτός που διανύουμε τώρα δηλαδή, και το θέμα με την εξωφρενική τιμή του πετρελαίου δεν θα έχει λυθεί. Έλεγα τότε "αν και του χρόνου είναι έτσι γεια σου χαρά σου ΝΔ και Σαμαρά, είστε άχρηστοι".

    Δεν έχω πει ακόμη το γεια στην ΝΔ αλλά είμαι στα όρια. Και απ' όλα τα μέτρα που έχει ψηφίσει ή διαιωνίσει, το χειρότερο όλων, αυτό που θα με έκανε να διαλοστείλω την ΝΔ, δεν είναι άλλο από αυτό το θέμα με το πετρέλαιο. ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΩΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ.

    ΑΣ ΛΟΥΣΤΟΥΝ ΤΟ ΝΕΦΟΣ ΤΩΡΑ.