#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/08/2010 12:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δείτε σύμβουλο που βρήκαν στον Γιώργο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 28/08/2010 12:54:45

    To GAP είναι δηλαδή χαζό και έβαλε άλλους συμβούλους να του βρούν τον σύμβουλο? Μόνο του δεν μπορεί να επιλέξει?
    Και τί κάνουν όλοι οι χρυσοπληρωμένοι ξένοι εγκέφαλοι, που μάζεψε για να μας σώσει?
    Ένας νεαρός με όλα αυτά τα προσόντα (?) χρειάζεται για να ενισχυθεί η ομάδα και να συμβουλεύει έναν 60χρονο GAP? Είναι ανίκανο το GAP να σκεφτεί?

    • Σολιαληστής avatar
      Σολιαληστής @ Orestios 28/08/2010 14:53:40

      πως το είχε πει ισες ευκαιρίες σε όλους συμμετοχική δημοκρατία και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Σολιαληστής 28/08/2010 18:21:19

        +1000

  2. anonymous avatar
    anonymous 28/08/2010 12:58:10

    απο στησιμο σκιζει...

  3. Μisha avatar
    Μisha 28/08/2010 13:04:57

    H σημειολογία είναι άλλη:
    εφόσον άρχισε και ο παμπόνηρος κομιστής-προαγωγός να φτύνει τον ΓΠΑ που έγλυφε μέχρι πριν λίγες μέρες, σημαίνει πως οι ποντικοί εγκαταλείπουν τη μαούνα, φοβούμενοι πως το κύμα της οργής θα τους συμπαρασύρει ανηλεώς.

    Η πτώση των φυλλάδων τους είναι ένα δείγμα, η αντιμετώπιση των πολιτων ένα δεύτερο, έρχεται η εξέγερση των απελπισμένων την οποία και τρέμουν, γιατί ξέρουν πως τότε δε γλυτώνουν με τίποτα.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Μisha 28/08/2010 13:08:31

      για ξεκαρφωμα ειναι,κοβει ο ενας το βραδι δηθεν αποκαλυπτικα...,ραβει ο αλλος το πρωι

      καμια εμπιστοσυνη σε καναλια,φυλλαδες και μπλογκ εκβιαστων

    • τηλέμαχος αναγνώστου avatar
      τηλέμαχος αναγνώστου @ Μisha 28/08/2010 13:34:08

      @Misha
      Θέλεις να πεις ότι μετά από χίλια (τις περισσότερες φορές εύστοχα) σχόλια εδώ, δεν αναγνωρίζεις το νταβατζίδικο τέχνασμα καλός-καταλληλότερος-έντιμος πρωθυπουργός και ανίκανοι συνεργάτες-αυλή (επειδή σε κάτι έχουν κοντραριστεί τελευταία;) με το οποίο κυβέρνησαν Σημιτης, ΚΚ, και τώρα ΓΠ;
      "Τον εκθέτουν" λέει με κόκκινα γράμματα και του "τον βρήκαν" το σύμβουλο. Ο ίδιος αθώος του αίματος. Δεν θυμάμαι τώρα καλά αλλά νομίζω με τον Παμπούκη τα έχουνε.

      • o aneksartitos avatar
        o aneksartitos @ τηλέμαχος αναγνώστου 28/08/2010 14:00:05

        Καλά, υπάρχει νεοδημοκράτης που πιστεύει ότι το πρώτο ψέμμα στήριξε την πρωθυπουργία Καρμαναλή;;;;
        Η εφημερίδα που απ' την πρώτη ημέρα ύβριζε με σκαιότατο τρόπο τον Καραμανλή και τη σύζυγό του....
        Με τέτοια μυαλά καλά μας κάνει ο ΓΑΠ, και διορίζει και τους δικούς του και θα κάνει 2 4τίες περίπατο, διορίζοντας ότι πρασινοφρουρό υπάρχει

    • Μisha avatar
      Μisha @ Μisha 28/08/2010 14:10:12

      Tηλέμαχε, σαφώς και ο κομιστής δεν έχει κανενός είδους μπέσα.
      Ήταν εξάλλου από τους κύριους στυλοβάτες των τσουκατομαντέληδων από τον Φλάς.Όμως η αλλαγή στάσης που διαφαίνεται, φωτίζει και τους φόβους που έχει μη και τον πάρει το ποτάμι που έρχεται , γι αυτό και αρχίζει δειλά δειλά την παραλλαγή-αποκρυψη

      • τηλέμαχος αναγνώστου avatar
        τηλέμαχος αναγνώστου @ Μisha 28/08/2010 14:47:53

        Θέλω να πω ότι αυτό είναι πρωτοσέλιδο ΣΤΗΡΙΞΗΣ στον πρωθυπουργό που έχει αναλάβει προσωπικά την παράδοση του εργατικού δυναμικού και της περιουσίας της χώρας στο διεθνές κεφάλαιο. Το δεύτερο θέμα στην online έκδοση είναι "Εύσημα ΔΝΤ στην ελληνική οικονομία". Διαχειρίζονται το θέμα -που έτσι κι αλλιώς θα έβγαινε αφού έχει γίνει επερώτηση στη βουλή- για να προστατεύσουν τον "άνθρωπό τους". Και εν πάση περιπτώσει δεν φαίνεται να έχει βρεθεί διάδοχη λύση από το σύστημα.
        Μια επισήμανση και συμβουλή:Το ποτάμι που λες (και ελπίζεις) ότι έρχεται, θα έλθει μόνο όταν στους αριστερούς (και λίγους μετανοημένους πασόκους)που λιώσανε στις διαδηλώσεις τους περασμένους μήνες προστεθούν και κάμποσοι από αυτούς που απλώς βρίζουν το πασοκ περιμένοντας να πάρουν τη θέση του, και στην καλύτερη περίπτωση να βγάλουν τη χώρα από το μνημόνιο τάχα μου νοικιάζοντας και πουλώντας τα ακίνητα της ΚΕΔ σε καλά αντίτιμα και αφήνοντας μισθούς και συντάξεις εκεί που τους έρριξε το πασόκ. Το βλέπεις πιθανό;

  4. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 28/08/2010 13:09:41

    Γιατί να μη φάει και το παιδί λίγο ζεστό χρήμα. Τόσο αφισοκόλημα θα έκανε στη ΠΑΣΠ.
    Πάντως μου αρέσει ο τρόπος που το παρουσιάζει το Π.Θ.
    "εκθέτουν (ποιοί?...οι κακοί) τον πρωθυπουργό"
    Βρε το κακομοίρικο το ΓΑΠ που έπεσε στα νύχια των λαμόγιων κι ενώ είναι τόσο καλό, του χαλάνε το ίματζ!
    Ούστ ρε!!

  5. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 28/08/2010 13:31:32

    Χαχαχαχαχα.....
    Αφισικόλημα για τον ΓΑΠ και βρίσιμο καραμανλή και σαμαρά = σύμβουλος παχυλά αμειβόμενος του πρωθυπουργού

  6. vardarskian avatar
    vardarskian 28/08/2010 13:46:31

    με τον Ιορδάνη καμμιά σχέση;

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ vardarskian 28/08/2010 14:44:17

      οχι, αυτός είναι του Σωτηρίου.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ vardarskian 28/08/2010 15:45:09

      ποτέ δεν ξέρεις...

  7. Ηλίας avatar
    Ηλίας 28/08/2010 13:56:15

    την άλλη την είδηση την πήρατε πρέφα; η κόρη της σαβρακιασμένης κατεβαίνει στη γλυφάδα απέναντι στον υιο της μουμιας.
    άλλος ένας δήμος [μαζί με το καρπενήσι] που θέλω να πάρει το πασοκ.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Ηλίας 28/08/2010 14:00:10

      μα, αν αληθεύει αυτό που λες για τη Γλυφάδα, θα τον πάρει σίγουρα.

  8. Paranoia avatar
    Paranoia 28/08/2010 14:12:02

    "Πρόσεχε Γιώργο, σε ρίχνουμε για πλάκα" διεμήνυσαν οι νταβατζήδες μέσω του δημοσιογραφικού εκτελεστή Θέμου...

    • Mind.the.gap avatar
      Mind.the.gap @ Paranoia 28/08/2010 15:12:51

      em, 20% forologia sta MME einai auth....

  9. akis avatar
    akis 28/08/2010 14:46:18

    geia sou giorgo me ta oraia sou.........etsi pare kai alla metra...kai otan tha vgoume stous dromous esu tha xeis kirujei ptoxefsi kai thasai xonoloulou....proxora alloste dn uparxei kai antidrasi sovari.

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/08/2010 14:48:42

    Εδω τον συμβουλευει η μανα του και ο Νικολακις με τον Αντρικο, ο Ρινγκο μα πειραξε?? Παλι καλα που δεν βλεπω τον Κατσιφαρα πουθενα..

    Με αντιπροεδρο τον Παγκαλο που τον στολιζε σαν χριστ δενδρο.... χαχαχαα

    ΠΠ

  11. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 28/08/2010 14:50:45

    Τον συνάντησε λέει όταν έκανε κανό τι να πει κανείς;

    Δεν μπορούσε να συναντήσει ένα λευκό καρχαρία;

    • Σολιαληστής avatar
      Σολιαληστής @ Σολιαληστής 28/08/2010 14:51:38

      Μην μου πείτε ότι έκαναν και μαζί καρουζέλ δεν θα το πιστέψω.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Σολιαληστής 28/08/2010 15:47:15

      καθόντουσαν μια φορά ο ένας εμπροστά απο το καρουζέλ και μία ο άλλος ώστε και οι δύο να μοιραστούν την ξεγνοιαστη χαρά και ηδονή που δίνει μια βόλτα με το καρουζέλ...

  12. panagiotis avatar
    panagiotis 28/08/2010 15:16:32

    ΠΡΩΤΟ ΨΕΜΑ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΚΦΡΑΣΗ....!!!!!!!!!!!!!

    • Σολιαληστής avatar
      Σολιαληστής @ panagiotis 28/08/2010 15:23:07

      το ψέμα δεν μας είπες ποιο είναι είσαι ο γνωστός και μη εξαιρετέος panagiotis από την κεντρική ελλάδα;

  13. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 28/08/2010 15:40:45

    βρε παιδιά, μα βρέ παιδιά!
    δεν βλέπετε οτι ο κύριος είναι εμφανήσιμος;
    Να λοιπόν το προσόν... Όλο και κάπου θα "χωθεί" και αυτός....

    Ίσως να τον εγνωρίσανε στα σοκάκια της Πάρου... (παροικιά, νάουσα..)

  14. BlueSky avatar
    BlueSky 28/08/2010 15:43:39

    Ρε παιδιά με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο δημοσιογράφο Ιορδάνη Χασαπόπουλο έχει καμιά συγγένεια;; Να το ψάξουμε, μας ενδιαφέρει...........

    Πανελλήνιο Σοσιαληστρικό Κύκλωμα: Η λαμογιά στην πράξη

    • Σολιαληστής avatar
      Σολιαληστής @ BlueSky 29/08/2010 10:52:48

      λές να έχουμε καμια τυχαία (ασφαλώς) συγγένεια;

  15. Paranoia avatar
    Paranoia 28/08/2010 16:12:17

    Είδα και τον νταή Μίχα που έκοψε πρόστιμο στον κωνσταντίνο για αυθαίρετες κατασκευές στη παραλιά. Για αυθαίρετες επαύλεις νταβατζήδων σε παραπλήσιες περιοχές έκοψε κανένα πρόστιμο ή είπε και ευχαριστώ που "προσέχουν" την παραλία.

  16. anonymos avatar
    anonymos 28/08/2010 16:25:02

    Χασαπόπουλος σιγά μην είναι συνωνυμία.
    Πρέπει να συμφωνήσουμε σε ένα π΄ράγμα όλοι αυτοί να επιστρέψουν παραυτα τα χρήματα που έλαβαν

  17. anonymos avatar
    anonymos 28/08/2010 16:25:58

    Νεο παιδι Πασόκος ο αλλος γέρος μήπως λέω μήπως

  18. ros avatar
    ros 28/08/2010 17:15:46

    Μαλλόν γνωρίστηκε με κάποιον απο την Κυβέρνηση πάνω στο καρουζέλ. Πιο πιθανός απο όλους να κάνει καρουζέλ είναι ο Παπακωνσταντίνου, δε νομίζω οτι μπορεί να κάνει τίποτα άλλο.

  19. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 28/08/2010 18:10:10

    ΚΑΛΑ Ο ΚΑΨΗΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ. ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ; ΡΕ ΚΑΨΗ ΤΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕ Ο ΚΛΙΓΚΟΠΟΥΛΟΣ;

  20. nick avatar
    nick 28/08/2010 20:39:36

    Μόνη σωτηρία μας,η γρήγορη πτώση της κυβέρνησης των φαύλων,των ψευτών,των συμφερόντων.Δύσκολα θα βγάλουν ένα χρόνο ακόμα.Τα ελικόπτερα ζεσταίνουν τις μηχανές τους...

  21. Misha avatar
    Misha 30/08/2010 12:48:15

    Mετά τον προσωπικό γκουρού από το Θιβέτ που του μαθαίνει διαλογισμό ο ΓΑΠ πήρε και σύμβουλο -βουδιστή μοναχό!
    (η new age αμερικανοφερτη κουλτούρα των πολυεθνικών επιχερήσεων έχει αλώσειτα πάντα πια)

    Geoff Mulgan
    h--p://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=351009&dt=29/08/2010

    h--p://business.timesonline.co.uk/tol/business/industry_sectors/public_sector/article3224364.ece