01/06/2011 01:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δείτε σε βίντεο τι γινόταν έξω από την Βουλή



(βίντεο Antinews)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Απορία avatar
    Απορία 01/06/2011 01:34:16

    Κάποτε θα'ρχόταν και ο καιρός που οι βουλευτες δεν θα μετράγανε πλέον ψήφους αλλά μούτζες και μέρες.

  2. Ignoramus avatar
    Ignoramus 01/06/2011 01:42:15

    Η επόμενη ηρωική έξοδος θα γίνει από τη ταράτσα της βουλής. Σαν τον Παλαιοκώστα δηλαδή θα φεύγουν οι βολευτάδες.

  3. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 01/06/2011 01:49:03

    Να πάρει.. αυτά δεν τα πρόλαβα

  4. rally monkey avatar
    rally monkey 01/06/2011 01:53:38

    φιλοσοφικο το ερωτημα - ποσοι απ'αυτη τη συνθεση θα μπορουσαν να κατεβουν χωρις σωματοφυλακες στο Συνταγμα?
    πρεπει να υπαρχουν ορισμενοι (ευτυχως..)
    ας κανουν φοκους εκει οι 'αγανακτισμενοι' και next time να πανε να ψηφισουν και να ψηφησουν καλυτερα ..

  5. kouvari avatar
    kouvari 01/06/2011 01:53:43

    Και για να μην ξεχνιομαστε....και των δυο κομματων ετσι?

  6. dima avatar
    dima 01/06/2011 02:08:07

    η αντιδραση σε οποιονδηποτε απλα και μονο βγαινει απο τη βουλη δεν ειναι υγιης αντιδραση.
    Οι ευθυνες πρεπει να αποδοθουν δημοκρατικα και οχι οχλοκρατικα, το αυγο του φιδιου δεν ειναι μακρια απο τετοιες ενεργειες

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ dima 01/06/2011 02:25:53

      Το αυγό το κάνανε τα φίδια που είναι μέσα στη βουλή, απο δικό τους κώλο έπεσε!
      Ο Έλληνας ΞΥΠΝΗΣΕ!
      ΛΕ ΠΟΥΛΕΛΕ ΤΩΡΑ!

      • dima avatar
        dima @ Ευθύμης 01/06/2011 02:29:08

        ολοι φταινε και φταινε εξισου?
        Ενταξει με την πρωτη ευκαιρια να τους αλλαξουμε.
        Αλλα οταν φτανουμε ενα βημα πριν την αυτοδικια, ο κατηφορος δεν θα ΄χει τελος.

  7. Ignoramus avatar
    Ignoramus 01/06/2011 02:37:29

    Οι κρεμάλες δεν απέχουν πολύ.

  8. Κώστας avatar
    Κώστας 01/06/2011 04:40:30

    " οι 300"...

    Φταίει ας πούμε ο νεοεκλεγείς βουλευτής; Φταίει όποιος εξελέγη μία ή δύο φορές στο Κοινοβούλιο και ξεσπάμε αποδοκιμάζοντάς τον; Και τα συγκροτήματα τύπου πότε θα τα αποδοκιμάσουμε;
    Η Μιχαλακοπούλου(ΔΟΛ) είναι 15 λεπτά περπάτημα από το Σύνταγμα... Να μας πουν λοιπόν οι Αγανακτισμένοι ποιός φταίει περισσότερο: το Συγκρότημα Λαμπράκη ή ο νεοεκλγείς τάδε βουλευτής που αποδοκιμάζουν; Αν απαντήσουν το πρώτο, να εξηγήσουν γιατί δεν συγκεντρώνονται ΚΑΙ έξω από τον ΔΟΛ( και μετά από κανάλια και λοιπά συγκροτήματα); Αν απαντήσουν το δεύτερο, τότε δικαιώνουν όσους λένε πως κατά βάση είναι αφελές απολίτικο ξέσπασμα και τίποτα παραπάνω...

    • Tonia G avatar
      Tonia G @ Κώστας 01/06/2011 17:02:21

      +++

  9. kostas* avatar
    kostas* 01/06/2011 08:53:14

    Ακριβως οχι οτι δε φταινε , αλλα και να αλλαξουν αυτοι , τα κεντρα εξουσιας θα ειναι τα ιδια ... οποτε μηπως ηρθε η ωρα στις πλατεις να ακουστουν τα "Απαγορευμενα" ονοματα για 10ετιες ???

    υγ- Προεδρε μπας και πληρωνεις ακομα εκεινη την περιοδια το 96 που απο μπαλκονι σε μπαλκονι μας ελεγες για τον Λαμπρακη (θεος χωρεστον) ???

  10. Γιώργος Βλάχος avatar
    Γιώργος Βλάχος 01/06/2011 14:51:33

    ΚΑΦΡΙΛΙΚΙΑ του κερατά είαι αυτά! Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο!

  11. Αστρέας avatar
    Αστρέας 01/06/2011 16:40:57

    Να που ήρθε ο καιρός που οι σάπιοι βολευτές/υποχείρια των ξένων κρύβονται στα σπίτια/φυλακές τους, τα θωρακισμένα αυτοκίνητά τους ή πίσω από διμοιρίες πάνοπλων αστυνομικών σαν κοινοί εγκληματίες. Σύντομα δε θα τολμούν να βγουν ούτε απ' τα σπίτια τους.

  12. Κώστας avatar
    Κώστας 01/06/2011 17:51:46

    Aυτή εδώ : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lni_PqaLHZY#at=178 εκπροσωπεί τους Αγανακτισμένους;;;;;
    Δεν θέλω να προβοκάρω. Προφανώς δεν τους εκπροσωπεί. Αλλά χωρίς θέσεις, με απολιτίκ ξεσπάσματα κατά των "300"(=όλοι ίδιοι είναι) να που οδηγούνται. Στο "πακιστανοί και ρουμάνοι" διαδηλώνουν μαζί μας, στις γελοιότητες "κάνουμε επανάσταση" και λοιπά φαιδρά που λέει αυτή η αθώα(;) κοπελίτσα.