05/10/2010 17:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δέσμευση λογαριασμών μετόχων καναλιού;

Όπως πληροφορούμεθα οι αρμόδιες αρχές του ΣΔΟΕ, απέστειλαν σήμερα προς δυο ιδιωτικές τράπεζες εντολή για τη δέσμευση του 50% των προσωπικών λογαριασμών των βασικών μετόχων τηλεοπτικού σταθμού προκειμένου να αρχίσουν να αποπληρώνονται τα χρωστούμενα στο κράτος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. καινός avatar
    καινός 05/10/2010 18:26:42

    ???????

    Τι είναι αυτό;;;;

    • Factorx avatar
      Factorx @ καινός 05/10/2010 18:28:22

      τάχαμ δηθεν για το αίσχος της περαίωσης;

  2. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 05/10/2010 18:41:48

    Μιλάτε για δέσμευση του λογαριασμού όσον αφορά τις μελλοντικές κινήσεις, ή και του ποσού που υπήρχε στους λογαριασμούς και για ύψος μέχρι 50%;
    Διότι στην δεύτερη περίπτωση, τα χρήματα τα πήρε η ΦΑΕΕ.
    Μου έχει συμβεί και το γνωρίζω.

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 05/10/2010 18:42:01

    Το όνομα μπορούμε να το αποκαλύψουμε;

  4. th.pr avatar
    th.pr 05/10/2010 19:13:25

    Factorx: με συγχωρείς, αλλά πως την είδες; πιο μάγκας; εμείς λες να μην το ξέρουμε το όνομα;

  5. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 05/10/2010 19:54:25

    Θα ακούσουμε πολλά κανόνια από το χώρο των ΜΜΕ. Ο Δημήτρης Ρίζος ανακοίνωσε στους εργαζόμενους του ΑΔΕΣΜΕΥΤΟΥ πως σύντομα η εφημερίδα θα βγαίνει ΜΟΝΟ κάθε Σάββατο και Κυριακή..

  6. kiki avatar
    kiki 05/10/2010 19:55:35

    Σημερα σηκωνει το ΑΛΤΕΡ την σημαια της επαναστασης κατα της χουντας της Εφοριας.
    Μπροσταρης ο Χατ...τρομος καθρεπτιζεται στα ματια της πολυφερνης Μακρη,
    Στα αρματα στ αρματα για τα πλαστα τιμολογια ,Κωνστα παρε το νεροπιστολο,και κοψε αμεσως τις εξτρα αμοιβες απο τις τραπεζες,ειναι πουλημενες στον εχθρο.
    Θα κοψει το μποτοξ με τετοια συγχιση της παιδουλας Τρεμη.Πρετεντερη αυριο δεν κυκλοφορειτε,σφιξε τα χειλακια σου κακιασμενα,,Τσιμα τα λεφτα που χανονται ειναι πολλα,Μανωλη σφιξε την νερουλιασμενη γροθια σου σηκωσε ψιλα την σημαια της επαναστασης,μην μεινει ανεργος ο πρεσβυτερος.Φωναξτε τον Κουβελη να υπερασπιστει την εργοδοσια,Ψυχαρη ολα εδω πληρωνονται.
    Τραγκα πληρωσε τα ασφαλιστρα και τους μισθους.
    Γιαυτο την εκανε ο Κουρης με αλλο καναλι,αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα.
    Το τι χαιρομαι να τους βλεπω με νευρακια,δεν λεγεται.

  7. loretta avatar
    loretta 05/10/2010 19:59:31

    για να πληρωσουν το κανουν η για να τους ελεγχουν πληρως???

    • tiramola avatar
      tiramola @ loretta 05/10/2010 20:07:09

      Έλαμ ντε

      • loretta avatar
        loretta @ tiramola 05/10/2010 20:11:59

        α ρε Τιραμολα .... εχεις και συ αμφιβολιες ε??? παραταυτα εκτιμω οτι εχεις χιουμορ...νασαι καλα.

  8. panagos avatar
    panagos 05/10/2010 20:10:06

    Εκβιασμός είναι, βρε παιδιά, παρόλο που και το ΑΛΤΕΡ και ο κόσμος του Επενδυτή φαίνεται ότι στηρίζουν μνημόνιο, και προβάλλουν ΠΑΣΟΚ και Ντόρα ...
    Δεν τους αρκεί, ομως, από ότι φαίνεται. Θέλουν να τα χειραγωγήσουν πλήρως, όπως και τη Real News.Σιγά μη τα θυμήθηκαν παραμονές εκλογών...
    Ίσως να έχει σχέση με τη προβολή από πρωινή εκπομπή της υποψηφιότητας Μητρόπουλου. Κανείς δεν ξέρει τι θέλει το σύστημα ΠΑΣΟΚ αυτή τη χρονική στιγμή.
    Προσωπικά δεν μπαίνω πλέον στα παιχνίδια του ΠΑΣΟΚ, θεσμικά ή εξωθεσμικά.
    Μου αρέσει, πλέον, η αντισυστημική λύση Κικίλια.Ξενέρωσα με το Ντοράκι στο συνδυασμό του Δημαρά.

    • Dimitris D avatar
      Dimitris D @ panagos 06/10/2010 00:18:15

      Η κυβέρνηση στηρίζει τα κανάλια για να λένε ότι θέλει αλλά δεν θα πληρώσει και όλα τα χρέη τους για λόγους προπαγάνδας.
      Από την άλλη αν κλείσουν alter και alpha θα αυξηθεί η ακροαματικότητα του mega.

  9. kiki avatar
    kiki 05/10/2010 20:11:05

    Θεωρητικα για να πληρωσουν,ηδη τους ελεγχουν πληρως.Αλλωστε απο Αλογοσκουφη εχει ξεκινησει αυτη η ιστορια και τους καλυπτε για να μην τον πιανουν στο στομα τους.ειχες ακουσει τοτε τον Κωνστα,Αλογοσκουφικοτερος του Αλογοσκουφη,αυτος α προ-πο την εχει κανει,μαλλον δεν ακουγεται.
    Τωρα έει ο Χατη..,οτι εξω παμε καλα ,αλλα μεσα εγινε ξαφνου σοσιαλιστης.
    Για να δω κραταει κοκκινη σημαια,με σφυροδρεπανο η του επεσε βαρυ.

  10. kiki avatar
    kiki 05/10/2010 20:16:46

    Παιδια,αυτο το παιχνιδι ΜΜΕ και διαφορων κυβερνησεων κραταει χρονια,ο ενας κραταει τον αλλο,με απιθανα πραγματα.Απο οικονομικες κομπινες,ασυληπτης απατης,μεχρι και για προσωπικα.Ο ενας κυβερνηση-και ο αλλοςΜΜΕ εκβιαζει τον αλλον με στοιχεια για τα παντα.Ετσι ειναι το συστημα της ενημερωσης.
    Αυτοι δημοσιογραφοι που δεν μπορουν να εκβιαστουν γιατι δεν εχουν τιποτα εις βαρος τους ειναι ελαχιστοι,και φαινονται και τους ξερουμε ολοι.

  11. takis avatar
    takis 05/10/2010 20:38:38

    ασεπιτελους ολοι αυτοι οι αιωνιοι νταβατζηδες να βρουνε το μαστορα τους.μη μας πλασαρουν και να μη διαμορφωνουν τις πολιτικες καταστασεις αναλογα αν πηραν και ποσα εκατ. απο την εκαστοτε ευαλωτη και αχρηστη κυβερνηση για δηθεν διαφημισεις.επιτελους να σταματησει ο εκβιασμος και η τρομοκρατια που ασκουσαν σολες τις κυβερνησεις.

  12. Hase avatar
    Hase 05/10/2010 21:22:42

    Στο κεντρικο του Μεγα ηταν ο Παπακωνσταντινου. Αυτο που ενοιαζε τους Τσιμαιους τους Πρετεντερακους και την Τζοκοντα ηταν η εκτακτη εισφορα. Αυτο μαλλον ποναει στο γιουσουφακι και στους υπολοιπους εχοντες. Τα ιδια υποθετω θα ηταν στα αλλα καναλια, στους Κουρηδες και στους Αλαφουζους. Αυριο θα δουμε περισσοτερα.

  13. adonis avatar
    adonis 05/10/2010 23:25:04

    Για να δούμε...

  14. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 06/10/2010 01:03:31

    Διαφωτίστε με παρακαλώ: Μπορεί να δεσμευτεί περιουσία μετόχων ΑΕ για χρέη της ΑΕ; Ή ισχύει κάποιο ιδιότυπο για τα ΜΜΕ; Η είναι ΡαδιοΑρβύλα;

  15. καινός avatar
    καινός 06/10/2010 06:07:28

    Άκρη δε μπορώ να βγάλω...

    Κάτι τέτοιο είναι εντελώς παράνομο. Προπαντός για ΑΕ που προφανώς είναι τα ΜΜΕ. Εκτός αν υπάρχει διαφορετικό καθεστώς για τα ΜΜΕ και το αγνοώ, που το θεωρώ απίθανο.

    Καταρχάς... τι θα πει "των βασικών μετόχων τηλεοπτικού σταθμού"; Και από τους μη βασικούς μετόχους θα πρέπει να κρατήσουν το 50% των καταθέσεων για να είναι νομιμοι! Επειδή είναι κάποιος μεγαλομέτοχος, πάει να πει ότι θα πληρώσει το σταθμό αυτός;


    Μούφα μου φαίνεται η είδηση. Μεγάλη μούφα, μόνο και μόνο για να δείξουν τι "καλή δουλειά" που κάνουν οι του σδόε.

    Και στο φινάλε... από που προέρχονται αυτές οι πληροφορίες αγαπητέ φάκτορα; Ας μην επικαλεστούμε "πρόσωπα που θέλουν να κρατήσουν την ανωνυμία τους" ή "ακούγεται στους διαδρόμους της βουλής" κλπ...

  16. ΣΟΦΙΑ ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ avatar
    ΣΟΦΙΑ ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ 06/10/2010 14:45:00

    ΜΑΚΑΡΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ! ΓΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΧΑΡΙΣΟΥΝ. ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΚΟΡΟΪΔΟ Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ???

  17. δημης avatar
    δημης 06/10/2010 23:39:05

    Άμα δεν τραγουδάς όπως η χορωδία και τα εξαπτέρυγα εερχεται το ΣΔΟΕ ...

  18. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 07/10/2010 10:25:30

    Γι αυτό την κοπάνησε έγκαιρα ο Τράγκας;
    Δεν θα μπουκάρει στο ΣΔΟΕ και στα θερινά ανάκτορα;
    Κρίμα, μας βγήκε ρεβιζιονιστής κι αυτός!

  19. Άργος avatar
    Άργος 07/10/2010 11:11:13

    Ο Θείος says:
    "Γι αυτό την κοπάνησε έγκαιρα ο Τράγκας;"

    Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Εκτός εάν εννοείς το κλείσιμο της εφημερίδας και του πιεστηρίου του.

    Αν έχεις τον χρόνο να απαντήσεις, βέβαια. Πάντα έχεις καλό λόγο σε δημοσιεύσεις. ("Έγκαιρα;", "την κοπάνησε" από πού και δεν το μάθαμε ακόμη;)
    --------------
    Το σημερινό Ποντίκι αναφέρει λεπτομέρειες. Η Kiki ανέφερε το όνομα, Ροδινέ.

    -------------
    Επαγγελματικά, υπάρχει διεκδίκηση της διαφήμισης από megaλο κανάλι που χάνει λόγω κεντρικού δελτίου. Δεν είναι δα και μικρός ο λόγος!

    Πολιτικά, δεν στοιχειοθετείται πολεμική. Φανερά, τουλάχιστον. Άρα εάν υπάρχει, πρέπει να βρίσκεται σε ζητήματα που οι πολλοί δεν πρέπει να γνωρίζουν.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Άργος 07/10/2010 11:29:18

      Αποσύρεται εντελώς ο Τράγκας. Από έντυπη και ηλεκτρονική δημοσιογραφία. Η εφημερίδα βέβαια από οικονομική άποψη δεν "έβγαινε".
      Ίσως απλά βαρέθηκε. Ίσως όμως είδε και ότι όλο το καναλοσύστημα στηρίζεται πιά σε πήλινα πόδια. Έτσι δεν έψαξε για "μεταγραφή". Έξυπνος είναι, πάντως.

      • Άργος avatar
        Άργος @ Ο Θείος 14/10/2010 12:46:53

        Ευχαριστώ, Θ.