#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/11/2010 22:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΔΟΛια Επίθεση στον Κικίλια



Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη

O πανικός είναι ο χειρότερος σύμβουλος.

Έχει ενα μειονέκτημα: Φανερώνει και μάλιστα χωρίς βασανηστήρια και επιμονές το τι φοβάσαι οτι θα σου συμβεί.

Και επειδή στο συγκρότημα αντιλαμβάνονται πολύ καλά τι θα τους συμβεί, σήμερα φρόντισαν να πετάξουν στο καναβάτσο την όποια δημοσιογραφική τους δεοντολογία και προς αποθέωση του φιλοθεάμονος κοινού τους, που κατέκλυσε την αρένα τους, επιστράτευσαν όλη τη δολιότητά τους και όλη την επιστημονική φαντασία τους.

Ετσι έστησαν ένα ωραίο μυθιστόρημα και να το διανθίσουν με φωτογραφία που την επέλεξαν επιμελώς. Το μεν Κικίλια στο δάπεδο ως αθλητή, το δε Σγουρό ως φέρελπι νεανία!!!

Επειδή όμως ο πανδαμάτωρ χρόνος δεν είναι με το μέρος κανενός ξέχασαν, σαν επακόλουθο της ηλικίας έρχεται πάντα το αλτσχάιμερ, να αναφέρουν πως ο μεν Κικίλιας μέχρι σήμερα μπορεί και αγωνίζεται ο δε Σγουρός στη περίφημη περίοδο της λαμπρής του δόξας ως αθλητικού παράγοντα στο Μύλωνα, δεν τίμησε το "αθλημα που τον ανέδειξε" αλλά το άθλημα που στα γεράματα τον δόξασε.

Το άθλημα των παράνομων ελληνοποιήσεων, και φυσικά της ντόπας και της ξεφτίλας που αν εξαιρέσουμε 2-3 χώρες, όπως το Αζερμπαιτζάν, εδώ και δεκαετίες "τα φωτισμένα έθνη της Δύσης", σταμάτησαν να το καλλιεργούν. Δηλαδή την άρση βαρών!!

Στη μυθοπλασία τους φρόντισαν να αναφέρουν και σαν παράδειγμα επιβολής του Σγουρού στον Κικίλια και τους δύο μπασκετικούς αγώνες που συναντήθηκαν, ο μεν Σγουρός ως Πρόεδρος του Μύλωνα, ο δε Κικίλιας ως 16χρονος έφηβος που συμπλήρωνε την ομάδα του Πανιωνίου.



Δε μας είπαν όμως ότι και στις 2 "αναμετρήσεις" ο Κικίλιας έφυγε νικητής με 30 πόντους διαφορά....

Ίσως βέβαια γιατί το καλό το παραμύθι πρέπει να αφήνει γεύση happy-end...

Και για αυτό φρόντισαν να το διανθίσουν με τη φωτογραφία του πεσμένου αθλητή που υπονοεί το πεσμένο περιφερειάρχη αύριο στις εκλογές.

Και όλα αυτά από τη ναυαρχίδα του ΔΟΛ που θέλει να πλασσάρεται σα τη πρώτη καθημερινή εφημερίδα, αλλά στην ουσία απόλυτα δικαιολογεί τη πτώση των εφημερίδων και το ρόλο που η συγκεκριμένη διαδραματίζει δυστυχώς ως παράρτημα του γραφείου τύπου της Ιπποκράτους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. mymood avatar
    mymood 13/11/2010 22:53:53

    Χαχαχαχα ε τωρα πια σιγουρεύτηκα! Το βλέπω στους φίλους μου το βλέπω στους δρόμους, το αποπνέει η ατμόσφαιρα. Αλλα οταν τα ΝΕΑ πανικοβάλλονται, σημαίνει πρωτα απ όλα πως πανικοβλήθηκε η Ιπποκράτους και βέβαια όλοι οι εκλογομάγειρες τους. Ε ναι τωρα πια σιγουρεύτηκα αυριο Περιφερειάρχης θάναι ο Κικίλιας, που φαγε λάσπη όση κανένας απ όλους ανεξαιρέτως. Ο κατα το σύστημα και τα παπαγαλάκια του φαιδρός, χαμογελαστός, λίγος, χωρις πολιτικό λόγο και δεν ξέρω πόσες άλλες αηδίες ακούσαμε. Πέστε κι αλλα σύντροφοι του ΔΟΨ κι οχι πια του ΔΟΛ. Το Λ απεδήμησε εις Κύριον και το Ψ πνέει τα λοίσθια πιά σ αυτούς του χαλεπούς οικονομικά καιρούς. Αιωνία σας η μνήμη εκεί στη Μιχαλακοπούλου (πρώην Λαδά) !!! (το καληνύχτα σας παραφορέθηκε, γι αυτό και το μακάβριο στο τέλος)

  2. sauraki avatar
    sauraki 13/11/2010 22:56:53

    Τις εφημερίδες πλέον τις αγοράζουν κυρίως μεγάλης ηλικίας πολίτες οι οποίοι δεν έχουν εξοικειωθεί με την τεχνολογία και οι οποίοι δεν αλλάζουν πολιτικό χώρο ακόμα και αν τους γυρίσεις ανάποδα. Άσε τον ΔΟΛ να γράφει ότι θέλει, δεν ασχολείται με αυτούς το δυναμικό κομμάτι της κοινωνίας που πάντα καθόριζε τις εξελίξεις και πλέον είναι πιο ανεξάρτητο από ποτέ στο επίπεδο της πολιτικής και των κομμάτων.

  3. TASSOS avatar
    TASSOS 13/11/2010 23:12:16

    Για να μαθαίνουν οι νέοι την ΔΟΛια συνεισφορά του συγκεκριμένου συγκροτήματος -από το 1922 μέχρι σήμερα- στην Δημοκρατία και ανεξαρτησία αυτού του τόπου.

  4. Hellas-Orthodoxy avatar
    Hellas-Orthodoxy 14/11/2010 00:01:50

    Επαιξε ποτε ο Σγουρος μπασκετ;
    Αν ναι,περασε απαρατηρητος.
    Σε αντιθεση με τον Κικιλια που κατεκτησε κι ενα πρωταθλημα με την ΑΕΚ.

    • pilotos avatar
      pilotos @ Hellas-Orthodoxy 14/11/2010 02:14:39

      Επαιχε ΜΟΝΟ ΣΤΗ Β ΕΘΝΙΚΗ και στην Α2
      http://www.gsgouros.gr/%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3%CE%A3%CE%93%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%9F%CE%A3/%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3%CE%A3%CE%93%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%9F%CE%A3.html

  5. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 14/11/2010 00:13:04

    Eγω ενα αιτημα εχω προς το Σαμαρα : οταν ελθει καποια προταση της κυβερνησης για φοροαπαλλαγες,χαρτοσημα κλπ και αλλα κολπα με τα οποια τα ΜΜΕ των διαπλεκομενων καλυπτουν τις ζημιες τους να αρνηθει να την ψηφισει.
    Ισως η κυβερνηση να φοβηθει να ψηφισει χαριστικη διαταξη μονοκομματικα.
    Ο ΔΟΛ να κλεισει.

    • man8os avatar
      man8os @ ψυχραιμια 14/11/2010 02:39:01

      +++

  6. Tziva avatar
    Tziva 14/11/2010 00:43:31

    Αύριο το βράδυ ο Βασιλης θα είναι ο πρώτος περιφερειάρχης αττικης, ο δε Σγουρος θα παραμείνει εις το διηνεκες ο άνθρωπος που καθιέρωσε στον πρωταθλητισμό της άρσης βαρών τη χρήση παρανόμων ουσιών... Ο Κικιλιας έχει μέλλον. Αλίμονο στο παιδιά που κατεστρψε ο Σγουρος! Αναζητήστε τους! Ούτε το παρόν τους έχουν διασφαλίσει...ασθενείς,φτωχοί,υποδικοι... Καλο κατευοδιο,κύριε Σγουρε!

  7. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 14/11/2010 00:49:04

    "παράρτημα του γραφείου τύπου της Ιπποκράτους"
    Πότε θα καταλάβουμε πως η Ιπποκράτους είναι παράρτημα του ΔΟΛ και του ΠΗΓΑΣΟΥ και όχι το αντίθετο; Χωρίς τα συγκροτήματα και τους νταβατζήδες το ΠΑΣΟΚ θα ήταν κόμμα επιπέδου ΣΥΡΙΖΑ. Έχετε δει πρωθυπουργό να επισκέπτεται εκδότη σε ξενοδοχείο και ο εκδότης να κουνάει το δάχτυλο στον πρωθυπουργό; Οι επόμενες διαδηλώσεις δεν πρέπει να γίνουν έξω από τη Βουλή. Έξω από τα συγκροτήματα πρέπει να είναι...

  8. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 14/11/2010 01:19:22

    Τι κριμα για οσους υπηρξαν στο παρελθον αναγνωστες της εφημεριδας να την βλεπουν να μεταβαλεται στην Αυριανη του 21ου αιωνα.Εχει χαθει το μετρο και με το φυλλο της Τριτης και με το χθεσινο.Προτεινω να μετονομαστει απο ΤΑ ΝΕΑ σε ΤΑΒΕΡΝΑ.

  9. pilotos avatar
    pilotos 14/11/2010 02:11:28

    Κατ αρχην ο Κικιλιας επαιζε στην Α1 εθνικη κατηγορια,εκτος το ασημενιο μεταλιο με την εθνικη παιδων,ενω ο Σγουρος ως παικτης δεν μπορεσε ποτε να ξεκολλησει απο την Α2 και την Β εθνικη

    • pilotos avatar
      pilotos @ pilotos 14/11/2010 02:20:14

      Ευρωμπάσκετ Παίδων 1991
      http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1_%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B8%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82_%CE%A0%CE%B1%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BD_%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82
      Επισης να πουμε μια και το φερε η κουβεντα οτι ο Σγουρος δεν ειχε ΚΑΜΙΑ επιτυχια ουτε ως προπονητης στην εθνικη παιδων

      http://www.gsgouros.gr/%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3%CE%A3%CE%93%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%9F%CE%A3/%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3%CE%A3%CE%93%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%9F%CE%A3.html

      • pilotos avatar
        pilotos @ pilotos 14/11/2010 02:26:21

        Ο Βασίλης Κικίλιας γεννήθηκε στην Αθήνα το 1974. Ξεκίνησε την καριέρα του ως αθλητής στην κολύμβηση, το ποδόσφαιρο, το βόλεϊ και κατέληξε στο μπάσκετ. Αγωνίστηκε με τις φανέλες του Πανιωνίου και της ΑΕΚ και έφτασε στο αποκορύφωμα της καριέρας του κατακτώντας το πρωτάθλημα Ελλάδας (2002), το Κύπελλο Ελλάδας (2001) και το Ευρωπαϊκό Κύπελλο ΣΑΠΟΡΤΑ (2000). Έπαιξε επίσης στην Εθνική Ομάδα Μπάσκετ.
        http://www.fimes.gr/2010/08/vasilis-kikilias/

  10. petros avatar
    petros 14/11/2010 02:18:30

    Κόβουν το επίδομα και τη σύνταξη σε 300.000 Πολύτεκνες και τρίτεκνες μητέρες ; Δείτε το σχετικό άρθρο στο πρωτοσέλιδο του Τύπου της Κυριακής. Κόβουν 200 ευρώ για τα 4 παιδιά ; ΝΤΡΟΠΗ.
    Πείτε κάτι, γράψτε κάτι. Ας αντιδράσουμε. Η Ελλάδα θα σβήσει.

    http://etypos-media1.lighthouse.gr/contentData/14993/14993_cp_%20%200.jpg

  11. petros avatar
    petros 14/11/2010 02:21:04

    Όσο για τα ΝΕΑ, σύντομα θα έχουν τη τύχη του Βήματος.
    Όταν πέσουν οι περικοπές στα επιδόματα και στις συντάξεις,
    όταν πέσουν οι φόροι και οι αυξήσεις, ποιος θα αγοράζει αυτές τις εφημερίδες ;
    Ο λαός δεν ξεχνά όσους τον προδίδουν και τον αφήνουν αβοήθητο αυτές τις κρίσιμες στιγμές της αγωνίας.

  12. Kostas D avatar
    Kostas D 14/11/2010 02:47:09

    ΨΗΦΟ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΚΙΚΙΛΙΑ!!
    Είναι ΝΕΟΣ, ΑΦΘΑΡΤΟΣ, ΑΥΤΟΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΟΣ, ΕΝΤΙΜΟΣ κι ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ !!!! Τί άλλο θέλουμε????
    Προς Θεού? Τέτοιες κρίσιμες ώρες για τη χώρα τι καθόμαστε κι αναλύουμε...???? (Τέλειοι δεν υπηρξαν πουθενά στον κόσμο κι ούτε θα υπάρξουν.. Παντα θα βρεθουν κάποιοι που θα τους βρίσκουν "ψεγάδι"...)
    Στο κάτω κάτω ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ είναι αυτή τη στιγμή να ελευθερώσουμε την Ελλάδα όσο γίνεται πιο γρήγορα.. ΜΕΤΑ σε κλίμα πιο βελτιωμένο σταδιακά και με άνεση χρόνου και καλύτερη ψυχολογία θα γίνουν όλα τα υπόλοιπα.
    Για την ώρα,
    ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ ΓΑΛΑΖΙΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ, ΔΙΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΨΗΦΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΙΘΕΤΑΙ ΕΝΙΣΧΥΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑ/ ΜΕΤΩΠΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ- ΜΝΗΜΟΝΙΟ!!!!!
    Σε αυτές τις εκλογές ΠΡΟΕΧΕΙ να πετάξουμε τον "εχθρο" (τροικα ,πασοκ)
    έξω από την Ελλάδα. Μετά θα έχουμε πλέον την πολυτέλεια να σκεφτούμε
    εντός του κόμματός του ο καθένας ποιος κάνει και ποιος δεν κάνει..
    ΟΛΑ θέμα ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΩΝ!!!!!

  13. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 14/11/2010 06:58:17

    Οι ΔΟΛιες αναφορές δεν μας φοβίζουν. Μαύρο στον μάγο της ντόπας.

  14. Mak avatar
    Mak 14/11/2010 13:57:27

    Όπως λέει και ο σοφός λαός σε τέτοιες περιπτώσεις:

    Βράσε ρύζι κι άσε τον ..... να σφυρίζει.

    Ποιος ΔΟΛ...πέθανε μαζί με το γέρο και ξέχασαν να τον βάλουν στην κάσα μαζί του.

  15. Tassos avatar
    Tassos 14/11/2010 17:23:07

    Η ΝΔ πρέπει να αρνηθεί χρηματοδοτηση σε ΔΟΛ ΠΗΓΑΣΟ και Καθημερινή. Να τις κλείσει.