#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/11/2010 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΔΝΤ : o ελληνικός λαός κατάλαβε και η αριστερά στην εξουσία νίκησε !!!



Αφιερωμένο σε όλα τα αριστερά δεκανίκια του ΠΑΣΟΚ:

Η νίκη του κυβερνώντος κόμματος στην Ελλάδα στις αυτοδιοικητικές εκλογές δείχνει ότι το πρόγραμμα που εφαρμόσθηκε από την κυβέρνηση με την υποστήριξη του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου έγινε κατανοητό, δήλωσε σήμερα ο γενικός διευθυντής του ΔΝΤ Ντομινίκ Στρος-Καν στο ραδιοφωνικό δίκτυο France Inter.

"Τα νέα προγράμματα του ΔΝΤ, αναφέρομαι ιδιαίτερα στην Ελλάδα, έχουν συγκροτηθεί κατά τέτοιο τρόπο ώστε να επιτυγχάνεται η αποκατάσταση της ισορροπίας, αλλά με την προστασία των πλέον αδύναμων, των πλέον ευάλωτων", εξήγησε ο Ντομινίκ Στρος-Καν. "Οταν τα έλεγα αυτά, μού έλεγαν, 'ναι, ...., αλλά το ΔΝΤ είναι φιλελεύθερο...Η πραγματικότητα είναι ότι έγιναν εκλογές (στην Ελλάδα) και ότι η αριστερά στην εξουσία νίκησε", είπε.

"Αυτό που με ενδιαφέρει δεν είναι ότι νίκησε η αριστερά, αλλά ότι η κυβέρνηση, με το πρόγραμμα του ΔΝΤ, έγινε κατανοητή από την κοινή γνώμη και ότι η κοινή γνώμη υποστηρίζει την κυβέρνηση", πρόσθεσε. "Αυτό δεν συνέβη ποτέ στο παρελθόν. Δεν έχει ποτέ συμβεί, παρά το τόσο σκληρό πρόγραμμα που οι Ελληνες υποχρεώθηκαν να υποστηρίξουν, το να γίνει κατανοητό στον πληθυσμό ότι ήταν αναγκαίο και αυτός τελικά να υποστηρίξει στην πλειοψηφία του την υπάρχουσα κυβέρνηση", είπε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 15/11/2010 13:08:12

    Α ρε πασοκάρα, τον έλληνα δεν τον ενδιαφέρει αν τον τσούζει απο πίσω, αλλά μη τυχόν και δεν τον πούν "προοδευτικό" και τρέντυ, για αυτό σμπρώξε και άλλο απο πίσω, και συνέχισε να του λές μέσω μέγκα οτι το τσούξιμο που αισθάνεται είναι υγιεινό και ωφέλιμο.
    ΑΠΛΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ (τάχα μου).

    • zackii avatar
      zackii @ Ευθύμης 15/11/2010 13:55:03

      Μην ξανακούσω κανένα να διαμαρτυρηθεί γιά το μνημόνιο, και κυρίως τους πιτσιρικάδες που τους παίρνουν συνέντευξη στις καφετέριες στο Μπουρνάζι και μου δηλώνουν αδιάφοροι και απογοητευμένοι. Γιά τους γνώστες όχι με βαζελίνη αλλά...με σμυριδαλοιφή

  2. blue nile avatar
    blue nile 15/11/2010 13:15:28

    Eίναι απορίας άξιο πως σ'αυτή τη χώρα που όλοι θέλουν να θεωρούνται έξυπνοι ναρκισευόμενοι με το αλάθητο εγώ τους, να πείθονται και να κουμαντάρονται από τον ΓΑΠ που έχει IQ ραδικιού.

  3. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ avatar
    ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ 15/11/2010 13:15:48

    Ακούτε Έλληνες.
    http://redwildwind.blogspot.com/

    • Greg avatar
      Greg @ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΕΜΟΣ 15/11/2010 13:26:24

      Ναι, είναι ευκαιρία το ΚΚΕ να γυμνάσει και το νέο αυξημένο ποσοστό του.

      • Hase avatar
        Hase @ Greg 15/11/2010 14:21:08

        Δηλαδη φιλε οταν το ΚΚΕ παει εναντια στο ΠΑΣΟΚ οπως π.χ. στον δημο Ν.Ιωνιας ειναι καλο ΚΚΕ, και οταν οι ΝΔ η οι αναθεωρητικοι πανε με το ΠΑΣΟΚ ειναι οι καλοι Νουδιτες η Αριστεριτες;;
        Μαλλον εχεις μπλεξει τα μπου. συγνωμη τα πραγματα.

        • Greg avatar
          Greg @ Hase 15/11/2010 15:30:26

          Οι ψηφοφόροι του ΚΚΕ στήριξαν το δήμαρχο στη Ν.Ιωνία, όχι το ίδιο το ΚΚΕ. Έτσι λένε τουλάχιστον...

  4. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 15/11/2010 13:26:55

    Να ναι καλά η αντιμνημονιακή αριστερά και ο χέρι χέρι που όπου μπορούσε και αυτός έκανε την βρωμοδουλειά του.

    Από εδώ και πέρα όποιος τσιρίζει για τα μέτρα, τον ρωτάμε μαύριζε; όχι; και του δίνουμε βαζελίνη για να του χωρέσουν ποιο εύκολα να νέα μέτρα.

    • 4.777.711 avatar
      4.777.711 @ Σοσιαληστής 15/11/2010 16:21:31

      edwsa.150.euros.gia.venzines.diodia(2.80x2=5.60-egnatia)thn.1h.Kyriakh.kai.ta."ependhsa".
      se.ND.gia.dhmo.logo.
      suggenias.kai.KKE.
      giati.htan.to.mono.pou.h3era.ti.htan.
      (ta.upolloipa.den.eixan.kapoio.xarakthristiko.
      pou.na.upodhlwnei.komatiko.forea).Sto.gurismo.
      akougwntas.ta.apotelesmata.eniwsa.ftoxoteros.kata.155.60.kai.apogoitevmenos.apo.thn.epilogh.upolloipou.eklogikou.swmatos..
      X8es.edwsa.50.euros.gia.venzines.kai.ekana.volta.dipla.sth.thalassa.apo.aristera.kai.vlepwntas.ton.olumpo.apo.de3ia....kai.eniwsa.polu.polu.kalhtera...
      Den.tha.tsiri3w.gia.to.mnhmonio...tha.perhmenw.mazi.
      me.tous.53.23% Αποχή.+.11,67% Ακυρα / Λευκά
      kai.loipous.diafwnountes...

      oi.telies.kai.ta.greeglish.logo.texnikwn.provlhmatwn

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/11/2010 13:28:35

    είναι καθαρή θέση Σώρος η δήλωση αυτή...
    shadow government

  6. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 15/11/2010 13:29:16

    Στο εξωτερικο τα σοσιαλιστικα κομματα ΕΙΝΑΙ η αριστερα.Ο Ντομινικ Στρος Καν ειναι ενας αριστερος -αφου ειναι στο σοσιαλιστικο κομμα Γαλλιας - που θελει να γινει Προεδρος.
    Μη παραξενευει η ορολογια-αυτη ειναι διεθνως.

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 15/11/2010 13:35:34

    Μα, πριν κιόλας από τον Στρως Καν, ο... Μπουτάρης περιέγραψε αναλυτικά το "αριστερό" μέτωπο των εν Ελλάδι μνημονιολάγνων:

    "...Ευχαριστώ το ΠΑΣΟΚ, τη Δημοκρατική Αριστερά, τη Δράση, τη Ντόρα τη Μπακογιάννη..."

  8. ζαπ-ζαπ avatar
    ζαπ-ζαπ 15/11/2010 13:43:46

    αγαπητέ αυριανιστή, όσους και όσες ευχαρίστησε ο Μπουτάρης, τους συμμάχους του δηλαδή, δεν τους περιλαμβάνει στην αριστερά κανένα εγχειρίδιο πολιτικής επιστήμης και επιστήμης της πολιτικής. Τυχωδιώκτες είναι.
    Μια καλή αυτοκριτική για τις επιλογές ΝΔ στην Αθήνα και στη Σαλονίκη θα ήτα ευπρόσδεκτη από τη μεριά του Σαμαρά. Ειδικά στην Αθήνα που ήξερε ότι ειδικά ο ΣΥΡΙΖΑ μετά από 4 χρόνια πόλεμο με τον Κακλαμάνη δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάει στον δεύτερο γύρο να τον ψηφίσει. Στη δε Σαλονίκη αποδείχτηκε πως ούτε το Κατατζαφεροκόμμα αλλά ούτε ο Παπαθεμελής έδωσαν έστω για τα μάτια του κόσμου πέντε δέκα ψηφαλάκια.
    Αντί λοιπόν να ψάχνετε αλλού ενόχους καλό θα ήταν να δείτε πιο προσεκτικά ορισμένες επιλογές σας ή αν θέλετε πραγματικά να κάνετε πολιτική ας ρίξετε μία ματιά πως χάσετε και με ψήφους ποιών την περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης...

  9. TASSOS avatar
    TASSOS 15/11/2010 14:05:24

    Σιγά μην οι τοκογλύφοι άφηναν χωρίς εύσημα τους Κουίσλιγκ τους.

  10. zame avatar
    zame 15/11/2010 14:13:54

    Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να τα ΔΩΣΟΥΝ ΟΛΑ αλλά αυτή την φορά για να ξεριζώσουν ότι σαθρό & άθλιο σπέρνανε τα προηγούμενα χρόνια...
    ξεκινώντας και δίδοντας το Παράδειγμα
    Από τις συγκεκριμένες 8 περιφέρειες & 185 δήμους
    ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσει το "Ξεβρόμισμα" αλλά και η ΑΛΛΑΓΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ που "έσπειρε" όλα τα προηγούμενα χρόνια η ΠΟΛΙΤΙΚΗ του "δώστα όλα"

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ zame 15/11/2010 14:20:19

      Μόνο που αγαπητέ μου, αυτό που τους έδωσε τις 8 περιφέρειες είναι ο εθισμός του κόσμου στο "δώστα όλα" και η αναμονή για πιθανή συνέχισή του.

  11. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 15/11/2010 14:21:26

    Πέντε κόμματα, δύο πολιτικές!
    Αυτό νομίζω, τα εξηγεί όλα.
    (Τώρα έχουμε επί πλέον κι ένα απόκομμα)

  12. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 15/11/2010 14:50:52

    To κόμμα της Ντόρας θα ανακοινωθεί ώρα 11!
    Τυχαίο δε νομίζω.

  13. anonyme avatar
    anonyme 15/11/2010 15:07:43

    Που φτάσαμε ως Ελληνες να μας χρησιμοποιεί ο ΔΝΤας στρος-καν
    ως παράδειγμα προς μίμηση για όλους τους υπόλοιπους λαούς που θα
    δεχτούν τέτοια μέτρα και ως ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ λαού
    απέναντι σε τέτοιες πολιτικές!!!
    Είναι λίγα τα ψωμιά τους πάντως , αγόρασαν ελάχιστο χρόνο.Η κατάσταση είναι
    τραγική και για αυτό ευθύνεται το πασοκ με την ανερμάτιστη και ατελέσφορη
    πολιτική του.
    Αυτό που ζητώ από τον Σαμαρά είναι να γίνει πιο δυναμικός στα
    εθνικά θέματα όπου βρίσκεται το πραγματικό διακύβευμα και έρχονται απαράδεκτες συμφωνιες ως άμεση συνέπεια της οικονομικής υποδούλωσης λόγω μνημονίου.
    Να βγει ευθέως και χωρίς περιστροφές και να δηλώσει κατηγορηματικά αντίθετος με το ξεπούλημα του Αιγαίου και την συνδιαχείριση και την συνεκμετάλλευση πετρελαίου ,φ.αερίου κλπ που μηχανεύεται η ενδοτική κυβέρνηση γαπ .Επίσης να προειδοποιήσει ότι δεν θα δεχτεί προδοτική συμφωνία με τα Σκόπια και ότι θα αντισταθεί σε ένα νέο σχέδιο αυνάν.
    Ακόμη αύριο κιόλας να ανέβει Θράκη , να εξετάσει τις υπόγειες συμφωνίες που ακούγεται ότι έγιναν με το τουρκικό προξενείο και το πασόκ , τα 400000 ευρώ του Ξυνίδη και τα κύματα τούρκων που ήρθαν από απέναντι να ψηφίσουν και να παραχαράξουν την λαϊκή ετυμηγορία.(Αυτό που έγινε σ'αυτη την περιφέρεια όπου η ΝΔ κέρδισε σε όλους τους νομούς και έχασε μόνο στην Ροδόπη είναι τρομακτικό!).
    Να μην ξεχάσει να αναφερθεί στον αγωγό ο οποίος δεν προχωράει και μάλλον δεν θα γίνει ( ο Πούτιν βρίσκεται στην Βουλγαρία και τους είπε ότι η
    Ρωσία έχει και άλλες εναλλακτικές ) και να καταγγείλει ως μοναδικό υπαίτιο για αυτό το πασόκ.
    Αυτά είναι λίγα από όσα πρέπει να γίνουν από σήμερα κιόλας , χρειάζεται δυναμιλή αντιπολίτευση και όχι του καναπέ !

  14. sawas avatar
    sawas 15/11/2010 15:08:52

    Λέγε, λέγε κάτι θα μείνει…

    Το ξέρει αυτό ο Στρος καν και μας δουλεύει ψιλό γαζί

    Η απάντηση μου για το τι σκέπτεται ο ελληνικός λαός για τον ΔΝΤ και τον ΓΑΠινοκιο εδώ

    h**p://www.skai.gr/files/1/gpapav6/public14_10.pdf

  15. Misha avatar
    Misha 15/11/2010 15:35:06

    O Στρος Καν θα μάς δει απόψε στο Σύνταγμα....
    Το 2ο% επί του συνολου των εγγεγραμμένων ψηφοφορων, που έβγαλαν Καμίνη και Μπουτάρη είναι αυτοί που εγκρίνουν το ΔΝΤ.
    Όλοι οι υπόλοιποι είμαστε απέναντι.

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ Misha 15/11/2010 15:50:51

      Ο Καμίνης εξελέγη δήμαρχος Αθηναίων από τον τεράστιο αριθμό των 77.000 «αριστερών» (κατά Σ-Κ) ψηφοφόρων…..
      Εμείς θα είμαστε στο Σύνταγμα στις 6μμ, όχι οι βολεμένοι ψηφοφόροι του….

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ Misha 15/11/2010 16:17:52

      Δημίαρχοι και οι περιφρούραρχοι «κοπροκρατούν το μέλλον»….

      (Το «δημίαρχοι και οι περιφρούραρχοι» του εμπνευσμένου παπα-Ηλία)

  16. aengus avatar
    aengus 15/11/2010 15:41:37

    “Αφιερωμένο σε όλα τα αριστερά δεκανίκια του ΠΑΣΟΚ….”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ………

    Την προσβλητική αφιέρωση δεν την κατάλαβα…… Αλήθεια, γιατί κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε τί εννοεί ο Στρος-Καν; (Θα μάς δει απόψε στο Σύνταγμα, όπως λέει ο

    @Misha

    ….. Προσωπικά έκανα αγώνα για να πείσω νεοδημοκράτες γνωστούς, φίλους και συγγενείς να πάνε να ψηφίσουν το …..κόμμα τους -–όχι το δικό μου—για να τιμήσουν την αντιμνημονιακή ρητορεία του Σαμαρά! !!!! Διότι και ως σκέτη ρητορεία κάτι συμβόλιζε… Όχι γιατί πιστεύω στις σπουδαίες διαφορές μεταξύ ΠΑΣΟΚ-ΝΔ, αλλά επειδή θεωρούσα ότι ένα αποτέλεσμα σαν κι αυτό που προέκυψε θα ήταν ατιμωτικό για όλους τους Έλληνες…. Δεν τα κατάφερα! …..

    Και κάτι άλλο. Φαίνεται ότι ο Σαμαράς πάλι θα γίνει εφαλτήριο («πλάτη») για να παίζει το γιωργάκι μακριά γαϊδούρα πάνω στις δικές μας πλάτες. Υπάρχει περίπτωση να αναλάβει τον θεσμικό ρόλο της αξιωματικής αντιπολίτευσης η ΝΔ, ναι ή όχι; Εκεί να αναζητήσετε τις αιτίες αντί να φωνάζετε «Ποιος έχ… στο βρακί του παιδιού μου»!

    • Misha avatar
      Misha @ aengus 15/11/2010 21:46:00

      Φίλε aengus , ο Σαμαράς θα μπορούσε ΧΑΛΑΡΑ να έχει πάρει το Β.Αιγαίο αν παρουσίαζε τα στοιχεία γι αυτό που ετοιμάζει ο ΓΑΠ δλδ την αποστρατιωτικοποίηση και νατοποίηση 21 ελληνικών νησιών.

      Και αν γέμιζε την Ελλάδα με φυλλάδια που αποδεικνύουν την υποθήκευση της Ακρόπολης από το κατοχικό Μνημόνιο , θα έκανε περίπατο παντού.Ακόμα και στην Αττική.

      Όμως θεώρησε πως μπορεί να πατά σε δυο βάρκες και να κρατά δυο καρπούζια κάτω από μια μασχάλη. Ώφειλε να κανει την «επανάσταση της συνείδησης» ολόκληρη.Την έκανε μισή , γι αυτό πήρε και τα μισά από όσα προσδοκούσε.

      Σήμερα και οι δυο συγκεντρώσεις της Αριστεράς ήταν μεγάλες και κατά 80% γεμάτες από νεολαια.Αυτά τα παιδιά «έρχονται με φόρα» και θα μάς «ρημάξουν στις κλωτσιές στην ανηφόρα» της εξαθλίωσης που τους βάλαμε.
      Κι αυτό θα συμβεί απροειδοποίητα....αρκεί μια σπίθα ...

      Κι ασφαλώς όταν θα έρθει η ώρα , οι λαϊφσταϊλίτες τύπου Καμίνη και Μπουτάρη, δε θα μπορέσουν να αποτελέσουν ούτε ανάχωμα, ούτε αμορτισέρ.

  17. aengus avatar
    aengus 15/11/2010 16:02:15

    Το κατωτέρω άσμα του θρυλικού πλέον , mavropropatos, αφιερωμένο στους ψηφοφόρους του Καμίνη, του Μπουτάρη και λοιπών «δημοκρατικών» πασοκοτσολιάδων ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=xwed4G7m&feature=player_embedded

    • aengus avatar
      aengus @ aengus 15/11/2010 16:04:59

      Τιτλοφορείται «Ανάλυση εκλογικού αποτελέσματος; Ρ».

  18. Ιωνίδας avatar
    Ιωνίδας 15/11/2010 16:37:46

    Νομίζω ότι αυτή είναι η τρανότερη απάντηση σε όσους διατεινονταν ότι οι εκλογές ήταν τοπικές/αυτοδιοικητικές και ότι δεν πρέπει να ψηφίσει ο λαός με κριτήριο την αποδοχή ή όχι του μνημονίου.
    Το μήνυμα που στέλνει κανείς έχει νόημα κάποιες φορές μόνον όταν και αυτοί που το εισπράττουν το εισπράτουν ως έχει. Εδώ δεν νομίζω κανείς να περίμενε ότι τη στιγμή που σχεδόν όλη η Ελλάδα έχει γίνει πράσινη ο ΓΑΠ και το ΔΝΤ θα έβλεπαν τα αποτελέσματα γκρίζα και θα φορούσαν πλερέζες. Η πλειοψηφία αυτών που θέλουν να κυβερνηθούν και να διοικηθουν αποφάσισε πράσινα και το ΔΝΤ και ο ΓΑΠ αποφάσισαν (και όχι πολύ άδικα) ότι πράσινο ήταν και το μήνυμα. Πράσινο και "καναπεδάτο"...
    Άξιοι της μοίρας μας...

  19. Orestios avatar
    Orestios 15/11/2010 18:20:00

    Μας γλεντάνε κανονικότατα.
    Ας ετοιμάζεται η ΝΔ να κάνει επίθεση αβρότητας στην επίθεση της βαρβαρότητας

  20. headbangers balls avatar
    headbangers balls 15/11/2010 19:06:03

    για το δημο λαγκαδά ειπε τίποτα ο ντομινίκ?

  21. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 15/11/2010 20:54:37

    δεν εξηγηται αλλιως, ολοι οι επιστημονες εχουν σηκωσει τα χερια ψηλα με την περιπτωση μας, κατι παθαινει ο ελληνας πισω απο το παραβαν και του βγαινουν ολες οι φοβιες και τα συνδρομα της παιδικης του ηλικιας.
    λες και δεν περασε ενας χρονος με διακυβερνηση γαπ, λες και αντι για μυαλο εχουμε σκ@τ@. Ε, λοιπον
    ειτε εχουμε τη μνημη του χρυσοψαρου, ειτε ειμαστε πολυ βολεμενοι ακομα ωστε να ανατρεψουμε το συστημα και τις μαριονετες του.
    τελικα οι 5 αιωνες καταδυναστευσης, οι εμφυλιοι, οι διχασμοι, οι καταστροφες
    εχουν εμποτιστει στο dna μας και θα μεινουμε για παντα ραγιαδες.
    δντ μεχρι νεοτερας, απολυσεις και στο δημοσιο, κοψιμο μισθων, αιγαιο διχοτομημενο, θρακη παραδωμενη, μακεδονια προδομενη.
    α! και το καλυτερο. τελικα το φως στην ακρη του τουνελ ειναι το τρενο που ερχεται κατα πανω μας!
    Υ.Γ. μονο θετικο στοιχειο η ανοδος της χρυσης αυγης

    • 11888 avatar
      11888 @ προβοκατορας 16/11/2010 11:26:12

      Υ.Γ. μονο θετικο στοιχειο η ανοδος της χρυσης αυγης
      ...............................................................................................................................
      Σιγουρα για να ξερουμε και ποιανων αδεια κεφαλια θα σπασουμε πρωτα.

      • 11888 avatar
        11888 @ 11888 16/11/2010 11:30:27

        Και μετα αναρωτιουνται γιατι ο κοσμος δεν εμπιστευεται τον Σαμαρα.Αμα δεν κανετε περα τους εθνικιστες δεξιους φασιστες θα παραμεινετε στον πατο παρεα με τα πρασινα σκουλικια.Ουτε 40% δεν επιασε ο δικομματικος βοθρος.
        Καιρος ηταν!

  22. none avatar
    none 16/11/2010 15:50:43

    Σε αυτόν το βλάξ το Ντομινίκ Στρος-Καν κάποιος ξέχασε να εξηγήσει ότι οι περιφερειάρχες βγήκαν με ποσοστά 15%-20% του Συνόλου του Εκλογικού Σώματος λόγω αποχής.
    Άρα πως έγινε κατανοητό του πρόγραμμα του πασοκ και του ΔΝΤ?

  23. sovokai avatar
    sovokai 16/11/2010 18:40:45

    Οταν καποιος απέχει δεν θελει ουτε να καταψηφίσει τη κυβέρνηση ουτε να την βοηθήσει. Απλά αδιαφορεί για το τι θα γίνει.Τωρα τι θα κάνει σε 3 χρόνια η λιγότερο ποιός ζει ποιός πεθαίνει. Μη ζορίζεστε λοιπον .