#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/07/2011 11:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γ. Παπανδρέου: "Δεν θα γίνω εκκαθαριστής της πτώχευσης'' (χα χα χαααα)

Αν και Ιθαγενής ...θυμάμαι:

"Ο κ. Καραμανλής ζητάει συναίνεση αλλά η χώρα αυτό που χρειάζεται είναι άλλη κυβέρνηση. Η πρόταση για συναίνεση είναι προσπάθεια εξεύρεσης εταίρου συνυπευθυνότητας για τα αδιέξοδα της πολιτικής τους. Ο κ. Καραμανλής δεν είναι ειλικρινής. Αν ήταν ειλικρινής θα είχε αποδεχθεί τις προτάσεις του Γιώργου Παπανδρέου " Χρήστος Παπουτσής, 21-2-2009

"Ο καιρός περνούσε χωρίς αποτέλεσμα, η Ν.Δ. άρχισε να καταρρέει και οι ανάγκες της συγκυρίας οδήγησαν τον κ. Καραμανλή στο τρίτο ανέκδοτο υπό τον τίτλο «συναίνεση». Είναι το χειρότερο, το πιο κρύο και - απ' ότι φαίνεται - το τελευταίο ανέκδοτο του κ. πρωθυπουργού."  Ντίνος Ρόβλιας, 19-2-2009

"Απέναντι στην επίκληση της συναίνεσης, την προσχηματική επίκληση της συναίνεσης του κ. Καραμανλή, η απάντηση είναι: Καμία ανοχή, καμία συνενοχή με αυτούς που είναι υπεύθυνοι για τη σημερινή κρίση στη χώρα μας." Γιώργος Παπακωνσταντίνου, 16-2-2009

"Συναίνεση δεν είναι να ζητάς από τα άλλα πολιτικά Κόμματα να συμφωνήσουν με τις δικές σου πολιτικές, που έχουν αποδειχθεί και απολύτως αποτυχημένες.Συναίνεση είναι να αποδέχεσαι και προτάσεις των πολιτικών σου αντιπάλων και να το κάνεις σε μια σειρά από θέματα"   Γιώργος Παπακωνσταντίνου, 26-2-2009

«Λίγο αργά τη θυμήθηκε τη συναίνεση» Γ Παπανδρέου

[caption id="attachment_111675" align="alignnone" width="469" caption="http://antistachef.wordpress.com/"][/caption]

''Οι ιδιωτικοποιήσεις είναι παρωχημένη συνταγή, το μοντέλο αυτό είναι πλέον τριτοκοσμικό'' Γ. Παπακωνσταντίνου,  5-6 Απριλίου 2008

''Είναι παράλογη η μεταβίβαση στρατηγικών υποδομών σε ιδιώτες'' Γ. Παπανδρέου, 10 Απριλίου 2009

''Το ΠΑΣΟΚ θα εξαντλήσει κάθε νομική, οικονομική και πολιτική δυνατότητα να επανακτήσει τον έλεγχο του ΟΤΕ'' Λούκα Κατσέλη,  12 Ιουνίου 2009

''Μια προοδευτική κυβέρνηση δεν θίγει ώριμα δικαιώματα. Όχι στις ισοπεδωτικές αλλαγές. Σε ποια ηλικία πρέπει να συνταξιοδοτείται κάποιος που δουλεύει από 20 χρονών σε ορυχείο της ΔΕΗ;'' Γ. Παπακωνσταντίνου,  22 Ιουνίου 2009

''Δεν θα αυξήσουμε την φορολογία στη μεσαία τάξη και στις μικρομεσαίες επιχειρήσεις'' Γ. Παπακωνσταντίνου,  24-25 Οκτωβρίου 2009

''Το κόστος των δεσμεύσεων του ΠΑΣΟΚ είναι προσεκτικά μελετημένο και έχουμε επανειλημμένα αναφερθεί στις πηγές'' Γ. Παπανδρέου, Οκτώβριος 2008

''Η αναδιανομή των δαπανών του προϋπολογισμού, το μέρισμα ανάπτυξης και ο θεσμός του προϋπολογισμού προγραμμάτων θα αποτελούν τις πηγές χρηματοδότησης''Λούκα Κατσέλη, Ιανουάριος 2009

''Ενίσχυση της κοινωνικής πολιτικής, ακόμη και αν αυξηθούν τα ελλείμματα''Γ. Παπανδρέου,  Φεβρουάριος 2009''

''Το Σύμφωνο Σταθερότητας είναι ξεπερασμένο. Δεν γίνεται έξοδος από την κρίση μόνο με περιοριστικά μέτρα. Απαιτείται ο ενάρετος κύκλος ανάπτυξης και κοινωνικής συνοχής'' Γ. Παπακωνσταντίνου, Μάρτιος 2009

''Στήριξη του εισοδήματος των ασθενέστερων, μειώσεις στα τιμολόγια των ΔΕΚΟ, ανάκληση της τελευταίας αύξησης (7,5%) στα τιμολόγια της ΔΕΗ. Η αύξηση των φόρων είναι η εύκολη επιλογή'' Γ. Παπανδρέου, ΚΤΕ Οικονομίας, Ιούνιος 2009

''Η επιπλέον φορολογική επιβάρυνση στα μεσαία και χαμηλά εισοδήματα σε περίοδο ύφεσης είναι καταστροφική για την οικονομία και εξοντωτική για την μέση ελληνική οικογένεια. Μόνη λύση η πράσινη ανάπτυξη'' Γ. Παπανδρέου, 26 Ιουνίου 2009

''Δεν λέμε τίποτε που να μην μπορούμε να υλοποιήσουμε'' Γ. Παπακωνσταντίνου,  Ιούνιος 2009 ...εξαιρούνται φαντάζομαι οι προϋπολογισμοί...αν και  λέει αλήθεια στη συγκεκριμένη περίπτωση καθώς δεν ειπώθηκε τίποτα απλά ...γράφτηκαν ψηφίστηκαν και ...εφαρμόστηκαν.

''Θα καταργηθούν όλοι οι πρόσφατοι άδικοι φόροι'' Μ. Χρυσοχοΐδης, Αύγουστος 2009 ...μη θυμίσουμε και την ... Καμπουλ

''Θα υλοποιήσουμε τις δεσμεύσεις μας με πλήρη επίγνωση της δύσκολης δημοσιονομικής κατάστασης'' Γ. Παπανδρέου,2 Αυγούστου 2009

Εγώ δεν θα μιλήσω αύριο με την ΕΕ. Έχω μιλήσει χτες. Δεν θα αυξήσουμε τον ΦΠΑ, ούτε και τα όρια στις συντάξεις''Γ. Παπανδρέου, 13 Σεπτεμβρίου 2009

Θα καταργηθούν οι ρυθμίσεις του 2008 για αύξηση ορίων ηλικίας και μείωση συντάξεων. Επιθετική πολιτική προστασίας των εργαζομένων'' Γ. Παπανδρέου, Οκτώβριος 2009, Προγραμματικές Δηλώσεις

''Δεν συζητώ πάγωμα μισθών. Δεν θα πληρώσουν την κρίση οι μισθωτοί. Το πώς θα το κάνουμε είναι δικό μας ζήτημα'' Γ. Παπανδρέου, Δεκέμβριος 2009

Τις ...μισθολογικές αυξήσεις με όριο τα 2,000 που έλεγε ο κύριος Παπουτσής και εγκαλούσε Υπουργούς να θυμούνται σε ποια κυβέρνηση είναι ...πριν γίνει Υπουργός.

Αυξήσεις άνω του πληθωρισμού, κανένας φόρος σε χαμηλά και μεσαία εισοδήματα, ελάχιστο εγγυημένο εισόδημα, εξατομίκευση παροχών

''Θα αποδείξουμε στην πράξη ότι λεφτά υπάρχουν. Δεν θα γίνω εκκαθαριστής της πτώχευσης'' Γ. Παπανδρέου, Φεβρουάριος 2010

''Δεν θα υπάρξουν νέα μέτρα, τόσο από το υπουργείο Εργασίας, όσο και από την κυβέρνηση συνολικά. Δεν υπάρχουν περιθώρια'' Α. Λοβέρδος, Αύγουστος 2010''

Τότε ακούστηκαν και τα πέντε «ΔΕΝ» του κ. Παπακωνσταντίνου: ΔΕΝ πωλούνται μονάδες της ΔΕΗ. ΔΕΝ θα γίνουν απολύσεις στις ΔΕΚΟ. ΔΕΝ κινδυνεύει ο 13ος και 14ος μισθός στον ιδιωτικό τομέα. ΔΕΝ θα ληφθούν νέα μέτρα. ΔΕΝ αναθεωρείται το ΑΕΠ το 2010.

Να μην θυμίσουμε βεβαίως βεβαίως τα νομοσχέδια που δεν ψήφισε το ΠΑ ΣΟΚ 2007 - 2009 (Μπούργκας Αλεξανδρούπολη, κλειστά επαγγέλματα,  ΟΤΕ (10%), Πειραιάς και Κινέζοι, ασφαλιστικό, όρια ηλικίας κλπ κλπ κλπ )

Τις φωτογραφίες, τα πανό, τα μπλουζάκια και τα δάκρυα για Πειραιά, ασφαλιστικό ΕΥΑΘ και τόσα άλλα.

Να  θυμίσουμε όμως ότι το έλλειμμα του 2009 είναι του ΠΑ ΣΟΚ το 1/4 (κυβέρνηση 3 μηνών με μοίρασμα επιδομάτων και μεταφορές εσόδων στο 2010 και δημοσιονομική διαχείριση τριών μηνών)

Να θυμίσουμε όμως ότι ...φταίνε οι προηγούμενοι του 2009 το 2011 ... αλήθεια αν υπάρχουν ευθύνες όσοι τις συγκαλύπτουν ...δεν φταίνε; ...εκτός αν οι ευθύνες είναι ισάξιες με τα λεφτά που υπάρχουν και πλέον αναρωτιούνται που πήγαν...

Να θυμίσουμε όμως τις τεράστιες επιτυχίες των στόχων ...στους δύο προϋπολογισμούς που κατάρτισε...

Να ...προβλέψουμε μόνο ότι το Σεπτέμβριο τα ίδια θα λέμε για την ...6η  δόση και τις αγορές πλέον θα τις δούμε όχι το 2012 με το Μνημόνιο Ι ...τότε είχαμε Παπακωνσταντίνου, αλλά "σίγουρα" το 2014 με το Μνημόνιο ΙΙ ...τώρα έχουμε Βενιζέλο, εκτός αν έχουμε Μνημόνιο ΙΙΙ λόγω ...επιτυχιών ... ή εκλογές γιατί στις Δημοκρατίες δεν υπάρχουν αδιέξοδα παρά μόνο επιλογές....αν και  μπορεί την επόμενη φορά ο Πρόεδρος του ΠΑ ΣΟΚ να κάνει αποδεκτή την παραίτηση του Πρωθυπουργού της χώρας...

Ιθαγενής

ΥΓ

Θα ήθελα ειλικρινά να ευχαριστήσω την κυβέρνηση ΠΑ ΣΟΚ για όσα πρόσφερε στην εθνική κυριαρχία κατά  ...Γιούνκερ φιλελλήνων , την σύσφιξη των σχέσεων σωμάτων ασφαλείας και κοινωνίας και στην οικονομική ευμάρεια και στη κοινωνική συνοχή των πολιτών της  χώρας,  τους 18 μήνες που μας ...σώζει ανά τρίμηνο, τα επιτεύγματα της είναι αντίστοιχα των επιτυχιών της, καθώς και της συνέπειας λόγων και πράξεων...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. διηνεκης avatar
    διηνεκης 10/07/2011 11:24:22

    βρε ιθαγενη που πας και τα θυμασαι και τους ξεβρακωνεις κυριακατικα

    • Kostas avatar
      Kostas @ διηνεκης 10/07/2011 17:45:00

      Απορώ για το ΙΘΑΓΕΝΗΣ : Αν , κατά τον πρώην πρόεδρο της Δημοκρατίας, αξιότιμο κ. Στεφανόπουλο, έλλην είναι ο μετέχων της ελληνικής παιδείας, ο GAP που δεν σπούδασε σε ελληνικά σχολεία και δενέμαθε την ιστορία του τόπου , ΕΙΝΑΙ Ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝ;

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Kostas 10/07/2011 21:28:00

        Το Ιθαγενής είναι το ...ψευδώνυμο που διάλεξα εδώ και τρία χρόνια στην κοινότητα της παρέας των αντινέων.

        Ιθαγενής: αυτός που ανήκει στον λαό που υπήρχε σε μια χώρα πριν την αποικιοκράτησή της. Αυτόχθονας και αυτόχθων στο πνεύμα και στην παιδεία των προγόνων του.

        Τίποτα παραπάνω τίποτα παρακάτω από ένας πολίτης ένας απλός Ελληνας δηλαδή.

  2. evro avatar
    evro 10/07/2011 11:29:01

    πω πω κατι στοχοι για εξασκηση...!

  3. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 10/07/2011 11:32:48

    Η ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ Η ΑΥΤΟΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ: Γιωργάκη η μεγαλύτερη τιμωρία ενός συστήματος ή ενός πολιτικού είναι η γελοιοποίηση του. Εμείς καταφέραμε μια ακόμα μεγαλύτερη τιμωρία: Την αυτογελοιοποίηση. Και κάτι άλλο Γιωργάκη γιατί έχουμε γίνει και πολύ επικίνδυνοι: Όταν δεν μπορούμε να βρούμε εμείς μια λύση αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει λύση. Το έχεις καταλάβει άνθρωπε μου ότι παίζεις με τις ζωή ενός ολόκληρου λαού; Από που το βρήκες αυτο το δικαίωμα;

    • Asxetos avatar
      Asxetos @ Χρήστος Δημάρης 10/07/2011 12:06:44

      Από τη μαμά του

  4. pikras57 avatar
    pikras57 10/07/2011 12:10:12

    .......ων ουκ έστιν αριθμός!!!!!!!!!

  5. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 10/07/2011 12:13:13

    Όλα τα παραπάνω συνιστούν κατηγορίες ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ.
    Τα περαιτέρω στα ΣΤΡΑΤΟΔΙΚΕΙΑ .

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/07/2011 12:22:42

    Το ΠΑ ΣΟΚ πάντα είχε συνέπεια λόγων και ...συνέχεια πράξεων.
    Πέρα από τη "συνέπεια και τη συνέχεια" το θέμα δεν είναι μόνο η κοροϊδία: μπορεί πχ κάποιος να κοροϊδεύει τον εαυτό του και να ειρωνεύεται την κοινωνία ως γλωσσοπλάστης βαπτίζοντας τις απολύσεις μη εθελοντικές αποχωρήσεις....μπορεί χωρίς συνέπειες να αθετεί υποσχέσεις και προφορικές συμφωνίες.
    Το θέμα όμως χρήζει ..."επιστημονικής διερεύνησης". Ας πάρουμε έναν οικονομολόγο πχ τον κύριο Παπακωνσταντίνου: συμφωνεί με τον εαυτό του ή ...διαφωνεί για το θέμα τον ιδιωτικοποιήσεων; Η "σύγκρουση" απόψεων θα ωφελήσει ή θα ζημιώσει; Πως θέτεις κάποιον ...αρμόδιο πχ να κάνει ιδιωτικοποιήσεις όταν χθες έλεγες: Οι ιδιωτικοποιήσεις είναι παρωχημένη συνταγή, το μοντέλο αυτό είναι πλέον τριτοκοσμικό...;

    Φυσικά οι ικανότητες όλων είναι αναμφισβήτητες αρκεί να υπολογίσει τις αποκλίσεις 2 προϋπολογισμών με τα αποτελέσματα τους....αλήθεια στον ''πραγματικό κόσμο'' και όχι στο ΜΑΤΡΙΧ των κλαμπ και των παραθύρων των ωσαννά αν είχαν "ανάλογες επιτυχίες" τι ...ανταμοιβή θα είχαν;


    ΥΓ

    Οσο για τις επιλογές της κυβέρνησης ΝΑΙ δεν είναι πλέον εκκαθαριστές της πτώχευσης εκκαθαριστές της χώρας είναι.

  7. η Dimi avatar
    η Dimi 10/07/2011 12:25:36

    Kαι το Χρυσάφι μας, Fast Track... (ξεπούλημα Τάχιστα, Πανεύκολα κι Απλά, δηλαδή) http://bit.ly/pnX5aK (ΜSN video)

    Οταν το Ελληνικό Χρυσάφι γίνεται 5στερα Κιλά Ελβετικές Πλάκες Χρυσού.
    Σημερινή Αξία Χρυσού ανά Κιλό = $ 49,635.29 = € 34,792.85
    (πηγή: GoldPrice.org/GoldPricePerKilo).
    ♠ ♠ ♠
    H πάμπλουτη σε Φυσικούς Πόρους και ζηλευτή Πατρίδα μας – η στοχοποιημένη από τον Μασκαρεμένο Θανάσιμο Εσωτερικό Εχθρό και τους Εντολείς/Ορνεα της Διεθνούς Τοκογλυφίας – είναι το 3ο πλουσιότερο «ΑΝΟΙΧΤΟ νταμάρι Χρυσού», της Ε.Ε. ΜΟΝΟ στο ορυχείο Ολυμπιάδας Χαλκιδικής, υπάρχουν υψηλά κοιτάσματα Χρυσού: Οκτώ εκατομμύρια ουγγιές (1 ουγγιά = 28.35 γραμμάρια Χρυσού), τρέχουσας αξίας 12 ΔΙΣ Ευρώ!!!

    ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΟΥΤΗ THΣ ΕΛΛΑΔΑΣ! ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ-ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ-ΞΕΥΤΙΛΑ!
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ υφαρπάζονται και χαρίζονται στους ΕΡΠΕΤΟΜΟΡΦΟΥΣ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ. Και ΔΕΝ πρόκειται Ποτέ! Μα Ποτέ Ξανά, τα Πλούτη αυτά, να επιστρέψουν στη Πατρίδα τους, τη δύσμοιρη Ελλάδα.

    Ως πότε συνΕλληνες, αυτά τα κατά συρροή και διαρκή εγκλήματα θα γίνονται ανεκτά και θα παραμένουν ατιμώρητα;;

    Καμμία Χούντα παγκοσμίως, ΔΕΝ έπεσε Ποτέ! Ουδέποτε! επειδή, κουράστηκε ασύστολα να κλέβει και να Θησαυρίζει, να δωσιλογεί, να παρανομεί, να υφαρπάζει και να ξεπουλάει γιά ένα κομμάτι ψωμί τον Εθνικό Πλούτο που ΔΕΝ της ανήκει και να βουλιάζει τεχνητά στο ΧΑΟΣ και στα ΧΡΕΗ, ιστορικούς και πάμπλουτους σε Φυσικούς Πόρους, Λαούς.

    Οι ΧΟΥΝΤΕΣ παγκοσμίως, πέφτουν βίαια, διαλύονται, γίνονται σκόνη και θρύψαλα στον άνεμο, μόνον όταν οι Λαοί αποφασίσουν και πάρουν οι ίδιοι τις τύχες τους στα χέρια τους και στείλουν το ΟΝΕΙΔΟΣ στον ΔΙΑΟΛΟ (όπου και ανήκει) ανέκλητα, χωρίς επιστροφή.

    Οσοι νομίζουν ότι η Πράσινη Χούντα με επίφαση δημοκρατίας θα πέσει από μόνη της, πλανώνται οικτρά. Αποδεδειγμένα επί 10ετίες, «το πράσινο σκουλήκι» πανεύκολα Εισβάλλει και πάρα πολύ δύσκολα Ξεκολλάει.

    Η Ωρα Μηδέν γιά τους Ελληνες, έφθασε. Εάν TΩΡΑ, Δεν δραστηριοποιηθούμε. Εάν ΤΩΡΑ, τις απειλές και τους ψεκασμούς Τους, Δεν αντιμετωπίσουμε. Εάν ΤΩΡΑ, τα τραπέζια ανάποδα, Δεν Tούς γυρίσουμε. Εάν ΤΩΡΑ τον γόρδιο δεσμό των άθλιων δανεικών Τους που μάς πνίγουν Δεν κόψουμε, ΚΑΤΑΜΑΥΡΟΣ προβλέπεται ο επερχόμενος Σεπτέμβρης 2011.

  8. unfair avatar
    unfair 10/07/2011 12:28:34

    Η μνήμη όπου και να την αγγίξεις πονεί.
    Γιώργος Σεφέρης, 1900-1971, Έλληνας ποιητής, Νόμπελ 1962

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/07/2011 12:41:15

    Ιθαγενη καλημερα,

    απιστευτο αρχειο δηλωσεων !! μ εφτιαξες !..

    Ποιος θα σκισει τη γατα ? !^)*&^$!)^%@#$

    ΠΠ

  10. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 10/07/2011 12:42:54

    Ανήθικοι, ψεύτες, υποκριτές...
    Μήπως μπορεί να μας πει ο Ντίνος, πώς ο ίδιος και ο Παπακωνσταντίνου, γνώριζαν , πολύ πριν την υπογραφή του 1ου μνημονίου, για το πόσο θα φτάσουν οι μισθοί (κι όχι μόνο) στην Ελλάδα; Είδες Ντίνο μας; και οι τοίχοι έχουν αυτιά...για θυμήσου...
    ΥΓ: Φωτό με Γαπ κλωνοποιημένο; τελειωτικό κυριακάτικο χτύπημα...

  11. mixalios avatar
    mixalios 10/07/2011 12:55:29

    Με αυτά που τούς γράφεις, απο αύριο είναι ικανοί να ζητάνε πνευματικά δικαιώματα για τις δηλώσεις τους. Και να τρέχουμε στα δικαστήρια με την ΑΕΠΙ.

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/07/2011 13:31:49

    Εχουν έτοιμες τα εκατομμύρια Κάρτες του Πολίτη και περιμένουν να τις πασάρουν μέσα στον Αύγουστο μονο τις ψηφιακές υπογραφές και φωτογραφίες λείπουν, έτσι γράφεται.

    Η υφυπουργοποίηση Τζωρτζάκη (Φορθνετ) στο Υπουργείο Εσωτερικών κάτι, και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης αυτό το νόημα και το σκοπό είχε.

  13. spiros avatar
    spiros 10/07/2011 17:41:23

    Ιθαγενή έχασες. Εκκαθαριστής της πτώχευσης θα γίνει ο Βενιζέλος με δαχτυλίδι...... Αυτά του έμαθε ο Στρος.....

  14. spiros avatar
    spiros 10/07/2011 17:42:20

    Πάντως η μνήμη είναι ελέφαντα όπως λέν και στο χωριό μου. Συγχαρητήρια.

  15. δημης avatar
    δημης 11/07/2011 00:23:43

    ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ :
    ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙΚΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΛΥΚΟΛΟΓΑ ΜΑΣ;;;;

  16. tp avatar
    tp 11/07/2011 00:52:46

    exairetiki douleia...

  17. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/07/2011 01:21:19

    Συγχαρητήρια και για το υλικό (διαμάντια!) και για τον κόπο σου. Ελπίζω να το διαβάσουν και εκεί στη ΝΔ και να το χρησιμοποιήσουν καταλλήλως.
    Διότι άλλο είναι να ξέρεις ότι ο άλλος σε κορόιδεψε απλώς και άλλο να διαβάζεις όλα τα...πρακτικά της απάτης.

  18. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/07/2011 01:23:06

    Και να συμπληρώσω ότι στην οικογένεια Παπανδρέου και στον Παπακωνσταντίνου θα πρέπει οπωσδήποτε να απαγορευτεί η έξοδος από τη χώρα μέχρι να μάθουμε τι έχει συμβεί από το φθινόπωρο του 2009.