07/05/2010 17:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γ. Μανώλης: να παραιτηθεί η Ντόρα όπως κι εγώ

Ο Γιάννης Μανώλης έκανε την κάτωθι δήλωση έξω από τη Ρηγίλλης: «Μου είχε ζητηθεί με δημόσιο λόγο από την κ. Μπακογιάννη ή να παραιτηθώ ή να σταματήσω να μιλάω. Παραιτήθηκα. Περιμένω να κάνει το ίδιο και εκείνη».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 07/05/2010 17:51:29

    Θα περιμένεις και εσύ , λιγάκι ακόμα...
    Δεν τα παρατάνε εύκολα οι προδότες. Είναι επίμονοι...

  2. LELOUS avatar
    LELOUS 07/05/2010 17:52:48

    Αυτός ο ήρωας που πήδηξε απο το καράβι λίγο πρίν βουλιάξει? Γεια σου ρε ήρωα Μανώλη, μέγιστε.

  3. ataktos avatar
    ataktos 07/05/2010 18:00:00

    Καλά πλάκα κάνει στην Ντορα ..δεν ξέρει ότι πρόκειται για….. μαντάμ

  4. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 07/05/2010 18:16:20

    στις 19 μαιου η ελλαδα μας κινδυνευει με σταση πληρωμων και χρεωκοπια και καποιοι ασχολουνται με τις προσωπικες τους βεντετες

    • TARAMAS avatar
      TARAMAS @ CRAZY DOCTOR 07/05/2010 19:10:20

      Δηλ. ποιόν λες μ...;

  5. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 07/05/2010 18:16:49

    Αφηστε την επιτελους. Ουτε λεξη γι' αυτην, μονον του ταφου η σιωπη. Στους παλαιοτερους υπενθυμιζω (για να μαθαινουν και οι νεωτεροι) οσα ελεγε ο περιφημος σκιτσογραφος Φωκος Δημητριαδης για τους πολιτικους. Ο Φωκος, λοιπον, που ειχε αφησει εποχη με το "Παρδαλο κατσικι" και την "Κοτα" (του Κων. Τσατσου) ελεγε οτι πολυ συχνα του τηλεφωνουσαν προσωπικοτητες της εποχης και παραπονιοντουσαν γιατι δεν τους εμφανιζε στα σκιτσα του. Μας ξεχασες, του ελεγαν, και θα μας ξεχασουν και οι πολιτες... Οπερ εδει δειξαι, κουβεντα εφεξης για την κυρια, ο,τι και να λεει ο καθε Μανωλης ή ο καθε δημοσιογραφος με πεννα ή με μαρκουτσι στο χερι...

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ xenitemenos21 07/05/2010 18:25:12

      Δεν θα την αφήσουν να ξεχαστεί τα διαπλεκόμενα, όσο κι αν θέλουμε εμείς. Σε κάθε δελτίο θα την εμφανίζουν να εκφράζεται επί παντός επιστητού

  6. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 07/05/2010 18:29:04

    Μάλλον θα βαρεθεί να περιμένει!

  7. GreenHorses avatar
    GreenHorses 07/05/2010 18:32:24

    Έλα πάμε ολοι μάζι

    http://www.youtube.com/watch?v=gUhfDpCHeZ0

    έλα όπα όπα.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ GreenHorses 07/05/2010 23:47:03

      ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

  8. Νίκος avatar
    Νίκος 07/05/2010 18:33:43

    Αν βουλευτες τον τον Κο Μανωλη μιλουσαν λιγοτερο και εργαζονταν περισσοτερο ισως να ειμασταν σε καλυτερη κατασταση. Λεμε τωρα...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Νίκος 07/05/2010 18:45:19

      Πόσο δίκιο έχεις!
      Ειδικά για τον συγκεκριμένο που μόνο μιλούσε!

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Νίκος 07/05/2010 20:38:20

      Έχεις δίκιο.

  9. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 07/05/2010 18:38:39

    @ Αρράκις الراقص..........αν δεν θες να δεις κάποιον στις ειδήσεις,πιάνεις το τηλεκοντρόλ και αλλάζεις κανάλι....έχεις επιλογή......όσο για τον Μανώλη, είναι ο κύριος που είχε προαναγγείλει την παραίτησή του 3-4 μήνες νωρίτερα, και περίμενε πρώτα να περάσει το καλοκαίρι?

  10. nick name@ta lefta iparhoun.gr avatar
    nick name@ta lefta iparhoun.gr 07/05/2010 21:06:10

    ...όταν χθές ξαφνικά άκουσα ..διεγράφη το μυαλό μου πήγε στο χρέος και ένοιωσα ανακούφηση , όταν όμως μου εξήγησαν τι σημαίνει χάρηκα πέντε φορές παραπάνω . Κάλιο το χρέος παρά η Ντόρα όπως τότε έλεγαν:" Μέσα οι βάσεις του θανάτου- Έξω η Πόπη του Τσουκάτου "
    Το χρέος θα το παλέψουμε , την Ντόρα Μπάκ ποιός την παλευει;

  11. nikos avatar
    nikos 07/05/2010 21:19:11

    ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗ Η ΜΗΤΣΟΤΑΚΑΙΝΑ. ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ?

  12. allofron avatar
    allofron 07/05/2010 21:42:55

    ....καλα θα ειναι να φυγει και αυτος(πρωην 151)...

  13. Drunm avatar
    Drunm 07/05/2010 22:51:39

    Ε ρε και ναξερε αυτός τι του γίνεται.

  14. Γιάννης_Άλιμος avatar
    Γιάννης_Άλιμος 08/05/2010 02:35:48

    Η κυρία Μπακογιάννη γνωρίζει πολύ καλά, ότι η χώρα έχει ΗΔΗ χρεοκοπήσει. Γνωρίζει επίσης πολύ καλά ότι η "βοήθεια" που μας δίνουν σήμερα, πρέπει να εξοφληθεί τμηματικά (με την προσθήκη των τόκων φυσικά) σε τρία, τέσσερα και πέντε χρόνια. Που θα βρει το Ελληνικό κράτος αυτά τα χρήματα, επίσης το γνωρίζει πολύ καλά. ΠΟΥΘΕΝΑ!!!
    Παρ' όλα αυτά, έσπευσε να ψηφίσει υπέρ των μέτρων, που η ίδια γνωρίζει ότι το μόνο που πρόκειται να κάνουν είναι, να καθυστερήσουν την επίσημη ανακοίνωση χρεοκοπίας της χώρας μας, μήπως και προλάβουν να προετοιμαστούν οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι και την γλυτώσουν...
    Ο μόνος λόγος που η κα Μπακογιάννη ψήφισε τα μέτρα, ήταν ότι η ψηφοφορία αυτή αποτέλεσε την προσφορότερη αφορμή που επιζητούσε για να αποχωρήσει από την Νέα Δημοκρατία. Και σιγά μην παραιτηθεί...

  15. Bloody_Ophelia avatar
    Bloody_Ophelia 08/05/2010 10:20:22

    Στην πολιτική η εμπάθεια εκτός από δείγμα βλακείας είναι και επικίνδυνη. Άλλωστε αποδείχθηκε με την τροπή της υπόθεσης της Ν. Μπακογιάννη. Πέραν τούτου όμως δεν είναι λιγάκι γραφικό να ζητά ο Μανώλης ( ναι, αυτός που φώναζε ότι θα αυτοπυρποληθεί στην πλατεία Συντάγματος αν πουληθεί ο ΟΤΕ και μετά πήγε πρώτος πρώτος να αγοράσει μετοχές..) από την Μπακογιάννη να παραιτηθεί;
    Οι πολιτικοιδεολογικές επαναστάσεις δεν γράφονται με όρους βλακείας. κι ευτυχώς επειδή τα λάθη παίρνουν το μέγεθος αυτού που τα διαπράττει, μικρό το κακό της πρότασης του Γιάννη Μανώλη. Αντιθέτως, θα ήταν τεράστιο εάν την πρόταση στήριζε ο Πρόεδρος του Κόμματος.
    Φαντάζομαι ότι δε συμβαίνει κάτι τέτοιο..