#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/05/2010 21:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γραφεία Γκρίζων Λύκων στην... Ελευσίνα



Kαι εκεί που νομίζεις ότι τα έχεις ακούσει όλα, μια είδηση σαν την παρακάτω, σε κάνει να αναθεωρήσεις.. Γραφεία της τουρκικής εθνικιστικής οργάνωσης των Γκρίζων Λύκων στήθηκαν εντελώς φανερά και απροκάλυπτα σε ισόγειο κεντρικότατου σημείου της Ελευσίνας! Στον συγκεκριμένο χώρο αναρτήθηκαν σε εμφανή σημείο γνωστά σύμβολα των .."ιδεαλιστών" (ulkucu) όπως αυτοαποκαλούνται τα μέλη του κόμματος Εθνικιστικής δράσης, όπως ο γκρίζος λύκος, οι τρεις ημισελινοι συνοδευόμενα απο τα σχετικά συνθήματα.

Θορυβημένοι οι κάτοικοι της περιοχής κατείγγειλαν το γεγονός στον δήμαρχο της πόλης ο οποίος κάνοντας "ρελάνς προοδευτικότητας" στον Νομάρχη Χίου, φέρεται να καθυσήχασε τους συμπολίτες του λέγοντας πως έχουμε δημοκρατία και ο καθένας μπορεί να αναρτά ότι σύμβολα θέλει.. Σεβόμενοι απολύτως τις προοδευτικές απόψεις των τοπικών αρχόντων και προς αποφυγή οποιασδήποτε παρεξηγήσεως, θα θέλαμε να διευκρινήσουμε πως :
α) το συγκεκριμένο "σωματείο" δεν αποτελεί ΜΚΟ υπερ της προστασίας του συμπαθέστατου ζώου της στέπας, β) τα τσιγκελωτά μουστάκια των Τούρκων παρακρατικών δεν έχουν ουδεμία σχέση με το αντίστοιχο "αξεσουάρ" της αμερικανικής γκέι κοινότητας.

Η ιδεολογία του κόμματος Εθνικιστικής Δράσης (ΜΗΡ) είναι ένα μείγμα Παντουρκισμού-Παντουρανισμού με δόσεις ισλαμισμού και εδράζεται σε τρεις πυλώνες: Τον Εθνικισμό (milliyetçilik), τον Τουρκο-Ισλαμισμό (ülkücülük) και τον Παντουρκισμό (Nizam-i Alem) ο οποίος προωθεί την ιδέα ενός neue ordnung υπό την ηγεσία του Τουρκικού κόσμου.

Ως γνωστόν η συγκεκριμένη οργάνωση διατηρεί ισχυρούς δεσμούς με τις τουρκικές μυστικές υπηρεσίες -στην ουσία είναι συγκοινωνούντα δοχεία- και έχει στο ενεργητικό της πλούσια ανθελληνική δράση (συμπεριλαμβανομένων των καταστροφικών πυρκαγιών του 1994 στην Ρόδο). Μετά από την εδραίωση της παρουσίας της στην Θράκη φαίνεται πώς προωθείται η εξάπλωση και σε άλλες περιοχές της χώρας με έντονη παρουσία μουσουλμανικού στοιχείου, όπως η ευρύτερη μητροπολιτική περιοχή της Αθήνας. Όλως τυχαίως όχι μακριά απο τον συγκεκριμένο χώρο φιλοξενούνται 2 μουσουλμανικά τζαμιά..

http://www.enkripto.com/2010/05/blog-post_3728.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 08/05/2010 21:48:29

    Ελευσίνια Μυστήρια του Δημάρχου.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Βρασίδας 08/05/2010 22:43:31

      χο! χο!

  2. anonymous avatar
    anonymous 08/05/2010 21:59:50

    ειναι κοινο μυστικο οτι ομαδες του UCK και δηθεν "αναρχικων" αλβανων κανουν κουμαντο στις οργανωσεις των αναρχομπαχαλων που καινε την Αθηνα απο το 2008

    αλλοδαποι ηταν και η ομαδα που εκαψε τη μαρφιν

  3. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 08/05/2010 22:01:38

    Σας το έγραψα και σε περοηγούμενο σχόλιο
    Προσοχή στη Θράκη και ιδιαίτερα στην Κομοτηνή
    Οποιος θέλει να κάνει νεο κόμμα επιθυμεί σαν τρελλός το 1% της μειονότητας.

    Θυμηθείτε ποιός ήταν ο πρώτος που αποχώρησε επο την ΝΔ αμέσως μετα την εκλογή Σαμαρά

  4. otiprepei avatar
    otiprepei 08/05/2010 22:14:24

    Που υποτίθεται οτι βρίσκεται αυτό περίπου;

  5. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 08/05/2010 22:54:19

    Τι αλλο ακομη θα δουν τα ματια μας!

  6. Orestios avatar
    Orestios 08/05/2010 23:01:22

    Ο λύκος των Αβάρων γκρι δεν ήταν?

  7. BlueSky avatar
    BlueSky 08/05/2010 23:10:41

    Ο Μέγας χρυσοχοίδης τι κάνει; που βρίσκεται; είναι ενήμερος; έχει στήσει δίκτυο παρακολούθησης; ο Μπένι χιλ είναι ενήμερος ή μόνο ασχολείται με τη διάλυση του Ελληνικού Στρατού;
    Άραγε ο ερντογάν θα επισκεφθεί την συγκεκριμένη περιοχή; Ή μήπως ήταν μια πρώτη απαίτηση του τούρκου, όταν ο γιωργάκης ως Υπεξ επισκέφθηκε την τουρκία 11 ημέρες αφότου ανέλαβε την εξουσία;
    Ψεύτες του πασόκ, φλομώσατε τον κοσμάκη με μαλακίες προεκλογικά και επειδή πολλοί έλληνες πάσχουν από το σύνδρομο του χρυσόψαρου, τραβάμε τώρα τον Σταυρό του μαρτυρίου............

  8. otiprepei avatar
    otiprepei 08/05/2010 23:51:07

    History Of The Albanian Muslim Nazi SS Skanderbeg Division
    http://www.youtube.com/watch?v=EAxrg7nMcs4

    LILI MARLEN

    Vor der Kaserme vor dem gro(ss)en Tor
    stand eine Lanterne
    und steht sie nach davor
    so wollen wir da uns wieder sehen
    bei der Lanterne wollen wir stehen
    wie einst Lili Marlen....

  9. otiprepei avatar
    otiprepei 09/05/2010 01:02:11

    Χαχαχα!

    Δείτε κι αυτό και τσεκάρετε τα σχόλια, απο το 7
    αλβανοί μουσουλμάνοι απο τα Σκόπια με αλβανούς καθολικούς απο την αλβανία σκοτώνονται μεταξύ τους!

    http://www.youtube.com/watch?v=7KdUjZ1Reb8

    Καλό φάγωμα και στους τουρκαλάδες εύχομαι.
    Τα δικά μας κανάλια γι αυτά τα θέματα είναι μούγκα στη στρούγκα.
    Μόνο οτι τους επιτρέπει το Στέιτ Ντιπάρτμεντ μας μεταδίδουν φαίνεται.

  10. ευτυχια avatar
    ευτυχια 09/05/2010 02:43:29

    Στην μνήμη του Τάσου Ισαάκ,Σολωμου Σολωμο,του φίλου μου του Θεόφιλου Γεωργιάδη και τόσων άλλων παλλικαριών δεν πρέπει να μείνει αναπάντητο αυτό!Ο δήμαρχος "χάνει"?

  11. parsifal avatar
    parsifal 09/05/2010 03:02:00

    Φάκτωρα μας απογοητεύεις...Πρόκειται για ιδιόρρυθμο ατομο, γνωστό στην τοπική κοινωνία με εντελώς διαταραγμένες "πολιτικές" αντιλήψεις...Μήν διογκώνετε ασημαντότητες.
    Επιπλέον είναι "μπαγιάτικη" η ανάρτηση, πρωτοεμφανίσθηκε την Τρίτη το βράδυ και απο την επομένη οι Φυλακες εγνώριζαν τα παραπάνω. Γιατί υπάρχουν Φύλακες και ΓΡΗΓΟΡΟΥΝ...

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ parsifal 09/05/2010 13:43:13

      Που γρηγορούν στο Denver;
      Πήγαν να βοηθήσουν τα Αμερικανάκια στη μετακόμιση;
      Η ανάρτηση στο blog εκείνο υπάρχει απο χτές οχι απο τη Τρίτη, λες ψέματα.
      Πες μας γιατί η Ντόρα περίμενε τη σημερινή συνεδρίαση ECOFIN για να μιλήσει για το νεο της κόμμα και γιατί τα βουλευτάκια με τους ατλαντικούς φίλους άρχισαν τώρα να παπαγαλίζουν απο θεσσαλονίκη;
      Σας έχουν πάρει όλοι χαμπάρι ψευτοπατριώτες πρακτωράκια. Άντε στο κόμμα της Ντόρας ρε.

  12. baby avatar
    baby 09/05/2010 07:31:55

    ΡΕ ΤΣΙΡΑΚΙ ΤΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΕΛΕΥΣΙΝΟΣ PARSIFAL ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ.

  13. otiprepei avatar
    otiprepei 09/05/2010 13:57:04

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ.
    Αν ο παρσιφαις τα βλέπει ολα με 7 μέρες καθυστέρηση όπως και την αρχική ανάρτηση τότε και αυτά θα τα έχει δει απο τη προηγούμενη τετάρτη. LOL
    Πες μα τι θα γίνει όταν θα ρθει ο Ενρτογάν βρε μέντιουμ.

    Aλλαγές στα σχολικά βιβλία Ιστορίας θέλει ο Ερντογάν

    Ο Τούρκος πρωθυπουργός αναμένεται να ζητήσει να απαλειφθούν οι «προβληματικές» αναφορές στη Γενοκτονία των Ποντίων και τη Μικρασιατική Καταστροφή

    Την αλλαγή των ελληνικών σχολικών βιβλίων Ιστορίας ώστε να απαλειφθούν οι «αρνητικές αναφορές» στο τουρκικό έθνος, αλλά και οι «προβληματικές» αναφορές στη Γενοκτονία των Ποντίων και τη Μικρασιατική Καταστροφή αναμένεται να ζητήσει ο Τούρκος πρωθυπουργός Ταγίπ Ερντογάν κατά την επίσκεψή του στην Αθήνα την ερχόμενη Παρασκευή στο πλαίσιο της προσπάθειας εξωραϊσμού της εικόνας των ελληνοτουρκικών σχέσεων.

    Η επίσκεψη του κ. Ερντογάν στην Αθήνα θυμίζει άλμα στο κενό, καθώς η Αγκυρα έχει κατορθώσει να επιβάλει τη δική της ατζέντα, με την ελληνική κυβέρνηση να έχει βυθιστεί στα δικά της προβλήματα της διαχείρισης της οικονομικής



    Η απουσία ενεργητικής εξωτερικής πολιτικής στοίχισε στην οικονομική πολιτική
    Κυριακή, 09 Μαΐου 2010

    Του Νίκου Κοτζιά

    Θεμελιακό πρόβλημα αυτή την περίοδο ως προς την Ελληνική Εξωτερική Πολιτική, είναι ότι δεν στρατεύτηκε προκειμένου να διευκολυνθεί και ισχυροποιηθεί η οικονομική πολιτική, ενώ, ταυτόχρονα, η κρίση τείνει να αδυνατήσει την διαπραγματευτική καθώς και τη συνολική διεθνή θέση της Ελλάδας. Στην παρούσα κρίση, η εξωτερική πολιτική ήταν πολλαπλά απούσα. Τόσο ως μια πολιτική που οφείλει να ενισχύει τα πλαίσια δράσης της οικονομικής πολιτικής της χώρας, όσο και ως ένα εργαλείο κατανόησης των διεθνών πλαισίων και συσχετισμών.

    Η Ελλάδα δεν κατανόησε τις αλλαγές

    Η θέση της Ελλάδας είναι σήμερα λιγότερο ισχυρή από ότι πριν μερικά χρόνια. Αυτό οφείλεται ασφαλώς στα μεγάλα οικονομικά προβλήματα της χώρας. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Συνδέεται και με το γεγονός της πλήρης υποχώρησης των θέσεων της σε όλες σχεδόν τις περιοχές και θεματικές άμεσου ενδιαφέροντος. Στην ΕΕ βρίσκεται χωρίς συμμαχίες και με δυσκολίες να αντιληφθεί

  14. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 09/05/2010 23:36:41

    Η ΣΗΜΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΛΕΙΣΤΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕΝΩ ΕΛΕΟΣ ΛΙΓΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑ ΑΥΡΙΟ ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΕΚΕΙ

  15. ευτυχια avatar
    ευτυχια 10/05/2010 00:04:57

    ΝΙΚΟΣ@
    καλά υπάρχουν Ελληνες που την βλέπουν πάνω απο πέντε χρόνια και δεν πήγαν να την κατεβάσουν? Το θεωρείς φυσιολογικό?Δεν σας αφορά?

  16. αναστασία avatar
    αναστασία 10/05/2010 13:13:57

    ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ:
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ (ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ) ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΝΙ ΑΥΤΟ????
    ΚΑΙ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ???
    Το θέμα μας είναι αν είναι κλειστο ή ανοιχτό????
    οκ δεν ειπαμε να είμαστε σαν τα μουτρα τους (διότι στην δικη τους χωρα τωρα θα ζουσαμε το εξπρες του μεσονυχτίου), ουτε να σκοτώσουμε ανθρωπους γιατι βρηκαν αδιάφορο δημαρχο και αλωνίζουν, αλλα τι στο καλό ενα πανι μπορουμε να το κατεβάσουμε!!!!!
    Ελεος πια με τα αυγα που εχουμε καθησει και τα κλωσάμε σαν καλες και υπάκουες κοτες!!!!!!

  17. πάτροκλος avatar
    πάτροκλος 10/05/2010 16:15:16

    Γιατί κρύβετε επιμελώς τη διεύθυνση των γραφείων των γκρίζων λύκων ? Οδός Ηρώων Πολυτεχνείου 3 - Ελευσινα (Δίπλα από το υποκατάστημα της Τράπεζας Πειραιώς).
    Μετά αό 2 φωτογραφίες που τράβηξα με το κινητό μου εκεί, 2 τύποι τουρκο-αφγανικής προέλευσης μάλλον, με ακολούθησαν για 100 περίπου μέτρα.
    Αυτά ...

  18. anhsyxos thrakas avatar
    anhsyxos thrakas 10/05/2010 18:07:37

    Καλώς τα "λυκόπουλα".Πάρτυ κάνουν τα οθωμανά και ο ΓΑΠ με τους προοδευτικούς του τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.Ζεμπεκιές έκανε από παλιά που ήταν ΥΠ.ΕΞ. επι Σημίτη, παρέα με το καρντάσι του τον Ισμάηλ Τζεμ.Στο Καλέντζι, στο Μαξίμου και στο ΥπΕΞ στη Βασιλίσσης Σοφίας πότε θα ανοίξουν παράρτημα τα "λυκόπουλα..?", στα πλαίσια πάντα της σύσφιξης των σχέσεων. Έχω την περιέργεια:αν το Καλέτζι ήταν στον Έβρο θα ήταν περηφάνοι για τον ΓΑΠ..?
    Τον καημένο τον Κυβενητικό εκπρόσωπο σκέφτομαι που είναι και θράκας.Αλήθεια οι άλλοι θράκες βουλευτές, οι χριστιανοί, όχι αυτοί που ορκίστηκαν στο Κοράνι, τι λένε και κυρίως τι κάνουν για όλα αυτά..? Σιγή ιχθύος.ΣΥΝΕΝΟΧΗ σιγή ιχθύος. ΑΠΡΑΞΙΑ-ΑΦΑΣΙΑ. Τελικά οι Υπηρεσίες του ΥΠ.ΕΞ σε Κομοτηνή και Ξάνθη είναι άκρως ενοχλητικές για τα "λυκόπουλα" και θα φύγουν..?Μήπως ο συνblogger "Κομοτηνή" έχει ενημέρωση..?Αν ναι ας αναφέρει και πηγή, εάν αυτή είναι ανακοινώσιμη.
    Έρχεται ο Ερντογάν και ζητά να αλλάξουν τα βιβλία της Ιστορίας.Οι Πόντιοι, οι αρμένιοι και οι λοιποί χριστιανικοί πληθυσμοί, ελληνικής καταγωγής ή μη "μετακόμισαν στα πλαίσια του προγράμματος εξυγίανσης που προόθησαν οι Νεότουρκοι", θα μορούσαν να γράψουν στα νέα βιβλία ιστορίας.Α Θ Λ Ι Ο Ι. Σαν τα σκυλιά έσφαξαν όλον αυτό τον κοσμάκη στα πλαίσια εθνοκαθαρτικής πολιτικής.Εξακολουθούν να κάνοουν τα ίδια με τους Κούρδους. Σφαγείς ήταν και σφαγείς θα παραμείνουν.Τα περί φιλίας και δόμησης εμπιστοσύνης με απεμπόλιση κυριαρχικών δικαιωμάτων είναι μειοδοτικές πολιτικές.Αλήθεια για τα πολιτικά τετράποδα-παχύδερμα κανένα ειδικό δικαστήριο για ΙΜΙΑ-ΟΤΣΑΛΑΝ θα στήσουν ή μόνο Ζήμενς, δομημένα, υποβρύχια και λοιπά που έχουν σχέση μόνο με χρήμα...?

  19. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 12/05/2010 11:13:55

    Καλά η Θράκη είναι χαμένη εδώ και καιρό(από Αλεξ/πόλη είμαι) σε εμάς δεν έχει τόσους μουσουλμάνους αλλά Κομοτηνή και Ξάνθη γίνεται Ο χαμός. Τώρα τα γραφεία είναι αυτά είναι απλά ο αντιπερισπασμός και θα ανοίξουν όταν έρθει η ώρα. Οι αλβανοί ήδη οργανώνονται και πολλοί που έχουν λεφτά ψάχνουν σπίτια προς ήπειρο μεριά. Η Ελλάδα όπως την ξέρατε να την ξεχάσετε, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα πλέον και σε αυτό φταίμε και εμείς που αράξαμε και αφήναμε τους πολιτικούς να ξεπουλάνε τη χώρα.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Δημήτρης 12/05/2010 11:26:52

      Δημήτρη,
      Επειδή καιεγώ από τον Εβρο κατάγομαι,διαφωνώ μαζί σου. Η Θράκη δε θα χαθεί ποτέ.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Κώστας Ροδινός 12/05/2010 11:32:34

        ΠΟΤΕ!

  20. ευτυχια avatar
    ευτυχια 12/05/2010 12:01:15

    Επειδή και γω κατάγομαι απ τον Εβρο, τα ψευτοδιλημματα του τύπου "την Θράκη την χάσαμε κλπ" δεν πρέπει καν να ακούγονται.
    Οταν την χάσουμε και αν την χάσουμε κι αν ζει κάνένας απ αυτούς τότε, τα ξαναλέμε.