#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/12/2013 15:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γνωστός υπουργός "έκανε μεγάλη ζημιά" στην Πάολα



Κάποτε ο Καραμανλής είχε ζητήσει από τους υπουργούς του να κινούνται «σεμνά και ταπεινά».  Σωστή μεν η εντολή, αλλά στην πορεία κάποιοι έκαναν τα δικά τους παιχνίδια, γι’ αυτό και η ΝΔ καταποντίστηκε από τον ανύπαρκτο Παπανδρέου. Αν ακολουθούσαν το σεμνά και ταπεινά κάποιοι μεγαλόσχημοι ίσως να μην είχαμε φτάσει ως εδώ.

Μάλιστα, να θυμίσουμε ότι το σεμνά και ταπεινά είχε ειπωθεί σε μια περίοδο που… λεφτά υπήρχαν ή τουλάχιστον δεν ήταν η σημερινή κατάσταση.

Και πάμε στο σήμερα. Το σεμνά και ταπεινά είναι αυτονόητο για τους υπουργούς και όλα τα στελέχη της κυβέρνησης και του κρατικού μηχανισμού. Όταν ο κόσμος πεινάει και κρυώνει δε μπορεί κανένας να προκαλεί, ακόμη κι αν έχει λεφτά. Η επίδειξη σε τέτοιους καιρούς είναι ανήθικη και δείχνει έλλειψη σεβασμού στις θυσίες των Ελλήνων. Γιατί τα γράφουμε όλα αυτά;

Διότι υπάρχει ένα περιστατικό που μας διηγήθηκαν και δεν χωρά αμφισβήτηση. Αφορά υπουργό που είναι ιδιαίτερα απρόσεκτος και θα έχει μεγάλες… φουρτούνες αν συνεχίσει έτσι. Σύμφωνα με πληροφορίες του antinews ο εν λόγω υπουργός βρέθηκε αυτές τις ημέρες σε νυχτερινό κέντρο που τραγουδά η αοιδός Πάολα. Παρέα του είχε μια… αιθέρια ύπαρξη, καθώς είναι γνωστός για τις όμορφες παρουσίες που τον συνοδεύουν σε εξόδους, ιδιαίτερα τα καλοκαίρια με τα σκάφη και τη Μύκονο που σφύζει από ζωή.

Ο εν λόγω υπουργός, λοιπόν, λένε αυτόπτες μάρτυρες, έκανε μεγάλη «ζημιά» στο μαγαζί. Με ιδιαίτερα προκλητικό τρόπο έριξε μια απίστευτη ποσότητα λουλουδιών προς την τραγουδίστρια και την παρέα του. Μάλιστα έδειχνε να αδιαφορεί για τις επικριτικές ματιές που του έριχναν θαμώνες του καταστήματος οι οποίοι σχολίαζαν: «Ο υπουργός ξοδεύει χιλιάρικα για λουλούδια την ώρα που συζητάμε αν ο κόσμος θα παγώσει ή όχι».

Κάποιος πρέπει να «μαζέψει» τον εν λόγω κύριο. Μπορεί να αδιαφορεί για την εικόνα του και να το ρίχνει στην εορταστική περίοδο, αλλά είναι στέλεχος μιας κυβέρνησης εθνικής σωτηρίας. Δε συνάδει, επομένως, η συμπεριφορά του αυτή με τη γενικότερη κατάσταση της χώρας. Μπορεί να είχε συνηθίσει να είναι «καλομαθημένο παιδί» αλλά κάποτε πρέπει να προσγειωθεί στην πραγματικότητα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. NEMESIS avatar
    NEMESIS 26/12/2013 16:10:32

    ΘΑ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΕΙ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΜΟΥ, ΘΑ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΕΙ.
    Με τον ιδιο τροπο που προσγειωθηκε και καποια βικυ αν την εχετε ακουστα
    Μια απορια ομως ρε παιδια: εκεινο το "εθνικής; σωτηρίας" περιλαμβανει και ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΤΩΝ ΕΛΕΓΚΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ;
    Ρε παιδια ενταξει θα ψηφισουμε ΝΔ για να μην ελθει ο συριζα, οπως καποτε ψηφιζαμε ΝΔ για να νικηθει το πασοκαριο (κατι που ΠΟΤΕ δεν καταφερε η ΝΔ). Δεν ειμαστε ομως και ηλιθιοι

    • Athena avatar
      Athena @ NEMESIS 26/12/2013 23:16:34

      Συγνώμη που θα το πω, αλλά το γεγονός ότι θα ξαναψηφίσεις ΝΔ δείχνει άκρα ηλιθιότητα.

      • Tassos avatar
        Tassos @ Athena 27/12/2013 07:08:39

        Ψάξου μην ο ηλιθιος είσαι εσύ...

      • Giorgis avatar
        Giorgis @ Athena 27/12/2013 09:16:29

        "το μη χείρον βέλτιστον" ... το να ψηφίσεις χειρότερο κόμμα μόνο και μόνα για να τιμωρήσεις κάποιον είναι ηλιθιότητα πρώτου βαθμού.

    • themorfeas avatar
      themorfeas @ NEMESIS 27/12/2013 16:02:08

      άσε εσύ ΚΟΡΟΙΔΟ το παιδί σου χωρίς φαγητό για να πληρώσεις τους φόρους στον Στουρνάρα - και βλέπε την υπουργάρα του Σαμαρά να πετάει δεκάδες μισθούς σου στα πόδια της Πάολας!

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 26/12/2013 16:20:21

    Εκλέγεται μήπως στη Β ? Γιατί είναι ακόμη στην κυβέρνηση?

    • GLAD avatar
      GLAD @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 26/12/2013 17:38:15

      Μήπως του αρέσει το στυλ μπαρμπι ?

      • thanos avatar
        thanos @ GLAD 27/12/2013 18:52:29

        nai nai

  3. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 26/12/2013 16:51:57

    Φάκτορα,
    αγωνιάς πραγματικά για την Παράταξη.
    Όμως, ρεπορτάζ χωρίς όνομα είναι φιλί λαθραίο...

    Είναι δυνατόν ατό το ανθρωπάκι να παραμαίνει στην κυβέρνηση;
    Η δυσφορία πέφτει στον πρωθυπουργό!

    • factorx avatar
      factorx @ Μανιάτης 26/12/2013 17:55:27

      Ας με ρωτήσουν να τους πω - η πληροφορία δεν αμφισβητείται - εόναι σαν να μου την είπε ο πιοέγκυρος άνθρωπος του κόσμου - αν ειχα φωτογραφία θα έγραφα και το όνομα

      • Μανιάτης avatar
        Μανιάτης @ factorx 26/12/2013 19:09:09

        Κράτα μας ενήμερους σχετικά.

      • Δρυς avatar
        Δρυς @ factorx 26/12/2013 21:14:00

        Ναι, δε μπορεί για την αιθαλομίχλη να απαιτούμε από την κυβέρνηση να δώσει ονόματα για το ποιοί είναι οι λαθρέμποροι, και να μη λέμε τον υπουργό τώρα σε κάτι που δημόσια έπραξε χωρίς να τον νοιάζει.

  4. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 26/12/2013 17:04:14

    Γιατί δεν τον φτύσαν 2-3 θαμώνες να ντραπεί και να φύγει;ι

    • tassos.κ avatar
      tassos.κ @ ΠΕΛΙΑΣ 26/12/2013 18:55:17

      Ποιός θα τον διώξει; Αφού είναι το "πειθήνιο" όργανο και ό,τι του λένε κάνει.... (βλ. (ν)τροπολογία για Αγροτοσυνδικαλιστές). Αυτό μας ενόχλησε τώρα.... Τι καλά ξέρουν ορισμένοι να αποπροσανατολίζουν τον κόσμο..........

  5. Γιωργος Π avatar
    Γιωργος Π 26/12/2013 17:41:09

    Είναι προφανές ποιός είναι... Γενικά ο συγκεκριμένος δεν ξέρω αν είναι καλός ή κακός στο κομμάτι του υπουργείου, αλλά έχει έντονη ¨κοσμική ζωή" από παλιά, πράγμα που δεν είναι απαραίτητα κακό, αλλά όσο ναναι σε εποχές σαν τη σημερινή θα μπορούσε να κάνει πολύ μεγάλη ζημιά στην κυβέρνηση. Το θέμα είναι όσοι ασχολούνται απο εδώ και πέρα με την πολιτική και ιδιαίτερα αν είναι και υπουργοί, να καταλαβαίνουν ότι δεν μπορούν να ζουν με τον τρόπο που ζούσαν πριν καποια χρόνια, ακόμα και αν έχουν νόμιμα την προσωπική τους περιουσία. Για κάποια χρόνια ακόμη χρειάζεται να έχουν χαμηλό προφίλ. Ας πήγενε σε μια ταβερνούλα, να πιει ένα κρασί και να πληρώσει 30-40 ευρώ και δεν θα του έλεγε κανείς τίποτα.

  6. ο εμπεσών εις τους ληστάς avatar
    ο εμπεσών εις τους ληστάς 26/12/2013 18:08:08

    Αν είχαν συνειδητοποιήσει την κατάσταση της χώρας, υπουργοί και βουλευτές θα έπρεπε να ζουν σαν καλόγεροι. Για να δίνουν το παράδειγμα.

    • Eva avatar
      Eva @ ο εμπεσών εις τους ληστάς 26/12/2013 20:27:59

      Την έχουν συνειδητοποιήσει την κατάσταση της χώρας
      αλλά απλά δεν ενδιαφέρονται.
      Για ποιόν να ζήσουν (η να φαίνεται οτι ζουν)
      σαν καλόγεροι????? Για το λαό?
      Άντε καλέ...

  7. Δήμητρα avatar
    Δήμητρα 26/12/2013 18:27:45

    Απορίας άξιον: Ο υπουργός έχει εξασφαλισμένο ..... "Α" εισόδημα και το καταθέτει σε ρεσορτ τύπου Αστέρα, κ.α., νυχτερινά κέντρα και αοιδούς κλπ ...Οι υπόλοιποι θαμώνες.... "ποιοί" είναι .... ; Διασκεδάζουν (δωρεάν;...) .... την ανέχειά τους..... μαζί με... "υψηλόμισθους";.....
    Μάλλον, όχι αυτοί που υποφέρουν ... αλλά ούτε κι αυτοί που ταξιδεύουν αυτές τις ημέρες εντός ή εκτός....
    Χρόνια Καλά με πολύ υπομονή και λιγότερο πόνο και επί γης ειρήνη .

  8. Πλεοναζων εργαζομενος avatar
    Πλεοναζων εργαζομενος 26/12/2013 18:32:50

    "Μπορεί να αδιαφορεί για την εικόνα του και να το ρίχνει στην εορταστική περίοδο, αλλά είναι στέλεχος μιας κυβέρνησης εθνικής σωτηρίας."
    Καλο το ανεκδοτο!

  9. DIMITRIS avatar
    DIMITRIS 26/12/2013 18:47:31

    Σημάδια παρακμής! Μετά ξέρετε τί έρχεται... αν έχετε διαβάσει ιστορία βέβαια!

  10. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 26/12/2013 19:00:03

    Ότι φάμε-ότι πιούμε και ότι χορτάσει ο κ@@@ς μας......Εκφράζει απόλυτα την πολιτική γενιά της μεταπολίτευσης. Αλλά όταν θα έρθει η ώρα της ΚΑΛΠΗΣ καλύτερα ψήφο στον ΑΛΙ ΜΠΑΜΠΑ με τους σαράντα κλέφτες.........γιατί αυτός τουλάχιστον είχε σαράντα κλέφτες, ενώ οι άλλοι...................

  11. ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ. avatar
    ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ. 26/12/2013 19:11:27

    Απορώ που μερικοί υπουργοί ξημεροβραδιαζονται σε κοσμικά κεντρα. Υποτίθεται ότι πρέπει να δουλεύουν νυχθημερόν για να λύσουν τα δυσεπίλυτα προβλήματα της χώρας. Άραγε ο πρωθυπουργός δεν βλέπει την ανικανότητα τους;

  12. Geros avatar
    Geros 26/12/2013 20:03:50

    Αυτοί που ήταν στην Πάολα λέγανε «Ο υπουργός ξοδεύει χιλιάρικα για λουλούδια την ώρα που συζητάμε αν ο κόσμος θα παγώσει ή όχι»?
    Σοβαρολογείς?
    Είναι εμφανές ότι δεν πας σε τέτοια μαγαζιά , και από αυτό περί .... προβληματισμένων θαμώνων και επειδή δεν ξέρεις πως είναι αδύνατον να γνωρίζει κάποιος που κοιτάει ποιος έκανε την ζημιά και ποιος την πλήρωσε , αυτό μόνο ο μετρ μπορεί να το ξέρει.
    Μπορεί να ήταν αλλουνού από το ίδιο τραπέζι , μπορεί να ήταν κερασμένα από άλλο τραπέζι , μπορεί να ήταν κερασμένα (το πιο πιθανό) από το μαγαζί.

    • my way avatar
      my way @ Geros 26/12/2013 21:25:49

      Όπως και να ήταν, ήταν α-φ-ο-ρ-ο-λ-ό-γ-η-τ-α!

      • Geros avatar
        Geros @ my way 27/12/2013 01:11:59

        Δίκιο έχεις και δεν επικροτώ τέτοια ξεφαντώματα υπουργών εν καιρό κρίσης, αλλα η εικόνα των θαμώνων στην Πάολα και τον Παντελίδη να συζητάνε για το .... επίδομα θέρμανσης έχει πλάκα δεν νομίζεις?

  13. remal-gioysoyf avatar
    remal-gioysoyf 26/12/2013 20:28:24

    δηλαδη το προβλημα καποιων ειναι αν κανει κακο στην κυβερνηση!!!!. Τρομαρα τους. Αν αυτοι καλοπερνουν ....μαλλον πολιτικοι ειναι που θελουν μα γινουν χαλιφηδες στην θεση του υπουργου

  14. Δαρβινος avatar
    Δαρβινος 26/12/2013 20:32:44

    Αυτο με την "κυβερνηση εθνικης σωτηριας" που εκπροσωπει περιπου το 25% του ελληνικου λαου πολυ μου αρεσε. Ειναι σαν το ανεκδοτο με τον προσκοπο που περασε με το ζορι την γρια στο απεναντι πεζοδρομιο επειδη του ειχαν πει οτι πρεπει να κανει καλες πραξεις.

  15. kritwn avatar
    kritwn 26/12/2013 21:40:19

    Και κακόγουστος συν τοις άλλοις ο υπουργός...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ kritwn 28/12/2013 23:17:28

      Εδώ άλλοι πάνε στην όπερα, η Πάολα μας πείραξε?

  16. παραμεθοριος avatar
    παραμεθοριος 26/12/2013 21:41:13

    πιο πολυ με προβληματιζουν τα γουστα και οι προτιμησεις του εν λογου υπουργου....

  17. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 26/12/2013 22:02:25

    Η γυναικα του Καισαρα δεν φτανει να ειναι τιμια, πρεπει και να φαινεται και τιμια.
    Ορισμος του Conflict of Interest in Canada¨ ῾.... Even if it appears that a public servant is in conflict of interest, it constitutes a conflict of interest...' και πας σπιτι σου.

    Τους πολιτικους ειδικα, δεν τους στελνεις στο δικαστηριο, τους στελνεις σπιτι τους (Κωσταντινος Καραμανλης).

    Αρα φταιει και ο 'πανσοφος' λαος.

  18. Mariana avatar
    Mariana 26/12/2013 22:44:50

    Γιατί ρε παιδιά? Στηρίζει την κατανάλωση το πρόσωπο. Το χρήμα κυκλοφορεί και καταγράφεται στο ΑΕΠ. Πως αλλιώς θα έρθει η "ανάπτυξη"? ΦΠΑ, φόρος του... "επιχειρηματία", μισθός της λουλουδούς, του γκαρσονιού, του μπράβου, του μπουζουκτσή, του ντράμερ, του κιθαρίστα, του παρκαδόρου, τζίρος του ανθοπώλη και ψωμάκι για τον Μπακλαντεσιανό στο θερμοκήπιο, φωτογράφοι, παραγγελιές, αυτοκίνητα, βενζίνες πήγαινε-έλα, βίζιτες, κοστούμια-παπούτσια... ιλουστρασιόν, ρόλεξ, γούνες, κινητά, πούρα κλπ κλπ . Ξέρετε πόσος "κόσμος" ζει? "Πολιτιστικά κέντρα" τα έλεγε ο αλήστου μνήμης Ευάγγελος Γιαννόπουλος. Στην Ελλάδα ζούμε στο κάτω-κάτω. Καλύτερα είναι να τα βγάζει "νοικοκυρεμένα και σεμνά" στις Ελβετίες? Να τα τρων οι τραπεζίτες?
    Μην είστε μίζεροι!!!

  19. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 26/12/2013 23:02:09

    Αυτό ήταν από τα λίγα λάθη του Καραμανλή. Δικαιολογειται προφανώς από το γεγονός ότι ήθελε να αποφεύγει την πολιτικοποίηση της δικαστικής διαδικασίας.

  20. Petronius avatar
    Petronius 27/12/2013 00:59:32

    Αφού του αρέσουν τα νυχτερινά κέντρα, σίγουρα έχει εκλεπτυσμένο γούστο - μήπως ήταν και στην εκδήλωση για τα ποιήματα του παναγιωτόπουλου;

  21. θεσσαλονικιος avatar
    θεσσαλονικιος 27/12/2013 01:15:20

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΕΧΑΣΕ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ 2009 ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΠΑΓΩΜΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΘΕ ΝΕΑΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο Γ Α Π ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΠΩΣ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ ΣΤΟΥΣ ΜΥΗΜΕΝΟΥΣ ΠΑΣΟΚΟΥΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΘΟΥΝ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ . ΤΙ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΣΕΜΝΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΕΦΑΡΜΟΣΤΗΚΕ ΠΛΗΡΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΓΛΕΝΤΟΚΟΠΟΥΣΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΩΣ , ΠΑΡ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΟΣΜΟΚΑΛΟΓΕΡΟΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΥΠΟΥΡΓΟ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΟΥΙ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

  22. ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΟΛΗΣ avatar
    ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΟΛΗΣ 27/12/2013 01:26:25

    Κανενας δε ξερει το ονομα του,??

    • Κώστας ,Πεύκη avatar
      Κώστας ,Πεύκη @ ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΟΛΗΣ 27/12/2013 03:56:38

      Εγώ το ξέρω, αλλά πίστεψε με δεν έχει καμιά σημασία ποιος είναι, ακόμα και για όσους ψηφίζετε ΝΔ.Δεν φταίνε τα πρόσωπα ,καλοί και κακοί πολιτικοί υπάρχουν σε όλα τα κόμματα, οι πολιτικές και τα μείγματα πολιτικών φταίνε.Και ΠΑΣΟΚ σε ποσοστά να γίνει η ΝΔ, θα υπάρξει διάδοχο κόμμα της που θα γεννά Λιάπηδες.Και ο συγκεκριμένος πολιτικός τουλάχιστον δεν κρύβεται ,υπάρχουν και άλλοι που κάνουν ότι κάνουν και προσπαθούν να καλύψουν τα ίχνη τους.

  23. δημης avatar
    δημης 27/12/2013 02:18:37

    Καί... η ..ΗΓΕΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ "ΑΓΝΩΣΤΟ"....;;;;;;;;

  24. Κώστας ,Πεύκη avatar
    Κώστας ,Πεύκη 27/12/2013 03:51:53

    Ξοδεύει που ξοδεύει ο υπουργός, δεν τα ρίχνει σε γαλάζιους τραγουδιστές τουλάχιστον, η Πάολα είναι κομμούνι ,ψηφοφόρος του ΚΚΕ και θαυμάστρια της Παπαρήγα, δικιά μας, κάτω τα χέρια ρε φαταούλα καπιτάλα από την κόκκινη Πάολα.

  25. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 27/12/2013 07:30:09

    Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά η Πάολα, ποιά είναι;

  26. bd avatar
    bd 27/12/2013 11:35:39

    Μα στην Παολα. Τι αισθητικη εχει ο καραγκιοζης.

    • tasos1 avatar
      tasos1 @ bd 28/12/2013 13:33:39

      Καραγκιοζέ!

  27. Κρίτων Καππαδόκης avatar
    Κρίτων Καππαδόκης 27/12/2013 19:56:10

    Μα , αν σωστά καταλάβαμε , αυτό το παληκάρι πριν δέκα χρόνια είχε δείξει ότι είναι extreme-προοδευτικάριος . Τότε που κάποιοι καίγανε σημαίες... . Πάντως οι γερές ρίζες-πλάτες τού μπαμπά μέχρι τώρα άντεξαν .
    Σιγά που δεν θ' αντέξουν και πάλι , σιγά και που θα πάθει κάτι το αστέρι τής Μυκονιάτικης θαλασσοδαρμένης dolce-vita ....
    Υ.Γ. Μάλλον θα είναι το ίδιο εκείνο παιδί , που κάποιο καλοκαίρι , όταν το κάλεσε ο τότε πρόεδρος τού κόμματός του(Κ.Κ.) σε κοινή συνάντηση με άλλους βουλευτές τού κόμματός τους , το άνετο ισχυρό παιδί απουσίασε διότι πήγε στην Μύκονο "λόγω προγραμματισμένων διακοπών" . Και όμως ο ταλαίπωρος τότε πρωθυπουργός βαυκαλιζότανε ότι δεν δεσμευόταν από συναλλαγματικές και γραμμάτια . Για να δούμε και τούτον ....

  28. Κωνσταντινος avatar
    Κωνσταντινος 28/12/2013 11:52:21

    Μας έχουν κάνει να αντιδρούμε όπως θέλουν και να μην βλέπουμε τα αυτονόητα .
    Όλοι τους είναι υπάλληλοι του λαού με σύμβαση ορισμένου χρόνου.(4ετια) Δεν καταλαβαίνω πως οι υπάλληλοι ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΛΙΚΕς -ΣΥΜΜΟΡΙΕς Ατιμωρητί και αποφασίζουν ενάντια στον εργοδότη τους .Και ενώ μιλάμε ότι ασκούν λειτούργημα αμείβονται σαν εφοπλιστάδες και τους πληρώνουμε για μια ζωή ακόμη και τις χήρες τους και τις ανύπαντρες κόρες τους .
    Αν πληρωνόταν μόνο για όσο χρόνο ασκούν το λειτούργημα με ένα ποσό που καλύπτει τα έξοδά τους και παίρνανε σύνταξη και ιατροφαρμακευτικη περίθαλψη από το ταμείο που ανήκανε πριν ΙΚΑ,ΤΕΒΕ,κ.α ,
    Όποιος ψήφιζε αντιλαικους ή καταχρηστικους νόμους (πάντα με ονομαστικη ψηφοφοπία) ο κόσμος να τους καταψηφιζε.







    9 Πάντα

  29. Maximus Decimus avatar
    Maximus Decimus 28/12/2013 22:14:17

    Η γνωστή τραβεστί Πάολα έγραψε σχετικά:

    Paola Revenioti
    oxi kale o varvitsiotis den itane me mena,emena teknakia moy aresoyn oxi vlaxanteroklarinogamproi
    stin alli paola itane tin tragoydiara

    https://www.facebook.com/paola.revenioti?fref=ts

  30. TopGunZ avatar
    TopGunZ 28/12/2013 23:20:07

    Το ότι κυκλοφορεί φωτοσοπιά της κακιάς ώρας για να υποστηρίξει την εν λόγω "είδηση" την εκλαμβάνουμε ως μια ακόμα αποτυχία μας να δούμε την παγίδα ή ως αντιπερισπασμό του Βαρβιτσιώτη? Γιατί πλέον ευθέως κυκλοφορεί το θέμα και έχει ασχοληθεί και ο ίδιος όσο εμείς εδώ προσπαθούμε να το παίξουμε υπεράνω και κουλτουρέ βρίζοντας την Παόλα.

  31. nikos avatar
    nikos 29/12/2013 00:01:32

    ΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΟΣ ΚΙ ΑΥΤΟΣ

    ΤΥΧΑΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ;;

  32. 73ΡΙΣ... avatar
    73ΡΙΣ... 29/12/2013 11:55:19

    ΜΙΑ ΛΑ΄Ι΄ΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ<>............ .............................................ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ......................

  33. Στέφανος avatar
    Στέφανος 29/12/2013 12:23:15

    Τι σχέση έχει με τη Γλυφάδα ο εν λόγω υπουργός;

  34. Geros avatar
    Geros 29/12/2013 23:09:03

    Συγγνώμη αλλα τώρα που το ποιος ήταν και το τι έγινε στο μαγαζί που εμφανίζεται η Πάολα έγινε γνωστό δεν πρέπει να υπάρξει μια κάποια διόρθωση?

    Για όσους δεν ξέρουν, ο υπουργός ήταν ο Βαρβιτσιώτης και παρέμεινε στο νυχτερινό κέντρο μισή ώρα στο μπαρ πριν αποχωρήσει. Αυτό δεν διαψεύδεται από κανέναν.
    Τα περί ξεφαντώματος , ξόδεμα χιλιάδων ευρώ και κάτι φωτογραφίες που κυκλοφόρησαν στο διαδίκτυο ήταν προϊόν φαντασίας και φωτομοντάζ.
    Ο Βαρβιτσιώτης παρουσίασε και την πρωτότυπη φωτογραφία στην οποία κάποιος κόλλησε το κεφάλι του εμφανίζοντας τον δήθεν να κρατάει έναν πυρσό την ώρα που τραγουδάει η Πάολα , δήλωσε ακόμα ότι θα προβεί σε μηνύσεις οπίου διαδίδει το ψέμα αυτό.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Geros 30/12/2013 11:48:22

      Κι εγώ πιο πάνω που το επισήμανα δε βλέπω να κουνήθηκε φύλλο...

    • Παπαρίζος avatar
      Παπαρίζος @ Geros 30/12/2013 13:24:31

      Και πού ξέρεις εσύ ποιά φωτογραφία είναι η πρωτότυπη, έκανες ανάλυση; Και πού τη βρήκε ο μίλκος την πρωτότυπη φωτογραφία, του την έστειλε ο παραχαράκτης; Ας κάνει μήνυση και ας αποδειχθεί η αλήθεια λοιπόν.

    • Κρίτων Καππαδόκης avatar
      Κρίτων Καππαδόκης @ Geros 30/12/2013 22:54:52

      Με τι ασχολούμαστε !!! Μα η πληροφορία (η οποία μάλιστα αποδίδεται σε απόλυτα αξιόπιστη πηγή ...) δεν έλεγε τίποτε για πυρσό . Μόνο για λουλούδια αξίας πολλών ευρώ. Η εμφανώς παραποιημένη φωτό κυκλοφόρησε μετά τα σχόλια χιονοστιβάδα για τον γλετζέ τής Μυκόνου . Δηλαδή , απλά θα μπορούσε κάποιος καχύποπτος να υποθέσει ότι ενδεχομένως , αυτή η φωτό ίσως και να κατασκευάστηκε από φιλικό προς τον τσαχπίνη υπουργό «κέντρο» και σκόπιμα χοντροκομένα φτιαχτή , ώστε να στραφεί το ενδιαφέρον σε κάτι που πανεύκολα διασκεδάζεται από τον διασκεδαστή τών Μυκονιάτικων μπάρ . Κλασσικά τρυκ αποπροσανατολισμού .....