09/02/2010 00:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γκάφα Χρυσοχοϊδη στην Βουλή: Μουσουλμάνος ο …Ομπάμα

Κατά την διάρκεια της παρέμβασής του στην Βουλή για το μεταναστευτικό, ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη απαντώντας στον Γ. Καρατζαφέρη είπε:  «Μουσουλμάνο πρόεδρο έχουν οι ΗΠΑ, ως προς τι αυτά που λέτε ότι δεν δίνουν βίζα».

Έπεσε πολύ γέλιο στην Βουλή και ο πρόεδρος της κ. Πετσάλνικος αναγκάστηκε να παρέμβει λέγοντας: «να είναι πιο προσεκτικές οι αναφορές μας για να μην κάνουμε λάθος σε σχέση με την πίστη και τα δόγματα στα οποία ανήκουν αρχηγοί άλλων χωρών. Ο Ομπάμα είχε ο ίδιος θυμίσει πιο δόγμα πρεσβεύει»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. maximos avatar
    maximos 09/02/2010 00:49:37

    Ο κύριος Ομπάμα, άσχετα σε τι δόγμα πιστεύει, είναι ο Αμερικανός Πρόεδρος και καλά θα έκανε ο κύριος Χρησοχοϊδης να διάβαζε το λόγο που εκφώνησε κατά την ορκωμοσία του. Αν Ελληνας πολιτικός είχε τολμήσει να πει τα ίδια θα είχε κατηγορηθεί για "ακροδεξιά αντίληψη"

    • περαστικός avatar
      περαστικός @ maximos 09/02/2010 16:41:36

      σωστός.

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 09/02/2010 00:59:39

    Πότε θα γλιτώσουμε από αυτό το θίασο να δω.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ «Κασσάνδρα» 09/02/2010 09:51:43

      Ακόμα και τα θανατηφόρα ποδηλατικά ατυχήματα πάντοτε σε λάθος άτομα συμβαίνουν! Έχω γράψει σε άλλο σχόλιο για τον μεγάλο γάλλο μουσουργό Ernest Chausson που σκοτώθηκε το 1899 πέφτοντας με το ποδήλατο στη μάντρα του χτήματός του. Και ήταν και στην ακμή της δημιουργικότητάς του...

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 09/02/2010 01:45:54

    Loretta, προσπαθουμε οσο μπορουμε. Ας οψονται τα ξεφτιλισμενα τα ΜΜΕ. Δυστυχως ο μεσος Ελληνας δεν δικτυοπλοηγει.

    • tomcat00 avatar
      tomcat00 @ Νίκος 09/02/2010 01:54:01

      σ αρεσει το Lucozade;

      Με ποιον 8α κανεις κυβερνηση τζινι μου; με τον Μαρκοπουλο; την Στρογγυλη Τραπεζα ...Χανιων; ή τον Ζεν Πρεμιε των αξεχαστων Ελληνοποιησεων Πακη;

      Κατσε αντιπολιτευση...και κανε και τον σταυρο σου

    • Loretta avatar
      Loretta @ Νίκος 09/02/2010 01:58:34

      tomcatoo...

      sorry to burst your bubble ...αλλα δεν θα σου κανουμε την χαρη...!

      merci

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ Νίκος 09/02/2010 17:13:04

      tomcatoo ο nobody δεν είσαι?

  4. Orestios avatar
    Orestios 09/02/2010 01:57:07

    Τώρα αυτός θα συνεχίσει να έχει την θέση του? Η Πρεσβεία τί λέει?

    • Loretta avatar
      Loretta @ Orestios 09/02/2010 01:59:41

      xaXA φαντασου ORESTIE να ζητησουν το κεφαλι του ΠΡΟΠΟ!! Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 09/02/2010 02:13:01

      Είναι μεγάλη προσβολή για τον Πρόεδρο. Προσβάλλει τους Αμερικανούς. Εκεί δεν είναι Ελλάδα να λέει κανείς ότι του κατέβει στο κεφάλι.
      Ειδικά όταν τέτοια λόγια εκστομίζονται από έναν χυδαίο χωριάτη.

    • Loretta avatar
      Loretta @ Orestios 09/02/2010 02:15:23

      Οrestie..

      αυτος ο γραφικος τυπος ειναι η προσωποποιηση της παροιμιες δωσε θαρρος στον ΧΩΡΙΑΤΗ να σου ανεβει στο κρεβατι..!!

      και που εισαι ακομα....!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 09/02/2010 02:20:47

      Εμένα μου θυμίζει τον αρχοντοχωριάτη του Μολιέρου, στο ακόμη πιο χωριάτικο όμως. Έχεις ιδέα πως είναι το Νησί Ημαθίας?

    • Loretta avatar
      Loretta @ Orestios 09/02/2010 02:21:51

      ORESTIE ναι και εκει κυκλοφορουν ακομα με τυρλικια...ξερεις τι ειναι αυτα???

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 09/02/2010 02:23:57

      Όχι.

  5. μαρικα avatar
    μαρικα 09/02/2010 02:15:26

    Ο Καρατζαφερης τον προκαλεσαι και αυτος εχασε την ψηχραιμια του εκτος που κουνουσε συνεχως το δαχτυλο σαν να μηλουσε σε παιδια δημοτικου.Αν χανει την ψυχρεμια του με κατι τετοια τη θα κανει με τους Τουρκους που εχει προθεσει να συναντηση σε λιγο καιρο;

    • parsifal avatar
      parsifal @ μαρικα 09/02/2010 15:52:41

      Μάθε ελληνική ορθογραφία και μετά ασκείς κριτική στον Χρυσοχοίδη...

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ μαρικα 10/02/2010 00:11:43

      κι εσύ απόκτησε ευγένεια και ήθος για να μπορείς να απευθύνεις τον λόγο σε μια Ελληνίδα που ζει σαράντα χρόνια μακριά από την πατρίδα της.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ μαρικα 10/02/2010 00:26:20

      PARSIFAL
      Δηλαδή στον Μιχαλάκη δεν πρέπει να ασκούμε κριτική; Οκ το καταλάβαμε. Και μια και μιλάς για ορθογραφία. Άμα μπορούσαν να διαβάσουν οι λάθρο "μετανάστες" το σχόλιο σου, αλλοίμονό σου!!!!
      Εκεί να δείς κριτική!!!!

  6. Loretta avatar
    Loretta 09/02/2010 02:23:13

    ειναι παπουτσια πλεκτα απο μαλλι προβατου...για να φαντααστεις..!!

  7. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 09/02/2010 02:24:21

    θα προτιμούσα να καταλάβουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ πόσο βλάκες είναι

  8. Orestios avatar
    Orestios 09/02/2010 02:28:26

    Έχω βρεθεί στον κάμπο και δεν έχω δεί κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον όχι εκεί που πήγα. Παρά όμως την κάθοδο στας Αθήνας στην συμπεριφορά έμεινε χωριάτης, όχι πως οι κάτοικοι ενός χωριού είναι κάτι υποτιμητικό. Για τους ανθρώπους όμως του Κωστοπουλο-life style είναι μεγάλη προσβόλα να τους πεις πως κατάγονται από χωριό, όταν επιμελλώς προσπαθούν να το κρύψουν. Αυτό τους κάνει ακόμη πιο σαχλούς.
    Βέβαια η φράση για τον "Ο" ήταν απαράδεκτη και φανερώνει πόσο χαμηλού επιπέδου είναι.

    • Loretta avatar
      Loretta @ Orestios 09/02/2010 02:31:48

      Orestie παλι ευγενεις εισαι...συνηθως λενε you can take the boy out of the gutter but you cant take the gutter out of the boy!!

  9. Orestios avatar
    Orestios 09/02/2010 02:38:19

    Μη ξεχνάς πως αυτός εξάρθρωσε την 17Ν. (Γέλάστε όσο μπορείτε)

  10. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 09/02/2010 03:04:09

    Τι να λέμε ρε παιδιά... Εξηγούσα σήμερα σε έναν φίλο Πασόκο ότι ο ΓΑΠ προτιμάει τους Νεοδημοκράτες διοικητές νοσοκομείων, γιατί δεν συμπαθεί το ΠΑΣΟΚ, δεν θέλει το ΠΑΣΟΚ και θέλει να το πετάξει από παντού. Με κοιτούσε σαν να ήμουν εξωγήινος. Όχι, λέει, φταίει η Μαριλίζα που δεν εργάζεται και είναι τεμπέλα και είναι και το νομοθετικό πλαίσιο τέτοιο και δεν μπορούν να τους διώξουν! Λες και δεν μπορούν να το αλλάξουν!

    Τους δουλεύει στα μούτρα τους, ακόμη και για το ποταπό ζήτημα του να πάρουν καμιά καρέκλα εξουσίας. Του τελειώσανε οι δικοί του και τώρα δεν έχει να βάλει διοικητές Νοσοκομείων, οπότε προτιμάει τους Νεοδημοκράτες! Ποιος θα το πίστευε ότι με το ΓΑΠ θα νοσταλγούσαμε το... κομματικό κράτος! Τουλάχιστον εκείνο έχει μια γνησιότητα, μια φυσικότητα. Εδώ ζούμε μια ανώμαλη κατάσταση.

    Το βλάκες νομίζω ότι δεν περιγράφει σωστά την κατάσταση. Άρρωστοι είναι οι άνθρωποι. Το ΠΑΣΟΚ δεν είναι κόμμα, είναι αρρώστια.

  11. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 09/02/2010 03:08:44

    Ρε παιδιά αυτός δεν είναι ο... αγαπημένος των Αμερικανών, υποτίθεται; Τι να πούμε πια!

    • parsifal avatar
      parsifal @ Επώνυμος 09/02/2010 15:54:05

      Αυτές τις βεβαιότητες και τα αποφθέγματα πόθεν τα αντλείτε ?

  12. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 09/02/2010 03:40:39

    Το συγκεκριμένο νομοσχέδιο συμφωνεί με την επιταγή της πολυπολιτισμικότητας που εκφράζεται από το Δημοκρατικό κόμμα που έχει την εξουσία αυτή τη στιγμή στην Αμερική.
    Και δυστυχώς οι πολιτικοί μας ταγοί επαιτούν συνεχώς να μας καταργήσουν την βίζα οι Αμερικανοί.
    Ο Καρατζαφέρης μας εμπαίζει όταν ισχυρίζεται πως λόγω του συγκεκριμένου νομοσχεδίου θα μας αρνηθούν το "πολυπόθητο" ελευθέρας της βίζας, λες και τα είκοσι εκατομύρια από τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες που έχουν το ελευθέρας είναι αμελητέος πληθυσμός και οι νέοι ιθαγενείς του ελλαδιστάν θα είναι ο απειλητικός...
    Τουναντίον μετά το νομοσχέδιο θα επιβραβευθούμε κι εμείς ως επιτέλους πολυπολιτισμικοί με το ελευθέρας!
    Διότι μπορεί το μούλτικούλτι να έχει καταρρεύσει για την ακαδημαϊκή τους σκέψη, αλλά για τις ιμπεριαλιστικές τους τακτικές παραμένει το ασφαλέστερο εργαλείο...

  13. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 09/02/2010 09:49:45

    Μα δεν θυμάστε που ο GAP είχε αναφερθεί από βήματος Βουλής στον καημένο (βιαστή ανηλίκου) Πακιστανό που πέθανε δήθεν λόγω της αστυνομικής βίας, ενώ τελικά όλα ήταν κουραφέξαλα και απλά είχε υιοθετήσει τις απόψεις ακραίων ΜΚΟ και αριστερίστικων κύκλων; Και τώρα ο Χρυσοχοϊδης αποκαλεί τον Ομπάμα μουσουλμάνο!
    Αυτή η κλίκα είναι επικίνδυνη για το δημόσιο συμφέρον. Τελεία και παύλα. Είναι και ιδεοληπτικοί και ηλίθιοι, με πρώτο το GAP (in his mind). Να ευχόμαστε να ξεκουμπιστούν το συντομότερο, με οποιοδήποτε τρόπο.

  14. popolaros avatar
    popolaros 09/02/2010 10:21:57

    O βλάξ πολιτικός είναι πιο επικίνδυνος από τον κακό πολιτικό.
    Τον κακό τον βλέπεις και προφυλάσσεσαι, τον βλάκα τον παίζεις τριπλή και τον χάνεις.
    Είναι unpaiktable.

  15. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/02/2010 11:02:44

    Η "Πρεσβεία" ελάχιστα ενδιαφέρεται αν ο πράκτοράς της έκανε ένα γλωσσικό λάθος στο θρήσκευμα του προέδρου τους.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Αυριανιστής 09/02/2010 12:02:28

      Αν η Αμερική άρχισε να έχει τέτοιας ποιότητας πράκτορες, την βλέπω για φούντο!
      Όσο για τον GAP, αυτός ό,τι κάνει δεν το κάνει από πρακτοριλίκι, κακώς λέγεται αυτό. Το κάνει απλά από βλακεία.

  16. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 09/02/2010 11:54:41

    Αχάριστοι κι αγνώμονες!!!Τον γλωσσοφάγατε πιά.Δεν φθάνει που: η Αθήνα,είναι πλέον μιά πολυπολιτισμική, εξωτική πρωτεύουσα,με την Καμπούλ της.Την Ταιλάνδη της(βλ.μεταμφιέσεις και δραστηριότητες αστυνομικίνας στο διαδίκτυο).Το Σικάγο της ,με τις καθημερινές πλέον ένοπλες ληστείες.Τη Βαγδάτη της μ'όλες αυτές τις εβδομαδιαίες πλέον,εκρήξεις βομβών.Το Ντακάρ της, με όλους αυτούς τους συμπαθείς ανθρώπους που σας προμηθεύουν τα occasion Gucci,LV,Prada,κλπ,σκούζετε και θορυβείτε από πάνω!!!!Βλαχαδερά!Ε,βλαχαδερά.Ανάξιοι ν'αντιληφθείτε τα οράματα του ιστιοπλόου (ή ποδηλάτη,διαλιέχτεεεε)και της παρέας του.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Σπάρτακος 09/02/2010 12:00:51

      Και η Jeanne d'Arc είχε οράματα και άκουγε φωνές, αλλά στο τέλος κάηκε στην πυρά.

  17. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 09/02/2010 12:10:44

    Μάρκο,Σωστόοοοοοοοοοοος!

    • Quicky avatar
      Quicky @ Σπάρτακος 09/02/2010 12:49:47

      Μάρκο και Σπάρτακε...ΤΣΙΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Σπάρτακος 10/02/2010 12:18:55

      Πρόσεξε Quicky γιατί τα οράματα είναι επικίνδυνα. Μπορείς να αφαιρεθείς και να πέσεις και από το ποδήλατο (ακόμα και από αυτό του γυμναστηρίου).
      Δεν θα με πείραζε αν έβλεπε οράματα και είχε και τους οπαδούς του, στυλ Αθανασίας του Αιγάλεω. Με πειράζει αν βλέπει οράματα και θέλει να είναι πρωθυπουργός. Τότε το πράγμα σοβαρεύει, γίνεται πολύ spooky!

      Προτείνω να του φτιάξουμε του μικρού οραματιστή GAP ένα θεματικό πάρκο, κάτι σαν Multi-Culti-Giorgo-Land, να παίζει εκεί τον βασιλιά-φύλαρχο και να έχει και υπηκόους από όλες τις φυλές. Έστω και μασκαρεμένους (αν είναι να γλιτώσουμε ως χώρα από την πρωθυπουργία του, αναλαμβάνω να παίξω τον Αλβανό στο πάρκο και να του μιλάω only arvanitika).

  18. ΜΑΚΕΔΝΟΣ avatar
    ΜΑΚΕΔΝΟΣ 09/02/2010 13:54:34

    ΕΒΡΑΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΜΠΑΜΑ???

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΜΑΚΕΔΝΟΣ 09/02/2010 14:27:04

      Όχι Χριστιανός. Είχε και πνευματικό για τον οποίο ξέσπασε προεκλογικά σκάνδαλο. Ορκίστηκε τη Βίβλο που ορκίστηκε και ο Λίνκολν.
      Απλά ο πατέρας του είναι από την Κένυα και μάλλον είναι μουσουλμάνος. Έχει μια γιαγιά στην Κένυα από την πλευρά του πατέρα του. Μόλις κέρδισε τις εκλογές της πήγαν της γιαγιάς δρόμο στο σπίτι που δεν έχε και τη φυλάει η αστυνομία.
      Έχει και αρκετά ετεροθαλή αδέρφια από τον πατέρα του, που είτε δεν τα γνωρίζει είτε τα έχει δει για ελάχιστο χρόνο. Λίγες ώρες.
      Από τη μάνα του έχει μια ετεροθαλή αδερφή που ο πατέρας της είναι ιθαγενής Χαβανέζος.
      Ο Ομπάμα μεγάλωσε στη Χαβάι με τον παππού του και τη γιαγιά του. Η μάνα του ήταν περίεργος τύπος και προεκλογικά την απέκρυπταν. Έχει πεθάνει από καρκίνο.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ΜΑΚΕΔΝΟΣ 10/02/2010 12:40:37

      @ ΜΑΚΕΔΝΟΣ
      Μαύρος Εβραίος! Καλό!
      Ά ξέχασα, υπάρχουν: Αιθίοπες Εβραίοι, κατάμαυροι, οι λεγόμενοι Falasa! Ως καλοί Αιθίοπες το αίμα, βγαλαν και έναν εξαιρετικό δρομέα αντοχής, πρωταθλητή Αφρικής άμ δεν απατώμαι. Πολλοί μετανάστευσαν στο Ισραήλ την εποχή του πολέμου και της πείνας.
      Και φυσικά, Barack (από το μπαράκα, στα αραβικά ευλογία) = Μπαρούχ στα εβραικά.
      Στην Αμερική βρίσκεις τα πάντα, όπως παντού άλλωστε!

  19. kanis avatar
    kanis 09/02/2010 13:56:49

    Ο γκόλντι από τότε που ΄δήλωνε και το πίστευε κιόλας, ότι εξάρθρωσε την τρομοκρατία και στη συνέχεια υπονοούσε και το πίστευε κίολας, ότι είναι ο επόμενος αρχηγός του κόμματός του και πρωθυπουργός της χώρας.....από τότε, έχει πάρει άφεση αμαρτιών, ως "ου γαρ οίδε τι δηλώνει"!!!

    Οτι του λέει το σόι του επίτιμου... διαλαλεί,γιατί να το κρύψομεν άλλωστε!

  20. ΑΠ avatar
    ΑΠ 09/02/2010 16:07:36

    Ntaxei re paidia, min ton barate ton Mike. Eixe piei merika potirakia parapanw... Kako einai diladi?? :)

    • kanis avatar
      kanis @ ΑΠ 09/02/2010 16:25:04

      ...gia na dis ti sou kani o erotas diladi?

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΑΠ 09/02/2010 17:14:35

      Ακόμη χειρότερα δηλαδή. Και πιωμένος και άσχετος. Δεν δικαιολογείται τέτοιου είδους άγνοια. Αυτός υποτίθεται είναι προστάτης των Ελλήνων.

      Αν εμφανίσουν σαν δικαιολογία το πιώμα είναι για κλάματα.

  21. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/02/2010 16:35:20

    Ο Κάϊζερ, στον α' Π.Π. δήλωνε μουσουλμάνος και προστάτης των μουσουλμάνων, για να τον αγαπάνε οι Τούρκοι και οι κάτοικοι της ..Μοσσούλης, και να αποδυναμώσει τον ...Λώρενς της Αραβίας.

    Αν ο Ομπάμα ήθελε να τον λέν John ή Γιάννη, ή Γιοβάν, θα το έκανε...

  22. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 09/02/2010 16:47:18

    Ας ελπίσουμε ότι ο υπ. ΠΡΟΠΟ θα είναι πρώτος στη λίστα όποιου ανασχηματισμού κάνει κάποια στιγμή ο ΓΑΠ.

    Δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτός ο Χρυσοχοΐδης είναι ο Χρυσοχοΐδης του 2004. Μην πας και το έχουν απαγάγει τίποτα εξωγήινοι και αυτός είναι κλώνος των κενταυριανών;

    κ. Χαρδαβέλα, κ. Λιακόπουλε την βοήθεια σας παρακαλώ...

  23. Νίκος avatar
    Νίκος 09/02/2010 17:31:30

    Παλι λογοκρισια σε σχολιο φιλοι; σας απειλουν οταν τους αποκαλουμε βλακες; δεν αντεχουν την πραγματικοτητα οι ΠΑΣΟκιΣΤΑΝΟΙ;

    • χρηστος avatar
      χρηστος @ Νίκος 10/02/2010 12:32:57

      Κι' εγώ πού νόμισα ότι είναι επιλεκτική (η λογοκρισία).

  24. Mαρινα avatar
    Mαρινα 09/02/2010 17:43:37

    Λοιπον δεν κανατε καλα την εργασια στο σπιτι.

    Ο πατερας Ομπαμα ηταν μουσουλμανος Κενυατης αλλα αμαρτωλος αφου ηταν αλκοολικος και εσπαγε τη γυναικα του στο ξυλο...
    Η δευτερη γυναικα του λογω του ιδιου προβληματος τον παρατησε με τον γιο της ο ποιος γραφει ενα βιβλιο για τα παιδικα του τραυματα...

    Ο δευτερος πατερας του ηταν ινδονησιος και αυτος μουσουλμανος και ο μικρος Ομπαμα πηγε μεχρι τα 10 του χρονια σε ισλαμικο σχολειο.

    Αν και μεγαλωσε στην Χαβαη με τους παπουδες του που ηταν αθεοι,εγινε αργοτερα χριστιανος οταν ερωτευτηκε την Μισελ που προερχεται απο χριστιανικη ευαγγελικη οικογενεια.

    Στην Αιγυπτο στην ομηλια του ομως ειπε " I am one of you"!!!!!πραγμα που εξοργισε ολους και μενα μαζι και δημιουργει σιγουρα ερωτηματικα.

    Στο ισλαμ δεν υπαρχει ελευθερη επιλογη θρησκειας...ακομη και το σπερμα ενος μουσουλμανου ειναι moslim!!!!

    Ο γιος η κορη ενος μουσουλμανου ειναι καταδικασμενοι να ειναι για παντα μουσουλμανοι και εαν διαλεξουν να αλλαξουν πιστοι οι αλλοι ειναι υποχρεωμενοι απ το κορανι να τους σκοτωσουν.

    Πως λοιπον ο Ομπαμα ζει ανενοχλητα??? Η ειναι μια παγιδα το γεγονος οτι αλλαξε θρησκεια, βλεποντας οτι στην ουσια ειναι ισλαμολατρης,λαμβανοντας υποψην τη θεση του στην διεθνη πολιτικη?????

  25. Mαρινα avatar
    Mαρινα 09/02/2010 17:47:10

    Πιστη εννοω.

    Ζητω συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη.Αρχιζω δυστυχως να ξεχναω τη γλωσσα.
    Ντρεπομαι γι αυτο.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Mαρινα 09/02/2010 18:39:50

      Ελληνικό ορθογράφο στο browser.
      Για ΙΕ 8
      [http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=541.15]
      [http://www.ie7pro.com/]
      Για Firefox
      [https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3451]
      Υπάρχουν και για Opera αλλά πρέπει να τα βρεις μόνη σου.
      Συνιστώ να χρησιμοποιείς Firefox.

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ Mαρινα 10/02/2010 13:19:24

      Ευχαριστούμε για το CV αγαπητή Μαρίνα. Και για το νεολογισμό «ισλαμολάτρης» - ήδη κυκλοφορεί στο gougle ως η πρώτη και μοναδική αναφορά και γράφει ιστορία! Ρε τι έχουμε πάθει! Άκου ισλαμολάτρης ο Μπάρακ! Θα τον δούμε οσονούπω να ασπάζεται τον Οσάμα. Οσάμα-Ομπάμα, εμ βέβαια, μόνον οι τυφλοί δε το διακρίνουν. Ρε τι έχουμε πάθει!

  26. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 09/02/2010 18:44:41

    Αν τόν προσέξετε στό πρόσωπο καλά,θά βρήτε ότι δείχνει πάντα μιά ανησυχία,μιά αβεβαιότητα,σάν κάτι νά φοβάται,βρέ παιδί μου,ανάμεικτα όλα αυτά μέ κάποια δόσι υπεροψίας.Σέ γενικές γραμμές,χρειάζεται ψυχογράφημα,άν υπάρχη τέτοιο.

  27. μαρικα avatar
    μαρικα 10/02/2010 01:20:06

    ΒΚΣ. 47 ΧΡΟΝΙΑ. Γερμανια
    ΠΑΡΣΙΦΑΛ
    Παντος ο καθε ενας δειχνει τελικα τι ειναι.Εγω ειμαι κομματι αυτου του κοσμου οχι ο ομφαλος, γιαυτο δεν με νοιαζουν τα ορθογραφικα μου λαθοι,παντος πιστευω με την ταπινη μου γνωμη οτι μειλαω και γραφω καλυτερα Ελληνικα απο τον πρωθυπουργο σου.Σε ευχαριστω