#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/05/2010 16:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιώργο, το καταλάβαμε, πας να μας τρελάνεις



Επειδή έχω την αίσθηση ότι μάλλον ζω σε άλλη χώρα και δεν καταλαβαίνω πλέον... είδατε την συνέντευξη ΓΑΠ στο CNN;

Τον ρωτά ο δημοσιογράφος τι κάνουμε για τα κερδοσκοπικά παιχνίδια που έχουν κάνει κάποιοι οίκοι και τράπεζες εναντίον μας και απαντά ότι είναι σε εξέλιξη κοινοβουλευτικός έλεγχος..

Υπάρχει αυτή την στιγμή επιτροπή στην Βουλή που εξετάζει κάτι τέτοιο γιατί δεν έχω ακούσει τίποτα;;;

Επίσης τον ρωτά αν θα τιμωρηθούν και ο ΓΑΠ απαντά πως ναι.....!!!

Δεν ξέρω αν έχω χάσει κάνα επεισόδιο ή πάλι μας κοροϊδεύει ο ΓΑΠ και μαζί με εμάς και τους ξένους πλέον... εκτός αν ξέχασε και την Αγγλική και παρανόησε τις ερωτήσεις...

Επειδή κοντεύω να κουζουλαθώ σε αυτή τη χώρα..δείτε την συνέντευξη που έπαιξε από τα πρώτα θέματα στην ΝΕΤ...μάλλον και το βράδυ θα δείξουν αποσπάσματα..πάλι ψεματάκια ο πρωθυπουργός σε διεθνές δίκτυο...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Συνεχίστε την αντι-πληροφόρηση σας... είναι ιδιαίτερα χρήσιμη αυτή την περίοδο

Νικ. Θεσσαλονίκη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 16/05/2010 17:08:55

    George Pantakis May 16 at 3:17pm
    Είναι τρομερό, να βλέπεις (δεν γίνεται πιο καθαρά) μια γενικευμένη προδοσία, και να μην μπορείς να αντιδράσεις.

    Και εξηγούμαι.

    Ο Παπανδρέου συζήταγε με το Δ.Ν.Τ. από τον Οκτώβριο, άρα τα περί ..<> καταρρίπτεται, και φυσικά μιλάμε ότι προγραμμάτιζε να ριξει την Ελλάδα έξω οικονομικά για να μας παράδοσει στα χέρια των φίλων του. Άρα βασικός στόχος τότε ήταν ...να παραλάβει την διακυβέρνησή τής χώρας - όπως -όπως, αρκεί μετά να μας παραδώσει στο ΔΝΤ...και στην συνέχεια στους Τούρκους, Σκοπιανους.

    Από την άλλη μεριά ( για εύλογους λόγους) θέλουν την διάλυσή της Ν.Δ. μόνο και μόνο για να μην υπάρχει ... ενωμένη ισχυρή αντιπολιτευσηι....που θα καταφέρει να αντιμετωπίσει την προδοσία και να δώσει προοπτική - ελπίδας - στον πολίτη.
    Και βέβαια σε αυτές της περιπτώσεις ( προδοσίας) πάντα βρίσκονται... εθελοντές... έτσι λοιπόν πάνε να διασπάσουν την Ν.Δ. και να αφήσουν τον Ελληνικό λαό μόνο του ... θεατή... χωρίς δύναμη.... χωρίς τρόπο αντίδρασης.... χωρίς ελπίδα.....με διαλυμένο ηθικό.... υποταγμένο....να δεχτει το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ....το ποιος/α παίζουν αυτόν τον ρόλο είναι ποια πολύ εμφανή - επώνυμα θα έλεγα.

    Αγαπητοί φίλοι.

    Είμαστε μπροστά στην μεγαλύτερή ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ.
    Είμαστε μπροστά στην αποδυνάμωση που επιδιώκουν
    Είμαστε μπροστά στο χάος ( οικονομικό, ηθικό, οικογενειακό, ανθρώπινο )που μας δημιουργούν έντεχνα.

    Έχουμε πλέον μπροστά μας δυο (2) εθνικούς προδότες.

    Ο ένας ξεπουλάει την χώρα μας, αφού μας εξαντλήσει οικονομικά και δεν έχουμε κουράγιο να αντιδράσουμε.

    Και ο/η δεύτερος διαλύει το μόνο κόμμα που μπορεί να αντιδράσει ώστε να μπορέσει ο πρώτος προδότης να κάνει την δουλειά του πιο εύκολα.

    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΟΥΣ ΤΟΥΣ...ΤΑ Μ.Μ.Ε.

    ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΉ (τριπλή ) ΠΡΟΔΟΣΊΑ

    Η ΠΑΤΡΊΔΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΟΧΗ

    ΝΕΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΜΟΝΟ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΨΕΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΔΟΤΩΝ

    ΟΙ ΕΛΛΑΔΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ( την έφεραν) ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ.
    ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ

    Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΔΟΜΕΝΗΣ ΧΩΡΑΣ
    ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ

    ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ

    "ΕΣΟ ΕΤΟΙΜΟΙ"


    Γ.ΠΑΝΤΑΚΗΣ

  2. Λεφτά υπάρχουν avatar
    Λεφτά υπάρχουν 16/05/2010 17:10:43

    Αξιότιμε κ.Νικ. απο τη Θεσσαλονίκη,

    το θέμα δεν είναι εάν "πάλι μας κοροϊδεύει ο ΓΑΠ"

    μπορεί να είναι "τόσο" έξυπνος και να μας κοροιδεύει,

    μπορεί να μην είναι,

    "as stuped as he looks"

    Πρωθυπουργός είναι, οτι γουστάρει κανει!

    Εγώ ομως,
    που δεν είμαι, ουτε έξυπνος, ουτε μορφωμένος, ουτε ξύπνιος, ουτε καταφερτζής, ουτε σοσιαλιστής, και μια ζωή πληρώνω απο φόρους και κρατήσεις μεχρι τα πρόστιμα της τροχαίας και πίστεψέ με,
    κατι τύπους σαν και μενα, πρώτους η τροχαία τσιμπάει!
    Εγώ λοιπον, που καθε Κυριακή πρωί διαβάζω "το Βήμα", σαν καλός νοικοκύρης,

    Γιατί, για αλλη μια φορά να ανεχτώ τα σάλια του Λοβέρδου;

    Ο κ.Λοβέρδος για αλλη μια φορά προσπαθεί να αποδείξει,

    πόσο καλός δικηγόρος ηταν,

    πρίν γίνει και καθηγητής στο επάγγελμα,

    "ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ Εχουν δίκιο οι συνταξιούχοι...
    Ο υπουργός Εργασίας ομολογεί ότι «είναι αδύνατον να αντιμετωπίσουμε τις διαμαρτυρίες τους» και προαναγγέλλει ότι θα αποκαλύψει το κύκλωμα του φαρμάκου τον Ιούνιο"
    http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=331929&dt=16/05/2010#ixzz0o5MFOKt8

    έφτασε στο σημείο να λοιδωρεί και τους συνταξυούχους, σ αυτούς που πριν ενα μηνα ελεγε πως,

    δεν υπάρχει σάλιο!

    Σάλιο ομως υπάρχει,

    για τους δικαστικούς και φορολογική ασυλία για πολιτικούς δικηγόρους και δημοσιογράφους.

    Τώρα μας δουλεύει πάλι με τα νοσοκομεία τα φαρμακεία και τους προμηθευτές.

    Μιλάμε για χοντρό δούλεμα αφού αυτά είναι γνωστά εδώ και χρόνια, τιποτα δεν κανουν διοτι η μιζα φτάνει και στους πολιτικούς.

    Ολα αυτά τα χρόνια, την νομική καλυψη των αυθαιρεσιών καλύπτουν οι δικαστές και οι πολιτικοί των προιστάμενοι.

    Τον Αλέκο τον Παπαδόπουλο, υπουργό υγείας για ενα φεγγάρι επι Σημίτη,
    τον απέλυσε ο Σημίτης εν πτήσει, διοτι τόλμησε ο Αλέκος και είπε μια αλήθεια για την Υγεία.

    Υπουργός του Σημίτη ηταν ο Λοβέρδος και ο ΓΑΠ φυσικά.

    Επι Σημίτη διπλασιάστηκε το χρέος μας.

    Επί Σημίτη διπλασιάστηκε η λαθρομετανάστευση διοτι το Σημιτικό κράτος "ζούσε" απο την διστυχία των ανθρώπων αυτών.


    Οσοι ηταν υπουργοί του Σημίτη,

    καλά θα κανουν να πανε στο σπίτι τους,

    μπάς και ξεχάσουμε πως,

    Λεφτά υπάρχουν,

    πολιτική εντιμότητα και βούληση δεν υπάρχει.

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 16/05/2010 17:53:03

    μα ήδη κάνει τον γύρο του κόσμου

    http://preview.bloomberg.com/news/2010-05-15/greece-may-take-legal-steps-against-u-s-banks-for-crisis-papandreou-says.html

    Και οι επενδυτικές τράπεζες δεν καλύπτονται από τον Νόμο περί Ευθύνης Υπουργών. Ψυχιατρικό τεστ περνάνε οι υποψήφιοι πρωθυπουργοί;

    • DARK-BLUE avatar
      DARK-BLUE @ archaeopteryx 16/05/2010 18:06:49

      Όλο μαγκιές είναι ο GAP... πάει να παίξει pocker...και δεν ξέρει ούτε κολιτσινα... μόνο μουτζούρη ξέρει

    • anonymous avatar
      anonymous @ archaeopteryx 16/05/2010 18:20:47

      Στην Αμερική συζητείται σε επιστημονικό πεδίο αυτή τη στιγμή η ευθύνη των τραπεζών για τέτοιες λαμογιές.
      Αν το ψάξει καλά και αποφασίσει να προχωρήσει ίσως να έχει βάση αυτό που λέει.
      Το θέμα είναι άλλο. Θέλει και μπορεί (είναι ο ίδιος καθαρός) να το προχωρήσει; Και αν ναι θα τον αφήσουν;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ archaeopteryx 16/05/2010 18:36:21

      Ψυχιατρικό; ούτε IQ...

      Αλλά ορισμένοι έχουν ελαφρυντικά, υπό κηδεμονία όταν είσαι δεν ευθύνεσαι εσύ για λόγια και πράξεις...

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 16/05/2010 18:58:45

        " Ο Θεός επινόησε τους ανθρώπους , επειδή του άρεσαν οι χαζές ιστορίες!"

        Ralph Steadman

  4. Dimi avatar
    Dimi 16/05/2010 17:59:36

    CNN’s GPS Exclusive: “Greek Prime Minister George Papandreou – Greece probes origins of financial crisis” http://bit.ly/aAgaRB

  5. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 16/05/2010 18:46:32

    Νταχτιρντί του λέγανε και μου το παντρεύανε.........
    Ωχου το,ώχου το.....

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 16/05/2010 19:11:37

    Α ρε Άντι Γουόρχολ πόσο δίκιο είχες...!

    Ορισμένοι θα σκότωναν για αυτό το έρμο το 15λεπτο... ... έναν ολόκληρο λαό...!

  7. μαρκος avatar
    μαρκος 16/05/2010 19:37:39

    Γιατί πλανάστε ότι ο ΓΑΠ λέει ψέματα, ειδικά όταν ομιλεί την αγγλική;;
    Την αλήθεια λέει.
    Το κυνήγι των πολιτών και οι διαδικασία φυλάκισης, άρχισε και είναι σε εξέλιξη.

    Μη μου πείτε ότι θα τον θέλατε τόσο νοήμονα που να απαντά ευθέως σε όλες τις ερωτήσεις που του τίθενται;
    ΔΕΝ τα χωρά και όλα το ρημάδι το μυαλό.

  8. Orestios avatar
    Orestios 16/05/2010 21:18:22

    Αυτοί οι σοσιαλιστές είναι απίστευτοι παραμυθάδες.
    Και φανατικοί υπερασπιστές των φαντασιώσεων τους. Πάρτε παράδειγμα τον Χίτλερ. Δεν δίστασε να αιματοκυλήσει τον κόσμο προκειμένου να κάνει τα όνειρά του πραγματικότητα.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Orestios 16/05/2010 21:57:43

      όνειρα; χμμμ ονείρωξη σίγουρα για όνειρα δεν ξέρω...