#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/05/2010 13:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιώργο, σε ποιόν τα λέει ο Λοβέρδος;



Πως θα μπορούσε να εξηγηθεί το γεγονός πως ο Υπουργός Εργασίας Ανδρέας Λοβέρδος μέσα στην Ολομέλεια της Βουλής διαχώρισε την θέση του από εκείνη του αρχηγού του Γιώργου Παπανδρέου ο οποίος θέλει ακόμα πέντε εξεταστικές επιτροπές;

Να τι είπε ο Ανδρέας μόνος στο κόμμα: «Θα έρθουν εδώ 5 πορίσματα; Βγάζουμε τα μάτια μας, δικαιοσύνη και όχι κομματοκρατία, ας γίνονται στα γραφεία τους και όχι στη Βουλή…
Να συνέλθουμε το συντομότερο δυνατόν, δεν ξέρω τι μέλλον επιφυλάσσεται σε σύστημα και πολίτες»…!!!

Γιώργο για σένα τα λέει;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 20/05/2010 14:00:05

    Σσσσσσσ! ο ΓΚΑΠ εκτελει την αποστολη του. Δεν ειναι προγραμματισμενος να αποκκρινεται σε τετοιες ερωτησεις.

  2. takis avatar
    takis 20/05/2010 14:03:37

    Γιατί δεν λέι τίποτα για τον Παπακωνσταντίνου που κρύβεται πίσω απο την υπόθεση;

  3. ataktos avatar
    ataktos 20/05/2010 14:55:22

    ΨΑΡΙΑΝΟΣ ΒΟΥΛΗ

    ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 7 ΛΕΠΤΟ ΟΜΙΛΙΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ http://www.youtube.com/watch?v=_eQM6VRHBbY

  4. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 20/05/2010 15:15:43

    "Πρόταση για τη δημιουργία φόρουμ ευρωμεσογειακής συνεργασίας απηύθυνε ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου κατά την ομιλία του στο Αραβικό Οικονομικό Φόρουμ στη Βηρυτό"

    Ο αέρας σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια.

    Πρόταση. Καλό ακούγεται αυτό αλλά γιατί πράγμα;
    Για δημιουργία φόρουμ. Ώπα τώρα αρχίζει να μπάζει το πράγμα. Για ποιο λόγο;
    Για ευρωμεσογειακή συνεργασία. Εδώ ανατριχιάζει κανείς.
    Ποιος θα συνεργαστεί και γιατί δηλαδή;
    Εμείς με τους Ιταλούς; Οι Ισπανοί με τους Μαροκινούς; Ή οι Γάλλοι με τους Αλγερινούς;

    κ. Πρωθυπουργέ πείτε ότι θελετε να τρωτε καναπεδάκια και αστακομακαρονάδες μια φορά το χρόνο σε κάποιο θέρετρο της μεσογείου και κόψτε τη πλάκα επιτέλους.

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 20/05/2010 17:02:39

    Σιγά μην ασχοληθώ με τον δεν υπάρχει σάλιο, με τον αφού ζούνε τι να κάνουμε, με τον ε-δεν του Φεβρουαρίου.
    Ο άνθρωπος που νομίζει ότι η λογιστική κατάσταση περικοπών που συνέταξε είναι ασφαλιστικό νομοσχέδιο.
    Ο άνθρωπος που αλλάζει τα μαθηματικά σαν τον Μητσοτάκη (35=40 ή 0+0=14 αντίστοιχα)
    Ο άνθρωπος της πατάτας που λέει ότι με εγκύκλιο αλλάζει νόμο (για την παραλαβή ΑΠΔ)
    Ο άνθρωπος που υποκαθιστά τον εργαζόμενο σε ελεγκτικό μηχανισμό αν ο εργοδότης του πλήρωσε τις εισφορές.

    Τι σημασία έχει τι λέει ο παραπάνω κύριος; αύριο θα αλλάξει πάλι την πορεία του, απλά να του πούμε ότι και σάλιο έχουμε και θα ζούμε και θα θυμόμαστε, τι να κάνουμε ορισμένοι ατύχησαν

  6. ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
    ποσα απιδια βανει ο σακος 20/05/2010 20:32:19

    Μια φορά κάθε 30 χρόνια δηλαδή ο ΣΥΝ?
    Να γυρίσουν όλους τους μισθούς τους πίσω πλην το μεροκάματο της μιας ημέρας του κυρίου.
    Αν μείνουν άνεργοι εχω πόστα σερβιτόρων και κράχτη αμα θέλουν να τους δώσω.

  7. aurora3363 avatar
    aurora3363 21/05/2010 02:22:22

    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗ (ΠΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΛΙΕΥΣΕΣ).Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ ΝΕΟΤΑΞΙΤΗΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΜΑΣ ΣΕ "ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ".ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΓΩ..ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΛΙΒΑΝΟ ΤΩΡΑ?ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΛΙΒΑΝΕΖΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕς?