#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/04/2009 20:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιώργος: «Δεν θα κουβαλήσω κανέναν μαζί μου»

Επιβεβαιώθηκε, φυσικά, η είδηση που γράψαμε (πρώτοι) για την πρόταση εξεταστικής για την Siemens που θα καταθέσει αύριο το ΠΑΣΟΚ. Όπως δήλωσε ο εκπρόσωπος του, Γιώργος Παπακωνσταντίνου, εκτός από την Ζήμενς το ΠΑΣΟΚ θα αναλάβει τις προσεχείς ημέρες πρωτοβουλίες για να έρθουν στη Βουλή και οι υποθέσεις ομολόγων, Βατοπεδίου και «Γερμανού», προκειμένου να μην παραγραφούν. Είχε προηγηθεί σύσκεψη στελεχών στα γραφεία του Κινήματος.

Υπενθυμίζουμε ότι παρόμοια πρόταση, για την Ζήμενς είχε καταθέσει το ΠΑΣΟΚ το Φεβρουάριο του 2008. Τότε απορρίφθηκε και την ξανάφερε τον Ιούλιο του 2008, αλλά δεν συζητήθηκε, επειδή έληξε η σύνοδος της Βουλής.

Καλά πληροφορημένες πηγές αναφέρουν ότι με την κίνησή του αυτή το ΠΑΣΟΚ επιχειρεί να απεγκλωβιστεί από μια απόπειρα να εμπλακεί στην υπόθεση της Ζήμενς, για την οποία ο ανακριτής κ. Ζαγοριανός ζήτησε σήμερα επειγόντως ν΄ αρχίσουν οι καταθέσεις την Μεγάλη Δευτέρα, ύστερα από μια μεγάλη περίοδο αδράνειας (http://www.antinews.gr/?p=5916)

Ο ίδιος ο κ. Γ. Παπανδρέου φέρεται να δήλωσε - δίνοντας το πράσινο φως για την αυριανή πρόταση του ΠΑΣΟΚ -ότι «δεν θα κουβαλήσω κανέναν μαζί του». Η δήλωση αυτή αφορά τα εκσυγχρονιστικά στελέχη του ΠΑΣΟΚ (Τσουκάτος κλπ) τα οποία εμπλέκονται κυρίως στην υπόθεση της Ζήμενς, από τις μέχρι στιγμής δικαστικές έρευνες.

Στην ίδια υπόθεση όμως εμπλέκεται και η Αγία Οικογένεια, με τα τιμολόγια του Κυριάκου, αλλά και τις διαπροσωπικές σχέσεις, ενώ η εμπλοκή του Μιχάλη Λιάπη φαίνεται να περιορίζεται στα ταξίδια.

Οπότε, η κίνηση του ΠΑΣΟΚ παίρνει και άλλες διαστάσεις. Επειδή κανείς δεν μπορεί να αγνοήσει ότι αντιπαράθεση του κ. Παπανδρέου με τους εκσυγχρονιστές του κ. Σημίτη συνεχίζεται, αν και συγκαλυμμένα, ενώ η αντιπαράθεση του κ. Καραμανλή με την Αγία Οικογένεια παίρνει πλέον διαστάσεις ανοικτού πολέμου. Κανείς δηλαδή δεν μπορεί να αποκλείσει και ένα άτυπο μέτωπο Καραμανλή - Παπανδρέου με αντικείμενο τις εκλογές και όλα τα άλλα.

Κι ας μην ξεχνάμε ότι αυτή που θέλει κυρίως τις εκλογές - για να ξεμπερδεύει όσο πιο γρήγορα μπορεί με τον Καραμανλή - είναι η Ντόρα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Le canard avatar
    Le canard 09/04/2009 21:00:16

    Γιατί αφήνουν το ομόλογο του ΤΣΠΕΑΘ (δημοσιογράφοι) στο τέλος; Μήπως λόγω του έκλεκτού του Αβραμόπουλου και όχι μόνον εκεί; Σύντομα θα μπούμε στη δεύτερη φάση (πρώτο ομόλογο τελείωσε, δεύτερο έρχεται και τρίτο το ΤΣΠΕΑΘ(;).

  2. osaperas avatar
    osaperas 09/04/2009 21:00:35

    Εάν είπε ο ΓΑΠ τη φράση "δεν θα κουβαλήσω κανέναν μαζί μου" τότε ..μαγκιά του. Πάιρνει πόντο.

    Κι εάν έχουν συμφωνήσει ΓΑΠ και ΚΚ να καθαρίσουν κάποια λαμόγια από τα δύο κόμματα...μαγκιά τους.

    Κι αυτή η "συμφωνία" πρέπει να είναι παράδειγμα για ...το λαό που αντί να απαιτήσει να τιμωρηθούν όλοι οι κλέφτες ενδιάφερεται μόνο για τους κλέφτες της άλλης παράταξης. Σε αυτό την έχουν πατήσει κι αρκετοί σχολιαστές σε αυτό το μπλογκ.

  3. Factorx avatar
    Factorx 09/04/2009 21:05:13

    Le canard: Τι ξέρεις και δεν μας το λες;

  4. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/04/2009 21:06:24

    Γιώργος: «Δεν θα κουβαλήσω κανέναν μαζί μου»
    Ή η υψηλή τέχνη του να κάνεις το παπί.
    Θα το ήθελε πολύ ο κος Παπανδρέου να ξεχάσουμε το ΠΑΣΟΚ των εκσυγχρονιστών του οποίου ήταν πρωτοκλασάτος υπουργός. Αν του δινόταν η ευκαιρία θα άλλαζε και το όνομα του κόμματος για να ξεχαστεί το παρελθόν του και να ξαναπροσφέρει το ίδιο προϊόν σε νέα συσκευασία.

  5. osaperas avatar
    osaperas 09/04/2009 21:13:22

    @4
    Το ΠΑΣΟΚ των εκσυγχρονιστων όσο και να θέλει κάποιος- εμείς δεν πρόκειται να το ξεχάσουμε.
    Εσύ όμως μόνο στο ΠΑΣΟΚ των εκσυγχορνιστών είδες λαμογιές;

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/04/2009 21:17:11

    Μας τα ξανάπε αυτά ο ΓΑΠ και έστειλε και 3-4 λαμόγια σπίτι τους και χαρήκαμε ότι δήθεν αλλάζει το ΠΑΣΟΚ κλπ αλλά μετά: μιά με τις επιλογές τύπου Φώφη, Καιλή, Ματσούκα κλπ μιά με την επανεμφάνιση ως ισχυρού ανδρός του Χάρη "δια τούτο λέγω" Καστανίδη αλλά και του χαμαιλέοντα Ρέππα, καταλάβαμε ότι όλα άλλαξαν και όλα τα ίδια μένουν.
    Ευτυχώς το κοινό αισθητήριο δεν μασάει και παρά την πλήρη αποτυχία και ανεπάρκεια της ΝΔ του Μπελούσι, το ΠΑΣΟΚ έχει προβάδισμα μόλις 3-4% (αν και πολύ αμφιβάλλω για την γνησιότητα των δημοσκοπήσεων)

  7. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 09/04/2009 21:23:01

    Γιώργο άλλαξε τα όλα. Το 2009 δεν είναι 2004. Το πουλάκι πέταξε.

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/04/2009 21:30:05

    @5
    Όχι φυσικά.
    Το ΠΑΣΟΚ πριν τους εκσυγχρονιστές δημιούργησε τις υποδομές και καλλιέργησε την σχετική νοοτροπία,οι εκσυγχρονιστές ήταν τα ώριμα πλέον λαμόγια, η δε ΝΔ κατέπληξε τους πάντες δείχνοντας πόσο γρήγορα ένας μαθητης ξεπερνάει το δάσκαλο και ότι η διαφθορά δεν έχει όρια.

  9. ataktos avatar
    ataktos 09/04/2009 21:33:38

    Και εμείς αυτά του ευχόμαστε άλλα παραμένουμε δύσπιστη....Η ζωή αυτά μας έμαθε .

  10. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2009 21:44:50

    Η ομάδα των εκσυγχρονιστών κέρδισε 2 εκλογές. Οι GAPικοί καμία. Brace for τσουλήθρα.

  11. christos avatar
    christos 09/04/2009 21:52:28

    Να ξεφορτωθεί τους εκσυγχρονιστές; και με ποιους θα συνεχίσει; με την Καιλή την Καραχασάν ή τα "νέα" στελέχη...

  12. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2009 21:54:42

    Κι ενώ το όρθιο αγγούρι του ΠΑΣΟΚ, προσπαθεί να αρθρώσει μια λέξη,
    μέσα σε ιδιαίτερα φιλικό κλίμα ο πρωθυπουργός, Κώστας Καραμανλής, συναντήθηκε σήμερα το μεσημέρι στο Παρίσι με τον Πρόεδρο της Γαλλικής Δημοκρατίας, Νικολά Σαρκοζί, με τον οποίο είχε την ευκαιρία να συζητήσει θέματα διμερούς ενδιαφέροντος, αλλά και τις διεθνείς εξελίξεις, αρχής γενομένης από την οικονομική κρίση.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/04/2009 21:57:15

    Ο καθένας στον μικρόκοσμό του γνωρίζει ότι την μεγαλύτερη ζημιά δεν την κάνουν οι Υπουργοί και οι πολιτικοί αλλά τα διάφορα κομματόσκυλα που στηριζόμενα σε πλάτες (κομματικές) αλωνίζουν… Έτσι λοιπόν και στον δικό μου μικρόκοσμο όπου ζω και εργάζομαι η αλήθεια είναι ότι η πλειοψηφία των «αχρήστων» σε κάθε επίπεδο είναι «κατά σύμπτωση» οι ΠΑΣΟΚοι που έχοντας χάσει την εικοσαετή κουτάλα απορρυθμίστηκαν και η όλη συμπεριφορά τους τα τελευταία χρόνια χαρακτηρίζεται από αντίδραση στα όρια του σαμποτάζ αλλά και τάσεις ρεβανσισμού….
    Αυτό λοιπόν εμένα με αρρωσταίνει. Δεν φταίνε τα στελέχη του ΠΑΣΟΚ που χαράσσουν πολιτική και που θα αναλάβουν Υπουργεία κλπ κλπ. Φταίνε τα κατώτερου επιπέδου κομματικά στελέχη που ακονίζουν νυχθημερόν τα πηρούνια τους για να λειτουργήσουν ως παμφάγοι καρχαρίες μόλις αναλάβει το ΠΑΣΟΚ και γαία και πυρί μιχθείτω…
    Αυτούς φοβάμαι. Για αυτό και δεν θα εμπιστευτώ το ΠΑΣΟΚ.

  14. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/04/2009 21:59:24

    Για να πούν τα βασανάκια τους

  15. christos avatar
    christos 09/04/2009 22:03:08

    Το βάζω και εδώ...
    Μετά τις τελευταίες εξελίξεις πολύ θα ήθελα να τοποθετηθεί επίσημα το ΠαΣοΚ επί του θέματος C4I…
    Συμφωνεί στην μη παραλαβή από το ελληνικό Δημόσιο του C4I και την επιβολή των αντιστοίχων οικονομικών ρητρών προς την Αμερικανική εταιρεία;
    Θυμίζω απλά ,χωρίς αυτό να σημαίνει τίποτα, απλώς πληροφοριακά , ότι ο κ. Τρεπεκλής , αντιπρόσωπος τότε της SAIC στην χώρα μας ,γαμπρός του μακαρίτη Α. Τρίτση , διετέλεσε σύμβουλος του Ανδρέα Παπανδρέου από το 81` έως το 85` , είναι προσωπικός φίλος του Αρχηγού της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης κ. Γ.Παπανδρέου και κατά δήλωση του επισκεπτόμενος αρκετές φορές το 2004 το προεκλογικό στρατηγείο του προέδρου του ΠΑΣΟΚ, στη Μαυρομιχάλη.
    Για την εκπροσώπηση του ο κ. Tρεπεκλής είχε λάβει ως αμοιβή το ποσόν των ( κρατηθείτε …;) των δύο δισεκατομμυρίων δραχμών για το αμαρτωλό C4I .

  16. hiong avatar
    hiong 09/04/2009 22:03:38

    @14
    Αποστομωτικός ο Orestios για μία ακόμη φορά. Με τον γνωστό μεστό περιεχομένου λόγο του, με ακαταμάχητα επιχειρήματα και με την σύνθετη διαλεκτική του προσέγγισε αποδόμησε μέσα σε δύο προτάσεις τον ΓΑΠ αποκαλώντας τον όρθιο αγγούρι (όλα κι όλα,είμαστε πολιτισμένοι εμείς οι Καραμανλικοί) και δικαίωσε την εξωτερική πολιτική του Κ.Κ. (εδώ γελάμε). Τώρα βέβαια σε ποιο ακριβώς σημείο του σώματός του θα βρίσκεται το όρθιο αγγούρι σε λίγους μήνες είναι άλλη κουβέντα... Αλλά είπαμε, εμείς οι Καραμανλικοί διατηρούμε πάντα την ψυχραιμία μας!

  17. hiong avatar
    hiong 09/04/2009 22:04:39

    άκυρο το ...προσέγγισε...

  18. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2009 22:08:46

    @ 18
    Θέλει κόπο το ραπάνι, κάθε τόπος δεν το κάνει.

    Για αγγούρια και λοιπά ζαρζαβατικά ρώτα τα κολλητάρια του GAP από τότε που τα λέγανε στο υπουργείο.

  19. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/04/2009 22:09:35

    @15
    Strange,και στο δικό μου μικρόκοσμο, το ίδιο συμβαίνει, αλλά διαφωνώ μαζί σου σχετικά με το ρόλλο των στελεχών. Ισα ισα που αυτοί δίνουν τον "τόνο".
    Και για να είμαι δίκαιος, πρέπει να προσθέσω ότι,τουλάχιστον στο δικό μου μικρόκοσμο, αρκετοί απο τους πρώην ΠΑΣΟΚους, έχουν προσωρινά μετακομίσει στη ΝΔ και προσφέρουν με το αζημείωτο τις υπηρεσίες τους.

  20. hiong avatar
    hiong 09/04/2009 22:17:17

    @20
    Καλά, υπάρχουν και άλλες παροιμίες μην χρησιμοποιείς την ίδια σε όλα τα σχόλιά σου. Αλήθεια, ποια κολλητάρια του ΓΑΠ και πότε τα λέγανε αυτά; Θα ήσουν μπροστά φαίνεται για να το λες με τόση σιγουριά. Εκτός αν το άκουσες και αυτό στο καφενείο, οπότε πρόκειται για σίγουρη πληροφορία!

  21. Ηellenic avatar
    Ηellenic 09/04/2009 22:20:19

    Οχι μονο να μην τους κουβαλησει, αλλα να τους πεταξει εξω. Ολα αυτα τα τρωκτικα της διακυβερνησης Σημιτη βλεπουν την εξουσια και λενε εδω ειμαστε παλι ,να φαμε και να πιουμε, τωρα στην υγεια του Γιωργου, αυριο ποιος ξερει?-Τι ωραια που θα ειναι ομως να μεινουν ολοι τους εκτος, ουτε υφυπουργοι, ουτε καν γενικοι γραμματεις σε υπουργειο.

  22. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/04/2009 22:22:48

    @21 Πόσο δίκιο έχεις. Και εγώ το βλέπω το φαινόμενο αυτό του χαμαιλεοντισμού. Και είναι οι πρώτοι που πάλι αρχίζουν να δηλώνουν ΠΑΣΟΚ. Το καράβι όταν βουλιάζει τα ποντίκια είναι τα πρώτα που το εγκαταλείπουν...

  23. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 09/04/2009 22:32:49

    @Strange Attractor
    1)εμμένεις πολύ στην κουτάλα. το θέμα δεν είναι να μην τους ψηφίσεις μπας και φανε. το θέμα είναι να απαιτήσεις να εγκαθιδρύσουν ΘΕΣΜΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ. Αυτές προφυλάσσουν από την κουτάλα.
    2) Περί Ρεππα (ως παράδειγμα):
    α) Αν είναι χαμαιλέοντας όπως λες, δεν παύει να είναι από τους πλέον παραγωγικούς και τίμιους πολιτικούς.
    β) ο χαμαιλεοντισμός είναι ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ γνώμη μας για την συμπεριφορά των άλλων ( παρεπιμπτόντως σου θυμίζω ότι στην εσωτερική διαμάχη, τάχτηκε από την πρώτη στιγμή δίπλα στον Γιωργάκη, όταν οι δημοσκοπήσεις δίναν στον Βενιζέλο 70%).
    γ) Η παραγωγικότητα, η ποιότητα έργου και η τιμιότητα, είναι αντικειμενικά κριτήρια.
    3) Δυστυχώς, συχνά ψηφίζουμε το μη χείρον .Και οι πασόκοι, ακόμη και την δεύτερη σημιτική τετραετία, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑΝ τη χώρα με δεδομένη επάρκεια μπροστά στους αδιανόητους που προέκυψαν και μας έστειλαν 20 χρόνια πίσω.
    4) Αυτα ως σημεία προβληματισμού, όχι ως …προτροπή ψήφου (άλλωστε δεν έχω καταλήξει και εγώ για άλλους όμως λόγους)

  24. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 09/04/2009 22:34:32

    @Ορεστιος
    δεν ειναι τιποτα. ενα μανιακό σύνδρομο για τον ΓΑΠ είναι. θα σου περασει μεγαλώνοντας ..

  25. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2009 22:36:29

    @ 26
    Την ίδια διάγνωση θα έβαζα και για σένα.

  26. hiong avatar
    hiong 09/04/2009 22:40:46

    @26
    Μπααααα. Ανίατη είναι είναι η ασθένεια. Πού να του περάσει. Κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια

  27. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2009 22:48:40

    Το GAP σημαίνει την καμπάνα της εσωστρέφειας για το ΠΑΣΟΚ. Ωρα να δούμε πόσο έλιωσαν οι πάγοι.

    Την ίδια ώρα κάποιος συναντά 2 ηγέτες σε μία εβδομάδα. Ομπάμα και Σαρκοζύ. Όταν κάποιοι άλλοι ήταν αναγνωρίσιμοι από ένα περιπτερά ή κατι τέτοιο στην Χιλή.

  28. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 09/04/2009 22:49:04

    Μα κι εγω το μη χειρον ψηφιζα ρε παιδια,και τελικα αποδειχτηκε οτι ειχα δικηο στο ποιος ηταν το μη χειρον.
    Παρ ο,τι καποια στιγμη το 2004,ειπα κι εγω,καλα παθανε οι πουστηδες και χασανε,μπας και βαλουν μυαλο.
    Αλλα τελικα,οι αλλοι ηταν χειροτεροι.
    Και αυτο γινεται ακομα πιο ασχημο,γιατι ειχαν παραμυθιασει τον κοσμο,οτι ειναι οι Ροβεσπιεροι.Οι αδιαφθοροι.Οι σεμνοι και ταπεινοι.
    Και γι αυτο απορω,πως και δεν τους εχουν παρει ακομα με τις πετρες,αφου οι κλεψιες αρχισαν απο την πρωτη στιγμη.
    Ειχαν κανει καλη δουλεια,οι διαφοροι παπαγαλοι,τυπου Τριανταφυλλοπουλου,που εβγαζαν τους παντες απατεωνες και κλεφτες,οπως τον καυμενο τον Παχτα,και πολυς κοσμος, ακομα το πιστευει αυτο.

  29. babis lazarou avatar
    babis lazarou 09/04/2009 23:00:05

    ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΛΕΕΙ.ΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΤΖΕΦΡΥ ΜΙΝΕΙΚΟ ΤΣΑΝΤ ΜΕ ΟΛΙΓΗ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ? ΔΕΝ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ? ΕΧΕΙ ΜΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ΛΑΛΙΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙ ΚΙΝΕΖΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ? ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΚΡΙΤΗΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ -ΠΑΓΚΑΛΟΣ- ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ Η ΕΛΛΑΔΑ? Η ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟΤΕ ΕΠΙ ΤΑΜΠΥ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΑΝΕ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΠΑΤΕΩΝΩΝ.ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΕ Η κα ΤΣΑΝΤ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΩΛΟΣΠΙΤΟ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΗ , ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΡΓΗΣΕΣ ΓΙΩΡΓΟ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΚΥΨΕΣ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΕΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥΓΚΑ ΓΙΩΡΓΟ.ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΝΤΑ.ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΖΕΜΠΕΚΙΚΟ ΚΑΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ΤΖΕΦΡΥ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ Ο ΣΑΚΗΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΙΚΕ ΣΤΑ 85 ΤΟΥ? ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ.

  30. tiramola avatar
    tiramola 09/04/2009 23:05:24

    Ορέστιε συνεχίζεις τη μάχη να σώσεις την πατρίδα...
    Χαρά στο κουράγιο σου...

    Strange δεν υπάρχει κανένας καλός στο ΠΑΣΟΚ ..έτσι?
    Με τον Καστανίδη πάλι τι πρόβλημα έχεις?
    Σου τη δίνει η μούρη του?
    ....
    Από τα υβριστικά και ηλιθιώδη σχόλια κάθε φορά που ανεβαίνει στο antinews ένα ποστ που έχει σχέση με τον Παπανδρέου , αντιλαμβάνεται κανείς ότι ο άνθρωπος με το μουστάκι έρχετε φουριόζος.

    Ο Μανούσης ψηφοφόρος και ένθερμος υποστηρικτής της ΝΔ καταγγέλει στον "καταλληλότερο" αλλά και τον Κεφαλογιάννη οτι τα παίρνει ο Παυλίδης και τα παρατρεχάμενα κομματικά λαμόγια υφιστάμενοί του από το 2006 και όλοι κάνουν το κορόιδο , όπως το κάνει και ο εισαγγελέας Ντογιάκος για το "καλό της παράταξης" λόγω προεκλογικής περιόδου...

    Και έχουν το θράσσος κάποιοι τύποι να υβρίζουν τον ΓΑΠ έχοντας καταπιεί προηγουμένως ένα σκασμό σκ...α.

  31. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 09/04/2009 23:06:12

    @babis lazarou

    -μηπως πρεπει να σου δανεισω το νικ μου? γιατι αυτα που λες ειναι ..τρια πουλακια καθονταν!

  32. M avatar
    M 09/04/2009 23:12:09

    Strange Attractor said

    >>με την επανεμφάνιση ως ισχυρού ανδρός του Χάρη “δια τούτο λέγω” Καστανίδη>>

    αχαχαχαχαααχαχα χαχαχαχα

  33. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 09/04/2009 23:15:42

    Ουφ ! Πολυ βαρεμάρα. Για πάρτε πραγματικό θέμα που σκασε


    ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΡΙΣΗ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ

    Την υποχρέωση να υποβάλλονται σε ασκήσεις προσομοίωσης καταστάσεων κρίσης ρευστότητας έχουν στο εξής οι τράπεζες μετά από σχετική Πράξη που εξέδωσε ο διοικητής της Τράπεζας της Ελλάδος. Οι καταστάσεις προσομοίωσης θα αφορούν όχι μόνον τις ανάγκες ρευστότητας που ενδέχεται να αντιμετωπίσουν άμεσα, άλλα σε πιο μακροπρόθεσμο ορίζοντα.

    Με την ίδια Πράξη ενισχύεται ο ρόλος του Διοικητικού Συμβουλίου των τραπεζών στη διαχείριση κινδύνου ρευστότητας ως προς τη διαμόρφωση της στρατηγικής και των πολιτικών διαχείρισης. Έμφαση δίνεται στη λήψη των κατάλληλων μέτρων για την προσαρμογή των εσωτερικών διαδικασιών και των σχετικών ορίων κατ΄ αντιστοιχία με τη φύση και το επίπεδο κινδύνου που επιθυμούν να αναλάβουν καθώς και στα σχέδια αντιμετώπισης καταστάσεων κρίσης ρευστότητας.

    Επιπλέον, παρέχονται κίνητρα για την αποφυγή της υπερβολικής στήριξης στη χρηματαγορά και την κεφαλαιαγορά με κατάλληλες τεχνικές προσαρμογές του τρόπου υπολογισμού των δεικτών ρευστότητας. Τέλος καθορίζονται κριτήρια διάκρισης μεταξύ καταθέσεων χονδρικής και λιανικής που διαθέτουν διαφορετικά χαρακτηριστικά κινδύνου ρευστότητας.

  34. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2009 23:19:07

    @ Τιραμόλα
    Τι τα θες? Άλλοι τα τρώνε και άλλοι τα έχουν μέσα στο κεφάλι τους.

  35. Νίκος avatar
    Νίκος 09/04/2009 23:20:59

    Προβοκατορα, και εγω θα ηθελα να ψηφιζω τους "μη χοιρους" αλλα οι επιλογες δεν μετριουνται ουτε στα μισα δαχτυλα της μισης χειρος. Ειμαστε για κλαυσιγελο.

  36. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/04/2009 23:31:09

    Tiramola- Κάποιος που είναι από 27 χρονώ συνεχώς (έως τα 55 του) βουλευτής κάτι μου λέει πως δεν έχει καμία επαφή με την πραγματικότητα που βιώνει ο μέσος πολίτης.
    Κάποιος ο οποίος την μια είναι Ανδρεικός αλλά όταν τον σουτάρει ο Ανδρέας με συνοπτικές διαδικασίες λόγω ανικανότητας από το υπουργείο παιδείας και αμέσως αυτός γίνεται λοχαγός του Σημίτη... και όταν επί Σημίτη αποτυγχάνει παταγωδώς και αποπέμπεται και τότε γίνεται ξαφνικά παλαιοπροεδρικός και γλείφει τον ΓΑΠ και όταν ο ΓΑΠ παίρνει το δαχτυλίδι γίνεται δεξί του χέρι .... και όλα αυτά συνδυασμένα με έναν απόλυτα ξερό ψεύτικο ξύλινο λόγο που ποτέ δεν λέει τίποτα... τι να πώ; Δεν μου κάθεται καλά ρε φίλε.

  37. Orestios avatar
    Orestios 09/04/2009 23:37:00

    @ 38
    Μπα! Μάλλον τα έχουν πάρει αυτοί που με βρίζουν. Αλλιώς δεν εξηγείται η σβοδρότητα των ύβρεων. Τι να κάνουν όμως όταν με το τεμάχιο GAP οι συναντήσεις του στο εξωτερικό είναι φιάσκο?

  38. Προφήτης avatar
    Προφήτης 09/04/2009 23:40:22

    Δεν κουβαλάει κανέναν ;

    Μα ΤΟΣΟ μαλάκες μάς νομίζει;
    (Για το πόσο μαλάκες νομίζει τους ψηφοφόρους του, θυμάμαι πάντα την περισπούδαστη ρήση μεγαλοπασοκου, συνοδευόμενη από αναστεναγμό αναρώτησης: "ξέρεις τι ζώα είναι ο λαός ;")

    Κουβαλάει το πατέρα του που διέλυσε τον κρατικό μηχανισμό της χώρας, για να δημιουργήσει καθεστωτικό μηχανισμό από αγράμματα καθίκια.
    Κουβαλάει αυτά τα αγράμματα καθίκια, που μισθοδοτούμε εμείς αδιάλειπτα επί 28 χρόνια, και όσους απ' αυτούς συνταξιοδοτήσαμε ήδη.


    Πραγματικά πρέπει να είσαι το χειρότερο σκουπίδι για να ψηφίσεις ξανά ΠΑΣΟΚ

  39. tiramola avatar
    tiramola 09/04/2009 23:44:36

    Ποιός μεγαλοπασόκος είπε την "περισπούδαστη ρήση" προφήτη?
    Γιατί δεν λες το όνομα?
    Φοβάσαι μύνηση κατά αγνώστων?

  40. Ιωάννης Μιχαλέτος avatar
    Ιωάννης Μιχαλέτος 09/04/2009 23:54:47

    Φάκτωρα και λοιποί συναγωνιστές!

    Μια ενδιαφέρουσα είδηση έσκασε στο διεθνές τύπου και έχει τρελό γέλιο




    Ο Ομπάμα προσκυνά το Βασιλιά της Σαουδικής Αραβίας!



    Τπ γύρο του διαδικτύου κάνει το βίντεο που παρουσιάζεται στη παρακάτω παραπομπή:http://www.newsmax.com/insidecover/Obama_bow_king/2009/04/08/201193.html?s=al&promo_code=7DA5-1



    Δείνει ξεκάθαρα τον Ομπάμα να προσκυνά το Βασιλιά της Σαουδικής Αραβίας διπλώνοντας τη μέση του κατά τη διάρκεια της Συνόδου του G20!

    Σύμφωνα με το Αμερικανικό πρωτόκολο όχι μόνο ο Πρόεδρος αλλά ο οποιοσδήποτε Αμερικανός πολίτης δεν υποκλίνεται σε μονάρχες και η εξέλιξη αυτή έχει αναθερμάνει πολλούς φόβους Αμερικανών ότι ο Ομπάμα είναι στην πραγματικότητα Μουσουλμάνος και μάλιστα πιστός που ακολουθουθεί κατά γράμμα το Σουνιτικό τυπικό.

    Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Ομπάμα έκανε την παραπάνω κίνηση μόνο στο Σαουδάραβα Βασιλιά και όχι στην οικοδέσποινα Βρετανή Ελισάβετ, γεγονός που αποκλείει την υπερβάλλουσα "ευγένεια".

    Ήδη στις ΗΠΑ οι δημοσιογράφοι -και άλλοι- ξεθάβουν παλαιότερες αναφορές ότι ο Ομπαάμα δεν γεννήθηκε στη Χαβάι αλλά στο εξωτερικό, που εάν αληθεύει τον καθαιρεί αυτομάτως απο την Προεδρική θέση.

    Τέλος αξιοσημείωτο είναι ότι η δεξιά πτέρυγα της Αμερικανοεβραικής κοινότητας τον αποκαλεί μέσω των δικών της διαμορφωτών γνώμης ως φιλομουσουλμάνο και εχθρό του Ισραήλ, κριτικάρωντας με βαριέςεκφράσεις την επισκεψή του στη Τουρκία και τα ανοίγματα που κάνει μέσω αυτής στο Ιράν.


    Η συνέχεια θα έχει ενδιαφέρον και θα είναι επί των οθόνων σας...

  41. tiramola avatar
    tiramola 09/04/2009 23:57:52

    Πως πάει το googling????
    Ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις , το ξέρεις το τραγουδάκι προφήτη?

    Πω πω πανικός έχει πέσει σε ανώνυμους , "επώνυμους" , κρυφούς και φανερούς δεξιούς....

  42. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:08:03

    Ο Ομπάμα αντιγράφει Καραμανλή. Αγοράζει η κυβέρνηση των ΗΠΑ αυτοκίνητα.

    Ανήμερα θεριά, υποστηρικτές του GAP καμιά ιδέα έχει η αγία κάρα του? Γιατί το copy paste από το πρόγραμμα Ομπάμα δεν μιλά για τέτοια τακτική. Και εκεί τζίφος.

  43. Le canard avatar
    Le canard 10/04/2009 00:15:56

    @Factorx 3

    Μετά το Πάσχα αναμένονται διώξεις για ομόλογα. Το ΤΣΠΕΑΘ (Καπράνος) το αφήνουν για μετά. Πότε μετά; Μετά τις εκλογές; Ποιές εκλογές; Για Ευρωβουλή για Βουλή;

  44. osaperas avatar
    osaperas 10/04/2009 00:15:59

    @50
    Πρώτη φορά είδαν λένε το φαινόμενο να στρέφονται εναντίον της ίδιας τους της χώρας και μιλούν απαξιωτικά.

    Μήπως -αυτοί που στα λένε-είναι καινούργιοι στην ΕΕ;

  45. tiramola avatar
    tiramola 10/04/2009 00:19:59

    Στηρίζει τις ευρωπαικές αυτοκινητοβιομηχανίες Ορέστιε...
    Έχει σχέδιο εξόδου απο την κρίση ο άνθρωπος...
    Τι άλλο να κάνει , αφού του pony έχει σταματήσει η παραγωγή εδώ και χρόνια...

  46. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:27:56

    Στην ΕΕ δεν ανήκουμε τιραμόλα?
    Ξεχνάς τι είπε ο εκπρόσωπος τύπου για τις υποχρεώσεις μας προς τους οργανισμούς στους οποίους είμαστε ενταγμένοι?
    Τόσα χρόνια ήταν καλές οι επιδοτήσεις από την ΕΕ?
    Τα ίδια κάνει και ο Ομπάμα. Στηρίζει τις αυτοκινητοβιομηχανίες των ΗΠΑ.

  47. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 10/04/2009 00:29:27

    Ο ΓΑΠ φυσικά δεν εννοεί αυτά που λέει, απλώς κάνει ασκήσεις επικοινωνιακής γυμναστικής. Στο χαλαρό, καθώς οι απέναντι έχουν χάσει και τα αυγά και τα πασχάλια. Θα μείνει στην ιστορία αυτό το κατόρθωμα του Καραμανλή. Όπου νά' ναι θα αρχίσουν να του κάνουν και προσωπικές επιθέσεις σαν αυτές του Ορέστιου για να κάνουν το κατόρθωμα θριαμβευτικό.

  48. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:31:18

    @ 53
    Το σχέδιο του GAP ακόμα το περιμένουμε. Μα που είναι? Μα που είναι? Μην το ξέχασε στο Μασατσούσετς, εκεί που τον βράβευσαν σαν top οικονομολόγο, θεέ μου σ'γχώρα με.

  49. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:32:21

    @ 57
    Μήπως αισθάνεται κουρασμένος και αυτός? Από το πολύ βάρος που κουβαλά.

  50. osaperas avatar
    osaperas 10/04/2009 00:33:55

    @37 αγανακτηση

    Όταν ο ΓΑΠ επιτύχει να εννοεί αυτά που λέει, τότε τα πράγματα στην Ελλάδα θα είναι διαφορετικά;

  51. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 10/04/2009 00:34:33

    @59
    Μπα, βαριέται γιατί όλη τη δουλειά την κάνουν οι αντίπαλοι. Πετάει κι αυτός δυο κουβέντες την εβδομάδα, έτσι για να ακούγεται.

  52. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:40:42

    @ 61
    Και κουρασμένος και βαριεστημένος. Αν και το βαρεμένος κάνει καλύτερη ρίμα.
    Βαρίδι οι εκσυγχρονιστές για το GAP?

  53. Le canard avatar
    Le canard 10/04/2009 00:44:47

    @Anonymous 63

    Σε λίγο θα μας πείς ότι δίνει και συγχωροχάρτια σαν τον Πάπα. Κάτσε πρώτα να γίνει Πάπας, να δούμε αν θα επιβληθεί στο κονγκλάβιουμ, και μετά κρίνουμε.

  54. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:45:42

    @ 63
    Ευχαριστώ "Γέροντα" ανώνυμε. Πόσο πάει η ευχή?

  55. isnogood avatar
    isnogood 10/04/2009 00:47:44

    Τελικά για τον επίλογο του Φάκτορα, δεν ειπώθηκαν και πολλά...

    Είναι σίγουρο οτι η Ντόρα θέλει εκλογές;
    Γιατί να την εμπιστευτούν οι Νεοδημοκράτες για την μετακαραμανλική εποχή;
    Εδώ έχει κάνει την εξωτερική πολιτική χειρότερη και απο τα μούτρα του μπαμπάκα της, με ποια λογική θα την εμπιστευτούν οι Νεοδημοκράτες για να την κάνουν αρχηγό;
    Και πόσο μάλλον να την εμπιστευτούν και οι ψηφοφόροι άλλων κομμάτων για να την κάνουν πρωθυπουργό!

  56. tiramola avatar
    tiramola 10/04/2009 00:48:47

    Σκύψε ευλογημένε...

    Ορέστιε σε ευχαριστώ για τον επικοδομιτικό διάλογο.
    Εγώ πιστεύω πάντως ότι ο Σπυρόπουλος δεν έχει θέση στον Παναθηναικό.
    Καληνύχτα γιατί έχουμε και δουλειά.

  57. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:50:37

    @ 67
    Στον Ομπάμα ταιριάζει καλύτερα το γνωμικό.
    Καλή ξεκούραση τιραμόλα.

  58. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 00:55:56

    Ακόμα και η λέξη κουβαλώ εμπεριέχει την έννοια του καμάτου, της κόπωσης από την προσπάθεια.
    Τελικά λιώνοντας ο πάγος αποκαλύφθηκαν οι πέτρες εντός του? Όσο να πείς το βάρος τους δικαιολογεί την κώπωση.

  59. DS avatar
    DS 10/04/2009 01:06:05

    Tι εννοει δεν θα κουβαλησω κανενα μαζι μου;Α ρε αλαβανοτσιπρακια παλι θα σας βγει η γλωσσα στο τρεξιμο διοτι ο γιωργακης διαθετει ποδηλατο αγωνιστικο 21 ταχυτητων με σασμαν SHIMANO H'MASAO δαχτυλα.

  60. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 01:09:53

    Καταραμένε ιμπρεσάριε! Το κούρασες το παλικάρι, 2 μέτρα άντρα.

  61. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 01:12:42

    Βάλ'το κάνει ένα ποδήλατο, έναν διάδρομο, κάτι που δεν θέλει σκέψη.

  62. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/04/2009 01:27:58

    Κάποιοι πίστεψαν στο ΠΑΣΟΚ. Δεκτό.
    Κάποιοι ήλπισαν. Δεκτό.
    Κάποιοι θέλησαν να διώξουν τη Δεξιά. Δεκτό.
    Κάποιοι παλιοί θέλησαν να πάρουν εκδίκηση για το 49. Δεκτό.
    Κάποιοι πλανήθηκαν. Δεκτό.
    Κάποιοι δεν ήξεραν-και δεν ρώτησαν. Δεκτό.

    Αλλά αυτά δεκτά το 1981.
    Όχι σήμερα.

    Το ΠΑΣΟΚ έπρεπε να έχει διαλυθεί, οι περισσότεροι να είναι φυλακή και αρκετοί στην κρεμάλα.

  63. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/04/2009 02:29:42

    @75
    Ο προερχόμενος από την ΠΑΜΚ Γκύζη (μαθητικό του ΠΑΣΟΚ) Δ. Κουφοντίνας, δίκασε τον Π. Μπακογιάννη για ληστεία σε βάρος του ελληνικού κράτους, τον βρήκε ένοχο, τον καταδίκασε σε θάνατο και εκτέλεσε την ποινή.

    Δεν είδα κάτι αντίστοιχο για πασόκο.

  64. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/04/2009 02:46:36

    @77
    Δικαίωμά σου να έχεις μνήμη χρυσόψαρου.
    Δεν καταλαβαινόμαστε. Θίγεται το ζήτημα δύο μέτρων και δύο σταθμών.
    Προφανώς για σένα ο ένας αξίζει να τιμωρηθεί με την εσχάτη των ποινών και μάλιστα από αυτόκλητους δικαστές, ενώ συγκριτικά οι κλέφτες της άλλης πλευράς μπορούν να απολαμβάνουν άφοβα τα κλοπιμαία.

  65. thanos avatar
    thanos 10/04/2009 05:05:21

    19-Orestios και κατ'αλλους "Strange Attractor"
    April 9th, 2009 at 10:08 pm

    Μr "Wise" vegetarian
    Αλλος τρωει το αγγουρι και ζοριζεται,
    και αλλος το τρωει και δροσιζεται.

    Εσυ μαλλον το πρωι ζοριζασαι και το βραδυ δροσιζεσαι,γουστα ειναι αυτα.Τρεξε να παρεις σειρα για αφισοκολληση.

  66. Θύμα avatar
    Θύμα 10/04/2009 07:50:16

    @ 73 Προφήτης
    Κάποιοι πίστεψαν στην επανίδρυση του κράτους.
    Κάποιοι πίστεψαν για πόλεμο στους νταβατζήδες.
    Κάποιοι πίστεψαν οτι θα επανέλθει η ηθική στην πολιτική ζωή του τόπου.
    Κάποιοι πίστεψαν τέρμα τα σκάνδαλα.
    Κάποιοι πίστεψαν τέρμα ο Κόκκαλης.
    Κάποιοι πίστεψαν σε βελτίωση των οικονομικών της χώρας μετά την λαίλεπα του ευρώ.
    Δεκτό
    Αλλά σήμερα βρισκόμαστε στο 2009 όχι στο 2004 η Νέα Δημοκρατία του Καραμανλή μέσα σε 5 χρόνια κατόρθωσε όσα δέν έχει το ΠΑΣΟΚ σε 23 απο το 1981 μέχρι το 2004.

  67. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/04/2009 07:59:23

    @79 Τέτοιες ώρες τέτοια λόγια. Σε πείραξε κάτι που ήπιες;

  68. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 10/04/2009 09:24:20

    Orestie με τον ανερματιστο και χωρις ουσια λογο σου εχεις καταντησει γραφικος .Θελει λιγο περισσοτερη προσοχη εκ μερους σου γιατι με αυτη την συμπεριφορα σου πιστεψε με ολοι σε εχουν γραμμενο!!!!!

  69. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/04/2009 10:03:31

    Από μικρό κι από ...ληστή μαθαίνεις την αλήθεια

  70. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 10/04/2009 10:25:15

    Καλα ρε Προφητη,κοψε κατι.
    (Και καλα στη φυλακη.Καποιοι,σιγουρα θα επρεπε να εχουν παει,αλλα οχι απαραιτητα οι μεγαλυτεροι,οπως αφελως νομιζουν οι πολλοι εξ ημων.
    Θυμηθειτε το Μαυρογιαλουρο και το παιδι του κομματος,Παπαγιαννοπουλο.
    Το ιδιο ακουγα προχθες να λεει δημοσιογραφος,οτι υπουργος,του ελεγε οτι οπως εμαθε, με τον ασχημο τροπο,καθε φορα που εβαζε υπογραφες για καποιες συμβασεις,καποιοι ΑΠΟΛΚΑΤΩ,τσεπωναν, εκατομμυρια).
    Τις κρεμαλες ομως,γιατι;
    Σαν πολυ δεν το τραβας;
    Και εσυ εισαι τοσο υπερανω,που μπορεις και κρινεις τοσο αυστηρα τους αλλους;
    Και μη μου πεις κι εσυ,για τιποτα Οτσαλαν,γιατι θα σε κραξω κανονικα.

  71. christos avatar
    christos 10/04/2009 10:42:19

    ο κ. Tρεπεκλής είχε λάβει ως αμοιβή το ποσόν των ( κρατηθείτε …;) των δύο δισεκατομμυρίων δραχμών για το αμαρτωλό C4I .

  72. tiramola avatar
    tiramola 10/04/2009 11:25:33

    Από την "Καθημερινή"

    Μικρό το προβάδισμα του καπιταλισμού στις ΗΠΑ
    Καπιταλισμός, σοσιαλισμός: Δημοσκόπηση αποκαλύπτει τι προτιμούν οι Αμερικανοί εν μέσω «βαθειάς» ύφεσης.
    Με όχι πολύ μεγάλη πλειοψηφία-53%-οι Αμερικανοί κρίνουν καλύτερο οικονομικό σύστημα τον καπιταλισμό, ενώ η πατρίδα τους διέρχεται τη χειρότερη ύφεση από δεκαετίες, όπως ανέδειξε μία δημοσκόπηση του οίκου «Rasmussen Reports», που κυκλοφόρησε σήμερα. Ας σημειωθεί ότι 20% των ερωτηθέντων Αμερικανών έκριναν πως «το καλύτερο κατά την άποψή τους οικονομικό σύστημα, είναι ο σοσιαλισμός"-ποσοστό, πάντως, πολύ υψηλό για τη «χώρα-φέουδο» του καπιταλισμού.
    Στην ίδια έρευνα, ένα άλλο 20% δηλώνει ότι είναι υπερ του κρατικού καπιταλισμού!

  73. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 14:41:26

    S-κοπριές
    Κουράστηκε ο γίγαντας?
    Θα σας πεί ένα φτάνει πια και θα φύγει. Με τα βαρίδια που του βάζετε δεν μπορεί να αιθεροβατεί.

  74. GAP-GAP avatar
    GAP-GAP 10/04/2009 14:50:55

    ΠΡΟΦΗΤΗ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΣ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΣ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

  75. Προφήτης avatar
    Προφήτης 10/04/2009 16:31:32

    @86 προβακάτωρ

    1. Ο τελευταίος "αθώος" υπουργός ήταν ο Μαυρογιαλούρος. Και ήταν φανταστικός.
    Αν ήσουν διευθυντής σε σχολείο και ο υπεύθυνος για τη θέρμανση έκλεβε στο πετρέλαιο, δεν θα είχες ευθύνη ;

    2. Είμαι αυτός με τα λεφτά του οποίου έκαναν πάρτυ τα πράσινα καθάρματα επί 20 χρόνια. Και θέλω να πάνε στην κρεμάλα. Εσύ τι ζόρι τραβάς;
    Από τότε που κανένας δεν φοβάται συνέπειες έχουν γίνει όλοι αναξέλεγκτοι.

    3. Επειδή κι εγώ σιχαίνομαι του υποκριτές, αν είμασταν γνωστοί θα σου έδειχνα τα φορολογικά μου, για να δεις ότι δεν είμαι αυστηρός στους άλλους ενώ κλέβω ο ίδιος.

  76. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 10/04/2009 17:33:54

    @ 89 orestie.Μην ασχολεισαι με τον φιλο σου τον GAP ,δεν εχει αναγκη της ...βοηθειας σου!!!

  77. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 18:15:22

    Σερβίρατε τσαγάκι στον κουρασμένο GAP?
    Του τρίψατε τις πατούσες?
    Είναι αυτά πράγματα που τον βάζετε να κάνει?
    Τι θες την αρχηγεία αφού σε κουράζει βρε παιδί μου?
    Πήγαινε σπίτι σου να ξεκουραστείς!

  78. Jimmy L avatar
    Jimmy L 10/04/2009 18:41:10

    @93 Επειδη σε παρακολουθω πολυ καιρο θα ηθελα να σου πω οτι κακο κανεις παρα καλο στην παραταξη που υποστηριζεις.Επιπροσθετα θελω να σου πω επισης οτι η μακακια σου σπαει καρυδια!!!

  79. Orestios avatar
    Orestios 10/04/2009 19:37:46

    @ 94
    Ναι, σε πήρε ο πόνος.
    Αν εσύ έχεις καρύδια αντι για α....δια, τότε εξηγούνται τα ασφαιρα.

    gap: Η μεγάλη κόπωση.

    Ο Σημίτης δεν υπέγραψε? Έλιωσε ο πάγος.