Γιουχάραν την Ντόρα στην Πολιτική Επιτροπή!
08/03/2015 18:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιουχάραν την Ντόρα στην Πολιτική Επιτροπή!

Μερικοί φαίνεται πως δεν βάζουν μυαλό. Δεν μπορούν να κατανοήσουν ότι ο κόσμος τους έχει ήδη προσπεράσει.

Μερικοί φαίνεται πως δεν βάζουν μυαλό. Δεν μπορούν να κατανοήσουν ότι ο κόσμος τους έχει ήδη προσπεράσει.

Έτσι λοιπόν η κ. Ντόρα Μπακογιάννη που όταν βγαίνει στα κανάλια ζητάει αλλαγή αρχηγού και στη βουλή «ποιεί την νήσσαν», ανέβηκε στο βήμα της Επιτροπής ζήτησε πάλι έκτακτο συνέδριο, διαστρεβλώνοντας όμως τα λόγια του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας.

«Δε πρέπει να ανησυχεί ο κ. Σαμαράς για το έκτακτο συνέδριο», είπε χαρακτηριστικά.

Εκείνη την ώρα υπήρξαν μαζικές αποδοκιμασίες και «γιούχες», λέγοντας της πως «δεν είπε ο Σαμαράς πως ανησυχεί», «μην λες άλλα λόγια» και «αν ήθελες, ας έθετες ζήτημα ηγεσίας στην Κοινοβουλευτική Ομάδα». «Κατέβα κάτω, έχουμε πρόεδρο εκλεγμένο από τον λαό».

Κάποιοι φαίνεται πως ματαιοπονούν να δημιουργήσουν κλίμα ή απλά δεν καταλαβαίνουν πως «δεν τους σηκώνει το κλίμα».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 08/03/2015 18:48:09

    Σήμερα τέλειωσαν κι αυτοί. Κότες που θέλουν να γίνουν κόκκορες...

    • Διογένης avatar
      Διογένης @ Γεώργιος Τ. 08/03/2015 20:58:35

      Συμφωνώ. Από εδώ και πέρα θα γελοιοποιούνται όσο περισσότερο θέτουν θέμα. Είναι εντυπωσιακό ότι ο Σαμαράς τους τελείωσε σχεδόν χωρίς να κουνήσει το δαχτυλάκι του. Ο Μητσοτάκης είδε την ήττα της κόρης του, είδε το Σαμαρά πρωθυπουργό, ίσως να ζήσει κι άλλα χρόνια μέχρι να δει την πλήρη κατάρευση της πολιτικής του οικογένειας. Λίγο ακόμη θέλει και θα είναι εντελώς ανύπαρκτοι.

  2. 40doctor avatar
    40doctor 08/03/2015 18:56:44

    Καλύτερα να κάνει αντιπολίτευση στο Σύριζα και να καθήσουν μαζί με τον Δένδια να παράγουν και λίγο πολιτική. Ειδικά ο Δένδιας ήταν πολύ "επιτυχημένος" υπουργός, αλλά μόνο στις δημόσιες σχέσεις και εκλεκτός των ΜΜΕ, από ουσιαστική πολιτική δεν έχουμε και πολλά να του αποδόσουμε. Αν είχαν τα κουκιά να έθεταν θέμα ηγεσίας και όχι να παίζουνε τη τσιγκολελέτα: "κάνε εσύ συνέδριο Αντώνη, γιατί αν θέσω θέμα ηγεσίας, μάλλον θα χάσω δεύτερη φορά στη βάση". Φοβάστε γατάκια?

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ 40doctor 09/03/2015 00:38:47

      Τρέμουν είναι η αλήθεια...

  3. Φρουρός avatar
    Φρουρός 08/03/2015 19:16:35

    H Nτόρα αν θέλει να κάνει συνέδριο να κάνει στο κόμμα της το ΔΗΣΥ. Άλλωστε ως συνεργαζόμενη ήρθε το 2012 στη ΝΔ, άρα δεν έχει λόγο στα εσωκομματικά της ΝΔ.

  4. roadrunner avatar
    roadrunner 08/03/2015 20:15:29

    Αυτά που λέγανε ως και σήμερα οι "μνηστήρες" της ΝΔ, (περί δεξιάς ατζέντας, θεωρίας άκρων κτλ) αυτά τα ίδια λέει και ο Σύριζα, (που παραδόξως βρίσκει χρόνο να ασχολείται με τα εσωτερικά της αξιωματικής αντιπολίτευσης, ενώ ο ΥΠΟΙΚ του συνεντευξιάζεται περί δημοψηφίσματος ) Υιοθετώντας την ίδια ρητορική με το Σύριζα δείχνουν ότι τόσο αγάπησαν και τόσο νοιάστηκαν για την ΝΔ: όσο και ο Σύριζα ... Συνεπώς, προκάλεσαν το γιουχάρισμα.

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ roadrunner 08/03/2015 21:35:30

      Σωστός

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ roadrunner 08/03/2015 23:23:21

      Πάντα έρχεται η ώρα που μπαίνουν όλοι και όλα στη θέση τους ...

  5. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 08/03/2015 23:25:49

    Στο ρεπορτάζ του MEGA,η Ντόρα το ξεστομίζει καθαρά,ότι το θέμα της ηγεσίας ακόμη δεν έκλεισε. Πλησιάζει πιά τα όρια της γραφικότητας η εμμονή της...: http://www.protothema.gr/politics/article/457546/alert-zitise-sunedriou-tis-nd-ethese-ek-neou-i-dora-bakogianni/

  6. Νεοδημοκρατης-κεκραχτης avatar
    Νεοδημοκρατης-κεκραχτης 08/03/2015 23:53:15

    Ειπε η κυρια πως δεν χρειαζομαστε ,πως το ειπε ...κεκραχτες.Η αληθεια ειναι πως δεν χρειαζομαστε εμπαθεις,οπως και του λογου της, αμετανοητους οπως και του λογου της ,υπουλους,αδιστακτους,καιροσκοπους,ΠΑΡΤΑΚΗΔΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΥΤΟΥ ΜΕΓΑΛΕΙΟΤΗΤΑΣ, ΠΑΡΟΛΙΓΟΝ ΕΚΛΕΚΤΟΥ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΑΓΩΝΙΟΥΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΚΑΛΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ ...ΝΤΕ, ΚΥΡΙΟΥ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ.....

  7. airman avatar
    airman 09/03/2015 07:20:24

    Καλό το άρθρο, καλά και τα σχόλια. Κι εμένα μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον οι αντίκες, όταν όμως είναι "καλόγουστες"! Μπορεί καμιά φορά να παρασυρθώ, αλλά προσέχω γιατί οποιαδήποτε πληγή από σκουριασμένο αντικείμενο εγκυμονεί αυξημένο κίνδυνο για τέτανο!

  8. Ελενα Κανελοπούλου avatar
    Ελενα Κανελοπούλου 09/03/2015 11:20:43

    @ Νεοδημοκράτης κεκράχτης , ο κ.Αβραμόπουλος νομίζει οτι έχουμε ξεχάσει την πορεία του τα τελευταία 15 χρόνια (καψόνι το 2000 στον Καραμανλή , ΚΕΠ , διεκδίκηση της αρχηγίας της ΝΔ μόλις παραιτήθηκε ο Καραμανλής , πρόσφατο φλερτ με Τσίπρα για τη Προεδρία ).Είναι ένας ματαιόδοξος καιροσκόπος και πολλά άλλα χειρότερα που γνωρίζω και που δεν μπορώ να αναφέρω για να μην φέρω σε δύσκολη θέση την φιλόξενη ιστοσελίδα σας .Καλίτερα θα κάνει η "σοφή κουκουβάγια" να αφήσει τις νουθεσίες για το "καλό της ΝΔ" και ας απολαύσει τα 5 χρόνια πολυτελούς βίου στις Βρυξέλλες που του προσέφερε το κόμμα εν τη γενναιοδωρία του . Ουτε αυτά τα αξίζει