#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/12/2011 19:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιλμάζ: 'Τούρκοι πράκτορες έκαιγαν την Ελλάδα"



Αν και δεν πρέπει να λαμβάνουμε υπ’ όψη τα δημοσιεύματα εφημερίδων, και ειδικά τουρκικών που θα ήθελαν να μας δημιουργήσουν προβλήματα, εντούτοις ρεπορτάζ της εφημερίδας Μπιργκιούν έχει ιδιαίτερη σημασία.

Σύμφωνα λοιπόν με πληροφορίες, επί χρόνια υπήρξαν μυστικά κονδύλια που χειρίζονταν οι εκάστοτε πρωθυπουργοί οι οποίοι τα χρησιμοποιούσαν για δολοφονίες Κούρδων και για… κάψιμο δασών στην Ελλάδα.

Αυτό φέρεται να υποστηρίζει ο πρώην πρωθυπουργός Μεσούτ Γιλμάζ ο οποίος λέει:

«Όλοι οι πρωθυπουργοί στο τέλος της θητείας τους ενημερώνουν τον νέο πρωθυπουργό σχετικά με το που και πως χρησιμοποιήθηκαν αυτά τα κονδύλια. Και εγώ ενημέρωσα σχετικά, και οι προηγούμενοι από εμένα με είχαν ενημερώσει. Έτσι έκαναν ο Ερμπακάν, ο Ετσεβίτ και ο Ντεμιρέλ. Μόνο η κυρία Τανσού δεν μοιράστηκε τις πληροφορίες για την περίοδο της. Μάλιστα είχε πει πως “Αν το συνεχίσετε θα διαλύσω τον συνασπισμό”. Και εγώ είπα “ας τελειώσει. Αυτό ήταν το τέλος”».

Η εφημερίδα αναφέρει ότι ο κ. Γιλμάζ έκανε λόγο για χρήματα που δόθηκαν εκείνη την περίοδο ώστε να υπάρξει αποσταθεροποίηση με πραξικόπημα στο Αζερμπαϊτζάν καθώς και για φωτιές σε ελληνικά δάση. Δηλαδή πράκτορες της ΜΙΤ έκαιγαν ελληνικά δάση προκαλώντας μεγάλες καταστροφές στην Ελλάδα, πολιτικό πρόβλημα και αποσταθεροποίηση.

Να θυμίσουμε ότι ο Γιλμάζ ήταν πρωθυπουργός το 1996, το 1997-1999 και αναπληρωτής πρωθυπουργός από το 1999 έως το 2002.

Προφανώς είναι δύσκολο να αποδείξεις κανείς ότι ίσχυαν όλα αυτά, αλλά ας το έχουνε στο πίσω μέρος του μυαλού τους οι «κουμπάροι» και όσοι χορεύουν ζεϊμπεκιές με τους γείτονες.

Την εποχή που αναφέρει ο Μεσούτ Γιλμάζ είχε καεί η μισή Ρόδος! Όλοι μιλούσαμε για Τούρκους, κανείς δεν είπε επίσημα κάτι. Η επιβεβαίωση, έρχεται είκοσι χρόνια μετά…

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. stefanos avatar
    stefanos 25/12/2011 15:22:34

    Πόσα πήρες ρε Γιλμάζ από εμάς τους Ελληνες συνωμοσιολόγους; Αφού οι προοδευτικοί ,δημοκράτες και τα ΜΜΕ τα θεωρούν αυτά βλακείες . Αλλά έτσι είναι ,μάλλον καποιοι σε πιέσαν να κάνεις τέτοιες αποκαλύψεις για να εκθέσεις τους παραπάνω καλούς ανθρώπους που εβριζαν όποιον έλεγε ότι η φίλη μας Τουρκία βάζει φωτιές στα νησιά μας. Να ξέρεις ότι οι "Ελληνες"προοδευτικοί δημοσιογράφοι θα κάνουν το παν να σε διαψεύσουν.Παλιοψεύτη,δε ντρεπεσαι νατους εκθέτεις!!

  2. Sofie avatar
    Sofie 25/12/2011 15:32:59

    Το 2007 ποιος ήταν πρωθυπουργός στην Τουρκία ?

  3. panpan1890 avatar
    panpan1890 25/12/2011 15:37:34

    Σε καμια δεκαρια χρονια θα μαθουμε ποιος εβαλε και τις φωτιες του 2007 και ποιοι θελανε να ριξουν τον Καραμανλη .

  4. m.s avatar
    m.s 25/12/2011 17:39:53

    αποζημιὠσεις μπορεί να αξιώσει η Ελλάδα;
    Αυτό δεν πρέπει να μείνει έτσι!
    Ας μάθουν επιτέλους κάποιοι στην Ευρώπη τι σημαίνει γειτονία με τους Τούρκους...
    Τι θα αισθάνονταν ένας γερμανός αν μάθαινε πχ η κυβέρνηση της Πολωνίας έχει κονδύλια για εμπρησμό δασών στη Βαυαρία...
    η αποθέωση της βαρβαρότητας και του κομπλεξισμού... μιλάμε για πολύ μογγολισμό!!! πολιτισμός της στέπας...

  5. nikosnik avatar
    nikosnik 25/12/2011 18:42:13

    Μετα την παραδοχη του γεγονοτος απο τον γιλμαζ ο ελληνας προθυπουργος προεβε στισ παρακατω κινησεις
    1.Αμεση απελαση του τουρκου προξενου απο θρακη θεσσαλονικη κ Αθηνα
    2.αμεση προσφυγη στο ευρωπαικο δικαστηριο για καταδικη της τουρκιας καθως κ αποζημιωσεις για την καταστροφη που προκαλεσαν οι πυρκαγιες
    ΟΥΠΣ...
    ....ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΑΝ.....ΕΙΧΑΜΕ ΚΡΑΤΟΣ
    (εμεις τωρα εχουμε να βαλουμε φυλακη τον εφραιμ (ακους εκει να κανει παρεα με τον πουτιν...δεν εμαθε τιποτα απο την περιπτωση καρανλη?)
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ
    ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ ΞΕΠΟΥΛΗΣΤΕ!!!

  6. anonymous avatar
    anonymous 25/12/2011 19:40:48

    Τώρα κάτι μας είπες. Η Τουρκία δεν πληρώνει ποτέ αποζημιώσεις. Ακόμη και τους πρόσφυγες δεν τους αποζημίωσε. Αυτό σημαίνει ότι σε μια δεδομένη στιγμή μπορεί να κατατεθεί αίτημα.

  7. ddd avatar
    ddd 25/12/2011 19:43:14

    Επισης ειναι γνωστο οτι οι Τουρκοι προωθουν τη μαζικη τριτοκοσμικη λαθρομεταναστευση στην Ελλαδα και την Ευρωπη. Γενικα παντως, η γενια μας ζει τις τελευταιες στιγμες του δυτικου πολιτισμου. Η Ευρωπη και η Ελλαδα θα γινουν ισλαμικα κρατη εαν δεν αλλαξει κατι δραματικα. Αυτο δειχνουν οι δημογραφικες εξελιξεις με τη μαζικη μοσυουλμανικη μεταναστευση και το υψηλοτερο ποσοστο γεννησεων των μουσουλμανων μεταναστων.

  8. Φρίξος Γιαννιός avatar
    Φρίξος Γιαννιός 25/12/2011 21:11:11

    Μετά τη συγκεκριμένη παραδοχή τι πρέπει να κάνει το κράτος μας και τι καταγγελίες πρέπει να γίνουν στην επιτροπή για την προενταξιακή διαδικασία της Τουρκίας στην Ε.Ε. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν χρειάζονται αποδείξεις διότι υπάρχουν συγκεκριμένες αποκαλύψεις από θεσμικούς παράγοντες της Τουρκίας.

  9. Κακαβούλης avatar
    Κακαβούλης 25/12/2011 21:39:41

    Το πολύχρωμο πολιτικό σύστημα ΜΟΥΓΚΑ.
    Μελετούν λέξη-λέξη τί δηλώσεις θα κάνουν σε κανα δυό εικοσιτετράωρα για να μη φανούν Εθνικιστές.
    Φανταστείτε τι θα είχε συμβεί στην Τουρκία και στην Υφήλιο αν τα πράγματα ήσαν αντίθετα.
    Ού να μου χαθείτε Γραικύλοι.

  10. Δικερως avatar
    Δικερως 25/12/2011 23:12:04

    Περσινα,ξυνα σταφυλια.
    Παντως ειναι σημαντικο που αποκαλυπτεται απο τα πλεον επισημα στοματα.

  11. tasos avatar
    tasos 25/12/2011 23:15:03

    Θα αντιδράσει, θα προβεί στις κατάλληλες ενέργειες και θα αποζημιωθεί η Γερμανία βρε... τώρα πια είναι γερμανικά εδάφη τα καμένα.

  12. Stefanos avatar
    Stefanos 25/12/2011 23:19:03

    Αν δεις κανείς αντίδραση από το σάπιο πολιτικο-εκδοτικό κατεστημένο που μας κυβερνά, αυτούς τους κοινώς κλέφτες και άκρως ανθέλληνες, εγώ θα γίνω αστροναύτης.

  13. Νικήτας avatar
    Νικήτας 25/12/2011 23:21:09

    Γνωστά σε όσους έχουν το νού τους και διαβάζουν κάτι παραπάνω απο φτύνο-φυλλάδες.

  14. anonymous avatar
    anonymous 26/12/2011 00:12:59

    Ο Ελληνισμός είχε κι έχει δυο εχθρούς. Τους Τούρκους και τους σταυροφόρους. Η εμφάνισή τους σηματοδότησε την παρακμή μας. Αν δεν απαλλαγούμε και από τους δυο δεν πρόκειται να δούμε προκοπή.

    Πρέπει να αναστραφούν οι συνέπειες της μάχης του Ματζικέρτ και συνεπώς θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για μια σύρραξη μέχρις εσχάτων. Ή εμείς ή αυτοί.

    Παράλληλα πρέπει να συρρικνωθεί η Δύση με τη μετάθεση των συνόρων της από την περιοχή μας στην περιοχή της Ιταλίας ή ακόμη και πιο πέρα.

  15. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 26/12/2011 00:13:47

    Αναμένονται αντιδράσεις των κ. Θεόδωρου Κουλουμπή, Ιωάννη Γρηγοριάδη, Πάσχου Μανδραβέλη, Δημήτρη Ψυχογιού, Ριχάρδου Σωμερίτη, οι οποίοι θα διαψεύσουν τον Γιλμάζ ως ακροδεξιό συνωμοσιολόγο που αναπαράγει μυθεύματα ελληνικών εθνικιστικών κύκλων.
    Η αριστερο- και νεο-φιλελεύθερη προοδευτικάντζα που έχει βρει στέγη στα "σοβαρά" ΜΜΕ ξεμπροστιάστηκε.

  16. Προφήτης avatar
    Προφήτης 26/12/2011 02:31:53

    500 "μυαλοπώλες" - και πολλούς λέω.

    Ψωραλέοι "διαμορφωτές κοινής γνώμης", οπίνιον λήντερς επί το ελληνικόν.

    Ομιλούσες και γράφουσες κεφαλές, επιφανή στελέχη του λεγόμενου "εκσυγχρονιστικού" μπλοκ.

    Πρακτόρια περιωπής.

    ΜΚΟδες πληρωτέοι επί τη εμφανίσει, μαναράκια του θείου Τζωρτζ (Σόρος), θρεφτάρια από τα μυστικά κονδύλια του ΥΠΕΞ του άλλου θείου Τζωρτζ (Μπραβογιώργου).

    Ιστορικοί - μέλη της ΚΕ του ΠΑΣΟΚ σαν την κα Κουλούρη με σεμινάρια στην επανασυγγραφή των ιστορικών βιβλίων των Βαλκανικών χωρών, ώστε να γίνουν εργαλεία ανάρμοστου έρωτα μεταξύ ιστορικά εχθρών λαών σε όφελος αυτοκρατορικών γεωπολιτικών βλέψεων στην περιοχή.

    "Φιλελεύθεροι" διανοούμενοι της κλάσης του κου Ν. Δήμου, δημοσιολογούντες σε δημόσια βήματα χωρίς αντίθετη φωνή, ιοί και πανούκλες.

    Όλοι, με στεντόρεια φωνή, ίδίως από εποχής Σημίτη αρχόμενοι, βάλθηκαν να πείσουν τους Έλληνες ότι υπήρξαν “ιμπεριαλιστές” επειδή απελευθέρωσαν ιστορικά ελληνικά εδάφη, Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρο.

    Με πλάνα γλυκιά φωνή, σαν άλλοι Δήμοι Σταρένιοι στο “οι Γερμανοί είναι φίλοι μας”, ψιθύριζαν ολημερίς υπνωτιστικά στο συλλογικό υποσυνείδητο μέσα από τα ΜΜΕ της διαπλοκής : “οι Τούρκοι είναι φίλοι μας”.

    Γιατί ρε Γιλμαζ τούς εκθέτεις;

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 26/12/2011 10:59:02

    Aπόσπασμα από “Tο Τραγούδι του Κυπριανού”
    του Βασίλη Μιχαηλίδη, Εθνικού Ποιητή της Κύπρου:

    “H Ρωμηοσύνη είν’ φυλή, συνόκαιρη του κόσμου,
    Κανένας δεν εβρέθηκε για να την εξαλείψει,
    Κανένας, γιατί σκέπει την απ’ τα ύψη ο Θεός μου,
    Η Ρωμηοσύνη θε να χαθεί, όταν ο κόσμος λείψει.”

    ~Η απάντηση του Εθνομάρτυρoς Αρχιεπισκόπου Κύπρου Κυπριανού
    (1756-1821), στον τούρκο κιουτσούκ-μεχμέτ πασά, όταν (και αυτός),
    απείλησε Ολους τους Ρωμιούς να ξεπαστρέψει.
    ♠ ♠
    Το Ινστιτούτο Mohamed Ali, αυτό πιστεύει ως “Προσέγγιση”
    (απόδοση η Dimi)

    «Mία Προσέγγιση
    Κατά την προβολή της ιστορίας ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ, μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε ότι η αξία εκείνων οι οποίοι είχαν κάποιο ρόλο στην ΟΙΚΟΔΟΜΗΣΗ του Κόσμου, της Επιστήμης, της Τέχνης και του Πολιτισμού που απολαμβάνουμε σήμερα, είναι ευρύτερη απ’ ό,τι έχουμε διδαχθεί. Μία ιδιαίτερη πτυχή της ανθρώπινης ιστορίας η οποία, κατά κάποιο τρόπο παραβλέπεται, ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΗΣ ΙΣΛΑΜΙΚΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΕΠΟΧΗΣ (8ος - 12ος αιώνας) ΣΤΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

    Το Ινστιτούτο Mohamed Ali, πιστεύει ότι είναι σωστό οι άνθρωποι οι οποίοι ΣΥΝTHΡΗΣΑΝ και ΑΝΕΠΤΥΞΑΝ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ των Μαθηματικών, της Αστρονομίας, Χημείας, Ιατρικής, Γεωγραφίας, Αλχημείας και μάς ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΣΑΝ τα Αριστουργήματα της Ποίησης, Μουσικής και της Τέχνης ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΕΚ ΝΕΟΥ τη Θέση που δικαιούνται στον σύγχρονο πνευματικό κόσμο. Στο πλαίσιο αυτό, θα παρουσιάζουμε συχνά, μία ολοκληρωμένη αφήγηση ορισμένων πτυχών της εποχής αυτής.» (imaret: 1001 mystic nights Greek style)
    ♠ ♠
    9/2011!!!! Την ώρα όταν τα εδώ προσκυνημένα κανάλια υπνωτίζουν τηλεοπτικά τους ιθαγενείς με απανωτές τουρκικές χειρηλασίες, τούρκοι commandos στη Κύπρο, περνούν ανενόχλητοι την Oυδέτερη Zώνη, εισβάλλουν (στο Αφύλακτο) φυλάκιο της Λεύκας, Κύπρου, κλέβουν την Ελληνική Σημαία και την Σημαία της Εθνοφρουράς και αφήνουν προειδοποιητικά μηνύματα http://bit.ly/ueUJYT
    Mr Katastrofias, hello!
    ♠ ♠
    8/2010: Αχμέτ Νταβούτογλου, παρουσία αναπληρωτή ΥΠΕΞ Δημήτρη Δρούτσα, στη Ρόδο: «Είναι μεγάλη ευχαρίστηση για εμένα να είμαι στη Ρόδο σήμερα. Συναντιέμαι με τον Δημήτρη και τον Υφυπουργό Τουρισμού, τους δύο πολύ καλούς μου φίλους. ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ.

    ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΜΠΟΝΤΡΟΥΜ (ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ), τηλεφώνησα στον Δημήτρη για το αν θα ήταν δυνατόν να συναντηθούμε στη Ρόδο.
    Αυτός ευγενικά δέχτηκε να συναντηθούμε και είμαι ευγνώμων γι’ αυτό.

    ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΤΟΥΡΚΟΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΚΑΘΩΣ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΑΚΡΑΙΩΝΗ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ.» (~diadrastiko.blogspot.com)
    ♠ ♠
    11/2006 Προκλητική ομιλία Αμπντουλάχ Γκιούλ (Φτυστός ο Ηράκλειτος!)
    "Οι τούρκοι απόγονοι των Αρχαίων Ελλήνων!"
    (~politicsgr.com)

    "Φτου σου ρεζίλη!" όπως λέει ο Χάρυ Κλυνν

  18. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 26/12/2011 10:59:29

    Ο Γιλμάζ έπαθε κρίση συνειδήσεως λόγω Χριστουγέννων και αποφάσισε να αυτομαστιγωθεί για να βοηθήσει τους Έλληνες να καταλάβουν την αλήθεια. Και τα χερουβείμ πετάνε χαρούμενα... Μάλλον για προσωπικούς λόγους κάνει δηλώσεις για πράγματα που δεν αποδεικνύονται λόγω "απορρήτων" πηγών. Μήπως ελληνικά μυστικά κονδύλια δεν πήγαιναν για πολλά χρόνια σε κουρδικές οργανώσεις για "ανθρωπιστικούς λόγους";

  19. Νικος.Μαν. avatar
    Νικος.Μαν. 26/12/2011 19:04:18

    Συντοπίτες ψυχραιμία! Η κυβέρνηση του Παπα-Δήμιου δεν ήλθε παρά για να υλοποιήσει εκείνο που από μόνο του διαλαλεί το όνομά της, «Ιερή – Εξόντωση». Εξόντωση του πόπολου ελληνικού λαού, που, παρά τα χάλια του και τις υποδείξεις εγκεφάλων της οικονομίας και των αγορών, δεν συναινεί και εξακολουθεί να μην αποδέχεται ότι ζούσε και ζει, με μέσα που κακώς όλα αυτά τα χρόνια του δώριζαν. Ως εκ τούτου λοιπόν και για να υπάρξει εξιλέωση της ανθρωπότητας από τις ερινύες που την ακολουθούν, λόγω των σφαλμάτων της να προσφέρει στον τεμπέλη ελληνικό λαό, επιβάλλεται κάθαρση - κατά τον αρχαίο ορισμό της τραγωδίας – με εξανδραποδισμό του.
    Μα τι λέτε, αγαπητοί αναγνώστες. Δεν ακούσατε τον προθυπουργό κατά την ορκωμοσία του, αργή – σταθερή φωνή (λες και άκουγες ηχείο) να περιγράφει τις αρμοδιότητες και τα καθήκοντά του; Μη ζητάμε από τον άνθρωπο, να διαχειρισθεί θέματα δηλώσεων Γιλμάζ. Δεν έχει προγραμματιστεί για κάτι τέτοιο. Και πίσω απ’ αυτόν βέβαια, μπορούν να κρύβονται και όλοι οι άλλοι, με το αιτιολογικό ότι «…αυτά τα θέματα είναι αρμοδιότητας της κυβέρνησης». Έτσι, κάθε κόμμα θα καταγγείλει …κυβερνητική αδράνεια, …φυγομαχία, …ατολμία … , θα περιορισθεί σε δηλώσεις δια εκπροσώπου και όλα θα ξανα-κυλούν, στην γνωστή κοίτη.
    Μήπως η Ν.Δ. θα χρειασθεί να αιτιολογήσει ότι ο εκπρόσωπός της στην σημερινή κυβέρνηση έχει κατ’ εξοχήν την ευθύνη και το βάρος χειρισμού της συγκεκριμένης υπόθεσης; Δεν νομίζω, αφού όπως προείπα το έργο της κυβέρνησης, είναι συγκεκριμένο. Μήπως το Π.Α.Σ.Ο.Κ. πρέπει να κάνει κάτι ανάλογο; Όχι βέβαια, αφού και τα στελέχη αυτού απλώς συμμετέχουν στην ίδια κυβέρνηση που όπως προελέχθη, άλλο έργο της έχει ανατεθεί. Μήπως το ΛΑ.Ο.Σ.; μα όπως ήδη ανακοίνωσε για το θέμα, έχει μιλήσει από παλιά!
    Επομένως συμπολίτες, «σσσσςςςς…» κάντε ησυχία μην τους ξυπνήσουμε και καθώς είναι στην πέψη της γαλοπούλας, έχουμε τίποτα καρδιολογικά περιστατικά, χρονιάρες μέρες και προσθέσουμε νέα, απρόβλεπτα, δημόσια έξοδα!

  20. Αράπογλου Λευτέρης avatar
    Αράπογλου Λευτέρης 14/02/2012 22:12:51

    Ενώπιον του κ. Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου
    Τέντε Ιωάννη
    Aίτηση
    Μηνυτήρια Αναφορά
    Αριθμ. Πρωτ…..4981
    Τ Ο Υ Ημερομηνία… 24-11-2011
    Αράπογλου Ελευθερίου του Δημητρίου,
    κατοίκου Νικαίας, οδός Μακεδονίας 23γ.
    ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ (Τ.Ε.Ι)
    τηλ. κιν: 6974885679
    e-mail: gr.freedem@gmail.com

    -----------------------------------------------------

    Εξοχότατε κ. Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου:
    Από το έτος 2000 ξεκίνησα να αναδεικνύω την ανάπτυξη στην χώρα μας, της πιο ανάλγητης, έντονα φασιστοειδούς παλιανθρωπίστικης κυβερνητικής πρακτικής σε βάρος των Ελλήνων εργαζομένων, των Ελλήνων πολιτών, από τους επονομαζόμενους «εκσυγχρονιστές».
    Ετσι την 4-7-2002 σε αίτησή μου προς την Εισαγγελία Αθηνών ανέφερα χαρακτηριστικά:

    ---σελίδα =5=. «Εδειξαν οι αποφάσεις ότι, προέχει η προστασία των εργασιακών
    δικαιωμάτων των Ελλήνων Πολιτών.
    Εδειξαν οι αποφάσεις ότι, ο εργασιακός ορίζοντας στην πατρίδα μας,
    ΔΕΝ θα υπόκειται σε πολιτικές επιλογές που θα έχουν αποτέλεσμα
    την «Αργεντινοποίηση» της χώρας……

    Τότε έβλεπα την «Δικαστική αντοχή» απέναντι στην παρεμβατική «εκσυγχρονιστική αθλιότητα» καθώς και την αποτελεσματικότητά της για την διατήρηση της κοινωνικής γαλήνης της Ελληνικής οικογένειας..……

    Αμέσως όμως άρχισε η «παραγωγή» νομοθετικών πλαισίων καθαρά ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΩΝ, για να καταστεί δυνατή η εφαρμογή της συμφωνηθείσας πολιτικής με εργαλείο το Δικαστηριακό χώρο.

    Ετσι κατασκευάστηκε η διαδικασία για το δήθεν αυτοδιοίκητο των Δικαστηρίων, ο γνωστός Τυποκτόνος Νόμος Βενιζέλου, το άρθρο 6 του Ν. 3160/2003 του Κ.Π.Δ, με το οποίο ο εισαγγελέας απόκτησε την δυνατότητα (και κάτω από κατάλληλη πίεση!!!) να στέλνει τις «ενοχλητικές καταγγελίες» στο αρχείο…….κ.λ.π.

    Αυτή η συμφωνία είχε βασικό στοιχείο να γίνει η χώρα μας «πιλότος» εφαρμογής της παλιανθρωπίστικης πολιτικής, την οποία βιώνει ο πολίτης σε απερίγραπτα έντονο βαθμό τα τελευταία δύο χρόνια, «και έχει ο Θεός»………!!!

    Μετά τα παραπάνω γίνεται φανερό ότι η ονομασθείσα «οικονομική κρίση», ήταν προϊόν καθαρής «μεθόδευσης», δηλαδή με τεχνητή δημιουργία κατάλληλου κλίματος για να υπάρχει το άλλοθι στα «ανδρείκελα» της λεγόμενης «παγκοσμιοποίησης», «να πολτοποιήσουν» κάθε έννοια ανθρώπινης αξιοπρέπειας, κάθε έννοια Δημοκρατικής Δεοντολογίας, έστω και στοιχειώδους. Υπόβαθρο αυτής της πολιτικής, ο ενεργειακός πλούτος του πλανήτη………..
    Γεγονότα όπως η δολοφονία Τσαλικίδη, οι εκτεταμένες ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ στη Πελοπόννησο κυρίως, η «καλλιτεχνική δολοφονία Κακαουνάκη», διαμόρφωσαν το κατάλληλο κλίμα που ήταν απαραίτητο για τα ανδρείκελα της παρέας των εκσυγχρονιστών……..