#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/06/2011 13:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιγαντοοθόνες στο Σύνταγμα την μέρα ψήφισης του Μεσοπρόθεσμου



Μια πρόταση στους «Αγανακτισμένους», αλλά και την Βουλή, αν θέλει αυτή η τελευταία  να μην χάσει όποια επαφή της έχει απομείνει με τον λαό.

Την ημέρα ψήφισης του Μεσοπρόθεσμου προγράμματος βάλτε γιγαντοοθόνες στο Σύνταγμα. Οι εκατοντάδες χιλιάδες του Λαού που θα βρίσκονται γύρω από το Κοινοβούλιο εκείνη την μέρα, με την Σημαία μας στα χέρα, να βλέπουν ζωντανά αυτούς που θα πουν ΟΧΙ κι αυτούς που θα πουν ΝΑΙ.

Κι αυτοί που είναι μέσα, να ξέρουν πως απέξω τους βλέπει το πλήθος, τους βλέπουν οι Έλληνες να λένε ναι ή όχι στην γοργή μετατροπή μας σε κινέζους κούληδες, σε μια ερειπωμένη ηγεμονία της Βλαχίας, όπου μια αδίστακτη δοσιλογική ελίτ, απλώς θα μαζεύει τα δοσίματα για την Υψηλή Πύλη.

Εκεί, να δούμε live το «πατριωτικό» και το «ανησυχούν» ΠΑΣΟΚ και τους εξαπτέρυγους αχθοφόρους του από τη μια και αυτόν που λέει ΟΧΙ από την άλλη. Έτσι, για να γίνουν μετά σωστοί λογαριασμοί…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kouvari avatar
    kouvari 20/06/2011 14:05:56

    Ευγε....Πολυ ωραια προταση.....

    • trans avatar
      trans @ kouvari 20/06/2011 17:29:14

      Συμφωνώ Απόλυτα

  2. Κτησιας avatar
    Κτησιας 20/06/2011 14:06:40

    Έδωσες πλήρη ορισμό του αποσυντεθειμένου πολιτικού στάτους! Όσο για τις οθόνες με λίγη προσπάθεια βρίσκεται σπόνσορας, δεν είναι δα και δύσκολο!

    • ΔΗΜΟΣ avatar
      ΔΗΜΟΣ @ Κτησιας 21/06/2011 02:15:30

      ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΕΟ ΚΟΜΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΠΟΝΣΟΡΕΣ;

  3. Nikos avatar
    Nikos 20/06/2011 14:17:00

    ΧΑΛΚΙΔΑΙΟΙ συν-Ελληνες
    Δώστε το μύνημά σας ενάντια στο μνημόνιο και την καταστροφική πολιτική των κομμάτων.
    ΟΛΟΙ στην πλατεία του Αγίου Νικολάου ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
    Υποθηκεύουν το μέλλον μας και το μέλλον των παιδιών μας.
    Μην επιτρέψετε το ξεπούλημα της Ελλάδας μας.
    Ελάτε στην πλατεία. Δηλώστε το δικό σας παρόν για ένα καλύτερο μέλλον.
    Με αξιοπρέπεια και υπομονή θα αποτρέψουμε το ξεπούλημα της περιουσίας των παιδιών μας.

    Υπογράψτε την αίτηση για τον Λογιστικό Έλεγχο.
    Για να μάθουμε επιτέλους πού πήγαν τα λεφτά.
    http://www.gopetition.com/petition/43171.html

    ΧΑΛΚΙΔΑΙΟΙ
    Δείξτε στο ΔΝΤ και την Ευρώπη οτι τα
    Τρελά Νερά και ξέρουν και μπορούν να αγγωνίζονται
    οταν το πραγματικό συμφέρον της πατρίδας το απαιτεί.

    Σηκωθείτε από τον καναπέ.
    Ελάτε στην πλατεία του Αγίου Νικολάου.
    Θα βρείτε πολλούς από τους φίλους σας και τους γειτόνους σας.

    ΧΑΛΚΙΔΑΙΟΙ
    Αν είμαστε πολλοί η κατάσταση θα αλλάξει προς το συμφέρον του λαού και όχι υπέρ των δοσίλογων και των παρατρεχάμενων τους.
    Για να μπορούμε να κοιτάμε τα παιδιά μας στα μάτια.
    Αγνά, απλά και ειρηνικά. Μια παρέα.
    Για το Φιλότιμο και την Αξιοπρέπειά μας.

  4. madprof avatar
    madprof 20/06/2011 14:39:57

    Ο Σηφ..άκης κατηγορεί τον Συν και τον Τσίπρα και τον αποκαλεί "gruppuscolo". Έχει συνείδηση που ζει το βολεμένο? μήπως μιλά για το ανύπαρκτο πρώην κίνημα ?
    Την προσπάθεια που κάνει ο ελληνικός λαός λέει το ακατονόμαστο.
    Οι Έλληνες πολίτες απαιτούν πόθεν έσχες στα "οικογενειακά σας δενδρύλλια" πρώην και νυν έως τα δισέγγονά σας και αφήστε τις εικονικές κοττομαχίες ΤατιανοΤσιτσιολίν-οι, -ες, ξεχάστε την ΦεουδοΝεποτισμοΤσιτσιολινοΣοσιαΛηστοΚαπιταλιστριΓιωργοΚώσταινα !.
    Πωπω, ποιον ανέφερε τώρα ο Ευθυμίου τον Δούκα. Τι να κάνει άραγε αυτός ο πετυχημένος αστέρας του Λονδινέζικου λόμπυ ?
    πωπωπω .... από ποιον να αρχίσει και σε ποια να σταματήσει κανείς ...

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ madprof 20/06/2011 18:45:47

      Μια χαρά τα βρίσκουν ο Σηφουνάκης και οι Τσίπρες όταν είναι για να συκοφαντήσουν την Εκκλησία. Κατά βάθος, κεφάλια της ίδιας Λερναίας Ύδρας είναι. Αδιάφοροι λοιπόν οι «καυγάδες» τους. Χρησιμεύουν για να το΄χει δίπορτο η Νέα Τάξη.

  5. ο ξένος avatar
    ο ξένος 20/06/2011 14:42:59

    Πιο πρακτική η ραδιοφωνική μετάδοση, δεν είναι δα και θέαμα. Ο λόγος είναι που ενδιαφέρει, η εικόνα (που μπορεί να γίνει και στόχος) δεν θα προσφέρει κάτι παραπάνω στην πλατεία.

  6. madprof avatar
    madprof 20/06/2011 14:44:39

    Ο Ρον-τούλης άλλο φρούτο του κήπου "πολύτιμων" αγκαθιών Καρατζαφύρ, αλήθεια τι έγινε με τα ευρώα των μετακλητών υπαλλήλων του γραφείου του ?

    • madprof avatar
      madprof @ madprof 20/06/2011 15:15:48

      Βρε τους ακατονόμαστους, ο Καρχιμάκης ρε για δείτε τον ντετέκτιβ των αλλότριων ενώ για τους δικούς του γαργάάάρεςςς ο Λούκουλλος !.

  7. kiki avatar
    kiki 20/06/2011 14:51:41

    Εξαιρετικη αναρτηση απλα εξαιρετικη,
    για να κανουμε οπως ειπες μετα λογαριασμο , ποιοι ειπαν ναι .

  8. Wolf avatar
    Wolf 20/06/2011 15:16:53

    Αντε μπράβο.
    Να έχουμε εικόνα ποιοι είναι με την Ελλάδα και ποιοι όχι!

    Και μετά όσοι ψήφισουν το Μεσοπρόθεσμο (Μνημόνιο ΙΙ), ας πάνε στα χωριά τους να εξηγήσουν στον κόσμο ότι το έκαναν ...για το καλό τους!!!

    • man8os avatar
      man8os @ Wolf 20/06/2011 18:01:41

      +++

  9. Eυβοευς avatar
    Eυβοευς 20/06/2011 15:19:29

    Πολυ φοβαμαι οτι δε θα υπαρχουν Αγανακτισμενοι γυρω απο τη Βουλη την αποφραδα εκεινη νυκτα...
    Θα εχουν φροντισει οι "κουκουλοφοροι" γιαυτο απο πολυ νωρις.
    Γιαυτο ας περιφρουρησουμε ο καθενας μονος του κι ολοι μαζι τον αγωνα μας.

    ΝΑ ΞΕΣΚΙΣΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ.
    ΑΜΕΣΑ!!! ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ!!! ΣΚΛΗΡΑ!!!

    • Ελεύθερος Άνθρωπος avatar
      Ελεύθερος Άνθρωπος @ Eυβοευς 20/06/2011 16:54:49

      Φίλε μου, οι κουκουλοφόροι μας απειλούσαν με τις βαριοπούλες να μην τους ακουμπήσουμε. Τι άλλο να κάνουμε;

      • ήγγικεν avatar
        ήγγικεν @ Ελεύθερος Άνθρωπος 21/06/2011 08:58:58

        Θα τις απαλλοτριώσουμε κολοκοτρωνεΐκα.
        Θρασύδειλα ανθρωπάκια είναι.
        Και επειδή όντως είναι γεμάτοι βαριοπούλες, πυροσβεστήρες κλπ οι σάκκοι τους, με υποψιάζει ότι ο Καυκάς, πού' χε βρεθεί τραυματισμένος τον Μάϊο, δεν έκανε καμιά δήλωση για τον τραυματισμό του, που σχεδόν οι πάντες-και εδώ μέσα-τον είχαν αποδώσει στην αστυνομία.

  10. axis avatar
    axis 20/06/2011 15:24:04

    Έφτασε η ώρα να διαφυλάξει ο λαός την εθνική ανεξαρτησία του τόπου.

  11. madprof avatar
    madprof 20/06/2011 15:30:47

    Βορίδης του "κ"ήπου των "α" του "Κ"
    Γιαν-νακά του "κ" των "κπ" του Φ Γκαπ

  12. madprof avatar
    madprof 20/06/2011 15:39:25

    Για νεκρολογίες και συλληπητήρια είναι όλ-οι, -ες

  13. Νικηφoρος Φωκας avatar
    Νικηφoρος Φωκας 20/06/2011 16:01:42

    Να το κανετε ΣΥΝΘΗΜΑ αυτο ! Πρεπει να το επιβαλουμε ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ , η βαρυτητα του εγχειρηματος αυτου (ΓΙΓΑΝΤΟΘΟΝΗ να μεταδιδει απ'ευθειας την ψηφοφορια του αθλιου μεσοπροθεσμου) ειναι Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Α για αυτους που μπορουν να καταλαβουν....

    Διαδωστε το....

  14. madprof avatar
    madprof 20/06/2011 16:13:19

    Ποτέ πια Φ Γκαπ με λευκή επιταγή από λαό και θεσμικό πολιτικό σύστημα.
    Πολίτευμα με δικλείδες ασφαλείας και αλλολοέλεγχο εξουσιών Ρεεεεεεε !. Επειγόντως, αύριο αν ήταν δυνατόν, η κοινωνία φλέγεται κι αυτοί συλληπητήρια και δεκάρικους δημαγωγικούς !.

  15. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 20/06/2011 16:36:15

    Μαζί σου Φάκτορα με πολεμικό δυναμισμό. Δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν αλλιώς.
    Μόνο με πόλεμο γιατί είναι κότες και ψευτόμαγκες .

  16. madprof avatar
    madprof 20/06/2011 16:53:37

    Η μη ανακοίνωση ονομάτων όπως έχει θεσπιστεί στο νόμο για τα προσωπικά δεδομένα είναι ότι πιο τρισάθλιο μπορούσαν να σκεφθούν οι βολεμένοι ως νομεθετικό πόνημα.
    Ίσως είμαστε η μοναδική "δημοκρατική χώρα" (αφού έτσι την αποκαλούμε όλοι πλέον, sic!) στην οποία το ασήμαντο γίνεται πρώτο θέμα με live ανταποκρίσεις - συνδέσεις και τα πρώτα θέματα δεν είδαν ποτέ το φως της δημοσιότητας που τους αρμόζει παρά μια φευγαλέα αναφορά.
    Ενώ στις πραγματικές δημοκρατίες το παίρνουν όλα τα ΜΜΕ και το κάνουν παντιέρα τους έως ότου πετύχουν το αποτέλεσμα της ισονομίας.
    Αχ, ΦεουδοΝεποτισμοΤσιτσιολινοΣοσιαΛηστοΚαπιταλιστριΓιωργοΚώσταινα !.

  17. θεία δίκη avatar
    θεία δίκη 20/06/2011 18:23:12

    Ποιός πάει στοίχημα ότι τότε θά έχουν απεργία τα Μ.Μ.Ε. ;

  18. trooper avatar
    trooper 20/06/2011 19:00:14

    ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΙΔΕΑ!!!

  19. Armageddon avatar
    Armageddon 26/06/2011 18:29:40

    `ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΝΤΟΥ , ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ , ΥΠΑΡΧΟΥΝ
    <> ΠΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΒΟΛΕΥΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ
    ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥΣ ή ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ <> , ΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ
    ΕΥΕΠΙΦΟΡΟΙ ΣΕ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΕ
    ΚΟΜΦΟΡΜΙΣΤΕΣ ΕΞ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ . ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΚΥΒΕΥΕΤΑΙ
    Η ΥΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΜΙΑΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΔΕΝ
    ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ , ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΒΟΥΛΗ ΜΕ ΤΗ
    ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ , ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ .

  20. politiko on avatar
    politiko on 26/06/2011 20:05:53

    Ο Jeffry Πρέπει να πέσει ή τω΄ρα ή ποτέ ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!