#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/02/2011 23:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για όσους έχουν ακόμα απορίες για τα διόδια...



Για όσους έχουν ακόμα απορίες για τα διόδια υπενθυμίζουμε μια παλαιότερη αποκάλυψη του antinews



Συνάντηση Παπανδρέου – Μπόμπολα





Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Antinews ο πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου συναντήθηκε στις 12 σήμερα το μεσημέρι με τον εκδότη Γιώργο Μπόμπολα. Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε γνωστό ξενοδοχείο των Βορείων Προαστίων και ήταν παρών ο κ. Τηλέμαχος Χυτήρης, ο οποίος φαίνεται να κανόνισε και το ραντεβού....


ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ηλίας avatar
    Ηλίας 09/02/2011 23:16:09

    Για αγγελία κηδείας στην εφημερίδα συναντήθηκαν. Της χώρας...

  2. Orestios avatar
    Orestios 09/02/2011 23:24:37


    Τιραμόλα, έλα να δεις περπατησιά ελαφιού.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Orestios 09/02/2011 23:53:28

      Τι να δω ρε Ορέστιε?
      Η προηγούμενη κυβέρνηση υπέγραψε τις συμβάσεις του αίσχους και τώρα ενοχοποιείται μιά συνάντηση?
      Κάνε μας τη χάρη ρε παίδαρε...

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ tiramola 10/02/2011 00:11:32

        Απλά ξέχασες να αναφέρεις ότι το ΠΑΣΟΚ συμφώνησε σε αυτές τις συμβάσεις.

        Δυστυχώς στην ΝΔ ο χοντρός έβαλε την ουρά στα σκέλια, έπρεπε να τους ξεπατώσει και να τους τελειώσει, ο δε κουφός συνέχισε στα σοσιαλιστικά χνάρια.

        Στο τέλος δε ήταν και αυτός που εισηγήθηκε εκλογές μαζί με την καρέκλα και έτσι έγινε η παράδοση παραλαβή.

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ tiramola 10/02/2011 01:13:33

        Τουλάχιστον όσοι ψηφίζαμε ΝΔ μέχρι το 2004 δώσαμε τα παπούτσια στο χέρι στον άχρηστο Καραμανλή. Ενώ εσύ, Τιραμόλα, όπως κάθε ΠΑΣΟΚτσής που σέβεται τον εαυτό του, ακολουθείς το ΠΑΣΟΚ πειθήνια και δουλικά:
        Υπουργός ΠΑΣΟΚ: Πετάει ο γάιδαρος;
        Τιραμόλα: Πετάει, πολυχρονεμένε μου Υπουργέ.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Orestios 09/02/2011 23:57:20

      Σου βαράνε το ντέφι και χορεύεις...

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ tiramola 10/02/2011 00:22:48

        Μην κρίνεις σε σχέση με την Ιπποκράτους ντέφι έχει ο "Αρκούδος", ρώτα τον.

        • Orestios avatar
          Orestios @ Σοσιαληστής 10/02/2011 00:55:55

          Ντέφι = blackberry.
          Αχ, βρε τιραμόλα.
          Εξ ιδίων τα αλλότρια μια ζωή.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 10/02/2011 00:05:06

      Το είδες τον έλαφο τιραμόλα?
      Γράψε κι άλλα για το δουλικό τον αφεντικών του.
      Έχεις πολύ πλάκα.

      Και ας αναφωνήσουμε μαζί.
      Ζήτω ο Σοσιαλισμός. Ζήτω ο Μουμπάρακ. χο χο χο

  3. epi avatar
    epi 09/02/2011 23:53:15

    Για την κατεδάφιση συναντήθηκαν. Της χώρας...
    Αλλά και ως μεγαλοεργολάβος ανέλαβε δεσμεύσεις για την λάσπη. Που πως και πότε θα την ρίχνει!!!

  4. factorx avatar
    factorx 09/02/2011 23:59:48

    http://www.youtube.com/watch?v=9gZepCegx_A

    • tiramola avatar
      tiramola @ factorx 10/02/2011 00:04:09

      Δεν μου λες ρε Φάκτωρα...
      Αυτός ο τύπος που μας έβαλες να ακούσουμε, έχει κολλήσει έστω 1(ένα) ένσημο σε όσους νέους δημοσιογράφους δούλεψαν στην εφημερίδα του?

      • Vangelis. avatar
        Vangelis. @ tiramola 10/02/2011 13:36:46

        - o Tragkas otan eginan oi paraxoriseis kai h apofasi gia auxiseis ton diodion den ton akousa na ourliazei etsi.
        - Den mas thimizei o Tragkas ti kukloforia eixe epi 5-etia kai ti epidotiseis epairne ?
        - Den mas thimizei ean ta lefta tou ta exei vgalei exo .....en kairo krisis (megalo patriotis)
        - Den mas thimizei ean theloume na efarmostei o nomos h oxi, h kiritoume epanastasi ??? Trelathikame oloi

  5. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 10/02/2011 00:08:32

    όσα έχει κολλήσει ο συνονόματος στα σοσιαλιστικά εργοτάξια.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σοσιαληστής 10/02/2011 00:22:02

      Το GAP εργάζεται σκληρά ως δουλικό των νταβατζήδων.

  6. stroumfaki avatar
    stroumfaki 10/02/2011 00:12:54

    Τα διόδια είναι για πλάκα μπροστά στ' άλλα.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ stroumfaki 10/02/2011 00:21:15

      Τα διόδια είναι εκατομμύρια μην τα υποτιμάς και το κυριότερο δεν ξέρουμε τι συμβάσεις έχουν υπογραφεί.

      • stroumfaki avatar
        stroumfaki @ Σοσιαληστής 10/02/2011 23:51:54

        Δεν το υποτιμώ καθόλου αλλά αντίθετα δεν θεωρώ ότι θα συζητήσω ιδιαιτέρως ένα θέμα των 10 ευρώ όταν έχω επίσης να συζητήσω ένα άλλο θέμα των 1000 ευρώ.

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 10/02/2011 00:14:03

    Εγώ πάντως πιστεύω ότι τα σοσιαληστικά διόδια θα μειώσουν τιμές, δεν μπορεί οι άνθρωποι είναι προοδευτικοί αριστεροί.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σοσιαληστής 10/02/2011 00:24:52

      χο χο χο


      Απροπό, πετούν ελικόπτερα τέτοια ώρα?

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 10/02/2011 00:23:45

    Μπροστά πηγαίνει ο αρχηγός και πίσω του οι σκύλοι.

  9. Όνομα avatar
    Όνομα 10/02/2011 00:26:27

    ακολουθεί με συνέχεια και συνέπεια τη γραμμή Σουφλιά... απλά δεν ξέρει να χορεύει τσάμικα...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Όνομα 10/02/2011 00:55:00

      Χορεύει άχαρα όμως τα βήματα τα ακολουθεί ευλαβικά.

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/02/2011 01:16:10

    Πώς κάνετε έτσι... Έμεινε πίσω γιατι πληρωσε τον λογαριασμό (πληρώσαμε τον λογαριασμό)

    Ποιό ξενοδοχείο είναι αυτό... αυτό που εχει κάνει μπανκραπσυ;

  11. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 10/02/2011 02:50:10

    ρε τους Κερατέηδες.

  12. zackii avatar
    zackii 10/02/2011 07:29:51

    Έρχονται εκλογές και πρέπει τα συγκροτήματα να στήσουν το σκηνικό. Μπορεί να χρειαστεί να ηρωποιήσουν και...κανένα του ΠΑΣΟΚ. Κρατήστε το αυτό...

    • zackii avatar
      zackii @ zackii 10/02/2011 07:37:12

      Το επίφοβο όμως είναι ότι αν δε βγαίνουν τα κουκιά θα πιάσει δουλειά το γνωστό τμήμα του Λάνγκλευ. Τώρα κρίση στα Εθνικά θα είναι -ώστε να προσπαθήσουν να συσπειρώσουν όσους περισσότερους μπορούν γύρω από την κυβέρνηση, τρομοκρατικό χτύπημα, ...θα σας γελάσω. Θα δούμε.

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/02/2011 09:08:10

    Στο Πεντελικο πληρωθηκαν τα διοδια της εξουσιας... με επιμηκυνση συμβασης.

    ΠΠ

  14. nyfitsa avatar
    nyfitsa 10/02/2011 09:24:29

    Synantisi Papandreou - "Tombola"!!......

  15. Επίτιμος avatar
    Επίτιμος 10/02/2011 11:31:21

    Δε μου λέτε ρε ξουράφια, ο ΓΑΠ υπέγραψε τις συμβάσεις ή μήπως ο Σουφλιάς;

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ Επίτιμος 11/02/2011 11:38:38

      Και συ που φαίνεσαι πιο ξουράφι από εμάς, μπορείς να μας πεις γιατί ο GAP δεν τις ματαίωσε; Και μην πεις ότι πέρασαν δια νόμου. Από τέτοια (να μπασταρδεύει τους νόμους) τα ξέρει καλά ο εγγονός της Πολωνόεβραίας Μινέικο.

  16. irida avatar
    irida 10/02/2011 12:29:26

    Ωραία να τα φορτώνουμε όλα στο ΠΑΣΟΚ αλλά τις συμβασεις τις υπέγραψε ο ΣΟυφλιάς. Μας σούφλισε κανονικά ο βλάχος! Αλλά τι κατάλαβε; Όλοι τον βρίζουν και τον φτύνουν. Όχι για να μη το ματιαζουν ασφαλώς. Κι ο ΚΚ δεν ήξερεείχε δώσει τσιφλίκι το υπουργείο στον κύριο αυτό. Τι θα κάνει το ΠΑΣΟΚ ειναι αλλο θεμα. Τιποτα δεν θα κάνει. Κάποιες υποτυπώδεις μειώσεις για ξεκάρφωμα. Αλλά αυτό θα συνεχιστεί κι άλλο. Ο κόσμος δεν αντέχει άλλη κοροιδία. Τους σιχαθηκαμε πια..

  17. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 10/02/2011 13:07:33

    H συγκεκριμένη συνάντηση δεν αποτελεί ούτε είδηση, ούτε έκπληξη κατά τη γνώμη μου. Είναι απόλυτα φυσιολογικά να συναντά ο Νταβατζής, τις Τσατσάδες του ώστε να μοιράσουν τα κέρδη από την εκπόρνευση ενός ολόκληρου λαού (ο Θεός να μας κάνει λαό, έτσι όπως καταντήσαμε). Το αφύσικο δυστυχώς ήταν, όταν τα προηγούμενα χρόνια ο Νταβατζής ανέπτυξε εγκάρδιες σχέσεις με τους wanna be διώκτες του.

    Και μην ξεχνάτε! Πληρώνετε ανελιπώς τα Μπομπολοδιόδια. Ένα μέρος των εσόδων διατίθεται για ανθρωπιστικούς σκοπούς: την πλαστική της Τρέμη (του χρόνου θα χρειαστει καινούρια), τον νέο σκελετό γυαλιών του Καψή κοκ.

  18. Μετανάστης στη χώρα μου avatar
    Μετανάστης στη χώρα μου 10/02/2011 15:44:07

    Λαλώτης-Βερελής-Σουφλιάς-Λιάπης: Το πάρτυ του έχοντος λαμβάνειν από τα Δημόσια Έργα. Ο, τι θέλουν οι Ζ' ταξεως (με τον παλιό νόμο) Εργοληπτικές Εταιρείες. Από Μετρό και ΕΡΓΟΣΕ μέχρι Εγνατία-Αεροδρόμιο-Αττική Οδό-Παραχωρήσεις και άλλα που τυχόν μου διαφεύγουν.

    Ρέππας: ψελλιζει ακαταλαβίστικα, γιατί σίγουρα δεν καταλαβαίνει κι αυτός τι του' λαχε, τι φίδι να βγάλει από την τρύπα...Αγοράζει χρόνο, το τίμημα όμως το πληρώνουν οι χρήστες-καταναλωτές των εν λόγω υπηρεσιών.

    Τελικά είναι να νοσταλγεί κανείς τον ΚΚ τον Α' για τα γαμοσταυρίδια που -παρουσία μαρτύρων-έσερνε στους εργολάβους, έστω και σαν στάση τιμής, γιατί πισώπλατα και αυτόν -δυστυχώς- είχαν τον τρόπο τους να τον γράφουν. Κι ας μην πουν ότι ο ίδιος μιζωνόταν, γιατι σε διαμέρισμα έμενε μέχρι τα 75 του, και στη Μύκονο τον φιλοξενούσε ο Νικολαϊδης του "ΦΩΣ των Σπορ".

  19. Σκεπτόμενος avatar
    Σκεπτόμενος 10/02/2011 18:24:44

    Στάθης: "Ονειδος για την δημοσιογραφία το δελτίο του mega"
    9/2/2011 9:49:00 μμ
    Πυρά εναντίον του κεντρικού δελτίου ειδήσεων του Mega εξαπολύει μέσα από την στήλη του Ελευθεροτυπία ο γνωστός αρθρογράφος Στάθης. Με τον τίτλο "τα ντοπερμαν της ενημέρωσης" ο "ναυτίλος" με το καυστική του γραφίδα χαρακτηρίζει το συγκεκριμένο δελτίο ως "οργουελικό εφιάλτη" .

    Τα ντόμπερμαν της ενημέρωσης

    Η «πόλις» έχει αρχίσει να κόβεται στα δύο. Μας μιλούν πλέον σαν να είμαστε δούλοι -θέλουν «συμβάσεις μιας ημέρας», «απολύσεις χωρίς αποζημιώσεις», θέλουν τις κόρες μας στο χαρέμι τους, τους γιους μας στη δούλεψή τους, γιουσουφάκια.

    Αυτοί που λήστεψαν τη χώρα, αυτοί που έβγαλαν τα λεφτά τους στο εξωτερικό, θέλουν τώρα με εργαλείο την ακροδεξιά κατοχική κυβέρνηση Παπανδρέου να έχουν να διαθέτουν και να κατέχουν ανθρώπους των 500 Ευρώ.

    Μας μιλούν με φερέφωνα (όπως άλλοτε με τα κατοχικά μεγάφωνα) τους καθεστωτικούς δημοσιογράφους.

    Η «πόλις» κόβεται στα δύο, το παρακάτω κείμενο δεν είναι επί προσωπικού. Είναι περί του επερχόμενου εκφασισμού...
    Τι Τρόμος είναι αυτός;!
    Το κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Μέγκα.
    Τι οργουελικός εφιάλτης!

    Σαν τα κοράκια παραμονεύουν οι δύο απ' τους παρουσιαστές, η κυρία Τρέμη και ο κ. Πρετεντέρης
    να αρπάξουν απ' το στόμα του καλεσμένου τους, όταν δεν είναι φιλοκυβερνητικός, την κουβέντα του, να την δαγκώσουν
    να την διαστρέψουν, να την ανασκολοπίσουν
    και να του τη δώσουν πίσω να την φάει, να τού κάτσει στον λαιμό, να πνιγεί, να σκάσει -και
    αυτό το λένε διάλογο, ενημέρωση, ειδήσεις.

    Τι οργουελικός τρόμος είναι αυτός! Αυτό το φρικτό δίδυμο δεν επιτίθεται με μένος ταλιμπάν εναντίον των στόχων του μόνον με το (απύλωτο, ιταμό και υπερφίαλο) στόμα του, αλλά
    με όλην τη γλώσσα του σώματός του να κορυβαντιά, να ωρύεται, να σκούζει, να προσβάλλει, να ειρωνεύεται -είναι αυτό ειδήσεις; έστω σχόλιο μέσα στις ειδήσεις; είναι άποψη;

    Οχι, είναι τρομοκρατία! Είναι προπαγάνδα! Είναι κουστουμάτος ταλιμπανισμός, είναι φασισμός,
    είναι, ακόμα χειρότερα, εθισμός των θεατών στον φασισμό.
    Τίποτα απ' όσα γίνονται σε αυτό το δελτίο δεν έχει σχέση με τη δημοσιογραφική δεοντολογία, ρωτάνε και απαντάνε οι ίδιοι,
    διακόπτουν όποιον γουστάρουν
    και το στόμα τους στάζει μέλι μόνον μπροστά στους κυβερνητικούς και τους φίλους τους. Αλλά, το πιο θλιβερό είναι όταν για «ξεκάρφωμα» οι δύο αυτοί παρουσιαστές (των οποίων, τουλάχιστον η ταπεινότης μου δεν είναι συνάδελφος) κάνουν τάχα ζόρικες ερωτήσεις στους υπουργούς, ανάλογες
    με εκείνες που θα έκαναν δουλικά στους αφεντάδες τους σε άλλες εποχές.

    Δεν ξέρω αν λέει αλήθεια η AGB ή η Πωστηλέν τώρα, για τη θεαματικότητα αυτού του δελτίου, ούτε με νοιάζει αν είναι πρώτο ή έσχατο. Με νοιάζει ότι είναι όνειδος για τη δημοσιογραφία, πληγή για τη δημοκρατία, ντροπή για την πολιτική.

    Ούτε απορώ με τους πολιτικούς που πάνε και προσκυνάνε τα ξόανα της τηλεοπτικής τυραννίδας στην πιο απεχθή τους μορφή, αμφισβητώ όμως ότι οι πολίτες δεν αισθάνονται έστω κι απ' τον καναπέ τους τον κίνδυνο που πηγάζει απ' αυτήν την τηλεοπτική χούντα -αυτό
    το διαρκές εξουσιαστικό ξεσάλωμα
    του πρασινοφρουρισμού. Αυτής της ανωφελούς γλίτσας που σπαράζει τη χώρα παραπάνω από δυο δεκαετίες τώρα.
    Αυτός ο συνδυασμός γκαιμπελισμού και σταλινισμού παντός καιρού, όστις υποστήριξε υπό την δορά του εκσυγχρονισμού με τον πιο καθωσπρεπίστικο τρόπο ό,τι πιο αισχρό μάς έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια, απ' το άγος του Χρηματιστηρίου έως την αποκοπή των μισθών και τις επιχειρησιακές ή ατομικές συμβάσεις,
    αυτός ο συνδυασμός, καλά οχυρωμένος από αφεντικά, χορηγούς, διαφημιστές, τραπεζίτες και συν-ένοχους δημοσιογράφους, έχει βλάψει τον λαό και το πολίτευμα περισσότερο απ' όσον έβλαψε η μαύρη πανώλης το Λονδίνο και τις τρεις φορές που το επισκέφθηκε.

    Η ενημέρωση είναι δικαίωμα του λαού.

    Το δελτίο του Μέγκα και τα άλλα δελτία όπως αυτό δεν ενημερώνουν τον λαό, τον στραβώνουν, τον αιχμαλωτίζουν, τον χειραγωγούν.
    Βγαίνουν στον αέρα, που είναι περιουσία του λαού, μόνο και μόνο για να τον τρομοκρατήσουν, για να τον κάνουν να κάθεται σούζα,
    οι σταθμοί αυτοί είναι η μαύρη χειρ και η σιδερένια φτέρνα των διαπλεκόμενων - είναι εχθροί του λαού με περικεφαλαία.
    Την περικεφαλαία της οίησης, του (ραγιάδικου) θράσους, του κυνισμού, του αμοραλισμού, της αναισχυντίας, της αγένειας - με έναν λόγο: μιλάνε στον λαό σαν να μιλούν σε κατσαρίδες...

    Ντροπή!

    ΣΤΑΘΗΣ. Σ

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ Σκεπτόμενος 11/02/2011 11:45:18

      ΑΨΟΓΟΣ! 1000 μπράβο!!!

  20. zame avatar
    zame 10/02/2011 22:20:18

    σωστα λες πως ο "κουφος" υπεγραψε..αλλα οι σημερινοι υποσχεθηκανε την επαναδιαπραγματευση....(νομικα διατριτη η συμβαση & κατα ομολογια πρωιν Υφ. σε τοπικ. ραδιοφ.. δεν ξερανε τι υπογραψανε..) & αντ"αυτου...? ..ακομα ποιο "Βαθια" ?

  21. Giorgos avatar
    Giorgos 11/02/2011 21:55:36

    Γιατί έχω την εντύπωση ότι τους φτύνουμε κι'αυτοί νομίζουν ότι ψιχαλίζει ?
    Πάντως αυτοί την δουλειά τους και εμείς την δικιά μας.
    Να δυναμώσουμε την κίνηση του ΙΝΚΑ γιατί μ'αυτούς μόνο νομικά θα τους νικήσουμε
    ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ . ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ .
    ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ . ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ