#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/05/2010 20:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για την «σωτηρία» ποίων ψήφισε ο ΛΑ.Ο.Σ.;



Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, Γιώργος Καρατζαφέρης, δήλωσε ότι το κόμμα του θα ψηφίσει αναγκαστικά «ναι» για τη σωτηρία της χώρας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 06/05/2010 20:40:30

    Γιατι, περιμενε κανεις διαφορετικη σταση απο το "βαπτιστηρι" του Μητσοτακη? Και καλα αυτος. Οι υπολοιποι λαλιστατοι παπαρολογοι, που μας τα ειχαν πρηξει με την "αγαπη" τους για την Ελλαδα και τους Ελληνες, που βρισκονται? Που εχουν χωθει για να κρυφθουν μετα τα αποκαλυπτηρια?

  2. VANGELIS avatar
    VANGELIS 06/05/2010 21:08:01

    Για σένα που ρωτάς ψήφισε ....αλλά που να καταλάβεις!!!!!

  3. vassilis avatar
    vassilis 06/05/2010 21:11:26

    Εμενα μου φαινεται οτι η ζημενς τους ενωνει,Γιωργο,ντορα και θα δουμε και αλλους.

  4. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 06/05/2010 21:20:05

    Μην είσθε κακεντρεχείς ! Στίς μεγάλες θεατρικές παραστάσεις,πάντα χρειάζεται η κομπάρσα που θα βγεί στη σκηνή με ποδίτσα και σκουφάκι,κρατώντας ένα δίσκο και λέγοντας :'΄Κυρία το τσάι είν'έτοιμο'.Ε, τον ρόλο αυτό,ανέλαβε να τον παίξει ο Καρατζαφύρερ με τους υποταχτικούς του.

  5. ανέστης avatar
    ανέστης 06/05/2010 21:52:04

    Κωλοτούμπας και δεκανικι της κυβέρνησης εθνικής μειοδοσίας του ΓΑΠ

  6. tzimy avatar
    tzimy 06/05/2010 22:01:19

    Τα παλιά συνθήματα αποκτούν πλέον νόημα.
    1.Το ΠΑΣΟΚ στην κυβέρνηση ο ΛΑΟΣ στην εξουσία
    2.Ο ΛΑΟΣ θέλει το ΠΑΣΟΚ μπορεί.
    3.ΛΑΟΣ-ΠΑΣΟΚ στην εξουσία.

    Και ένα καινούριο
    Ο ΛΑΟΣ ξεχνά τι σημαίνει δεξιά

    • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
      Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ tzimy 06/05/2010 22:22:10

      χαχχαχααχχα τρομερος ρε φιλε... Πραγματικα..

      Πάντως, κανείς πλέον δεν πείθεται από τα χαζοπαιχνιδάκια , παλαιοκομματικού τύπου της κας. Μπακογιάννη.

      Και καλα.. δεν φευγω τωρα με άλλους επειδη θα με προλαβουν τα γεγονότα...θα το κάνω μετα οποτε και θα φαίνεται ότι φυλορροεί η ΝΔ του Σαμαρά

  7. διερωτώμαι avatar
    διερωτώμαι 06/05/2010 22:07:18

    Κάποιο μέλος ή φίλος ή ψηφοφόρος του ΛΑ.Ο.Σ. θα γράψει, για να μας δώσει κάποια ερμηνεία;

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 06/05/2010 22:45:34

    Γι αυτούς, αν η πατρίδα δεν είχε καθόλου πολίτες να την βαραίνουν, τόσο το καλλίτερο!
    Μόνο χώμα, πρόγονοι(μόνο πρόγονοι, χωρίς υλικές απαιτήσεις) και προ παντός, ευπατρίδες επιχειρηματίες!

  9. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 06/05/2010 23:17:54

    Δεν είμαι μέλος. φίλος , ε, μπορείς να το πείς.
    Η ερμηνεία είναι πως σε δέκα μέρες περίπου απο τώρα , συντάξεις και λοιπές πληρωμές γιόκ.
    Και απο την άλλη , ψηφίζουν όλα τα κοινοβούλια των Ευρωπαικών Χωρών για το δάνειο που ζητήσαμε .
    Σκέψου την αξιοπιστία μας ως οργανομένο κράτος σε περίπτωση που εμείς σε αντίθεση με αυτούς ψηφίζαμε όχι.

    Εμένα πάντως η στάση των πολιτικών του ΛΑ.Ο.Σ με έπεισε.

    Κι εγω ως πολίτης , με την καρδιά ψηφίζω ΟΧΙ με το μυαλό ΝΑΙ.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Κωνσταντίνος 06/05/2010 23:40:12

      το μαντρί σε έπεισε ε;

    • διερωτώμαι avatar
      διερωτώμαι @ Κωνσταντίνος 07/05/2010 14:32:10

      Ωραίο επιχείρημα. Εάν λοιπόν όλα τα κοινοβούλια των μελών της Ε.Ε. ψηφίσουν υπέρ σύνθετης ονομασίας των Σκοπίων, θα πρέπει να τους ακολουθήσουμε.Γιατί, όμως, ο Πρόεδρος εξ αρχής παρέκαμπτε τον ευρωπαϊκό μηχανισμό υποστήριξης και πρότεινε προσφυγή στο Δ.Ν.Τ. ;;;

  10. thouthou avatar
    thouthou 07/05/2010 01:00:54

    Εδώ ΛΑΟΣ, "αρκούδα" που έλεγε και ο Φαήλος...
    Μπορεί κάποιος να απαντήσει, στο απλό ερώτημα ότι αν πέρναγε η πρόταση για 180 ψήφους, τί θα ψήφιζε ο Σαμαράς; Θα τολμούσε ο Σαμαράς να πει "όχι, επιλέγω χρεοκοπία";;;
    Επίσης, να ρωτήσω κάτι άλλο; Η ψήφιση του νόμου, σήμαινε ή όχι την αποδοχή του πακέτου; Δηλαδή, αν καταψηφιζόταν ο νόμος, θα το παίρναμε έτσι κι αλλιώς το πακέτο;
    Γιατί είχα την εντύπωση ότι με την καταψήφιση, δεν θα παίρναμε το πακέτο....
    Άρα; Την άλλη εβδομάδα;
    Εκτός αν το παίρναμε έτσι κι αλλιώς, οπότε όλοι έχουν την δυνατότητα να το παίξουν "λαϊκοί ηγέτες", και απορώ γιατί και ο ΓΑΠ δεν καταψήφισε...

    Άρα, γιατί πέφτετε όλοι από τα σύννεφα; Επειδή ο Καρατζαφέρης είναι συνεπής στην λογική του; Γιατί δεν βασίστηκε στην δεδομένη πλειοψηφία του ΠΑΣΟΚ, να το παίξει "φιλολαϊκός"; Και νομίζετε ότι εσείς είστε "αντιδρούντες" στην απόφαση Καρατζαφέρη; Διαβάστε το φόρουμ του Γεωργιάδη, τα φόρουμ των "αρκούδων", να δείτε αντιδράσεις... Τόσο βλάκας είναι ο λαοπλάνος, ο αρπάχτρας, για να αντιταχθεί στο "λαϊκό αίσθημα"; Δεν μπορούσε απλά να αρχίσει λόγους πύρινους, αφού το έχει περισσότερο από όλους τους αρχηγούς της υπόλοιπης αντιπολίτευσης;
    Τί θέλει; Θεσούλα; Πού; Σε ένα καθεστώς που σε 1 μήνα μπορεί να μην υπάρχει;

    Μπορεί κάποιος από τους playstation αναλυτές, να μου απαντήσει στο απλό ερώτημα:
    Αν η ψήφος του ήταν αυτή που θα έκρινε το ναι ή όχι στην αποδοχή του πακέτου, τί θα ψήφιζε και γιατί; Όχι τί θα ήθελε, τί οραματίζεται, δεν είμαστε στον παιδικό σταθμό... Τί θα ψήφιζε...

    ΥΓ: Θέλετε αλλαγή πολιτικού σκηνικού, και δεν μπορείτε να δεχτείτε τον στοιχειώδη πραγματισμό; Ξεβολεύει; Η δίκη προθέσεων είναι πολύ πιο εύκολος δρόμος; Αυτή είναι η "νέα μεταπολίτευση"; Αυτή είναι η αλλαγή; Σας σοκάρει ο πραγματισμός; Τότε απλά δεν έχετε καταλάβει σε ποια κατάσταση είμαστε και τί ρισκάρουμε....

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ thouthou 07/05/2010 01:24:31

      Οι οπαδοί της ΝΔ αποκαλούνται τώρα ως playstation αναλυτές απο τους ΠΑΣΟΚους?
      Χαριτωμένο.
      Πειράζει που κάποιοι δεν πίστεψαν τα ψευτοδιλήμματα που προφασίζεται ο ΓΑΠ καθώς βρισκόμαστε σε συνθήκες για τις οποίες ο ίδιος φέρει 100% την ευθύνη; Συνεχίζει άξια το δρόμο που χάραξε ο Σημίτης δηλαδή.
      Μόνο που αυτή τη φορά τα διακυβευόμενα είναι πολύ περισσότερα και υπάρχει πλέον μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων που ενημερώνεται απο το ίντερνετ και οχι απο τα φερέφωνα που στήριζαν ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑΣΟΚ. Επόμενο ήταν το κόλπο του ΓΑΠ κάπου να σκάλωνε.

    • Tassos avatar
      Tassos @ thouthou 07/05/2010 10:21:44

      Δεν είμαστε ολοι ίδιοι. Ούτε όλοι οι πολιτικοί είναι ίδιοι. ΟΧΙ θα ψήφιζε ο Σαμαράς γι'αυτό φάγαν στη μούρη την πατσαβούρα των 180 ψήφων ΠΑΣΟΚ ΚΚΕ ΛΑΟΣ ΣΥΝ. Ιδεολογικοί απόγονοι δοσιλόγων ταγματασφαλιτών είναι στο ΛΑΟΣ και πιστοί στο DNA τους συντάχθηκαν με τις νέες δυνάμεις κατοχής ΔΝΤ κλπ.

  11. tassos avatar
    tassos 07/05/2010 16:22:58

    κι όταν παρ΄όλα αυτά τα μέτρα "φουντάρουμε" ποιος θα είναι αυτός που θα βγει να πει "επτωχεύσαμεν" και πού θα κρυφτουν όλοι αυτοί;

  12. απαπαπα avatar
    απαπαπα 07/05/2010 22:40:03

    Προτείνω άλλο ζώο από την αρκούδα. Επιτρέψτε μου!
    http://1.bp.blogspot.com/_JwUCQiYCz70/SjnckTu00rI/AAAAAAAAAek/FstQCA4O8yk/s400/%CF%87%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%BF1.jpg