#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/07/2011 09:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για την βαρβαρότητα του σοσιαλισμού θα μιλήσουν στον Αστέρα;



Εδώ ο κόσμος καίγεται και ο Γ. Παπανδρέου… σοσιαλίζεται. Δεν μας έφταναν τα μέτρα της κυβέρνησης, η διάλυση της χώρας, η καταστροφή του κέντρου, η χουντική νοοτροπία του υπουργού Προστασίας του Πολίτη, έχουμε και τη Σοσιαλιστική Διεθνή. Άραβες, Ευρωπαίο, Αμερικανοί και κάθε καρυδιάς σοσιαλιστικό καρύδι θα συναντηθούν στον φτωχό Αστέρα Βουλιαγμένης για να μιλήσουν για τα προβλήματα των κατατρεγμένων.

Τα κύρια θέματα της ατζέντας του Συμβουλίου σύμφωνα με ανακοίνωση του ΠΑΣΟΚ είναι:

1. Στηρίζουμε την Ελπίδα των Πολιτών στον Αραβικό Κόσμο - Μοιραζόμαστε το Όραμα για Ελευθερία και Δικαιώματα για Όλους.

2. Για να Γίνει η Ειρήνη στη Μέση Ανατολή Πραγματικότητα: Στόχος Ένα Παλαιστινιακό Κράτος-Ασφαλή και Αναγνωρισμένα Σύνορα για Ισραήλ και Παλαιστίνη.

3. Μαθήματα από την τραγωδία της Φουκουσίμα και το Μέλλον της Πυρηνικής Ενέργειας.

 

Άλλα λόγια ν’ αγαπιόμαστε δηλαδή. Οι Έλληνες πολίτες προσπαθούν να συνέλθουν από το σοκ του μεσοπρόθεσμου και τα σοσιαλιστικά χημικά που είχαν ημερομηνία λήξης πριν γίνει πρωθυπουργός ο… Ανδρέας Παπανδρέου, και οι απανταχού Σοσιαλιστές θα μαζευτούν για τσάι και συμπάθεια. Έφτιαξαν τις χώρες τους με τις ιδέες που υπηρετούν και έρχονται να λύσουν τα προβλήματα του πλανήτη. Άραγε θα μιλήσουν καθόλου για τη Βαρβαρότητα του Σοσιαλισμού;

Πάλι καλά που φημολογείται ότι τα έξοδα της διαμονής τους τα πληρώνουν μόνοι τους οι Σοσιαλιστές. Από την άλλη, όμως, τα δρακόντεια μέτρα ασφαλείας και οι περισσότεροι από 1.000 αστυνομικοί που είναι επί ποδός στην περιοχή από πού πληρώνονται;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 01/07/2011 09:15:48

    Εντωμεταξύ, άσχετο (σχετικό μόνον με το σοσιαλισμό), αλλά η Ναυτεμπορική αναφέρει ότι καταρρέουν οι κατηγορίες κατά του Στρος-Καν.

    Τι έγινε, πραγματικότητα είναι ή τα ξαναβρήκε ο Στρος-Καν με τα (αόρατα) αφεντικά;...

  2. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 01/07/2011 09:38:40

    ΓΙΩΡΓΟ ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ: Ρε Γιώργο τόσο καιρό είμαστε κατά των αποκρατικοποιήσεων και σήμερα είμαστε υπέρ του ξεπουλήματος. Έχω μπερδευτεί. Εγώ που πιστεύω στις σοσιαλιστικές ιδέες τι θέση πρέπει να έχω; Για ρώτα τους ξένους σοσιαλιστές και πες μου.

  3. Θάνος avatar
    Θάνος 01/07/2011 10:10:44

    Επισης σχετικο - ασχετο, αλλα ορμωμενος απο την φωτογραφια,την επομενη φορα που θα σηκωσεις το χερι σου μπατσακο, σκεψου οτι αυριο, μεθαυριο θα ψαχνεις στα σκουπιδια να βρεις να φας, γιατι στην θεση σου η νεα ταξη θα εχει προσλαβει Ελληνοποιημενους λαθρο, που ειναι και πιο "δημοκρατικο"... αλλα τοτε θα ειναι αργα για δακρυα...

  4. KOSTAS avatar
    KOSTAS 01/07/2011 10:47:30

    Σοσιαλισμός? Χα, χα, χα, χα! Το άλλο με τον Τοτό, το ξέρετε?

  5. Tassos avatar
    Tassos 01/07/2011 11:12:13

    Αθλιότητα του Καρακούση εναντίον Σαμαρά και Φαήλου τον οποίο γράφει "Φαύλο". Εδωσα απάντηση αλλά δεν βλέπω να δημοσιεύεται.... Φάκτορα βάλτο όπου νομίζεις
    http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=408955&h1=true

    • factorx avatar
      factorx @ Tassos 01/07/2011 11:41:39

      που είναι η απάντηση αδελφέ;

      • Tassos avatar
        Tassos @ factorx 01/07/2011 12:47:10

        Στα σκουπίδια του ΔΟΛ. Πού θες να είναι? :-)

      • Tassos avatar
        Tassos @ factorx 01/07/2011 12:47:54

        Τον αποκάλεσα ...Καραμούση (ανάμεσα στα άλλα).

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 01/07/2011 11:33:43

    ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ..ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ (ΔΙΟΤΙ Μ΄ΑΥΤΑ ΣΟΣΙΑΛΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ)

  7. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 01/07/2011 11:37:14

    ΗΘΕΛΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ... ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ... ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΝ 2-3 "ΣΟΒΑΡΑ"ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ... ΑΠΛΟ!!!

  8. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 01/07/2011 11:41:14

    Να δω ΓΑΠ να πληρωνει με καρτα τα εξοδα του στο συνεδρειο και να ξαναβγαλω μαλια.
    Θα ειναι και ο Κανταφης?

  9. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 01/07/2011 15:48:53

    Όταν ήμουν στο Δημοτικό, γύρω στο 1960, εποχές τρίκυκλα στο φόρτε, μιά μέρα ο παππούς μου είπε:
    - Παιδί μου, "τα πάντα ρεί", μια μέρα θ' ακούσεις τους δεξιούς να φωνάζουν "bacchi gourounia dolophoni".
    - Άσε παππού, πάλι "φούντα" στούπωσες στο τσιγάρο, παράτα το, κάνει κακό στην υγεία, βλέπεις όνειρα ξύπνιος.
    Άχ παππού, αποδείχθηκε ότι ήμουν εντελώς άδικος. Ο έρμος ο παππούς είχε να καπνίσει "μαύρο" από τα χρόνια του Μεταξά.

  10. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 02/07/2011 00:57:44

    Αψογος