#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/06/2011 18:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για μια φορά ακόμα επικράτησαν οι διαδηλωτές



Οι διαδηλωτές ανάγκασαν για μια ακόμα φορά  τα ΜΑΤ σε υποχώρηση  τα οποία αποσύρονται προς τη Β. Σοφίας.

Ηρεμία επικρατεί αυτήν την ώρα  στην πλατεία. και ετοιμάζεται η σκηνή για τη μεγάλη συναυλία που θα ξεκινήσει στις 7 μ.μ. Καθαρίζουν με λάστιχα νερού την πλατεία από τα χημικά και ό,τι έχει μείνει από τα δακρυγόνα. Μέσα και έξω από το σταθμό λειτουργούν υπαίθρια ιατρεία.

Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. έχουν γίνει 17 προσαγωγές, 5 συλλήψεις ενώ υπάρχουν 21 τραυματίες αστυνομικοί  και τέσσερις πολίτες .

ΣΧΟΛΙΑ

  1. stam avatar
    stam 28/06/2011 18:32:55

    http://www.welt.de/politik/deutschland/article13455432/FDP-Mann-Chatzimarkakis-soll-Doktortitel-verlieren.html ποιος χατζημαρκακης ειναι αυτος??

    • Ευαγγελία avatar
      Ευαγγελία @ stam 28/06/2011 18:57:02

      Ένα νεοφιλελεύθερο φρούτο, χειρότερο από τους Γερμανούς τιμητές.

      • !!!! avatar
        !!!! @ Ευαγγελία 28/06/2011 20:50:19

        ετσι είναι οι γεννίτσαροι!
        Φανατικότεροι και γερμανικότεροι των Γερμανών παιδομαζωτρών!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ stam 28/06/2011 19:22:02

      και φιλαράκι της Ντόρας, ευρωβουλευτής με τους Γερμανούς Φιλελευθέρους, με μεγάλη αγάπη για τα συμφέροντα των τραπεζών. Έχει πετροβολήσει Ν.Δ. και Ελλάδα στο παρελθόν.

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ stam 29/06/2011 00:31:53

      Ένα χαζό. Έχει πει πολλά και για την Ελλάδα και για τους Έλληνες. Πριν από κάποιες εβδομάδες άρχισαν να ψάχνουν τα του διδακτορικού του, έλεγαν ότι είχε αντιγράψει. Φαίνεται πως επιβεβαιώθηκε η αντιγραφή, ε;

  2. O "Ούστ" σας avatar
    O "Ούστ" σας 28/06/2011 18:51:03

    Ο κόσμος στην πλατεία είναι σαν τα γκρέμλιν. Του ρίχνεις δακρυγόνα και πολλαπλασιάζονται... Δυνατά ρε παίδες κρατήστε!

    (FB)

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ O "Ούστ" σας 28/06/2011 19:23:20

      ίσως γιατί κι οι μπαχαλάκηδες δε χορεύουν νηστικοί, θέλουν κι άλλο χαρτζηλίκι για να δουλέψουν. Μα ότι και να κάνουν δε θα είναι αρκετοί.

      • Kostas D avatar
        Kostas D @ ΝΙΚΟΛΑΣ 28/06/2011 19:31:54

        ΟΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...!!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.....(αυτοι ειναι καμια 200....????) Και ειμαστε πανω απο 300.000, αυριο ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΜΑΣ....!!!!!! ΟΠΟΙΟ κι αν ειναι το τιμημα.....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΕΜΟ...!!!!!!!! ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ!!!!!!!

  3. aggelosview avatar
    aggelosview 28/06/2011 19:13:35

    Φάκτορα τα 'μαθες τα νέα; Η νεολαία ΣΥΝ μπροστά στη Βουλή κι επίσημα: "Η νεολαία του συνασπισμού ήρθε με οργανωμένο μπλόκ. Οι μπάτσοι οπισθοχώρησαν. Τώρα ο κόσμος μαζί με το μπλόκ του συνασπισμού στα κάγκελα μπροστά από τον άγνωστο στρατιώτη." http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1312237
    Καλά ξεμπερδέματα!

    • factorx avatar
      factorx @ aggelosview 28/06/2011 19:29:01

      Γιατί που είναι το πρόβλημα; Πολύ καλά έκαναν και κατέβηκαν. και κατά την γτνώμη μου έπρεπε να κατεβούνε και κάτι δεξιούληδες νεολαίοι. Αλλά αυτοί είναι σαλονάτοι δεν δεν αντέχουν

      • Νίκος avatar
        Νίκος @ factorx 28/06/2011 19:33:18

        Πες τα φάκτορα! Η οννεδ ξέρει μόνο απο Αράχωβα. :-)

        • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
          Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Νίκος 28/06/2011 20:41:28

          ἂν χρειαστεῖ καὶ στὸ βουνό, αὐτοὶ δὲν ξέρουνε ζυγό.

          • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
            Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 28/06/2011 20:53:23

            πάθος γιὰ πολιτική

      • Orestios avatar
        Orestios @ factorx 28/06/2011 21:04:56

        +1000 Φάκτωρα

    • !!!! avatar
      !!!! @ aggelosview 28/06/2011 20:55:46

      Εμ η πάνω πλατεία αντεξε, ενώ τα καθικάκια των κουκουλών και των παλουκίων, απομονώθηκαν!
      Δουρειοι γάιδαροι, εκεί μαζί με τα ...μιάσματα που κουβαλάνε την ελληνική σημαία! και να το σπονσονάρει το Ινδυμίνδια!
      Ας έχουν τα ματια ανοιχτά οι ανωπλατειανοί!
      Οταν κάποιος φωνάξει "γιουργια", να δούν ποιος είναι, κοιτώντας τον στα μάτια!