#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/07/2012 11:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για Δήμαρχος Πάτρας ο Ν. Νικολόπουλος ;

 



Φαίνεται ότι το προφίλ που προσπαθεί  να χτίσει ο κ. Νίκολόπουλος μέσω της δήθεν ηρωικής εξόδου-παραίτησής του, μόνο ηρωικό δεν είναι. Μάλλον προς το παλαιοκομματικό κλίνει.

Σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες, ο βουλευτής Πάτρας σκέφτεται να αναβαθμίσει τον ρόλο του στην αχαϊκή πρωτεύουσα, μέσω της διεκδίκησης της δημαρχίας στις επόμενες εκλογές.   Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν, πως ήδη έχει επέλθει συμφωνία με επιχειρηματικούς παράγοντες της πόλης για την στήριξή του.

Αν ισχύει ότι ο κ. Νικολόπουλος θέλει το χρίσμα του δημάρχου στην Πάτρα, εξηγεί απόλυτα την προσπάθεια ηρωοποίησής του, εκμεταλλευόμενος την παραίτησή του. Όπως και την στήριξή του απο άλλες δήθεν "λαϊκές" δυνάμεις της δεξιάς

Είναι επίσης προφανές , ότι από την στιγμή που ο κ. Νικολόπουλος δεν πήρε αυτά που ήθελε στο υπουργείο Εργασίας, αποφάσισε να σηκώσει ένα δήθεν μπαϊράκι κατά της ανάλγητης τρόικας και της κυβερνητικής πολιτικής, με στόχο την ενίσχυση του πολιτικού προφίλ του.

Κλασικός Μαυρογιαλούρος δηλαδή.

Στο μεταξύ, σε χθεσινές του δηλώσεις ο πρώην υφυπουργός είπε, «δεν παραιτήθηκα για να φύγω, αλλά για να μείνω στην ΝΔ και στην Βουλή όσο εσείς θα με εμπιστεύεστε». Μάλιστα όπως πρόσθεσε χαρακτηριστικά «η παραίτηση μου αυτή δεν σημαίνει αποχώρηση». Δήλωση που προμηνύει, πως ο κ. Νικολόπουλος δεν είναι διατιθέμενος να «μαραζώσει» πολιτικά, ασκώντας τα καθήκοντα ενός απλού βουλευτή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Λιογκος avatar
    Λιογκος 12/07/2012 12:09:28

    Πως τη λένε την ΠΑΣΟΚΑ Γ.Γ που εικονίζεται μεταξύ Νικολοπουλου και Βρουτση? Ναι, αυτή που έκοβε και έραβε στο Υπουργείο και ήταν επιλογή ΓΑΠ...ναι, μωρέ, αυτή που έβγαινε στο Μεγάλο κανάλι και χαριεντιζόταν, που αφαίμαξε τον λαό...πως τη λένε? Ακόμα εκεί είναι?

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ 12/07/2012 12:15:37

    Να ξαναείναι υποψήφιος βουλευτής το κόβω κομματάκι δύσκολο. Για δήμαρχος θα ήθελε αλλά δεν βλέπω να εκλέγεται ούτε στον ύπνο του. Η κεντροαριστερή Πάτρα σπάνια βγάζει δήμαρχο της ΝΔ , αφήστε που ο 'κοντός' (οπως τον αποκαλούν οι Πατρινοί) έχει μεγάλες αντιπάθειες στην πόλη...

  3. Κυριακος avatar
    Κυριακος 12/07/2012 14:57:22

    Κλασικο τροκανι!!!

  4. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 12/07/2012 14:59:54

    Μάλλον προς Κρούεζα φέρνει. Oι κινήσεις του δείχνουν, ότι μάλλον άρχισε η αντίστροφη μέτρηση γι'αυτόν. Κι άλλη φορά διεκδίκησε τη δημαρχία , χωρίς επιτυχία. Επίσης , έχει και μεγάλες αντιπάθειες στη πόλη .

    • llila avatar
      llila @ Diamond Angel 12/07/2012 16:59:05

      Έχει όμως και κάτι @@ να!! που τους πέταξε την καρέκλα στην μούρη και προτίμησε να διαπομπευτεί τώρα από το σύστημα παρά μετά να μην μπορεί να κυκλοφορήσει στα ψηλαλώνια.

      • GreekInLux avatar
        GreekInLux @ llila 12/07/2012 17:04:25

        μπα! μην σας γελούν τα σερνάμενα...φταίει το 1 και 10 με τα χέρια στην ανάταση :P

        • Diamond Angel avatar
          Diamond Angel @ GreekInLux 12/07/2012 18:27:25

          Xαιρετώ τον απόδημο ελληνισμό που( μας ) βλέπει από μακριά...!!

          • GreekInLux avatar
            GreekInLux @ Diamond Angel 12/07/2012 18:36:19

            Σας χαιρετά κι αυτός μετρώντας τις μέρες δια την επιστροφή στα πάτρια! την καλησπέρα μου :)

        • llila avatar
          llila @ GreekInLux 12/07/2012 22:51:54

          Έγραψες!

  5. achaios avatar
    achaios 12/07/2012 16:55:20

    Κάποιος πρέπει να του πει ότι το ποταμι δεν γυρίζει πίσω.Απκετά έχει προσφέρει,ας προσφέρει και κανας άλλος.Ήρθε η ώρα να ξεκουραστεί.

  6. Στασίδι avatar
    Στασίδι 12/07/2012 18:03:06

    Οι φιλοδοξίες του Νικολόπουλου χρόνιες και γνωστές αλλά μη πραγματοποιούμενες.Δεν είχε πιάσει υπουργικό στασίδι και τώρα δεν του κάθησε γιατί είδε οτι δεν του έβγαιναν οι προεκλογικές υποσχέσεις στην Πάτρα με τις περιορισμένες αρμοδιότητες.Εχει πολύ μεγάλες αντιπάθειες στην Πάτρα όπου προεκλογικά δεν εμφανιζόταν διότι προσφάτως δέχτηκε ουκ ολίγα χτυπήματα με γιαούρτια και γιουχαίσματα.Δεν μπορεί να συσπειρώσει ούτε τη λαική δεξιά ούτε τον κεντροδεξιό χώρο διότι δεν χαίρει εκτιμήσεως στην Αχαία.Είναι χαμένη υπόθεση η Δημαρχία και οι ελιγμοί που κάνει είναι επιβίωσης διότι βλέπει ότι τελειώνει οριστικά ως πολιτικός

  7. Θύμιος avatar
    Θύμιος 12/07/2012 19:40:41

    στην τιμή του Τεμπονέρα, κι η τρόικα (εσωτ.).

  8. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 13/07/2012 12:15:17

    ΕΛΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ . Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ
    ΑΜΟΡΑΛΙΣΜΟΥ. ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΦΙΛΟΔΟΞΙΑ ΘΕΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ-ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕ ΛΑΟ,ΠΑΡΑΤΑΞΗ ,ΑΡΧΗΓΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ
    ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.

  9. P.M avatar