#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/03/2011 21:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί χάνουν την ψυχραιμία τους με το Antinews;




Χωρίς να αναφέρεται το site (προφανώς για να μη διαφημισθεί στους αναγνώστες της) κυριακάτικη εφημερίδα γόνου παλαιού υπουργού της ΝΔ και τηλεοπτικού αστέρα (σιγά που θα πω το όνομα της) κατονομάζει  τον Φάκτορα ως  τον «κυρίως» στρατιώτη του «στρατοπέδου» των «σκληρών αυλικών» και μάλιστα σε καθεστώς ...ημιπαρανομίας !!!  Μαζί του (σωστά μαντέψατε) ο Φαήλος, ο Χρύσανθος Λαζαρίδης (ως νόμιμος) και όλοι μαζί με την «ιδιορρυθμία» «να μην είναι άνθρωποι του παραδοσιακού μηχανισμού του κόμματος». «Έχουν παγιωμένες απόψεις τις οποίες δεν διαπραγματεύονται με τους κλασικούς νεοδημοκράτες».

Να ξεκινήσουμε από την πρώτη αστειότητα.  Αναφέρουν τον Φάκτορα ότι δρά σε ...ημιπαρανομία χωρίς να αναφέρουν το Antinews.  Λένε δηλαδή στους άσχετους με το διαδίκτυο που τους διαβάζουν ότι ο Φάκτορας έρχεται το βράδυ κρυφά σπίτι σας, μπαίνει από το παράθυρο και οργανώνει μυστικές στρατιές για τον Σαμαρά. Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι έχει παραπαχύνει τελευταία και δεν χωράει να μπει από το παράθυρο, πρόκειται για μια ακόμα εκπληκτική διαστρέβλωση του τι γίνεται εδώ:  Δημοσίως, ανοικτά, όλα φόρα παρτίδα και με το θάρρος του σχολιασμού - κάτι που δεν αντέχουν φυσικά όσοι και όσες έμαθαν να κινούνται στο ημισκόταδο υπουργικών γραφείων. Είναι δημόσια μάχη ιδεών, υψηλού επιπέδου τοποθετήσεις, σχόλια, ερωτήσεις και απαντήσεις.

 

Και τελικά ποιό είναι αλήθεια το πρόβλημα τους; Τόσο πολύ τους ενοχλεί πια ένας δημοφιλής ιστότοπος και ένα δημόσιο φόρουμ  που πιστεύει στο «εγχείρημα Σαμαρά»;  Δεν κουράστηκαν να λένε τα ίδια και τα ίδια, ταυτόσημα εντελώς με εκείνα που αναμασούσε η Αγία Οικογένεια από την δεκαετία του 90 για το "Αντί" και τον Σαμαρά;

Πάμε παρακάτω και στην "μομφή" της εφημερίδας (και "εύσημο" για μένα) ότι οι συνεργάτες  του Σαμαρά "δεν διαπραγματεύονται".

Να διαπραγματευτούν τι;  Τον πατριωτισμό, τον νεποτισμό και το μοίρασμα των ρόλων και των θέσεων;

Για ποιους ανησυχεί το δημοσιογραφικό «σύστημα»; Για τη Ντόρα και τον Καρατζαφέρη αν θα ξαναβγούν στη Βουλή;

Και ποιοι φοβούνται μέσα από τη ΝΔ; Οι νυν βουλευτές αν θα επανεκλεγούν; Θεμιτή η αγωνία τους αλλά δεν μπορεί να είναι και αγωνία ούτε του κόμματος, ούτε των χιλιάδων μελών του.

Στην ουσία αρνούνται στο Σαμαρά να δημιουργήσει τη δική του ομάδα συνεργατών, να επιλέγει ο ίδιος τους «στενούς» συνομιλητές του.

Επιθυμούν έναν «εσωκομματικό συμβιβασμό» που θα αφήσει ικανοποιημένα τα «τζάκια» και τους επί πολλά έτη βουλευτές του κόμματος.

Όμως το ερώτημα είναι άλλο: Οι τομεάρχες που επιθυμούν και νέους ρόλους, έχουν ανταποκριθεί με επιτυχία στα θεσμικά καθήκοντα που τους ανατέθηκαν;

Η καλή εφημερίδα αναπαράγει επίσης το επιχείρημα Καρατζαφέρη ότι «ο Σαμαράς δεν αποδοκίμασε τον Φ. Κρανιδιώτη». Μπορεί ο καλός πατριώτης Καρατζαφέρης να μας πει που ακριβώς διαφωνεί με τον Φαήλο; Θα ήταν χρήσιμο προκειμένου  να καταλάβουμε τη διαφορά μεταξύ ορίτζιναλ και ιμιτασιόν πατριωτισμού.

Δεν ξέρω αν το κόμμα μοιάζει με το θωρηκτό Αβέρωφ. Το θέμα είναι ότι γέμισε «παθολόγους» ενώ χρειάζεται «χειρούργους». Βρίθει αμυντικών με ειδικότητα στα αυτογκόλ, ενώ χρειάζεται επιθετικούς να «βλέπουν δίχτυα». Και με πολλούς «μοναχούς» που αποσύρονται από την καθημερινότητα για να λατρέψουν τον εαυτό τους, ενώ η κοινωνία μαρτυρά κάτω από τον ζυγό ενός Σισύφειου Μνημονίου, που δεν έχει τελειωμό.

 

Μήπως απλά τέτοιου είδους δημοσιεύματα, μόνο στόχο έχουν τη δημιουργία εντυπώσεων περί «εμφυλίου» εντός ΝΔ , τώρα που τα επιχειρήματα περί «δεξιάς στροφής και περιχαράκωσης» του κόμματος, αποσύρθηκαν από την κυκλοφορία ως αστεία;

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/03/2011 22:03:24

    Άψογον, σοφόν, και σαφές. Μπράβο Μικρέ Οδυσσέα.
    Και μπράβο στο αντινιούζ του φάκτορα, την αλογόμυγα που τσιμπάει τη κομματική καμαρίλα.

    • factorx avatar
      factorx @ Strange Attractor 27/03/2011 22:07:37

      Καμιά καλύτερη παρομοίωση;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ factorx 27/03/2011 22:42:06

        Είσαι ο σύγχρονος Ηρακλής, που με τα γυμνά του μπράτσα κατατροπώνει τη φαρμακερή λερναία ύδρα της διαπλοκής...
        Γιου λάϊκ;

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 27/03/2011 22:45:12

          Είσαι σε καλό δρόμο!
          Try again!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 27/03/2011 22:53:19

            Με σένα τελείωσαν. Αφού σε αποκάλυψαν στο πανελλήνιο, άρχισαν τώρα να ασχολούνται με "την" αρχαιοπτέρυγα, και τον "σκοτεινό" φάκτορα.
            Απομένει να αντιληφτούν επιτέλους πως κι ο Μ. Οδυσσέας είναι στη πραγματικότητα ο... Νίνης.

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 27/03/2011 22:57:32

            Nα δείς όταν ανακαλύψουν οτι εσύ είσαι ο .....Γιακουμάτος, τι εχει να γίνει!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 27/03/2011 23:01:11

            Όλοι ξέρουν ότι είμαι ο Φρανς Τσαγκάρης.

      • trans avatar
        trans @ factorx 28/03/2011 07:31:55

        Ιστορικός συμβιβασμός

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 27/03/2011 23:16:51

      οσο και να γελατε εχω πει να κανουμε κομμα !!!...

      ΠΠ

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Strange Attractor 27/03/2011 23:45:47

      Ο αρχισυντάκτης κάνει τη διαφορά Strange...
      Και μη μου στενοχωρείς τον "αυτοκράτορα Κομνηνό-Ροδινό"

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 27/03/2011 22:05:31

    "παραπάχυνε ο Φάκτορας και δεν χωράει απ' το παράθυρο;"
    Τι κακοήθειες είναι αυτές;

    Δηλαδή αυτό που λέγεται οτι κάνει από το τώρα πρόβες για το επόμενο Dancing with the Stars με παρτενέρ, ξέρετε ποιά, δεν αληθεύει;

    • factorx avatar
      factorx @ Κώστας Ροδινός 27/03/2011 22:09:16

      Αυτά γράφεις και αύριο η άλλη πασοκειάδα θα γράφει οτι θα παω στο Dancing with the Stars με παρτενέρ την "γυναίκα συνεργάτη του Σαμαρά Αρχαιοπτέρυγα"

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ factorx 27/03/2011 22:10:31

        Τυχερε!!!

  3. kiki avatar
    kiki 27/03/2011 22:09:51

    Ναι να εξφανιστουμε ολοι εμεις , που δεν συμφωνουμε μαζι τους, αποψη να εχουν ονο αυτοι.
    Επειδη καταρεει ο εντυπος τυπος , να εξαφανιστουμε ολοι, α να χαθητε αντιφρονουντες.
    Αντι να μαζευουμε υπογραφες για το ευρωομολογο θα μαζευουμε για τα μπλοκ λεφτα για τις μυνησεις.
    πονανε οι αντρες Μητσο μ.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ kiki 27/03/2011 23:51:36

      Προβλέπω την άλλη Κυριακή να ασχολούνται με την "αριστερή δυναμική Μανιάτισσα που συχνάζει στο antinews"

      • kiki avatar
        kiki @ Μικρός Οδυσσέας 28/03/2011 17:30:19

        @ Μικρε,
        Σουτ, μην μας ακουσουν ,
        οχι αυτοι οι κατακαημενοι, αυτοι ξερουν οτι ξερω πολλααααααα,
        αλλα οι λοιποι Μανιατες και μου την χαλασεις την δουλεια.

  4. aris. A avatar
    aris. A 27/03/2011 22:13:51

    Από την πατριωτική γης της Μακεδονίας όπου ήρθα για τετραήμερο και είδα τις περισσότερες ελληνικές σημαίες από οπουδήποτε αλλού καλησπέρα σε όλους.

    Οι πολίτες της Ελληνικής πρωτοκόρης έχουν υψηλό ηθικό και απαιτούν δράση.

    Οι πολίτες θέλουν σύγκρουση και ρήξη με όλα αυτά που μας έφεραν εδώ.

    Ευτυχώς που υπάρχει η Ελληνική επαρχία και αναπνέουμε Ελλάδα μακριά από την καμαρίλα και την μούχλα της Αθηναϊκής πολιτικής ζωής.

    Τι περιμένατε από τον Νικολάκη με τις Πόρσε και τις πολυτελείς κατοικίες.

    Αλήθεια κάποια στιγμή ρωτήστε όλους αυτούς τους εκατομμυριούχους δημοσιογράφους πως γίνεται να βουλιάζουν στα χρέη οι εταιρείες που εργάζονται και αυτοί να αμείβονται πλουσιοπάροχα.

    Αποτελούν παγκόσμιο οικονομικό φαινόμενο.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/03/2011 22:20:00

    φάτε μάτια ψάρια χαχαχαάαα!

  6. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 27/03/2011 22:25:16

    Επίσης σκοπίμως αποσιωπά ο Χατζηλαλάκης ότι το Αντινιούς δεν είναι "λιβανιστήρι" του Σαμαρά και ανεξαρτήτως των προσδοκιών και των ελπίδων που επενδύουμε σ'αυτόν...του τα χώνουμε κιόλας και μερικές φορές άγρια.
    Όσο για τους Λαζαρίδη -Κρανιδιώτη είναι η πρώτοι που εξέφρασαν αποτελεσματικά δημοσίως Πατριωτικό, κοινωνικό και συγχρόνως ριζοσπαστικό λόγο, μακριά από τις γνωστές καρικατούρες που χρησιμοποίησε σκοπίμως κατά καιρούς το "σύστημα" προκειμένου να φαιδροποιήσει και να περιθωριοποιήσει το συγκεκριμένο πολιτικό ρεύμα.
    Είναι το πυρηνικό όπλο του Σαμαρά εμπρός στα αδιέξοδα που αντιμετωπίζει η χώρα.
    Είναι τα πρόσωπα που προσωπικά μου παρέχουν αυξημένες εγγυήσεις για τις επιλογές του ίδιου του Σαμαρά.
    Είναι οι άνθρωποι που αν φευ κάποια στιγμή δεν τους βλέπω δίπλα του, θα απογοητευτώ θανάσιμα.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 27/03/2011 22:33:05

      Υ.Γ
      Δε με πειράζει καθόλου που ενώ εγώ είμαι μέλος της Ν.Δ από το 1974 και την υπηρέτησα από σημαντικές θέσεις, οι Λαζαρίδης-Κρανιδιώτης δεν έχουν ανάλογη προϊστορία.
      Αυτό που μας ενώνει είναι η ταύτιση στο επίπεδο των κοινών αξιών και οραμάτων μας.
      Τώρα κάποιοι που θεωρούν την ιδιότητα του μέλους ως προβάδισμα στην επετηρίδα της προσωπικής τους στρατηγικής, ας πιουν ξύδι.
      Να τελειώνουμε επιτέλους κάποια στιγμή από τους καριερίστες της πολιτικής που αποτελούν το μακρύ χέρι της διαπλοκής.

  7. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 27/03/2011 22:25:42

    Αναγκάζομαι να γράψω τα ίδια..."αντί οι αντιπαραγωγικοί τεμπέληδες να παράγουν πολιτικό λόγο και έργο, ( διότι προφανώς δεν έχουν..) παράγουν "παραπολιτική", διότι έτσι καλύπτουν την αχρηστία τούς"....και για να τελειώνουμε.
    Κάτι τέτοια ρεμάλια, πρώτης και δεύτερης γραμμής είχε η ΝΔ στα 6 χρόνια της κυβέρνησης, και ακόμα τρέχουμε για πάρτη τους και δεν φτάνουμε. Άντε σπίτια σας χαραμοφάηδες, ιντριγκαδοροι, και ασήμαντα ανθρωπάκια.

    • προδικος avatar
      προδικος @ DARK-BLUE 27/03/2011 22:54:59

      θα τους στειλει ο κοσμος..

  8. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ 27/03/2011 22:27:39

    Χανουν την ψυχραιμία τους γιατί βλέπουν ότι οι "εκλεκτοί" του συστήματος ¨δεν τραβάνε".
    Ντορούλα-Αμερικανούλα και πατριδέμπορας-υποκλοπέας θα φάνε μαύρο που αν το κάνουν προίκα μπορεί να ξεχρεώσουμε κιόλας...

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑΣ 29/03/2011 01:58:20

      Μου αρέσει το nickname, ωραίος! :D

  9. αντιλαικος avatar
    αντιλαικος 27/03/2011 22:47:00

    Καλησπερα Μικρε Οδυσσεα.
    πριν απο λιγο καιρο αδημονουσα και γω μαζι με ολους τους φιλους εδω στο site γιατι ο Σαμαρας δεν προχωρει την "καθαρση" του κομματος απο τα φθαρμενα στελεχη.
    Νομιζω οτι πλεον καταλαβα την τακτικη του. Παρεδωσε ολα τα φθαρμενα και διεφθαρμενα στοιχεια στην απαξια του κοσμου. Μερα τη μερα ο κοσμος τους σιχαινεται ολο και περισσοτερο!
    Σ'αυτες τις εκλογες ο κοσμος θα κανει την καθαρση, και θα το δειτε. Οπως τοτε τον Νοεμβρη του 09.
    Θυμηθητε την περιπτωση της Γιαννακου στις εκλογες του 07 και πως ο κοσμος την εστειλε στο σπιτι της. Με τον ιδιο τροπο θα στειλει πολυ κοσμο σπιτια του.
    Ο Σαμαρας αυτη τη στιγμη χειριζεται αψογα το θεμα Ευρωπη. Η Ιρλανδια του καθισε, η Πορτογαλια το ιδιο και σημερα οι εκλογες στη Γερμανια.
    Νομιζω οτι στο εσωτερικο θα κανει καποιες διορθωτικες κινησεις αλλα σε καμμια περιπτωση δεν θα κυβερνησει με αυτο τον συρφετο.
    Αν αρχιζαμε την ονοματολογια δεν θα κρατουσαμε παραπανω απο πεντε ατομα. Τοσο καλα. Αυτη τη στιγμη ομως δεν μπορει να τους διωξει ολους. Να ειστε βεβαιοι οτι θα κυβερνησει με την δικη του ομαδα. Ποιοι θα ειναι αυτοι? Αυτους τους ξερει αυτος και μονον.

    • factorx avatar
      factorx @ αντιλαικος 27/03/2011 23:03:37

      !!!!

    • popolaros avatar
      popolaros @ αντιλαικος 27/03/2011 23:06:07

      από το στόμα σου .....

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ αντιλαικος 28/03/2011 00:03:15

      Σ’αυτες τις εκλογες ο κοσμος θα κανει την καθαρση
      δικηγορος του διαβολου (ως συνηθως) Αλλα ..ο κοσμος δεν εδειξε τετοιες διαθεσεις στις αυτοδιοικητικες (μηπως το εχει παρει αλλιως, λεω..)

      • αντιλαικος avatar
        αντιλαικος @ rally monkey 28/03/2011 08:58:21

        ο κοσμος εκανε την καθαρση...οπου ειχε εναλλακτικες λυσεις... αλλους κοντενε τελειως... αλλους τους μικρυνε αρκουντως... αλλους τους εστειλε σπιτι τους ταπεινωμενους...
        ας το σκεφτουμε λιγο!!!

    • spiros avatar
      spiros @ αντιλαικος 28/03/2011 07:46:09

      Σωστό...... Εμείς έχουμε υποχρέωση να τα λέμε σταράτα για κάθε κίνηση.

      • αντιλαικος avatar
        αντιλαικος @ spiros 28/03/2011 14:31:07

        απολυτως... γι' αυτο αλλωστε μας δινεται και αυτο το βημα!!

  10. Γιωργος Ασημένιος avatar
    Γιωργος Ασημένιος 27/03/2011 22:51:52

    Βασίλη, το ζητούμενο δεν είναι τι γράφει η Χρυσούλα και η κάθε Χρυσούλα, αλλά τι πραγματικά θέλει ο Α. Σαμαράς. Δυστυχώς πάντοτε στη ΝΔ υπήρχαν στελέχη που ήταν οι υπηρέτες του συστήματος. Τα ίδια αυτά στελέχη παλαιά ,αλλά και ορισμένα νεαρά στην ηλικία- όχι όμως και στις αντιλήψεις- πιέζουν τον Σαμαρά να "δείξει υπευθυνότητα", να "συνεργαστεί". Στελέχη που βρίσκονται ακόμη και στον προθάλαμο του γραφείου του ή που μέχρι πρότινος ήταν καθημερινοί συνομιλητές του. Η καλή δημοσιογράφος ασκεί κριτική στο antinews για το "λυντσάρισμα" που υπέστει απο το μπλογκ ο Χ. Σταικούρας. Δεν γράφω εδω για να υπερασπισθώ το antinews , αλλά απευθύνω ένα ερώτημα προς όλους : είναι υπερήφανοι για τη δήλωση Σταικούρα; Και αν η κριτική που του ασκήθηκε ήταν άδικη και εξωθεσμική, η δήλωση Σαμαρά αργότερα ήρθε να ενισχύσει τη δήλωση Σταικούρα ή να τον συνεφέρει; Δεν είμαι ούτε μηδενιστής, ούτε οπαδός της ανέξοδης κριτικής που πρέπει να ασκεί η εκάστοτε αξιωματική αντιπολίτευση προκειμένου να χαιδέψει αυτιά, πιστεύω όμως οτι όπου επιβάλλεται να ασκείται κριτική αυτή δεν πρέπει να είναι ούτε light ούτε hard. Θα πρέπει να είναι τεκμηριωμένη και σοβαρή. Δυστυχώς η ΝΔ αυτή τη στιγμή αναλώνεται σε ίντριγκες, σε μοίρασμα οφιτσίων, σε διαγκωνισμούς και σε συμβουλές για το "ποιούς πρέπει να διώξει ο πρόεδρος" για να μην μπατάρει η ΝΔ δεξιά, ποιούς πρέπει να συμβουλεύεται για να μη χαθεί ο "μεσαίος χώρος". Η ΝΔ έχει ανάγκη σήμερα απο την κατάθεση μιας ολοκληρωμένης και υπεύθυνης πρότασης που θα οδηγεί στην ταχύτερη έξοδο απο το μνημόνιο κάθε άλλο είναι πολυτέλεια. Οποιος στη ΝΔ δεν θέλει ή δεν μπορεί να συμμετέχει σε αυτή την προσπάθεια καλό είναι να "την κάνει" σιγά, σιγά αρκετά υποφέραμε απο τους "φιρμάτους" ...

    • Theo avatar
      Theo @ Γιωργος Ασημένιος 27/03/2011 22:59:20

      μην ανησυχεις, θα τους διαολοστειλει ολους ο κοσμος!

  11. προδικος avatar
    προδικος 27/03/2011 22:52:31

    χαλας τη πιατσα..Φακτορα..

  12. ΚΑΤΕΡΙΝΑ avatar
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ 27/03/2011 22:52:32

    το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης το θέλουν μόνο για την πάρτη τους .Όποιος έχει αντίθετη άποψη ή εκφράζεται διαφορετικά και διορθώνει την παραπληροφόρησή τους και την μισή αλήθεια που αρέσκονται να χρησιμοποιούν τους χαλά την σούπα και τον θολό ρόλο τους.
    Θα τους περάσει!!!!!!!

  13. man8os avatar
    man8os 27/03/2011 22:58:05

    Προσπαθουν να δημιουργησουν κλιμα εντασης, να αναψουν φωτιες, αυτο ειναι προφανες.
    Ετσι εριξαν τον Καραμανλη. Πρεπει να ημαστε προσεκτικοι. Δεν πρεπει να απανταμε σε τετοιους προβοκατορες αλλα να κανουμε το αλμα προς τα εμπρος και να αλλαξουμε αρδην την ατζεντα.

  14. popolaros avatar
    popolaros 27/03/2011 23:00:13

    Έτσι γερά στο μάτι των τσιμεντάδων και εφημεριδάδων χειραγωγών του popolo.
    ..και όπως είπε κάποιος που δεν θυμάμαι.
    Το καινούργιο, πρώτα το αγνοούν, μετά του επιτίθενται και τέλος το αποδέχονται.

  15. popolaros avatar
    popolaros 27/03/2011 23:03:33

    αι γειά σου βρε γιακουμή και ήθελα να κάνω κάτι σφραγίσματα.
    Μη πάω σε ξένο.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ popolaros 27/03/2011 23:07:46

      Πάνε στον Ρέπα. Οδοντίατρος δηλώνει!!!!! Μπορεί να σε διορίσει κιόλας.

    • man8os avatar
      man8os @ popolaros 27/03/2011 23:11:05

      Αλλα τα δοντια μου δεν θα του τα εμπιστευομουν!!!

  16. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 27/03/2011 23:14:43

    Εκτος απο χειρουργους το κομμα χρειαζεται ψυχιατρο ισως και ο φακτορας διαιτολογο . Ολοι εμεις της βασεως και οχι των οφιτσιων Υπομονη, μεχρι να φορτσαρουμε μαζευοντας δυναμ και κουραγιο.

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/03/2011 23:15:47

    Eγω τον κυνηγαω να παμε για καμια μπυρα και ειναι σε συσκεψεις... χαχαχαχαα
    σε Drink Tank... ρε θα την πιουμε τη μπυρα????

    Χανιμπαλ Φακτωρ... τρωει τα παντα.. μεχρι και καρεκλες... θυμασαι ρε τι τραβαγαμε με τον ευλογημενο??

    ΠΠ

    • fantomas avatar
      fantomas @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/03/2011 23:46:55

      ΑΣΕ ΦΙΛΕ...........
      ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΩ ΕΣΥ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΜΠΥΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !!!!
      ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ!!!

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ fantomas 27/03/2011 23:57:12

        fantomas και παντρευεσαι??? χαχαχαααα δε με παρεξηγεις φανταζομαι..
        δε θα πω στη συζηγο το ψευδωνυμο σου.. με το καλο !!
        πες πότε να ερθουμε!

        ΠΠ

        • fantomas avatar
          fantomas @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/03/2011 00:01:00

          Η ημερομηνια ειναι παντοτε σταθερη !!
          Σεπτεμβριος !!
          Για το ετος ...... δεν ξερουμε!!
          Για Χ φορα λεμε για φετος ......... αλλα επειδη εχει καταντησει ανεκδοτο δεν θελω να το γρουσουζεψω!!!

          • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
            ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ fantomas 28/03/2011 00:04:25

            οχι μι μιλας.. αφου το πηρατε αποφαση...!!
            να μας ενημερωσεις, να παρευρεθουμε!
            θα φοραω πρασινη γραβατα και παπουτσια.. αχχαχααα

            ΠΠ

          • factorx avatar
            factorx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/03/2011 00:05:29

            Δεν απαντάω σε λάσπες.

            Και είμαι συγκούμπαρος, αλλά έχασα τον άλλο κουμπάρο στην Λιβύη

          • fantomas avatar
            fantomas @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/03/2011 00:06:31

            δεν με περνει αλλο πια για παραταση !!!
            πλακωσαν και οι ΝΑΤΟικες δυναμεις...... αστα!!

  18. Orestios avatar
    Orestios 28/03/2011 00:00:26

    Σκύλιασαν.
    Αυτό σημαίνει πως βρισκόμαστε σε καλό δρόμο.
    Παράγουμε πολιτική ενώ αυτοί παράγουν περιττώματα.

  19. citypress-gr.blog avatar
    citypress-gr.blog 28/03/2011 00:10:30

    Factor υπενθύμισε τους ότι ο Άι Βασίλης έρχεται πάντα από την καμινάδα...και οι μάγοι με τα δώρα από την έρημο...καλό τους βράδυ και περαστικά τους!

    Υ.Γ. τόσο πολύ πονάει ο Σαμαράς γοργόνες μου.

  20. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/03/2011 00:13:31

    αν ερθει ο αλλος ο κουμπαρος θα φερει και τεντα απο Λιβυη??

    ΠΠ

  21. Sofie avatar
    Sofie 28/03/2011 00:15:57

    Καλησπέρα....ομιλεί η μέλλουσα σύζηγος...
    Το ψευδόνυμο το γνωρίζω. Το μονόπετρο δεν έχω δει ακόμα!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Sofie 28/03/2011 00:23:54

      με το καλο!
      κουπαρους εχετε!
      ολα ειναι υπο ελεγχο.
      κ εμεις παρανυφακια... χαχα

      ΠΠ

      • Sofie avatar
        Sofie @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/03/2011 00:28:12

        Με το γαμπρό δεν ξέρουμε τι θα κάνουμε!
        Να'σαι καλά!

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Sofie 28/03/2011 00:29:53

          ειναι αναδρομος ο Ερμης και η κυβερνηση.. υπομονη...

          ΠΠ

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Sofie 28/03/2011 01:51:22

      δεν θες τέτοιο... θα τα βάλει στο μάτι ο Παπακωνσταντίνου

  22. Aggelos avatar
    Aggelos 28/03/2011 00:16:46

    ο Χατζηνικολαου περιφανευοταν προσφατα στο παρτυ της real οτι η εφημεριδα του ειναι αυτη που πρωτη είπε οτι ο καραμανλης ειναι "κουρασμενος"..
    τι λεμε τωρα?ο Χατζηνικολαου ειναι μισθοφορος,,καπου χτυπαει,,καπου το παιζει αντικυβερνητικος..

    και παρολα αυτα το καναλι που ειναι κινδυνευει να κλεισει,,φανταστητε.. επειδη δεν πουληθηκε τελειως οπως το μεγκα πχ..


    παντως το antinews οπως και αλλα μπλογκς ειναι απλα δημοσια καφενεια..
    οπου ο καθενας μπορει να πει την αποψη του,,οποτε αν τους ενοχλει η ελευθερη εκφραση ιδεωνν.
    να πανε κατα Σαουδικη αραβια μερια,,,με τους εμιρηδες,,

    εδω ειναι Ελλαδα και εδω και χιλιαδες χρονια μιλουσαμε ελευθερα,,και κανενας δεν θα μας βουλωσει ως εθνος το στομσ..

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Aggelos 28/03/2011 00:25:26

      Κανουν πολιτικη ισων αποστασεων.. χαχα
      ναι ναι ..
      ειναι τοσο ισες, οσα τα Δανεια και τα τιμολογια.

      ΠΠ

  23. Orestios avatar
    Orestios 28/03/2011 00:33:38

    +10000

  24. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 28/03/2011 00:55:13

    @Φαντομας. Μην νυμφευεσαι αλλα γεννησε η Χωρα και κυριως Η παραταξη χρειαζεται νεους βιολογικα εννοω.

  25. factorx avatar
    factorx 28/03/2011 01:00:29

    Χαίρε τρισμέγιστε

  26. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 28/03/2011 01:04:16

    Φάκτορα, αυτοί που έχουν ανοικτή γραμμή με τον "έγκριτο" και «αντικειμενικό» δημοσιογράφο, είναι οι διαχρονικοί παραγοντίσκοι της Ν.Δ. και οι δούρειοι ίπποι της ψηλής. Τους ξέρουμε όλους και μας θύμισαν την παρουσία τους στο περυσινό συνέδριο κάνοντας δυναμική εμφάνιση, όταν εξέλεξαν τους εαυτούς τους στην πρώτη εικοσάδα και όταν φρόντισαν να κοντύνουν τον Χρύσανθο και να αφήσουν απ’ έξω τον Φαήλο.
    Οι μισοί από αυτούς, είχαν δώσει γη και ύδωρ στην ατυχήσασα κόρη και όταν είδαν το ρεύμα κατά πού πηγαίνει, πρόλαβαν και πήδηξαν στο άλλο πλοίο. Ζεστοθεσούληδες και τίποτα παραπάνω! Οι άλλοι μισοί, έχουν κάνει την καρδιά τους πέτρα και αναγκάζονται να είναι μέσα με εντολή για να τροχίζουν τον Αντώνη, ελπίζοντας ότι η υπονόμευση θα φέρει τους αναμενόμενους καρπούς. Όταν ένα κόμμα εξουσίας στελεχώνεται για πάνω από είκοσι χρόνια, για να περάσει στην κληρονόμο της γνωστής οικογένειας, είναι επόμενο να περνάει κραδασμούς από την ανατροπή του σχεδίου.
    Υπάρχει βεβαίως και μια άλλη κατηγορία στελεχών, αυτή των λεγόμενων καραμανλικών, που περιμένει καθήμενη πάνω σε αναμμένα κάρβουνα! Είναι εκείνοι που στην πλειονότητά τους στήριξαν Ντόρα, βλέποντας τον Καραμανλή να της δίνει το δακτυλίδι το βράδυ των εκλογών. Είναι εκείνοι που τρέμουν για την ενδεχόμενη απώλεια των προνομίων που απολάμβαναν ως τώρα. Είναι εκείνοι που τρέχουν, κοντά ενάμισι χρόνο τώρα να πιάσουν καμιά πόρτα για το χειμώνα.
    Ο Αντώνης σ’ αυτούς δεν χρωστάει τίποτα! Όλο του το χρέος είναι απέναντι στην Πατρίδα και σε εκείνον τον απλό κόσμο που στις 29 Νοεμβρίου γύρισε σελίδα και του είπε πως τον εμπιστεύεται! Αυτοί είχαν την ψυχραιμία να στηθούν στις ουρές, παρότι το αποτέλεσμα της 4ης Οκτωβρίου θα έπρεπε να τους έχει κλείσει στα σπίτια τους!

    • spiros avatar
      spiros @ Αφροδίτη 28/03/2011 07:54:03

      Αφροδίτη πολύ σωστό., Όλες αυτές οι κτηγορίες στελεχών το ΄μόνο που βλέπουν είναι η επάνοδος στο παρασκ'ηνιο που έκαναν....

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Αφροδίτη 28/03/2011 14:17:03

      "ζεστοθεσούληδες"!
      Αφροδίτη, πολύ μου άρεσε αυτό!
      Ζητώ άδεια χρήσης!

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Κώστας Ροδινός 28/03/2011 14:37:23

        Σ' ευχαριστώ και με τιμά ιδιαιτέρως!

  27. loretta avatar
    loretta 28/03/2011 01:35:19

    Δωστε τον Φακτορα στον λαο!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ loretta 28/03/2011 01:39:14

      χι χι χι

  28. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 28/03/2011 02:26:31

    Αυτοί οι δημοσιογραφικοί έμποροι-παπαγάλοι των κολλητών τους και των χρηματοδοτών τους, πνέουν τα λοίσθια σε οικονομικό επίπεδο και σε επίπεδο αξιοπιστίας (το τελευταίο είναι ακόμη χειρότερο). Σας ευχαριστούμε για τις διαδικτυακές νησίδες ελευθερίας που μας προσφέρετε, αναμένουμε να τους χτυπάτε αλύπητα, καθότι είναι ένοχοι και το ξέρουν!

    Η ανεξαρτησία του Σαμαρά έναντι αυτών των υπηρετών της διαπλοκής είναι ευλογία και απολύτως αναγκαία προϋπόθεση για την παραγωγή πατριωτικής και φιλολαϊκής πολιτικής που τόσο πολύ έχει ανάγκη ο τόπος.

    Το ζητούμενο δεν είναι η πρωθυπουργοποίηση του Σαμαρά εν μέσω ερειπίων. Το ζητούμενο πρέπει να είναι η διαμόρφωση εκείνων των πολιτικών και κοινωνικών προϋποθέσεων που απαιτούνται για να είναι η πρωθυπουργική θητεία του Σαμαρά ουσιαστική, γόνιμη και δημιουργική. Η προσωπική και λειτουργική ανεξαρτησία του Σαμαρά (και των συνεργατών του) έναντι των διαπλεκόμενων ΕΝΟΧΩΝ της κρίσης, είναι εκ των ων ουκ άνευ για την πολιτική λύτρωση του ελληνικού λαού και την εξυπηρέτηση των εθνικών και κοινωνικών του συμφερόντων.

  29. Κώστας avatar
    Κώστας 28/03/2011 03:55:38

    Ας κυκλοφορήσουν μία Κυριακή χωρίς dvd και λοιπά μπιχλιμπίδια, να μετρήσουν πόσο τους πιστεύει ο κόσμος τους "έγκυρους". Μία αρκεί.
    Αλλά πού να βρουν το θάρρος;

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Κώστας 28/03/2011 14:49:54

      Μπορεί να τους λείπει το θάρρος, αλλά τους περισσεύει το θράσος! Ο έγκριτος, μέχρι και στο "αντικειμενικό" δελτίο του προωθεί το κυριακάτικο φύλλο του, καλώντας τους ερμηνευτές στο στούντιο. Τα δίνει όλα για την ενίσχυση της κυκλοφορίας του.

  30. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 28/03/2011 07:39:42

    Ζητώ την άδεια από τον ιδιοκτήτη του ιστοχώρου να προβώ σε αποκαλύψεις για το ποιόν και την ιστορία του "Νικολάκη"...Για ρωτήστε και τον Κώστα Μαρκόπουλο να σας πεί...Και τον Χάρη Τομπούλογλου...Και τον καθηγητή Ιατρικής κ.Χρήστο Ζουμπούλη...Και τον Βασ.Μιχαλολιάκο...Και πάει λέγοντας...
    Θεέ μου, δεν αντέχω άλλο τους πάτρονες
    Υ.Γ.
    Το mail μου για άμεση επικοινωνία είναι εμφανές στον ιδιοκτήτη του ιστοχώρου

  31. spiros avatar
    spiros 28/03/2011 07:57:21

    Φάκτορα έχω μια πολύ καλή δίαιατα για ταχύτατο αδυνάτισμα. Δεν μπορείς αλλιώς να γίνεις υποψήφιος .... και να στερήσεις πολλούς άλλους .

  32. juliet avatar
    juliet 28/03/2011 08:27:13

    καλή βδομάδα ,στην ημιπαράνομη παρέα,τι μπαναλ!!ούτε καν παράνομη,να βγούμε στο κλαρί μας λέει,αλλά που να το καταλάβεται ,και θέλετε και εξουσία........καλή μέρα σ΄όλους.

  33. kakofonix avatar
    kakofonix 28/03/2011 09:25:39

    Μ.Ο., συνυπογράφω!

  34. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/03/2011 12:48:37

    Ο FactorX δεν ψάρεψε σε θολά νερά.
    Στηρίζει σταθερά αλλά κριτικά -όταν χρειάζεται- τον Α.Σ. και το αιτιολογεί.
    Ποιό είναι το πρόβλημά τους;
    Επειδή δεν είναι ΟΦΑ και κρυπτομπα-σοκ;
    Στο Antinews εκφράζεται η μερίδα των νεοδημοκρατών με εθνικο-απελευθερωτικές θέσεις.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 28/03/2011 13:02:22

      Όσον αφορά στο καθεστώς "ημιπαρανομίας" είναι στρατηγικό πλεονέκτημα και όχι μειονέκτημα, πρέπει να διαφυλαχθεί και το ότι το θίγουν σημαίνει ότι πονάει.
      Αν ήταν ελεγχόμενοι και τους είχαν "καθυποτάξει", θα σφύριζαν αδιάφορα.

  35. xbab avatar
    xbab 28/03/2011 13:34:38

    Μικρέ Οδυσσέα, πολύ καλά τα γράφεις, παραστατικότατος.
    Και μερικές φορές πρέπει να λέμε τα πράματα με τ' όνομά τους.
    Δεν μπορεί ο κάθε Χατζηνικολάου να έχει στο δελτίο του 2 και 3 φορές την εβδομάδα τα εξαπτέρυγα και να μας το παίζει έγκυρος και ιλλουστρασιόν(γκλαμουράτος).
    Μακάρι να δούμε και άλλα νέα πρόσωπα δίπλα στον Σαμαρά (με ονοματεπώνυμο, είτε στον έντυπο τύπο, είτε στην τηλεόραση είτε στο διαδίκτυο.
    Κάποτε μιλάγανε για δεινόσαυρους της πολιτικής.
    Μήπως ήρθε η ώρα να μιλήσουμε ΤΩΡΑ και για δεινόσαυρους και παπαγαλάκια εκδότες και δημοσιογράφους;
    Βεβαίως και κόπτεται για τα εξαπτέρυγα, γιατί ο Σαμαράς τον έχει γράψει κανονικά όπως και ο προκάτοχός του ο Καραμανλής.
    Τον καταλάβανε τι ρόλο παίζει και καλύτερα συνέντευξη στον Πρετεντέρη, παρά στις κόμπρες τις τρικέφαλες.

  36. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 28/03/2011 15:37:01

    Φάκτορα, πάντως, αυτό με το "καθεστώς ημιπαρανομίας" είναι πολύ σημαντικό και νομίζω ότι δεν πρέπει να περάσει έτσι. Αφού έχουν πει τα μύρια όσα εναντίον σου και δεν κατάφεραν τίποτα, τώρα πάνε να πιάσουν καινούργια συκοφαντία. Τώρα όμως που το διαδίκτυο σου έχει δώσει άλλη ορμή, πάνε σε "σβήσουν" ακριβώς την ώρα που είσαι από πάνω τους. Νομίζω ότι η καινούργια γύρα συκοφαντιών, την ώρα ακριβώς που γίνεσαι γνωστός ευρύτερα, δεν πρέπει να περάσει έτσι. Μήνυση και μόνον μήνυση. Αν και θα αργήσει να καταδικαστεί και να το πάρει πίσω, τουλάχιστον δεν θα τολμήσει να ξαναγράψει κάτι παρόμοιο στο άμεσο μέλλον, ούτε αυτός, ούτε κανένας άλλος.

    Άσε που στο τέλος πιθανότατα θα κερδίσεις, οπότε θα βγάλεις και φράγκα.

    Πρόκειται για σοβαρό χτύπημα κάτω από τη ζώνη και δεν έχεις το δικαίωμα απέναντι σε αυτό που έχει κατορθώσει το antinews να το αφήσεις αναπάντητο. Ας μην υποτιμάται η προπαγανδιστική ισχύς τους στα λιγότερο ενημερωμένα στρώματα. Ούτε η αδιστακτότητά τους στη χρήση αθέμιτων μέσων.

    • man8os avatar
      man8os @ Επώνυμος 28/03/2011 17:52:40

      ++++

  37. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 28/03/2011 22:11:46

    Το βασικο προβλημα με blogs οπως το antinews σε αυτη τη συγκεκριμενη συγκυρια οικονομικης και γεωπολιτικης καταβαραθρωσης που διανυουμε εφοσων η μαριονετα του Σορου ο ΓΑΠ μας πουλησε σε Τουρκους και Αμερικανους ειναι οτι η γενικη κατευθυνση της ιδεολογιας του antinews ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ με αυτο που ο Αμερ. Στρατος αποκαλει φουλ σπεκτρουμ ντομινανς. Εννοωντας φουλ ινφορμέισιον ντόμινανς. Ο Αμερ. Στρατος συνεργαζεται με καναλια, ιστοσελιδες και ανταποκριτες για να περνα τις Αμερικ. παρεμβασεις στην εξωτερικη πολιτικη και τις πολεμικες επιχειρησεις οπως εκεινο θελει προσπαθωντας να βρισκεται παντα ενα βημα μπροστα στον πολεμο της πληροφοριας για να αρνειται εστω πληροφοριακες νικες εναντι των εχθρων του. Εχθρος του, η τουλαχιστον οπως εκεινο σκεφτεται ,ειναι προφανως ο απλος κοσμος, εγω, εσεις, η μητερα μας ο πατερας μας τα αδελφια μας, τα παιδια μας, και κατ επεκτασην το μελλον μας ΩΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ που γουσταρει να εχει δικη του αποψη για τα πραγματα!

    ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ:

    Συλυβδην ολα τα καναλια και τα κυβερνητικα μπλογκς μας λενε οτι θελουν οι Αμερικανοι και πιθανων και Τουρκοι να ακουσουμε για την Λιβυη αλλα και την εξωτερικη μας πολιτικη. Ποσοι γνωριζουν οτι ειμαστε η μονη χωρα που αφησαμε εναεριο χωρο να περασουν ΝΑΤΟΙΚΟΙ απο Αφγανισταν, Πακισταν, Σαουδ, Αραβια για να μπορουν να μεταφερουν εναεριως υποστηριξη οι συμμετεχωντες του ΝΑΤΟ στον εμφυλιο πολεμο στη Λιβυη εναντιων του Κανταφι? Ουτε η Τουρκια δεν τους αφησε και επισης τους αρνηθηκε η Γερμανια με ανταλαγμα να ενισχυσει λιγο της δυναμεις της στο Αφγανισταν για να μη φανει οτι διαφωνει καθετα με το ΝΑΤΟ, ακομη. Φυσικα δεν τους αφισαν γιατι το ΝΑΤΟ θα κανει επεμβαση στη Λιβυη το οποιο ειναι το νεο Ιρακ και δεν θα τελειωσει σε ενα μηνα οπως ψευδονται οι ΝΑΤΟΪΚΟΙ και ΑΝ τελειωσει θα γινει ΜΟΝΟ με τεραστια αιματοχυσια και εξαθλιωση απεναντι στους Λιβυους που ειναι 90% με το Κανταφι τουλαχιστον στη Κεντρικη και Δυτικη Λιβυη. Πραγμα που θα χρησιμοπ. οι μυστ. υπηρεσιες του Αμερ. Στρατου στο μελλον για να ξανα γιγαντωσουν το ραδικαλισμο της Αλ Καϊντα που αυτη τη στιγμη ειναι η μονη ασπιδα που τους βοηθα στη Λιβυη για να μην στειλουν τα στρατευματα τους στου χαρου τα δοντια. Θα το γιγαντωσουν για να υπαρχει τεραστιο προβλημα στην Ευρωπη που μαστιζεται οικονομικα και ΔΕΝ θα μπορεσει να ανταπεξελθει τωρα στους πεινασμενους κι αγριεμενους του σιητικου (σκληροπυρηνικου) Ισλαμ και ετσι η Αμερικη θα ξαναγινει απαραιτητη για την αφαλεια της Ευρωπης και ειδικα της Νοτιας μαζι με τη θαλασσα της τη Μεσογειο ειδικα τωρα που ολοι εμαθαν οτι εχει πολλα πετρελαια. Οι Τουρκοι εχουν επισης συμφερων γιατι θα αναδυθουν ως μετριοπαθη Ισλαμικη δυναμη που θα κρατησε3ι υποτιθεται την αγριεμενη Αλ Καιντα στη μπαντα και θα κυβερνησει τον Ισλαμικο κοσμο που αυτη τη στιγμη ειναι ακεφαλος πλην Τουρκιας και Ιραν. Η σημερινη ηγεσια του Ιραν επισης δεν εχει πολλα ψωμια οποτε παλι κερδος για τη Τουρκια.

    Οπως καταλαβαινεται ειναι μια εξαιρετικα λεπτη κατασταση και προς ανατροπη την πασα στιγμη οποτε το Αμερ. Πενταγωνο θα βαλει τα τσιρακια του ειδικα τα καθεστωτικα μεσα που στηριξαν τη παρουσα κυβερνηση μαριονετα του Σορου αλλα και τα μπλογκς που ειναι ταυτισμενα με αυτη τη πολιτικη παραταξη.

    Απλα τα πραγματα.
    Τα ειπα ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ εχουν.
    Αν σε αυτα που λεω μοιαζουν να συμφωνουν αρκετοι, δηλαδη οτι υποδηλωνουν οτι εχουμε να κανουμε με με ενα νεο Τριτο Ράϊχ τοτε πολυ φοβουμαι οτι απλα ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ενα νεο Τριτο Ράϊχ αναμεσα μας και δεν μιλα Γερμανικα αλλα Αμερικανικα και Τουρκικα.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Greece Pleading 28/03/2011 22:20:42

      ξεχασα να πω οτι το αμερικανικοτουρκικο σηριαλ που βλεπουμε με τη τουρκαλα του Ενρτογαν να μη θελει τον αμερικανο παιδαρο νταβραντισμενο καραμπουζουκλη που ειναι και πεζοναυτης (!) ειναι προφανως για τα ματια του κοσμου ΚΑΙ για να φαινεται φιλικη η Τουρκια προς τους Σιητες σκληρους Μουσουλμανους και επισης να κερδιζει ποντους απο τη διελκινστινδα με το Ιραν ΑΛΛΑ ΚΑΙ για να κανει ξανα τους Αμερικανους απαραιτητους στη Μεσογειο για να μπορουν να ελεγχουν κινησεις Ρωσων, Κινεζων στη Μεσογειο.
      Σορος μας υποβαθμιζει οικονομικα με ΓΑΠ και μετα ερχεται ο Αμερ. Στρατος να μας σωσει απο το κακο Ισλαμ και τον θεριακλη Ενρτογαν φυσικα παιρνωντας μας τα πετρελαια για ανταλαγμα αλλα τελικα ισως και ΟΛΟΚΛΗΡΗ την εθνικη μας κυριαρχια ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

  38. fantomas avatar
    fantomas 28/03/2011 22:27:28

    Α...... ρε BILL καποιες τετοιες ................ στιγμες αναπολω τις ωραιες βραδυνες κουβεντες μας με τον συντροφο που ειναι στη Λιβυη.
    Μακαρι να μπορουσα να γυρισω τον χρονο πισω.

  39. Τακτική Αναγνώστρια avatar
    Τακτική Αναγνώστρια 28/03/2011 22:33:21

    Φάκτορα, πολύ ευπρεπώς απαντάς στις επιθέσεις. Μπορεί να μας πει η γνωστή συντάκτρια της γνωστής εφημερίδας που επιτίθεται συνεχώς εναντίον σου αν είναι και πόσες δουλειές επί κυβέρνησης Καραμανλή;

  40. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 29/03/2011 02:02:41

    Στο ταψί σας χορεύει το ΑΝΤΙΝΕWS και όλοι εμείς που το διαβάζουμε...

    ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ!!!!!

    ΠΑΜΕ ΡΕ ΟΜΑΔΑΡΑ!

  41. ANNITA avatar
    ANNITA 29/03/2011 09:20:09

    όποια και αν είναι η κυρία η ο κύριος γόνος τάδε υπουργού Ν.Δ. η άλλου κόμματος δεν με ενδιαφέρει, που κατηγορεί εμμέσως πλην σαφώς το antinews καλά θα κάνει να μάθει στη ζωή της να δέχεται τις απόψεις όλων των ανθρώπων που έχουν το δικό τους τρόπο έκφρασης και να μάθει επίσης ότι τα μπλόγκς είναι δημόσια μάχη ιδεών. Αυτό είναι δημοκρατία. Αυτό θα πρέπει να γίνει αποδεκτό και από όσους ακόμη καταφέρονται για τα bloggs. Διότι όσοι γράφουν σε αυτά και όσοι εκφράζουν απόψεις δεν είναι μειονότητα, είναι ένας αρκετά ικανοποιητικός αριθμός ανθρώπων που έχουν να πουν κάτι και κάποιες φορές να δείξουν το δρόμο για λύσεις σε πολιτικοκοινωνικά προβλήματα.