02/04/2012 13:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί παίζουν την κολοκυθιά με την ημερομηνία των εκλογών;

Η κυβέρνηση του ...αποτελεσματικού τεχνοκράτη εδώ και εβδομάδες συντηρεί μια επικίνδυνη αβεβαιότητα σχετικά με την ημερομηνία των εκλογών.

Ο κ. Παπαδήμος κατά την ορκομωσία Μπαμπινιώτη, είχε πεί να κάνουμε λίγη ....υπομονή;

Ο εκπρόσωπός του μας είπε ο,τι θα το μάθουμε τη ...Μεγάλη Εβδομάδα.

Τόσο δύσκολο είναι να μας ανακοινώσουν την ημερομηνία;

Εκτός και αν κρύβουν  ή περιμένουν κάτι ή  αναζητούν τρόπους για να ...ετεροχρονίσουν τις εκλογές.

Το ρωτήσαμε και την περασμένη εβδομάδα:

Η αβεβαιότητα με την ημερομηνία των εκλογών έχει σχέση με την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών;

Πολύ θα εκτιμούσαμε μια απάντηση...

 ΚΡ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. freeman avatar
    freeman 02/04/2012 13:56:04

    giati dn vgainei i nd na fwnaksei;;;

  2. Bohemian avatar
    Bohemian 02/04/2012 14:03:03

    Το καλό πράγμα αργεί να γίνει.
    Είναι ικανοί να πούνε ότι μας πρόλαβαν οι πανελλήνιες εξετάσεις στα σχολεία και τα λέμε από Σεπτέμβριο!

  3. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 02/04/2012 14:04:30

    Γιατί αυτός που θα κερδίσει , αν κερδίσει ,κάποιος με αυτοδυναμία ,πραγμα αδύνατο, αυτά που θα πρέπει να εφαρμόσει είναι τόσο επαχθεί που θα αναγκαστεί να κάνει εκλογές σε δύο μήνες, λόγω των κοινονικών ταραχών που δεν έγιναν ακόμη επειδή υπάρχει , το οποίο φυσικά τελειώνει..

  4. avanti avatar
    avanti 02/04/2012 14:26:36

    Ο Βενιζέλος παίζει άσχημα παιγνίδια και κατ΄επέκταση ο Παπαδήμος ακολουθεί το μότο για να βγάλει την υποχρέωση που τον έκαναν πρωθυπουργό. Είναι ξεκάθαρο ότι οι Γερμανοί θέλουν να ακυρώσουν τις εκλογές, μία πιθανή αυτοδυναμία του Σαμαρά τους χαλάει τα σχέδια. Γι αυτό και έχουν βαλθεί να περάσουν στον κόσμο ότι όλοι είναι ίδιοι, σχέδια συγκυβέρνησης και τόσα άλλα που βιώνουμε τελευταία. Δεν είμαστε πιά χθεσινοί......

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ avanti 02/04/2012 18:49:47

      Δυστυχώς λίγοι καταλαβαίνουν αυτά που γράφεις...

  5. Mara avatar
    Mara 02/04/2012 14:46:18

    Αυτά δεν έχουν ξαναγίνει...
    Τώρά λένε ότι θα ανακοινωθεί η ημερομηνία την Μ. Δευτέρα.
    Παίζει η 6η Μαϊου? ή ούτε καν...

    • Civil-Eng. avatar
      Civil-Eng. @ Mara 02/04/2012 14:50:53

      6 Μαϊου, βλέπω εδώ του Ιώβ... Μάλλον παίζει.

  6. δημητρα avatar
    δημητρα 02/04/2012 14:57:55

    Βρε παίδες. Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν το καταλαβαίνω και ειλικρινά δε θέλω να λάβεται την ερώτηση μου ως ειρωνική.
    Γιατί δεν αποσύρρεται η ΝΔ από την κυβέρνηση για να πιέσει να γίνουν εκλογές;;;

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 02/04/2012 15:31:47

    Το ξανασκέφτονται, μήπως περιμένουν τους Γάλλους; Σαρκοζύ ή Ολλάντ;
    Προέκυψε και άλλη ωρολογιακή βόμβα, το Ιρλανδικό δημοψήφισμα (13 Μαίου).
    Η Ευρώπη είναι συγκοινωνούντα δοχεία αλλά εδώ μονίμως χάνουν συνέχειες από το σήριαλ και μετά ψάχνονται. Ή αργούν υπερβολικά ή τρέχουν και δεν φτάνουν, ποτέ on time.
    Αδιόρθωτοι αυτοί οι πολιτικοί μας.

    • Q-Nihilism avatar
      Q-Nihilism @ Ο Θείος 02/04/2012 17:50:36

      Μπα Θείε, περιμένουν τον Αλωνάρι, ίσως και τα πρωτοβρόχια και τον τρύγο.

  8. karenin avatar
    karenin 02/04/2012 15:47:57

    Eιναι πιο απλά τα πράγματα. Τα γκάλοπ δείχνουν τις μνημονιακές δυνάμεις να μην παίρνουν με τίποτα κεφάλι, και το σκορ ισόπαλο. Μετα την επίθεση στην αριστερά παίζονται τα ρέστα με τους λαθρομετανάστες. Ειναι ισχυρό χαρτί για αυτό και το παίζουν απο κοινού. Μόλις δείξει τι κερδίζουν απο εδώ θα ανακοινωθούν.

    • factorx avatar
      factorx @ karenin 02/04/2012 15:57:18

      Ποια γκάλοπ. Μόλις η Metron Anaysis διέψευσε τον εαυτόν της, που ζεις;

  9. Γιωργος. Κιλκις avatar
    Γιωργος. Κιλκις 02/04/2012 18:37:25

    Αγαπητό Antinews
    Είναι τόσο απλά τα πράγματα :
    1. Ο Σαμαράς είπε εκλογές στις 6 Μαΐου το αργότερο. Δεν το είπε σε εμένα το ανακοίνωσε στον Ελληνικο λαό μεσω ant1! Η λύση για μένα τον απλό ανθρωπάκο που εμπιστεύτηκε τον Πρόεδρο εώς σήμερα , απλή. Αίρεται η εμπιστοσύνη της ΝΔ απο τον Παπαδήμο γιατι λέει ψέμματα
    2. Η ΝΔ αποδεικνύει ότι η κυβέρνηση ειδικού σκοπού ήταν αυτο και μονο
    3. Ξεμπερδευουμε μια για παντα απο τη χολέρα που κολησαμε λόγω συνύπαρξης με το Βενιζέλο και το ρυπαρό του κόμμα
    ΥΓ: μέση λογική διαθέτει ο καθένας σαν εμένα και τίποτα παραπάνω. Η λογική μου λέει ή Σαμαρας ή χάος

  10. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 02/04/2012 18:51:35

    Δεν έκλεισε οριστικά το PSI. Το καθυστερούν οι αρμόδιο Παπαδήμος-Σαχινίδης. Ετσι αθ παίξουν το βρώμικο παιχνίδι τους. Για να δούμε πόσο τους παίρνει ακόμη. Δε το βλέπω να αντέχει πολύ ο Καλαματιανός...

  11. franc avatar
    franc 02/04/2012 18:58:52

    O Σαμαράς εντάσσεται στις μνημονιακές δυνάμεις πλέον?

  12. Το παιδί της πλατείας avatar
    Το παιδί της πλατείας 02/04/2012 18:59:33

    ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ εκλογές πάρτε το χαμπάρι...μας πάνε απο αναβολή σε αναβολή και απορώ πως δεν το έχουν χαμπάρι εκεί στην ΝΔ!!!

    • ano-kato avatar
      ano-kato @ Το παιδί της πλατείας 02/04/2012 22:40:44

      Μωρέ το 'χουν πάρει αλλά παράλληλα πήραν και άλλα πράγματα χαμπάρι ταυτόχρονα.Ο νοών νοείτο.

  13. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 03/04/2012 00:12:20

    Λέτε να είχε δίκιο η Αλέκα, εκλογές 2013;

  14. samiotis avatar