#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/04/2011 17:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί ο κ. Παπανδρέου έμεινε σήμερα σπίτι του;



Εντονη φημολογία, υπάρχει τις τελευταίες ώρες ότι ο πρωθυπουργός προετοιμάζει αιφνιδιασμό με ανασχηματισμό. Ή του ... προετοιμάζουν αιφνιδιασμό με αναδιάρθρωση.

Οι πληροφορίες από το κυβερνητικό στρατόπεδο είναι λίγες, ωστόσο, ένα γεγονός έβαλε φωτιές στα δημοσιογραφικά γραφεία. Ενώ ο πρωθυπουργός είχε προαναγγείλει ότι θα βρεθεί στη σύσκεψη για την αντιπυρική περίοδο με τη συμμετοχή του Χρ. Παπουτσή, της Τίνας Μπιρμπίλη και άλλων, τελικά δεν πήγε και παρέμεινε στο σπίτι του στο Καστρί.

Επίσημη δικαιολόγηση της απουσίας του φυσικά δεν υπήρξε, όμως, υπάρχουν φήμες περί έντονου εκνευρισμού του πρωθυπουργού για την Τίνα Μπιρμπίλη. Μια φωτογραφία μαζί της σήμερα ίσως έδινε λαβή ότι τη στηρίζει στο θέμα των αυθαιρέτων. Ωστόσο, φαίνεται να είναι κεντρική επιλογή της κυβέρνησης το σχέδιο περαίωσης των αυθαιρέτων, γι' αυτό η αυτονόμηση της “πράσινης” Τίνας, προκαλεί εκνευρισμό στον Γ. Παπανδρέου.

Ετσι, δεν αποκλείεται ο πρωθυπουργός να έμεινε στο Καστρί για να βάλει κάτω τα ονόματα που προετοιμάζει για διαδόχους των σημερινών υπουργών.

Εκτός κι αν με το χάλι της οικονομίας, τη διάλυση της κυβέρνησης και το αδιέξοδο που βρίσκεται να προτίμησε να κλειστεί στο... Καστρί του. Επειδή όπως είπαμε ορισμένοι επιμένουν ότι επίκειται αναδιάρθρωση

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/04/2011 17:14:25

    "δε βλεπει φως εξω".... μαυρο σκοταδι !

    ΠΠ

  2. manos avatar
    manos 27/04/2011 17:16:12

    Τι να ανασχηματίσει βρε να πάρει η ευχή?
    Ελεος πιά.
    Ποιόν να βάλει στην θέση ποιανού? Είναι απίστευτο αυτό που μας συμβαίνει.

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 27/04/2011 17:16:17

    Νομίζω οτι έχει απαντήσει προ ετών, ο Λουκιανός...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Κώστας Ροδινός 27/04/2011 17:51:39

      H απάντηση που έδωσε προ ετών ο Λουκιανός, έχει και επιμύθιο:
      ...Άμα με δεις στο δρόμο, πέτα μου ένα αβγό!

  4. Enzo avatar
    Enzo 27/04/2011 17:22:55

    αφηστε ρε παιδια τον ανθρωπο, μπορει να φτιαχνει τις βαλιτσες του.

  5. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2011 17:23:34

    Θα στέλνει e-mails στους φίλους του στο εξωτερικό.

  6. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 27/04/2011 17:27:28

    Κάνει σχέδια επι χάρτου για πορεία με κανό χωρίς ανατροπή, ήγουν
    να αποδράσει χωρίς να το καταλάβει ούτε ο προσωπικός του φρουρός.

    • Αληκτώ avatar
      Αληκτώ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 27/04/2011 22:14:28

      Αν είναι να αποδράσει, να μην τον κρατάμε τον άνθρωπο, να τον διευκολύνουμε κιόλας να μας αδειάσει τη γωνία μια ώρα αρχύτερα.

  7. manos avatar
    manos 27/04/2011 17:32:49

    Αστον μέσα. Αμα δεν βγαίνει δεν παθαίνει και ατυχήματα.

  8. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 27/04/2011 18:46:19

    Και έστω πως έφαγε την Τίνα, μια χαψιά είναι άλλωστε ως πράσινη πόα και χωρίς δυνατές ρίζες. Φάλτσο απόκτημα, εκ του γυμναστηρίου! Με τον αντιπρόεδρο όμως τί θα κάνει; Τρώγεται εύκολα, νομίζετε; Χώρια που στη θέση του πρέπει να βάλει τέσσερεις για να ισορροπήσει η ζυγαριά. Δύσκολος ανασχηματισμός!

    • Βασίλης avatar
      Βασίλης @ Αφροδίτη 27/04/2011 20:41:28

      Θα βάλει στην θέση της το πωλητή του κανο Το ξεχάσαμε ότι του το υποσχέθηκε του ανθρώπου;

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Βασίλης 27/04/2011 22:19:22

        Αυτό ομολογώ πως δεν το ήξερα Βασίλη και προσπάθησα να δημιουργήσω αντιπροεδρία ισοβαρή με την προηγούμενη! Και μετά, ποιές από τις υποσχέσεις του να πάρουμε σοβαρά;

  9. Xmm avatar
    Xmm 27/04/2011 18:50:24

    Έχετε παρεξήγηση τον άντρα. Μια μέρα διακοπές είπε να κάνει το παλληκαρι παραπάνω.

  10. Basilio E avatar
    Basilio E 27/04/2011 19:06:08

    Ειχε 1000 λόγους να κάτσει σπίτι και κανέναν να βγει εξω... Ετοιμάζει τις πρόωρες για 19/6. Κρατήστε αυτή την ημερομηνία!!!

  11. thanasis avatar
    thanasis 27/04/2011 19:12:30

    παιδια κουραστηκε απο το κανω, αλλα ας αφησουμε την πλακα
    βλεπει να βουλιαζουν και σκεφτεται το ναυαγιο που οδηγησε
    την οικονομια και την ελλαδα. βλεπει οτι το καραβι βουλιαζει
    και σκεφτεται πως μπορει να περασει τις συμπληγαδες
    με λιγοτεη φθορα, η πως μετα την καταστροφη θα περισωσει
    την υστεροφημια του μετα την αυτοκαταστροφη του

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 27/04/2011 19:21:42

    ...έβρεχε ...είχε χαλάσει και το κανό
    Που να πάει λοιπόν;

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/04/2011 19:59:34

    Ασε που κάνει και πιο κρύο από ότι λέει το μοντέλο...

  14. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 27/04/2011 20:14:27

    Να κι άλλος προφήτης!!!!
    19/6 είπες,έτσι;
    Το έτος δεν διευκρίνισες.

  15. Loukia avatar
    Loukia 27/04/2011 20:27:51

    Menei mesa o leventis mas gia na mi ton matiasoun!! Tosses epitixies!!

  16. Παναγος avatar
    Παναγος 27/04/2011 20:27:54

    Ε! οχι και ειδηση που εμεινε στο σπιτι το γαπ!!

    Το προβλημα με δαυτονε ειναι οταν βγαινει εξω ..
    Και ΚΥΡΙΩΣ κυριως οταν μιλαει!! Ανεβαζει τα "σπρεντς"!!

    Οταν μαλιστα "μιλαει" χωρις χαρτι μπροστα του μοιαζει σαν εφιαλτης..

    Φτουυυ ρε

  17. Βασίλης avatar
    Βασίλης 27/04/2011 20:39:44

    Ρε παιδιά , ο άνθρωπος έχει να λύσει τα προβλήματα της Λιβυής και της Συρίας!!!! Είναι εποχή να κυκλοφορεί έξω άνετος ή να κάνει κανό; τι λέτε τώρα!!!

  18. φωνη avatar
    φωνη 27/04/2011 20:40:08

    Tώρα θα πέφτουν μούρι με μούρι στο γυμναστήριο και δε θα χαιρετιούνται.....
    Το τέλος μιας πράσινης φιλίας....θα κλαίμε με πράσινο δάκρυ.

  19. φωνη avatar
    φωνη 27/04/2011 20:54:51

    Όσον αφορά στον ανασχηματισμό...αν πρώτη ύλη είναι τα σκατά όσο και να τα μαγειρεύεις το καλύτερο πιάτο που μπορείς να φτιάξεις είναι σκατά με τη ρίγανη.

  20. Loukia avatar
    Loukia 27/04/2011 21:09:39

    Diladi otan o GAP ekneurizetai menei spiti? Tote de tha prepe na pigainei kaneis sti douleia ena xrono tora pou xei erthei i xouda tou mnimoniou!!

  21. δημης avatar
    δημης 27/04/2011 21:21:22

    ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΑΖΛ 2 ΤΕΜΑΧΙΩΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ... ΟΛΟ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕΣΑ....

  22. Loukia avatar
    Loukia 27/04/2011 21:27:31

    Mipos apla tou skase i roda ap to podilato kai den eixe metaforiko?

  23. λαμπαδιάρης avatar
    λαμπαδιάρης 27/04/2011 21:31:38

    μπααα ειπε να αφησει τον Αλογοσκουφη να παιξει μπαλλα γιατι ειναι κουρασμενος...

  24. Loukia avatar
    Loukia 27/04/2011 21:37:31

    nomizo eixe se epanalipsi ta 4 teleutaia episodeia tis Patty pou me tis bruxelles kai ta Strasbourga, ta eixe xasei!!

  25. BlueSky avatar
    BlueSky 27/04/2011 22:38:09

    Επιτέλους, τί άλλο πρέπει να γίνει για να ξακιστούν να φύγουν από την Ελλάς!

  26. dimitris avatar
    dimitris 28/04/2011 00:55:04

    Στην Αργεντινή και στις άλλες χώρες έφυγαν με ελικόπτερο.
    Αυτός θα πρωτοτυπήσει και θα φύγει με κανο...

  27. kopritis avatar
    kopritis 28/04/2011 17:32:09

    epeidi einai kai poli efyis paizei na metamfiestei kai na meinei athina!!