#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/11/2011 16:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί ο Παπουτσής πήρε το όπλο του;



Ως απασφαλισμένη χειροβομβίδα λειτουργεί ο Παπουτσής στην κυβέρνηση Παπαδήμου. Μέσα σε δύο μέρες τσακώθηκε με τον Δήμαρχο Αθηναίων (του ΠΑΣΟΚ) Γ. Καμίνη, με τον Άδωνι και με τους εφοπλιστές.

- Άλλαξε όλη την πολιτική απέναντι στους Έλληνες εφοπλιστές καταθέτοντας νομοσχέδιο με το οποίο τους ζητά να πληρώσουν το προσωπικό ασφαλείας των πλοίων τους, ώστε να μην έχουν κίνδυνο από την πειρατεία.

- Απαιτεί από τον Άδωνι να φύγει από το καινούργιο κτίριο που έχει θάλασσα και να πάει στο παλαιό κτίριο του ΥΕΝ στο κέντρο του Πειραιά.

- Με αφορμή παράπονα του Καμίνη (που θεωρείται κλίματος Κουβέλη) και αντιδημάρχων του (που είναι στο κόμμα του Μάνου) ότι το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη δεν βοηθά για την αντιμετώπιση του παρεμπορίου, την ώρα που η Αστυνομία κάνει καλά τη δουλειά της, τον προειδοποιεί ότι βρίσκεται στη θέση του γιατί το ΠΑΣΟΚ τον στήριξε.

Προφανώς και υπάρχει έλλειμμα συντονισμού στην κυβέρνηση, διότι ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ. Παράλληλα ο Παπουτσής – αλλά όχι μόνο αυτός – διαμορφώνει το πολιτικό του προφίλ για την επόμενη ημέρα του ΠΑΣΟΚ, καθώς είναι από τα 10 στελέχη που θα διαμορφώσουν το αποτέλεσμα.

Και δεν είναι τυχαίο ότι και οι τρεις πρωτοβουλίες έχουν αυτό το χαρακτηριστικό: «μιλούν» με τον κόσμο και τα χαμηλά στελέχη του ΠΑΣΟΚ που θέλουν δήθεν σοσιαλιστικά άλλοθι στην κυβερνητική πολιτική, δεν γουστάρουν που έχουν τον Καρατζαφέρη στην κυβέρνηση, ούτε οι αριστεροί του Κουβέλη ελέγχουν τον Δήμο Αθηναίων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 26/11/2011 17:42:09

    Γρήγορα οι αγανακτισμένοι ξανά στις πλατείες να ξαναφάνε το ξύλο και τα ασφυξιογόνα τους να ξεθυμάνει.

  2. mymoodgm avatar
    mymoodgm 26/11/2011 18:13:06

    άλλωστε για πολλά χρόνια Διευθυντής του πολιτικού Γραφείου του ΓΑΠ! Στη συνέχεια βραβεύτηκε με Ευρωβουλή και καριέρα βουλευτή καί υπουργού!!! Ε να μην είναι της ίδια κοψιάς??

  3. ageliki avatar
    ageliki 26/11/2011 18:19:00

    πολυ γελιο ,Παπουτσις και οι αλλοι 9 θα διαμορφωσουνπολιτικα αποτελεσματα .

  4. βαγόνι avatar
    βαγόνι 26/11/2011 18:25:12

    Ξεχάστε τα πρόσωπα και δέστε το θέμα:
    . Θέλουν (οι εφοπλιστές) Υπουργείο Ναυτιλίας;
    . Δεν θέλουν να πληρώσουν το κόστος της αντι-πειρατικής προστασίας;
    Επειδή έχουν ελληνική σημαία (όταν έχουν), πρέπει να εξομοιωθούμε
    με τη Λιβερία και άλλες σημαίες ευκαιρίας;
    Εκτός απο το City, άς τιμήσουν κι' αυτήν την έρμη χώρα...ώς πότε θα
    αναζητούν puppets:...οι κληρονόμοι των κατόχων τα liberties!

  5. Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
    Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 26/11/2011 23:01:45

    καλησπερα σας. ο κυριος παπουτσης ειναι απο σοι .να μην ξεχναμε οτι υπηρξε υπουργος ναυτιλιας.οταν ναυαγησε το σαμαινα λενε οι φημες οτι το απατσι αντι να ψαχνει για επιζωντες περιμενε τον υπουργο να τελειωσει τις υποθεσεις του για να τον παει στην παρο.

  6. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 26/11/2011 23:23:17

    ΕΡΩΤΗΣΗ: Γιατί ο Παπουτσής πήρε το όπλο του;
    ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Ο Παπουτσής πήρε το όπλο του, γιατί τα άλλα "υποψήφια" παιδάκια δεν τον παίζουν και προσπαθεί να κάνει κουνιαρχτό κλωτσόντας καλάμια, μιας και δεν έχει και δική του μπάλα να την πάρει να φύγει.

  7. takis avatar
    takis 27/11/2011 06:47:31

    Θαπατερο (Zapatero)= Παπουτσης εχει μελλον κι ας λετε εσεις....