27/04/2009 16:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί ο Μητσοτάκης πρέπει να πάει στο … ΠΑΣΟΚ

 
_____________________________________________________________________________________________
- Δε θα τσακώνονται για τους χορηγούς.

- Το ΠΑΣΟΚ θα γνωρίζει τι σκέφτεται η Ντόρα - ΕΠΙΣΗΜΑ

- Ο Κυριάκος θα έχει δωρεάν χρόνο ομιλίας...

- Ο ΓΑΠ θα μάθει ιππασία με δάσκαλο τον Κούβελο. Τέρμα πια το ποδήλατο.

- Η Μιλένα και η Ντόρα θα βγαίνουν πλέον μαζί για ψώνια στο Κολωνάκι.

- Το ταμείο του κόμματος θα είναι επιτέλους σε ασφαλή χέρια και δεν θα το εκθέτουν οι διάφοροι Τσουκράτοι

- Η Μαρίκα θα οργανώνει με την Μάρτζυ τα μενού των σουαρέ.

-  Ο Σημίτης θα αυτομολήσει και γλιτώνει ο ΓΑΠ την ταλαιπωρία.

- Ο Πάγκαλος και ο Μπέννυ θα μπουν σε "δίαιτα".

- Η VISA που εκδίδει το Κίνημα θα είναι χωρίς όριο για τους κατόχους της

- Τα μέλη-φίλοι του ΠΑΣΟΚ θα αυξηθούν δραματικά.

- Ο ΓΑΠ δε θα βλέπει πλέον "εφιάλτες".

- Θα έχει και καλή παρέα στη λέσχη Μπίλντενμπεργκ και θα κάνει περισσότερα κονέ.

- Ο Μητσοτάκης θα βρει τους καλύτερους γαμπρούς και νύφες για τους/τις ανύπαντρους/ες στο ΠΑΣΟΚ. Πλήρης αποκατάσταση εγγυημένη.

Το πιο σημαντικό από όλα:

- Η ΝΔ θα χάσει τον προσανατολισμό της. Θα χάσει το φάρο της ο οποίος μέρα νύχτα, με λιακάδα ή σε θύελλα ήταν αναμμένος και έδειχνε την ασφαλή διάβαση από τις συμπληγάδες. Χωρίς φάρο κανένα καράβι δεν φτάνει στον προορισμό του άσχετα με το πόσο καλός είναι ο καπετάνιος. !

Με την ανοιχτή πρότασή μου πιστεύω ότι η Ελλάδα ΜΑΣ θα ζήσει επιτέλους στιγμές υπερηφάνειας και ελευθερίας. ΘΑ αλλάξει η ψυχολογία της αγοράς και όλα τα ελλείμματα θα μηδενιστούν μέσα σε ένα χρόνο διότι με τη συνεργασία Μητσοτάκη - ΠΑΣΟΚ με ΓΑΠ αρχηγό, θα γίνουμε ένα ευτυχισμένο κράτος το οποίο εύκολα θα βρει τις λύσεις που απαιτούνται στην οικονομία, τόσο εντός όσο και εκτός Ελλάδος.

Ποιος μπορεί να μας αρνηθεί την ευτυχία;

ΠΠ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/04/2009 16:26:34

    Μα νομίζω ότι ήταν με τον Σημίτη, ειδικά την δεύτερη φορά, άκουσα ότι οι Μητσοτακικοί τελικά έβγαλαν τον φίλο "σου" (το "σου" για να σε πειράξω, Π-Π)

    Μέρες που έρχονται δεν είναι να μηδενίζεις το πολιτικό σύστημα. Ωστόσο καλό θα ήταν τα κομματα να ξεκαθαρίσουν τις θέσεις τους, να πετάξουν τις σαβούρες τους, να τοποθετηθούν ιδεολογικά και πρακτικά και να μας πουν "αυτή τη φορά εννοούμε αυτά που λέμε"

    Έχουν αρχίσει να με ενοχλούν οι "ρυθμιστές" γιατί συμβάλλουν στην ευρύτερη φαυλότητα

  2. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 27/04/2009 16:41:31

    Με πρόεδρο δημοκρατίας τον Κινέζο δεν όνειρο; (εφιάλτης)

  3. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 27/04/2009 16:41:55

    Με πρόεδρο δημοκρατίας τον Κινέζο δεν θα ήταν όνειρο; (εφιάλτης)

  4. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 27/04/2009 16:44:12

    ΠΠ
    τετοια ευτυχια!! που την σκεφτηκες ,φαντιστικος!!!

  5. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2009 17:02:41

    Φωτογραφία με νόημα

  6. aksestos avatar
    aksestos 27/04/2009 17:10:26

    Χμμ, αυτό το συγκεκριμένο πολιτικό σύστημα βασίζεται στους κάθε λογής ινστρούχτορες ανά τους καιρούς....από τον βλαχοΚωστόπουλο στις αρχές της δεκαετίας του 90 φτάσαμε στους Μάκηδες, Πίπιδες, Θέμους και Λάκηδες....στου κασίδη το κεφάλι όλοι κάνουν τα πειράματά τους και όλοι κονομάνε...ε, ρε Ελλαδίτσααα, που είσαι Μακρυγιάννη;

  7. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2009 17:19:46

    xxxxxxxxxxxxxxxxxx

  8. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 27/04/2009 18:09:13

    Τι είδος ποικιλίας είναι ο κροκόδειλος δρακουμέλιους - καρπάθιους;

  9. Ηellenic avatar
    Ηellenic 27/04/2009 18:11:24

    Εαν δεν ειχε γινει η αποστασια του 1965 τα πραγματα σημερα θα ηταν πιθανον διαφορετικα. Παντως αφου κυβερνησει ο Γ. Παπανδρεου για 8 χρονια και η Ντορα δεν εχει καταφερει στο διαστημα αυτο να γινει αρχηγος στη Ν.Δ., μπορει να μην ειναι αργα να γυρισει στο φυσικο της χωρο, αφου εχει μεγαλες ικανοτητες και υπερεχει σαφως μεταξυ αλλων μεσα στο ΠΑΣΟΚ.(Βεβαια αυτο προυποθετει τη δημιουργια ενος καινουργιου πολιτικου συστηματος που να ανταποκρινεται στα σημερινα δεδομενα, το οποιο δεν αποκλειεται να μοιαζει με αυτο που υπηρχε πριν το 1967)

  10. thanos avatar
    thanos 27/04/2009 18:18:24

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  11. pan avatar
    pan 27/04/2009 18:29:12

    τον μητσοτακη τον ειδατε σε παιδικη φωτογραφια μια τεραστια κεφαλα που ειχε και φατσα ;

  12. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2009 18:34:08

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  13. Προφήτης avatar
    Προφήτης 27/04/2009 18:44:12

    Ο ΓΑΠ πληγώθηκε απ' τη στεριά.
    Και τόρριξε στη θάλασσα.

    Θα μάς τον φάει κάνα σκυλόψαρο, απ' αυτά που περνάνε από την Ερυθρά Θάλασσα στη Μεσόγειο.

    "...ο αρχηγός του ΠΑΣΟΚ παρότι ξεκίνησε για να γιορτάσει το Πάσχα προβληματισμένος και ανήσυχος για το πώς μανουβράρει χαοτικά την πορεία της χώρας η παρούσα κυβέρνηση, έφτασε στο νησί πλήρης δυναμισμού.
    Κωπηλάτησε επί δυόμισι ώρες με το κανό του από το αντικρινό Μετόχι Αργολίδας μέχρι να μπει στο λιμάνι των ξακουστών Υδραίων καπεταναίων.."

  14. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2009 18:47:39

    Με όραμα, με σχέδιο και πολύ δουλειά, αφήνει πίσω του τη μιζέρια.

  15. Προφήτης avatar
    Προφήτης 27/04/2009 19:09:25

    ...Όχι προς επίδειξη ακμαίων δεξιοτήτων και ανθεκτικότητας, ούτε από πειρασμό αυτοεπιβεβαίωσης περισσεύματος ενέργειας, αλλά από ανάγκη να βιώσει απ’ όσο πιο κοντά μπορούσε την απλότητα του ανοιξιάτικου φυσικού περιβάλλοντος, που τόσο του έλειψε το περσινό Πάσχα.
    Τότε που την Κυριακή των Βαΐων, στις 20 Απριλίου του 2008, είχε το οδυνηρό ατύχημα με το ποδήλατο που τον οδήγησε στο ΚΑΤ και ακολούθως σε κατ’ οίκον ανάρρωση στο Καστρί.
    Τώρα, όμως, μόλις έναν χρόνο μετά, τίποτε δεν ήταν πια ίδιο. Προσωπικές ατυχίες και κομματική κακοδαιμονία είχαν σβηστεί οριστικά από το πολιτικό φόντο και πλέον αντιμετωπίζει το μέλλον με ψυχραιμία και αισιοδοξία.
    Στη σύντομη παραμονή του στην Ύδρα σχεδόν περπάτησε όλο το νησί, έγινε αποδεκτός θερμά χάρη στο απλό του στυλ, την πρόσχαρη προσαρμοστικότητα και το καταδεκτικό του ύφος από επώνυμους και ανώνυμους, μικρούς και μεγάλους...

    To be continued ...

  16. Νἰκος avatar
    Νἰκος 27/04/2009 19:19:24

    Μαλλον θαπρεπε να πειτε οτι Ο ΓΑΠ θα μαθει και λιγα Ελληνικα, που τι εχουν τα ερμα και φοφουν;

  17. 321 avatar
    321 27/04/2009 19:19:29

    -και Η Κανέλλη με το ΛΑΟΣ,
    -και η ΝΟΥΔΟΥ με τους Ανανεωτές του ΣΥΡΙΖΑ,
    -και το Αριστερό Ρεύμα με τους Αντιεξουσιαστές,
    -και ο Πατριάρχης με τον Πάπα,
    -και η Άρτα με τα Γιάννενα,
    -κάτι άλλο;

  18. osaperas avatar
    osaperas 27/04/2009 19:23:43

    Ρε παιδά έχουμε βάλει κανένα στοίχημα για το ποιος θα πει τη μεγαλύτερη παπαριά;

  19. Vass avatar
    Vass 27/04/2009 19:24:34

    @Προφήτη,
    Ο GAP έχει μπει σε safe mode. Τέρμα τα ακροβατικά και οι ορθοπεταλιές. Τώρα που σταμάτησε -λόγω κούρασης- και τη μπάλα ο Μπελούσι για πιο λόγο να κυνηγάει την τύχη του; Βέβαια αλλάζει μαζί του και το ΠΑΣΟΚ. Από τη στερνή περίοδο Ανδρέα, τις ξαματιάστρες, τους αστρολόλους και τις καφετζούδες, ο Γιώργος μας περνά στο feng sui και την αφαιρετική εικόνα του τίποτα. Θλιβερή παρένθεση το διάλειμα με τον Σημίτη όπου είχαμε σκεπάσει τα έπιπλα μην τα πιάσει η σκόνη.

  20. Νἰκος avatar
    Νἰκος 27/04/2009 19:25:02

    @Ανωνυμο #7.
    Με τοσα δισεκατομυρια, στατιστικα και μονο θα υπαρχουν "πολιτισμικοι" ψυχοπαθεις που θα πιστευουν οτι αν αναμιξουν την ...μαλακια τους με το αιμα αθωων, η σοδεια τους θα ειναι καλυτερη.

    Το κρισιμο ερωτημα ειναι στην ελλαδα με τοσο λιγους κατοικους, γιατι εχουμε τοση κοινωνικη ψυχοπαθεια.

  21. tiramola avatar
    tiramola 27/04/2009 19:40:04

    Προσφέρεται osapera το ποστ για να αναδείξουμε το ταλέντο μας στο χιούμορ...

  22. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2009 19:52:08

    Να γιατί χρειάζονται οι παλιοί πολιτικοί, όχι χαζοχαρούμενοι.

  23. tiramola avatar
    tiramola 27/04/2009 20:12:44

    Ορέστιε λόγω και της γρίπης των χοίρων , λες να χάσουν κανένα γουρούνι αυτή τη φορα?

  24. osaperas avatar
    osaperas 27/04/2009 20:12:56

    Επειδή λοιπόν το έχουμε ρίξει στο «κουβέντα να γίνεται» απαντώ στο ΠΠ και το ποστ του με τα παρακάτω:

    -Υπάρχει περίπτωση σε κάποιο κόμμα να μην τσακώνονται μεταξύ τους για τους χορηγούς; Εκεί ειναι τα λεφτά

    -Ποιος ενδιαφέρεται σήμερα για να γνωρίζει τι σκέφτεται η Ντόρα επίσημα ή ανεπίσημα;

    -Ο Κυριάκος δεν θα έχει δωρεάν χρόνο ομιλίας επειδή υπάρχουν πολλοί «Κυριάκοι» στο ΠΑΣΟΚ και έχουν προλάβει να πάρουν τα πόστα.

    -Πλάκα κάνουμε τώρα; Ξέρει από ιππασία ο Κούβελος ώστε να διδάξει; ΅Εκτός κι εάν είναι μεταφορικο το νόημα (το πιάσαμε το υπονοούμενο;)

    -Έχει κόψει το Κολωνάκι η Ντόρα μετά τη λαχτάρα που έπαθε την άλλη φορά.

    -Ασφαλές ταμείο κόμματος στα χέρια του Μητσοτάκη; Ανέκδοτο όπως λέγαμε παλιά αλβανός τουρίστας.

    - Η Μαρίκα μας έχει τελειώσει, την αφήνουμε στην άκρη εμείς, ας ασχοληθεί ο Άγιος Πέτρος μαζί της όταν έλθει η ώρα.

    - Ο Σημίτης θα αυτομολήσει να πάει που; Δεν εφυγε όταν έπρεπε, θα φύγει τώρα; Και ποιος θα τον παρει άλλωστε;

    - Γιατί να μπούνε σε δίαιτα ο Πάγκαλος και ο Μπένυ; Μήπως τρώει λιγότερο η Ντόρα;

    - Η VISA είναι VISA και δεν καταλαβαίνει από κόμματα δεν καταλαβαίνει από λογική. Όποιος έχει διαφορετική άποψη θα το διαπιστώσει όταν κλέψουν τον αριθμό της κάρτας του (όπως μου έτυχε)

    - Αποκλείεται να αυξηθούν τα μέλη του ΠΑΣΟΚ ή άλλου κόμματος –δεν χωράνε άλλοι στο δημόσιο.

    - Ο ΓΑΠ δε βλέπει εφιάλτες. Γενικά δεν... βλεπει.

    - Οι παρέες στη λέσχη Μπίλντεμπεργκ επιβάλλονται-δεν επιλέγονται

    - Ο Μητσοτάκης δεν μπόρεσε να βρει σοβαρή νύφη για τον Κυριάκο και το φυσάει και δεν κρυώνει-θα βρει για τους άλλους;

    Το πιο σημαντικό από όλα: είναι ότι η Νέα Δημοκρατία είτε φύγει είτε δεν φύγει η Ντόρα είναι αμφίβολο εάν θα περάσει ολόκληρη η μισή ή εν μέρει στα χερια του Σαμαρά.

    Γενικά πάντως η Ελλάδα ΜΑΣ δεν πρόκειται να δει άσπρη μέρα όχι τόσο για τους πολιτικούς που διαθέτει αλλά για τον λαό που διαθέτει (από τον οποίον άλλωστε εκλέγονται και οι πολιτικοί μας)

  25. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2009 20:32:11

    @ Τιραμόλα
    Σκηνικό Φάρμας του Αρχοντικού όλος ο πλανήτης.

  26. Res avatar
    Res 27/04/2009 23:47:37

    Ωραίο το άρθρο του ΠΠ. Προσπάθησε ο άνθρωπος να κάνει συγκριση του ΠΑΣΟΚ με τους Μητσοτακαίους έτσι ώστε να μείνει αλώβητος και χωρίς σχολιασμό ο καταληλότερος που έριξε την Ελλάδα στην ξέρα.
    Το μόνο που κατάφερε όμως, ήταν να πάρουν θάρρος οι Δεξιοί και να αρχίσουν το διαγωνισμό παραριάς εδώ μέσα όπως διαπίστωσε και ο @21 osaperas.
    @4 Μακρή Κωνστ.
    Απορώ που επικροτείς Το άρθρο του ΠΠ σε έχω για ποιό σοβαρό , εκτός και αν συμμετέχεις και εσύ στο γιουxάισμα.
    @ By Factorx
    Δεν κατάλαβα τι περίμενες από αυτό το άρθρο και το ανέβασες.
    Ενημέρωση;
    Προβληματισμό;
    Χιούμορ;
    Τίποτε άλλο και τι.
    Προβλέπω πάντως μικρό σχολισμό με το ζόρι πάνω από 30. Έχουν διάθεση νομίζεις ο κόσμος αυτή την εποχή για πλάκες;

  27. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/04/2009 10:52:33

    @29

    To καραβι της ΝΔ με τον καπετανιο που εχει επιλεξει μπαζει νερα και με η χωρις τον "φαρο". λιμανι δε βλεπει !!!

    Εσυ δεν το ειδες στο κειμενο?? χαχααα

    Εσυ που εχεις μικρες ανοχες στο χιουμορ, τι πιστευεις? ΝΑ ρωτησω κ εσενα, πιστευεις οτι το ΠΑΣΟΚ παρελαβε μαυρο παρανομο χρημα απο τη Ζιμενς μεσω Τσουκρατου ?? ΝΑΙ η ΟΧΙ ?

    Αν ΝΑΙ, πρεπει η δεν πρεπει να κατεβει στις εκλογες οντας υποδικο για χρηματρισμο απο μεγαλοεργολαβο??

    ΑΝ ΟΧΙ, το εχει αποδειξει??



    ΠΠ

  28. Res avatar
    Res 28/04/2009 15:10:03

    @30 ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ
    Γράφεις:
    "To καραβι της ΝΔ με τον καπετανιο που έχει επιλέξει μπαζει νερα και με η χωρις τον “φαρο”. λιμανι δε βλεπει !!!
    Εσυ δεν το ειδες στο κειμενο?? χαχααα "

    Αυτό το κείμενο ομολογώ δεν το είδα, εσύ πού το είδες;

    Στο αρχικό κείμενο γράφεις: "άσχετα με το πόσο καλός είναι ο καπετάνιος. !"
    Καταλαβαίνεις τη διαφορά ή να επανέλθω;

    Όσο για το χιούμορ, άστο καλλίτερα κάπου τα μπερδεύεις.

    Όσο για τον Τσουκάτο και το ΠΑΣΟΚ που με ρωτάς,πως σου ήρθε άραγε; Με πέρασες για υπεράσπιστή τους;

    Σε τι πράγμα με καλείς τέλος να συμφωνήσω; Κάθε κόμμα δεν κατεβαίνει με τις αμαρτίες του;

  29. Res avatar
    Res 28/04/2009 15:11:31

    Κατεβαίνει στις εκλογές εννοώ