#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/10/2010 12:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί νομίζω ότι μιλάει η Ντόρα;



Μετά τα σενάρια περί “επανόδου” του Καραμανλή τα μνημονιακά και αντισαμαρικά ΜΜΕ βρήκαν καινούργιο παιχνίδι. Τον Χρήστο Κουρούση, μέλος της ΝΔ και πρώην πρόεδρο της ΟΝΝΕΔ, που εκτίθεται ως αντιπεριφερειάρχης Αττικής με τον συνδυασμό του Γιάννη Δημαρά.

Σε σημερινές δηλώσεις του στον Βήμα 99,5 ο κ. Κουρούσης είπε, μεταξύ άλλων: «Ο Γ.Δημαράς είναι ένας άνθρωπος ο οποίος όταν του ζητήθηκε να υπακούσει (σ.σ. στην ψηφοφορία στη Βουλή για την έγκριση του Μνημονίου, τον περασμένο Μάιο) εκείνος όρθωσε το ανάστημά του, δήλωσε την αντίθεσή του και ανέλαβε το κόστος».

Ενώ ο Αντώνης Σαμαράς – που προτείνει τον Βασίλη Κικίλια – ψήφισε … υπέρ του Μνημονίου επειδή δεν ήθελε να αναλάβει το κόστος.

Τι άλλο να σχολιάσει κανείς; Έλεος…

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 05/10/2010 12:38:27

    διότι, μιλάει...η Ντόρα;

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 05/10/2010 13:28:57

    Ήταν και γραμματές του υπουργείου Ναυτιλίας τρομάρα του. Μην τον διαγράψουν σήμερα γιοατί τα νταβατζοκάναλα θα παίζουν όλη μέρα τη διαγραφή και θα αγνοήσουν την πολύ καλή ομιλία Σαμαρά για τον ένα χρόνο ΠΑΣΟΚ. Ας αφήσουν τον Κουρούση να εκτίθεται και να διαγραφεί αργότερα. Σιγά σιγά θα κοπούν τα κεφάλια της κάθε οχιάς..

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ΓΙΑΝΝΗΣ 05/10/2010 15:34:11

      να διαγραφεί από τι βρε παιδιά? από μέλος του κόμματος? και πρέπει να γίνει και ντόρος για το θέμα αυτό? ώδινεν όρος, έτεκε μυν...

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/10/2010 13:38:33

    Επί ημερών του ως ειδικού γραμματέα στο Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας, η υπηρεσία είχε κυριολεκτικά διαλυθεί. Μέλημά του ήταν να ανακαινίσει τον εξοπλισμό του με τα πιο state-of-the-art συστήματα υπολογιστών (τα οποία προφανώς δεν χρειαζόταν) και να προσλάβει διάφορες bimbos ως συμβούλους. Στο μεταξύ οι έλεγχοι είχαν φορτωθεί στον κόκορα και το ΣΕΠΕ, "ωσεί παρόν" πλέον, είχε καταντήσει το μόνιμο ανέκδοτο στα χείλη της εργοδοτικής αυθαιρεσίας.

  4. sawas avatar
    sawas 05/10/2010 14:04:03

    Ανακολουθίας το ανάγνωσμα

    Να συμπληρώσω τις δηλώσεις:

    στον 105,8 ανέφερε πως ΑΝ ήταν βουλευτής (ΝΔ) θα ψήφιζε συντεταγμένα με την κομματική γραμμή.....

    Καποιος να τον προσ-γειωσει???

  5. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 05/10/2010 14:19:51

    θΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΑ.

    Τα εξαπτέρυγα παίζουν τα ρέστα τους χωρίς τσίπα.

    Χωρίς ούτε καν φύλλο συκής.

    Τί να μας πεις ρε Χρήστο Κουρούση.

    Χθες ήσουν με τη Ντόρα υπέρ του μνημονίου.

    Τώρα πώς ξαφνικά εκστασιάζεσαι με το ανάστημα Δημαρά?

    Πες απλά ότι βρίσκεσαι σε διατεταγμένη υπηρεσία να κάνεις κι εσύ ζημιά στο

    Σαμαρά.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 05/10/2010 15:06:14

      Στην ίδια ρότα το άλλο εξαπτέρυγο ο Καρατζαφέρης.

      Συναντήθηκε με το Μιλτιάδη Έβερτ.

      Κοιτάτε τώρα πόσο άθλιοι είναι.

      Χρησιμοποιούν τον Εβερτ, ΝΑΙ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ, αφού δεν τον

      προστατεύει ούτε η ίδια η οικογένειά του.

      Το ίδιο έκανε και η Ντόρα στην εσωκομματική αντιπαράθεση,

      εκμεταλευόμενη ότι δε θα τολμήσει ο αντίπαλος να μιλήσει

      για την πνευματική υγεία του πρώην Αρχηγού της Ν.Δ.

      ΑΙΣΧΟΣ ΑΘΛΙΟΙ.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ ΣΟΝ ΠΕΝ 05/10/2010 16:21:29

      @ΣΟΝ ΠΕΝ,
      Ο «τιμητικός» τίτλος του «αρχηγού συνωμοσίας», δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να χαθεί από την οικογένεια! Ο πατέρας και πρώτος διδάξας την τέχνη, έχει άξια αντικαταστάτρια για τη συνέχιση της οικογενειακής παράδοσης! Όποιος δε, έχει φοιτήσει στο «πανεπιστήμιό» τους, πριν γίνει κανονικός «εφιάλτης» περνά ως δόκιμος από το σκαλοπάτι του «γενίτσαρου» !
      Και τί νομίζεις, μόνο ο Σκυλακάκης και ο Κουρούσης πήραν από εκεί πτυχίο; Έχει ακόμα κάμποσους, που προς το παρόν φοράνε τη στολή παραλλαγής και λειτουργούν ως δούρειοι ίπποι. Κάνε υπομονή και ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΑ, όπως λες!
      Τον Καρατζαφέρη άφησέ τον, είναι μια άλλη κατηγορία! Αυτός είναι "αυτοδίδακτος", που τον ψάρεψε ως ταλέντο ο επίτιμος, τον υιοθέτησε και του ανέθεσε να μαζέψει την προίκα της κόρης, από τη δεξαμενή της ΝΔ φυσικά, αλλά εκτός του κόμματος!
      Και για να μην εκπλήσσεσαι, να ξέρεις πως το πρώτο τεστ που περνάνε, είναι στην ταχύτητα του "υαλοκαθαριστήρα" για τη σταθερότητα των θέσεών τους!

  6. Tassos avatar
    Tassos 05/10/2010 14:37:17

    Κόψε φάτσα βγάλε συμπέρασμα (παλιά κινέζικη παροιμία).

  7. Orestios avatar
    Orestios 05/10/2010 15:34:11

    Τί έκανε ο Δημαράς?
    χαχαχαχαχαχαχαχα

  8. kontin avatar
    kontin 05/10/2010 20:01:46

    Αυτός που μπορεί να εκφράσει την αντίθεση του Ελληνικού Λαού στην πολιτική του Μνημονίου είναι ο Δημαράς.
    Δεν είναι κακό η ΝΔ να τον στηρίξει.
    Η διάλυσει που έχουν επιβάλλει στη κεντροδεξιά παράταξη δεν αφήνουν την ηγεσία να πράξη πολιτικά ορθά.
    Σε μία περιφέρεια όπου η ΝΔ πήρε 28%, τι πραγματικά περιμένει να κάνει ακόμα και στο 2ο γύρο;
    Ελπίζω ο κος Αντώνης Σαμαράς να κάνει το αυτονόητο.

  9. diasapollon avatar
    diasapollon 06/10/2010 00:20:33

    Της μακακίας το ανάγνωσμα συνέχεια..

  10. man8os avatar
    man8os 06/10/2010 00:45:24

    Τι περνει ο ανθρωπος?
    Να εξεταστει παραυτα για παραισθησιογονα!

  11. stoxastis avatar
    stoxastis 06/10/2010 14:50:12

    flash back στην ιστορία του και ευκολα καταλαβαίνεις τί λέει και γιατί..

  12. δημης avatar