#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/06/2012 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί να μην τους κηρύξουμε τον πόλεμο Αλέξη;



Αν δεν μας δώσουν τα λεφτά θα τους καταγγείλουμε για εκβιασμό!!! δήλωσε ο Αλέξης. Μετά απο αυτή τη δήλωση, πανικός μάθαμε οτι έπιασε την Μέρκελ, τον Ολάντ και όλους τους Ευρωπαίους ηγέτες. Δεν το περίμεναν με τίποτα. Έπαθαν πλάκα οι άνθρωποι. Αύριο είναι πολύ πιθανό να συζητήσουν σε τηλεδιάσκεψη με τη συμμετοχή Ρώσων και Αμερικάνων πως θα απαντήσουν στην απειλή. Εκείνο που φοβούνται είναι μήπως ο Αλέξης τους καταγγείλει στο Θεό, γιατί έχουν πληροφορίες ότι έχει μέσον η Δούρου σε κάποιον από το περιβάλλον του Θεού. Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες μας ο ορθόδοξος Πούτιν θα προτείνει για συνήγορο υπεράσπισης τον Άγιο Πέτρο. Η υπερασπιστική γραμμή θα είναι ότι δεν υπάρχει εκβιασμός, γιατί οι εκβιαζόμενοι θα έχουν πάει στον Άγιο Πέτρο! Μαθαίνουμε ότι κάποιοι στον ΣΥΡΙΖΑ έχουν εντοπίσει αυτόν τον κίνδυνο και θα συγκαλέσουν σε λίγη ώρα σύσκεψη όλων τον συνιστωσών με τη συμμετοχή και της 13ης συνιστώσας του παλαιοΠΑΣΟΚ. Φήμες μιλάνε για εισήγηση της συνιστώσας Ρόζας με το ερώτημα: γιατί να μην τους κηρύξουμε τον πόλεμο Αλέξη; Κατά τη γνώμη μας η πρόταση αυτή είναι πιό ρεαλιστική. Επίθεση με ιαχές αέρα-αέρα και λύθηκε το πρόβλημα. Καταλαμβάνουμε όλη την Ευρώπη και τους βάζουμε εμείς μνημόνια.

Α, να μην ξεχάσουν και τον Αμυρά. Θα τους χρειαστεί στο αντάρτικο πόλεων.

 

 Π. Παπακωστόπουλος

ΥΓ Η τρέλα δεν πάει στα βουνά. Μάθαμε επιτέλους που πάει. Στον ΣΥΡΙΖΑ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tak avatar
    tak 13/06/2012 13:15:13

    Η Δούρου ποια είναι από αυτές;

    • Φελίζα avatar
      Φελίζα @ tak 13/06/2012 13:55:00

      Η χαμηλοβλεπούσα.

      • tak avatar
        tak @ Φελίζα 13/06/2012 14:13:10

        Γεια σου! Σου αρέσει;
        http://www.youtube.com/watch?v=_9qvimjTG_0&feature=related

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ tak 13/06/2012 21:39:58

          Το καλύτερο!

      • tak avatar
        tak @ Φελίζα 13/06/2012 14:18:02

        Αργούν να ανέβουν οι απαντήσεις με ... αφιερώσεις!

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ tak 13/06/2012 14:43:04

          Πώς πού πότε?
          Έχουμε και πολλές απουσίες ....τι έγινε ?

  2. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 13/06/2012 13:23:33

    Αφού η "Αυριανή" στηρίζει τον Αλέξη, ποιος τολμάει να έχει αντίρρηση ότι αυτός είναι ο καταλληλότερος -και καλυτερότερος- όλων;

    Ιδού το σημερινό πρωτοσέλιδο της "Αυριανής" :

    "ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
    ΤΟ ΗΓΕΤΙΚΟ ΑΝΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ ΤΣΙΠΡΑ"
    Με υπέρτιτλο:
    "Όπως ο Βλαντιμίρ Πούτιν έκανε τη χρεοκοπημένη Ρωσία παγκόσμια υπερδύναμη και ο Ταγίπ Ερντογάν που έδιωξε το ΔΝΤ και οδήγησε την Τουρκία σε θεαματική ανάπτυξη..."

    Είμαι βέβαιος ότι ο Ελληνικός λαός θα αναδείξει την Κυριακή τον νέο ηγέτη του με ποσοστό άνω του 60%, ώστε να αρχίσει η νέα εποχή για τη χώρα, όπως λέει και η έγκυρη εφημερίδα.

    Οι άνθρωποι με τις λευκές μπλούζες παρακαλώ να ετοιμάζονται...

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Γιάννης Καλαματιανός 13/06/2012 13:32:18

      Μπαίνω στον πειρασμό και θα ρωτήσω: Πριν από 6 μήνες, ποιός ήταν ο καταλληλότερος της "Αυριανής";
      Οι άνθρωποι αυτοί ανεβοκατεβάζουν σαν κουκλοθέατρο τους πολιτικούς για τα στενά τους συμφέροντα.
      Το ότι πολιτικοί όπως ο κ. Τσιπρας (και άλλοι), αφηνονται (ίσως και κολακευμένοι) να γίνουν μαριονέτες στα πρωτοσέλιδα της εφημερίδας "που γκρέμισε Καραμανλισμο και Παπανδρεισμό", είναι δική τους ευθύνη.
      Οι πολίτες αυτό σημειώνουμε ως κρατούμενο.

  3. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 13/06/2012 14:15:11

    "Αν δεν μας δώσουν τα λεφτά θα τους καταγγείλουμε για εκβιασμό!!! "

    Α, χα, χα, χα, χα!

    Από τον Ανύπαρκτο σοσιαλισμό του ΓΚΑΠ και των κλεπτοκρατών της σοσιαληστρικής λαίλαπας στον σουρρεαλιστικό (ψευτο)σοσιαλισμό (διάβαζε στον κρατικιστικό κοπροσκυλιανισμό).

  4. spiros avatar
    spiros 13/06/2012 15:09:12

    Φελίζα ,
    στο πόλεμο πάντα θ'έχεις απώλειες......
    :)

    • Φελίζα avatar
      Φελίζα @ spiros 13/06/2012 21:42:10

      Σπύρο , πολύ φοβάμαι ότι δεν έχουμε δει τίποτα. Μακάρι νάχω άδικο.

  5. MARIANNA avatar
    MARIANNA 13/06/2012 17:32:17

    sas parakalo meto malako oxi meto polemo giati meto polemo den katafere akoma kamia xora

  6. Nik avatar