#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/05/2011 15:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί κρύβεται ο Γιώργος;



Σε γυάλινο κλουβί (όπως τον πατέρα του στις εκλογές του 1989) έχουν κλείσει τον Γιώργο οι επιτελείς του. Επειδή το πράγμα ζορίζει έχουν περιορίσει τις δημόσιες εμφανίσεις του – για την ακρίβεια τον οδηγούν σε «προστατευμένες» εμφανίσεις (ομιλίες, συναντήσεις χωρίς ουσία κ.λπ.).

Σ’ αυτή την τακτική επέλεξαν να στείλουν αύριο τον ΓΑΠ στην επαρχία για να συμμετάσχει στις ανοιχτές εκδηλώσεις πολιτικού διαλόγου του ΠΑΣΟΚ για το μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα (που ακόμα δεν έχουν ετοιμάσει…), και όχι στη Βουλή όπου τον είχε καλέσει η αντιπολίτευση.

Υπογραμμίζεται ότι αυτή την εβδομάδα ο Α. Σαμαράς είχε ασκήσει το δικαίωμά του να καταθέσει ερώτηση προς τον πρωθυπουργό (για την εγκληματικότητα και το κέντρο της Αθήνας). Πρόκειται μάλιστα για την τρίτη ερώτηση του προέδρου της ΝΔ στον ΓΑΠ αυτούς τους 20 μήνες, γεγονός που της δίνει αυξημένο βάρος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GSV avatar
    GSV 19/05/2011 15:38:28

    Γιώργο, δεῦρο ἔξω!

    Εχει γουστο να γυρισει απο την επαρχια και να μας πει οτι τον σταματησε η θειτσα στο χωραφι και του εδωσε τη συνταξη της για να σωθει η Ελλαδα!

  2. Roulis avatar
    Roulis 19/05/2011 15:55:35

    Kαι στη Λευκαδα οταν ειχε ερθει η ομιλια του εγινε κεκλεισμενων των θυρων κ στην αιθουσα μπηκαν 50 ατομα τα οποια ηταν σε guests list κ ειχαν προσκληθει προσωπικα...

    • anonymos avatar
      anonymos @ Roulis 19/05/2011 17:37:41

      Ονόματα

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 19/05/2011 16:00:34

    Όποτε μπω στον πειρασμό να τον λυπηθώ (και τον λυπάμαι ώρες ώρες) σκέφτομαι τις Πράσινες Παπάρες, τις Ελληνοποιήσεις και την ...κρητική διατροφή σαν μοχλό ανάπτυξης και μου περνάει.

    • SAVAS avatar
      SAVAS @ archaeopteryx 19/05/2011 19:09:18

      Ποιά κρητική διατροφή.... το "κρητική" το έκαψαν και το ονόμασαν "μεσογειακή"!

      Δες http://www.antinews.gr/2011/04/15/96881/ στα σχόλια.

  4. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 19/05/2011 16:01:22

    Δεν θα με εκπλήξει. Θυμάστε το χιονιά, όπου εμφανίστηκε ο Γιωργάκης νύχτα με χιονοθύελλα σαν τη σοβιετική αντεπίθεση του Δεκέμβρη του '41, να βοηθά οδηγό να ξεκολλήσει με μανούβρες από το χιόνι;

    Πιστεύω να βραβεύθηκε ο εικονολήπτης, είναι μεγάλη μαγκιά να νιώθεις που πρέπει να είσαι πριν οι ιστορικές εξελίξεις πάρουν μπρος.

    • Y. avatar
      Y. @ Νίκος Παπαδημητρίου 19/05/2011 17:47:16

      Και μέσα στα καμμένα, στις φωτιές στην Ολυμπία

  5. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 19/05/2011 16:44:17

    Αυτο συμβαινει--και θα συμβαινει εις τους αιωνες των αιωνων--, οχι μονο οταν χρωστας, πολυ περισσοτερο οταν κατοπιν μιας σειρας ψεμματων αναλαμβανεις τις τυχες ενος υπερχρεωμενου λαου.Και το τεραστιο λαθος του ηταν οτι επι σειρα μηνων υπερεμφανιστηκε, στηριζομενος σε ενα προφιλ (ευρωπαικο/διεθνιστικο), που κατειχε ως πρωην ΥΠΕΞ, το οποιο οταν χρωστας ειναι για τα "θηρια"...Σε ξεχνανε, φιλοι-γνωστοι-και οι οι οποιοι παρατρεχαμενοι "πονηροι", γιατι νιωθουν οτι πεθαινεις και δεν μετρας...Ετσι την πατησε ο Γιωργος.Πλην ισχυρου θαυματος-εναλλακτικης (ιδιομορφης και "επαναστατικης") επιλογης, ετσι θα την πατησει και ο Αντωνης...Ειναι η μοιρα των ανθρωπων-οταν εχουν να αντιμετωπισουν ΧΡΕΗ-και οχι ανθρωπους.

  6. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 19/05/2011 17:39:31

    Με ελικόπτερο θα φύγει ή με το FALKON?Αλλα ξέχασα το δεύτερο θα το χρειαστεί αυτός που το είχε χρησιμοποιήσει πρόσφατα......

  7. ataktos avatar
    ataktos 19/05/2011 18:35:11

    ένα κελί στο Αγ. Όρος .. είναι ανοιχτώ για το ....παιδί

  8. politco on avatar
    politco on 19/05/2011 19:04:23

    μάλλον παέι στην επαρχία για να επιβεβαιώσει αυτό που είπε και στον Παπούλια: "... ο κόσμος είναι μαζί μας και θέλει να προχωρήσουμε τις αλλαγές...".

  9. Βούρδουλας avatar
    Βούρδουλας 19/05/2011 21:04:42

    Χθες πάντως ήταν σε μπαρ - ρέστοραν κάτι τέτοιο, στην κηφισιά νομίζω. Με πήρε τηλ. φίλη και μου είπε "δεν φαντάζεσαι ποιον βλέπω απέναντί μου να τρώει το μαρουλάκι του". Ομολογώ δεν τον φαντάστηκα.

  10. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 20/05/2011 09:00:50

    όπως λέει ο Χρήστος, ο ΓΑΠ νόμιζε πως είχε πολλούς φίλους. Πολλούς ''φρεντζ'' για την ακρίβεια. Προφανώς μπέρδευε τον κόσμο με το facebook, όπως μπερδεύει πολλά άλλα.