#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/01/2010 13:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί η κ. Μπατζελή είχε από απομακρυνθεί από το υπουργείο Γεωργίας το 1996;



Του Ρεπόρτερ

Όπως αναφέρει το βιογραφικό της η σημερινή υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων κα Κατερίνα Μπατζελή είχε διατελέσει Γενική Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων και Ευρωπαϊκών Θεμάτων του υπουργείου Γεωργίας την περίοδο 1993 έως 1996. Την περίοδο εκείνη πολιτικός της προϊστάμενος, ως υπουργός Γεωργίας, ήταν ο Στέφανος Τζουμάκας.

Η «σιδηρά κυρία» του σημερινού υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης είχε απομακρυνθεί αιφνιδίως με εντολή του Στέφανου Τζουμάκα. Από τότε πέρασαν αρκετά χρόνια και σήμερα η κα Μπατζελή ηγείται της πολιτικής της κυβέρνησης για το αγροτικό ζήτημα.

Ποιος ήταν, όμως, ο λόγος για τον οποίο η κα Μπατζελή (την οποία κάποιοι θεωρούν καμένο χαρτί, σήμερα, στο υπουργείο Γεωργίας) είχε απομακρυνθεί;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. olympiada avatar
    olympiada 28/01/2010 14:36:26

    Εδώ που τα λέμε πάντως, η "απομάκρυνση με εντολή Τζουμάκα", μόνο καλό μπορεί να της κάνει στο βιογραφικό της.

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 28/01/2010 14:38:39

    Καλές εποχές το 93, ψάξε ψάξε κάτι θα βρεθεί...

  3. chalkion avatar
    chalkion 28/01/2010 15:04:21

    Μη μας κρατάτε σε αγωνία ρε παιδιά!
    Αυτοί οι γρίφοι σας με σκοτώνουν...

    • thespieys avatar
      thespieys @ chalkion 28/01/2010 15:25:59

      Και μένα αλλά μ΄αρέσουν! Δεν είναι τέλειο να ανακαλύπτεις ότι τα φρέσκα πρόσωπα της νέας διακυβέρνησης που ευαγγελίζεται ο GAP έχουν παρελθόν;;; (και σίγουρα όχι μέλλον!)

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ chalkion 28/01/2010 17:17:24

      Πολύ φρέσκα, σαν τους φρέσκους χυμούς που έρχονται σε παγοκολώνες από Αργεντινή ένα πράγμα.

      Εμ πως να την αντέξει κανείς τόση φρεσκαδούρα και τέτοια αξιοκρατία βιογραφικών;

      πως;;;

  4. Quicky avatar
    Quicky 28/01/2010 15:52:46

    Ποιόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος?

  5. Σον Πεν avatar
    Σον Πεν 28/01/2010 16:01:47

    Ακόμα θα περιμένουμε τη... διαρροή από περιβάλλον Τζουμάκα?

  6. popolaros avatar
    popolaros 28/01/2010 16:09:43

    Αλήθεια που βρίσκεται αυτός ο άνθρωπος ;
    Χάθηκε τελείως ;

    • Quicky avatar
      Quicky @ popolaros 29/01/2010 12:44:23

      Γιατί?Σου λείπει?

  7. anonymous avatar
    anonymous 28/01/2010 16:36:58

    Μάλιστα και μας την εμφάνιζαν ως φωστήρα περί τα αγροτικά τις πρώτες μέρες της θητείας της.

  8. Ι Δ. avatar
    Ι Δ. 28/01/2010 16:46:59

    Είχαμε πει σε αυτό το ιστολόγιο πριν μέρεs ότι στα η Αντωνίου στα μλόκα λέει στουs αγρότεs να μην εγκαταλείψουν αλλά να τα ενισχύσουν και ότι θα τούs δώσει την Μπατζελή να παίζουν.Η μπατζελή πάλι είπε στα μπλόκα να πάρουν τα τρακτέρ και να τουs δώσει τον Τζουμάκα να τον ψήσουν και τούs έδειξε και πωs να το κάνουν γιτί μέσα στο κρύο χρειάζονται πολλέs θερμίδεs Αυτοί όμωs σαν χωριάτεs απέριψαν και τιs δυο προσφορέs Απέριψαν και την προσφορά του παλαιού πασόκ και του νέο πασόκ παυ είναι σε συσκευασία δυο σε ένα.Οσο για τιs σεξιστικέs αναφορέs των αγροτών όπωs είπαν εναντίον τηs μπατζελή τίs θεωρούν κατασκευασμένεs απο την ίδια την Μπατζελή διότι άκουσον άκουσον με αυτό τον τρόπο ήθελε να ανεβάσει την αυτοπεποίθησή τηs.E λοιπόν όποιοs νομίζει ότι το πασόκ λειτουργεί διαφορετικά απλά κάνει λάθοs

  9. dkit42001 avatar
    dkit42001 28/01/2010 17:13:28

    συγχαρητηρια στην υπουργο! δεκρα να μη δωσει στους μεγαλογαιοκτημονες , εξη χρονια με τη δεξια δεν ειχαν απαιτησεις οι υπαλληλοι του ΚΚΕ και της ΝΔ?

  10. FRESH avatar
    FRESH 28/01/2010 17:37:29

    φήμες λένε ότι ήταν πολύ ανεκτική με τα τσιγάρα (καπνοβιομηχχανία)

  11. stelios avatar
    stelios 28/01/2010 19:57:28

    Κατι πρεπει να ξερει σχετικα καποιος καπνεμπορας που ηταν και αφεντικο του Γκαλη,του Γιαννακη και των αλλων των παιδιων.

  12. anonymous avatar
    anonymous 29/01/2010 01:03:47

    γιατι ηταν επι υπουργιας Τζουμακα στο ιδιο υπουργειο, αυτο το γνωριζετε;

  13. Dimi avatar