#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/01/2014 12:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί η κ. Μαργωμένου της "Καθημερινής" στηρίζει τόσο τον κ. Βαρβιτσιώτη;



Πριν από μερικές ημέρες το Antinews είχε αποκλειστικό ρεπορτάζ για έναν υπουργό που πήγε στην Πάολα, πέταξε λουλούδια και στην καθομιλουμένη «τα έσπασε» στα μπουζούκια. Δεν ανέφερε το όνομα του υπουργού, αν και θα μπορούσε να το κάνει και στη συνέχεια η είδηση αυτή αναπαράχθηκε από όλα τα sites και blogs. Άλλα αναφέροντας την πηγή της αδιαμφισβήτητης είδησης κι άλλα όχι.

Κάποιοι μάλιστα «πειρατές» του διαδικτύου έκαναν μοντάζ σε φωτογραφία και παρουσίασαν τον Μ. Βαρβιτσιώτη να κρατά έναν πυρσό μπροστά από την τραγουδίστρια. Από εκείνη τη στιγμή ο υπουργός Ναυτιλίας εξέδωσε σειρά ανακοινώσεων με τις οποίες επιβεβαίωσε ότι πήγε στο εν λόγω μαγαζί αλλά η φωτογραφία που δημοσιεύτηκε ήταν πλαστή.

Εν πάση περιπτώσει η υπόθεση τελείωσε εκεί, ωστόσο, κάποιοι της λεγόμενης «σοβαρής» δημοσιογραφίας, που ποτέ δεν έχουν κάνει ρεπορτάζ αλλά κάθονται στο σπιτάκι τους και γράφουν αναλύσεις του… (τζιζ), τα ’βαλαν με το antinews που δημοσιοποίησε μια είδηση, πράγματι αδιαμφισβήτητη. Χωρίς να έχουν ιδέα πώς μάθαμε την είδηση, μας κατακρίνουν και μας τσουβαλιάζουν μαζί με τους «πειρατές» που έφτιαξαν πλαστές φωτογραφίες προκειμένου να συκοφαντήσουν τον κ. Βαρβιτσιώτη.

Καλή ώρα κάποια Μαρίλη Μαργωμένου της Καθημερινής. Πρώην άξιο τέκνο της δημοσιογραφικής σχολής του ΔΟΛ και μάλιστα «παιδί» του Θανάση Λάλα, μας κάνει… κουλτουριάρικη επίθεση και μας κατηγορεί για συνωμοσία στην υπόθεση των μπουζουκιών, της Πάολας και του Βαρβιτσιώτη. Γράφει μεταξύ άλλων η εν λόγω κυρία της δημοσιογραφίας που εργάζεται στη… σοβαρή Καθημερινή.

«Υπάρχει ένα περιστατικό που μας διηγήθηκαν και δεν χωράει αμφισβήτηση». Κάπως έτσι αρχίζουν πάντα οι θεωρίες συνωμοσίας στο Ίντερνετ. Έτσι όπως άρχισε και το ρεπορτάζ του site «antinews.gr» την επομένη των Χριστουγέννων. Και μετά περιέγραψε πως ένας υπουργός «έκανε μεγάλη "ζημιά" σε μαγαζί», πως οι θαμώνες σχολίαζαν ότι «ο υπουργός ξοδεύει χιλιάρικα για λουλούδια την ώρα που συζητάμε αν ο κόσμος θα παγώσει ή όχι» και πως «κάποιος πρέπει να μαζέψει τον εν λόγω κύριο». Καθώς η «είδηση» εξαπλωνόταν στις ρούγες του ιντερνετικού χωριού, εμφανίστηκε ξαφνικά και μια φωτογραφία του Μ. Βαρβιτσιώτη μ' έναν πυρσό (!) να αποθεώνει την αοιδό Πάολα. Ήταν η ίδια ακριβώς φωτογραφία που έκανε τον υπουργό να πληκτρολογήσει έξαλλος τη σχετική διάψευση στο twitter. Γιατί η μεν φωτογραφία ήταν κολλάζ της κεφαλής του Μ. Βαρβιτσιώτη πάνω στο σώμα ενός τυχαίου θαμώνα, η δε Πάολα το βράδυ των Χριστουγέννων είχε δει μόνο από μακριά τον υπουργό, ο οποίος κάθισε όλη κι όλη μισή ώρα στο μπαρ του μαγαζιού. Αλλά καθώς στον άγριο κόσμο του Ιντερνετ οι διαψεύσεις έχουν τόση αναγνωσιμότητα όση και τα ψιλά γράμματα στις συσκευασίες των σαμπουάν, το λήμμα «Βαρβιτσιώτης Πάολα» στο Google δίνει αυτές τις μέρες 285.000 αποτελέσματα! Όσο για το ιντερνετικό λύμα που βρόμισε την υπουργική στολή, γι' αυτό κανείς απ' όσους αναδημοσίευσαν το «ρεπορτάζ» δεν μπήκε στον κόπο να ζητήσει συγγνώμη. Γιατί ισχύει πάντα ο χρυσός κανόνας του Ίντερνετ: «Ποτέ μην αφήνεις την αλήθεια να σου καταστρέψει μια ωραία ιστορία».

Δηλαδή η κ. Μαργωμένου, που προφανώς δεν έχει ασκήσει ποτέ της πραγματική δημοσιογραφία, λέει ότι το antinews έγραψε μια είδηση που είναι ψεύτικη και δεν δημοσίευσε στη συνέχεια τη διάψευση του υπουργού.

Ερώτημα πρώτο για τη «δημοσιογράφο»: Ξέρει τι έγινε εκείνη τη νύχτα στο συγκεκριμένο μαγαζί; Ήταν παρούσα και μπορεί να μας διαψεύσει; Ξέρει πράγματι που κάθισε ο υπουργός ή τι έκανε; Ή μήπως διάβασε την ανακοίνωση του υπουργείου και έμεινε σ’ αυτήν γιατί έτσι έχει μάθει να κάνει δημοσιογραφία;

Ερώτημα δεύτερο: Άνθρωποι του antinews ήταν εκεί και είδαν τι πραγματικά έγινε. Και τα μάτια μας δεν μας γελάνε καθόλου. Αλλά στην προκειμένη περίπτωση δεν έχει σημασία τι είδαμε αλλά τι πιστεύει η κ. Μαργωμένου και οι όμοιοί της για την  είδηση που δημοσιεύσαμε. Τι θέλει δηλαδή; Να της φέρουμε και τον αυτόπτη μάρτυρα για να πειστεί ότι δεν είμαστε όλοι ίδιοι στο διαδίκτυο;

Ερώτημα τρίτο: Ποιος ο λόγος της κυρίας και της εφημερίδας να σπεύσουν να στηρίξουν τον υπουργό και κάθε υπουργό; Και μάλιστα με ένα άρθρο που συνδέει την αδιαμφισβήτητη είδηση που βγήκε στα μπουζούκια με τις θεωρίες συνωμοσίας για την αιθαλομίχλη ή τους αεροψεκασμούς;

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι κυρία μου. Στο antinews βάζουμε ειδήσεις πραγματικά διασταυρωμένες και ποτέ δεν «στήνουμε» κανέναν στον τοίχο χωρίς στοιχεία και χωρίς να το αξίζει. Όταν θα μάθετε από δημοσιογραφία τα ξαναλέμε.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ελλην-1821 avatar
    Ελλην-1821 07/01/2014 12:59:07

    χαχα. ολα τα ξεκ####λα αυτοχαρακτηριζονται δημοσιογραφοι. Και οι gay πανελιστες στα μεσημεριανα. οποτε λογικο η εν λογω κυρια να γνωριζει πιο καλα τα συμβαινοντα στα μπουζουκομαγαζα.

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 07/01/2014 13:03:40

    Ο Μίλτος πέραν από υπουργός είναι και πλούσιος από πατέρα και μάνα.Αν δεν πετάξουν στα μπουζούκια οι πλούσιοι κανένα φράγκο παραπάνω ,πώς θα ζήσουν οι μπουζουξήδες από εμάς που με ένα ποτό στο μπαρ περνάμε 2-3 ώρες;

  3. Ραβινος avatar
    Ραβινος 07/01/2014 13:07:18

    Δεν το κρυβω οτι ειμαι αναγνωστης της … σοβαρής Καθημερινής απο την εποχη της Ε.Βλαχου .Στις ανγωνσεις μου βεβαιως ..βεβαιως δεν συμπεριλαμβανονται οσοι δημοσιογραφοι της δεν ανταποκρινονται στα standards μου εκτος εαν θελω να χαλασω την διαθεση μου με τα γραφομενα τους μεταξυ των οποιων και η κα Μαργωμενου της οποιας τα γραφομενα ανηκουν κατα την αποψη μου σ'αυτα της γραφικης δημοσιογραφιας του κουτσο-κουτσομπολιστικου στυλ με εξυπνακιστικες ατακες .Θεωρω το ερωτημα σας του γιατι εσπευσε προς υπερασπιση του κ Βαρβιτσιωτη η κ Μαργωμενου θεμα προς διερευνηση εκτος υμων και απο την αρχισυνταξια της ''Κ'' διοτι σε τελικη αναλυση αγγιζει κι αυτους το οποιο θεμα προκυψει απο την διερευνηση των λογων της αναποδεικτης και απροκαλυπτης υπερασπισης εναντιον του antinews μεσω της ''Κ''

  4. Geros avatar
    Geros 07/01/2014 13:15:53

    Ο υπουργός επίσημα έχει δηλώσει ότι έκατσε μισή ώρα στο μπαρ.
    Εσείς σήμερα επιμένετε στην ιστορία ότι έκανε "ζημιά".
    Κάποιοι θα πιστέψουν εσάς , κάποιοι τον Βαρβιτσιώτη.

    Εγώ προσωπικά τον Βαρβιτσιώτη , όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλα γιατί στο μαγαζί ήταν δυο χιλιάδες άτομα , αν έβγαινε και έλεγε ψέματα θα υπήρχαν δυο χιλιάδες αυτόπτης μάρτυρες να τον διαψεύσουν.
    Στα μαγαζιά αυτά οι "ζημιές" δεν περνάνε απαρατήρητες , άντε να κάνουν δυο - τρία τραπέζια "ζημιά" στη διάρκεια του βραδιού και τους παρακολουθούν όλοι. Αν όντως το είχε κάνει αυτό ο Βαρβιτσιώτης την άλλη μέρα θα υπήρχαν 200 τουλάχιστον μάρτυρες που θα λέγανε από πρώτο χέρι τι έκανε και καμία χιλιάδα φωτογραφίες (όλοι με ένα κινητό στο χέρι είναι και τραβάνε φωτογραφίες) , όχι μια και αυτή πλαστή.
    Μάλλον και εγώ είμαι κομμάτι της .... συνωμοσίας της Μαργωμένου. Γιατί από ότι κατάλαβα όσοι δεν συμφωνούν μαζί σας είναι συνωμότες.
    Να κάνετε λάθη όπως όλος ο κόσμος και να χρειάζεται να πείτε που και που και κανένα συγγνώμη δεν περνάει από το μυαλό σας, έτσι?

    • ΙΩΝ avatar
      ΙΩΝ @ Geros 07/01/2014 13:53:50

      Εσυ αγορι μου γερο αν εβγενε και ελεγε αυριο ο Βαρβιτσιωτης οτι πεταει ο γαιδαρος εσυ θα τον πιστευες...
      Για αυτο πιστευεις οτι σου πλασαρουν ..

    • Γιάννης Κιαπέκος avatar
      Γιάννης Κιαπέκος @ Geros 07/01/2014 19:26:54

      Πως τα καταφέρνεις και στα χώνουν και οι ομοϊδεάτες σου είναι απορίας άξιον. Επί της ουσίας τώρα έχει δίκιο ο factorx , σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς για την Ελληνική κοινωνία, όφειλε ο εν λόγω κύριος (Βαρβιτσιώτης) να είναι πιο προσεκτικός. Όμως δε του καίγεται καρφί , απλά συμπεριφέρεται σαν επικυρίαρχος ο οποίος δεν ενδιαφέρεται για τη δυστυχία των υποτακτικών του.

  5. factorx avatar
    factorx 07/01/2014 13:26:51

    Εσύ τελικά στον κόσμο σου. Αν ήταν σοπβαρός δεν έπρεπε να πάει καθόλου ,τέτοιες εποχές. Και δεύτερον μόνος του αποκαλύφθηκε - αϊνσταιν

    • Ελλην-1821 avatar
      Ελλην-1821 @ factorx 07/01/2014 14:18:54

      υπαρχει και κανας πρωθυπουργος να τραβαει καποιο αυτι. η δεν τολμαει

    • ΠΗΛΕΑΣ avatar
      ΠΗΛΕΑΣ @ factorx 07/01/2014 17:06:33

      1. Εγώ δεν πηγαίνω ποτέ στα μπουζούκια, άρα είμαι εξ' ορισμού σοβαρός. Διαβάζω Καθημερινή, αλλά όχι την κυρία, χαραμίζοντας μέρος των οβολών μου.
      2. Αφού άνθρωποι του Antinews ήταν στο μαγαζί, ή δεν ήταν σοβαροί (ζημιά έκαναν;), ή, στην καλύτερη, έκαναν σκυλορεπορτάζ, όπερ απογοητευτικόν ΚΑΙ για το μπλόγκ σας.
      3. Αν νομίζετε ότι αξίζουμε καλύτερους υπουργούς, όπως και εγώ, ιδού ο Αντώνης...
      Δεν έχετε απογοητευτεί μόνο εσείς, ξέρετε... Συμφωνούμε μεν πολλοί, μερικοί όμως παραμένουν (τάχα;) αιθεροβάμονες.

  6. ΘΟΔΩΡΗΣ avatar
    ΘΟΔΩΡΗΣ 07/01/2014 13:40:36

    Το ότι πήγε ο Υπουργός στα μπουζούκια δεν είναι κακό. Εμένα ίσα ίσα μου άρεσε. Δηλαδή τι έπρεπε να κάνει, να πάει στο Μέγαρο με φωτογράφους σε στημένο επικοινωνιακά ρεπορτάζ και να βγάλει εξώφυλλα σε περιοδικά, ότι δήθεν του αρέσει η κλασσική μουσική θα σας άρεσε; Εγώ πολύ γούσταρα γιατί είναι λαϊκό παιδί και κάνει ότι κάνω κι εγώ και η τάξη μου.
    Μη μας ζαλίζετε λοιπόν με υποκριτικά και ψευδοσυντηρητικά δήθεν θέματα..
    Και στην τελική κακό στην κυβέρνηση μας κάνετε και τον Πρωθυπουργό, διότι τροφοδοτείτε τον ΣΥΡΙΖΑ..

    • Ελλην-1821 avatar
      Ελλην-1821 @ ΘΟΔΩΡΗΣ 07/01/2014 15:33:02

      Βαρβιτσιωτης η Διαμαντοπουλος πιο προκλητικος;

    • ΠΗΛΕΑΣ avatar
      ΠΗΛΕΑΣ @ ΘΟΔΩΡΗΣ 07/01/2014 17:27:44

      "Λαϊκό παιδί" επειδή πηγαίνει στα μπουζούκια; Ή πηγαίνει στα μπουζούκια "για πλάκα" επειδή κάτι "λαϊκοί" (αυτοί που λένε τα μπουζούκια "Ναούς του Πολιτισμού") αισθάνονται ότι "ανήκουν" στην οικογένειά του, "από παππού" και τον πλουτίζουν με την ψήφο τους; Να ήπιε. άραγε, στην υγεία των κορόϊδων, όσο έκανε την "ζημιά"; Γιατί στο Μέγαρο μπορείς να πας, αλλά "ζημιά" δεν μπορείς να κάνεις... Αυτά είναι για τους "λαϊκούς"...
      Τυχαίες είναι τόσες ζεϊμπεκιές (ΓΑΠ,Τσοχατζό, αλλά και ημέτεροι...); Τους Θοδωρήδες να πιάσεις, σού έκατσε...

  7. Dream Tripper avatar
    Dream Tripper 07/01/2014 13:52:50

    Μη δείτε άνθρωπο μερακλή, γλεντζέ και λάαααρτζ να περνάει καλά! Αμέσως να τον λιδωρήσετε ζηλιάρηδες! Τι φταίει αυτός που υπάρχουνε κοθώνια που τον ψηφίζουν και τον χρηματοδοτούν απ΄το υστέρημά τους, για να τα ...υπερασπίζεται;

  8. Μωρίας εγκώμιον avatar
    Μωρίας εγκώμιον 07/01/2014 14:56:53

    Τελικά εκεί στην Καθημερινή και τον Σκάι είναι όλοι τους τρελλαμένοι, διαρκώς βρίσκονται σε κατάσταση πανικού μην τυχόν και πέσει η κυβέρνηση, μην τυχόν αλλάξει η κυβέρνηση και στεναχωρηθούν οι δανειστές & οι Βρυξέλλες. Ωπα ρε παίδες τους Φαλήρου ούτε ο Σαμαράς δεν κάνει έτσι, οπότε μην φαίνεται παράξενο το γεγονός υποστήριξης του γλεντζέ υπουργού!! Αλλά και αυτός γούστα που τα έχει, έλεος πιά δεν θα πεθάνουν ποτέ οι " λαϊκούρες " σε τούτα δω τα μέρη....

  9. Ξενοφώντας avatar
    Ξενοφώντας 07/01/2014 15:05:31

    Θά απαντήσω με 2 εύγλωττες ερωτήσεις, πρίν υπενθυμίσω μία απλούστατη μαθηματική σχέση :
    1. Πού ανήκει η Καθημερινή ?
    2. Γιατί ο Μιλτιάδης, πρίν από καμμιά δεκαριά χρόνια, υπεστήριξε όσους Έλληνες εφοπλιστές είχαν μονοπύθμενα βαπόρια, ενώ ήσαν υποχρεωμένοι να κυκλοφορούν διπύθμενα ? (γιά λόγους περισσότερης προστασίας αποφυγής δυσμενών περιβαλλοντικών επιπτώσεων σε ενδεχόμενα ναυάγια)
    3. α=β, και,
    β=γ, άρα και,
    α=γ.
    Αντιληπτός ???

  10. αγελαστος πετρα avatar
    αγελαστος πετρα 07/01/2014 15:34:23

    μα καλα και αυτος ,στην παολα βρηκε να παει..,?

    • ΘΟΔΩΡΗΣ avatar
      ΘΟΔΩΡΗΣ @ αγελαστος πετρα 07/01/2014 15:59:51

      τι έχει η Πάολα δηλαδή ρε μεγάλε; Αν άκουγε Γαλάνη θα γούσταρες?..
      Παολάρα!!!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ αγελαστος πετρα 07/01/2014 16:14:11

      Δέ σοῦ κάνει γιά καμάκι ἔεεε; Ἀτιμούλικο...

  11. princess avatar
    princess 07/01/2014 15:53:26

    To γιατί η Καθημερινή στηρίζει το Βαρβιτσιωτέικο θα έπρεπε να το αναζητήσετε στην...προνομιακή σχέση του διευθυντή της, με την εταιρεία δημοσίων σχέσεων, V&O, συμφερόντων Θωμά Βαρβιτσιώτη. Και ο νοών νοείτο...

  12. Παλιός avatar
    Παλιός 07/01/2014 16:03:59

    ωραία όλα αυτά τα ειρωνικά σχόλια και οι υπαινιγμοί περί διαπλοκών κλπ... Στο ερώτημα όμως πως κανένας από τους εκατοντάδες θαμώνες δεν έβγαλε μια φωτό να δείχνει τον Βαρβιτσιώτη να τα "σπάει", κανένας δεν απάντησε...
    Τέτοιες εποχές, με το άχτι που τους έχει ο κόσμος, σουβλάκια να πάνε να φάνε τους φωτογραφίζουν και το επιδεικνύουν: αυτοί τρώνε και ο κόσμος πεινάει... δεν θα τον φωτογράφιζαν να τα "σπάει";
    Και δεν κατάλαβα: απαγορεύεται στους υπουργούς να πάνε να πιουν ένα ποτό; τι άλλο απαγορεύεται;; να πάνε σε καφετέρια, σε εστιατόριο μήπως, για μπάνιο στην παραλία;;;!!!
    έλεος με το λαϊκισμό...
    Το χειρότερο δε όλων είναι πως οι δημοσιογράφοι που λαϊκίζουν έτσι δε λένε κουβέντα για τους υπουργούς που απ' το πρωϊ μέχρι το βράδυ τρώνε 5-6 ώρες στα τηλεπαράθυρα αντί να δουλεύουν....
    Βλέπετε αυτοί φέρνουν νούμερα τηλεθέασης...

  13. Zvdoumb avatar
    Zvdoumb 07/01/2014 17:43:50

    Βαράτε βιολιτζήδες είναι όλοι αυτοί οι απερίγραπτοι και ύστερα, θα φταίει ο ...φονιάς.

  14. mezapos avatar
    mezapos 07/01/2014 19:42:23

    Ναι ρε παιδιά, μην κάνετε "σκυλορεπορτάζ" γιατί θα ανακαλύπετε συνέχεια κυριλάτους των "βορείων προαστιων" της κυβέρνησης, και γενικότερα της πολιτικής και της οικονομικής ελίτ, και δεν κάνει.

    Εν πάση περιπτώσει, αγαπητοί, σε τέτοιες εποχές που εγώ και πάρα μα πάρα πολλοί άλλοι σκεφτόμουν πως θα πληρώσω τη "λυπητερή" το 2014, κι αν θα έχω δουλειά, τυπάδες σαν τον Βαρβι ούτε απ' έξω από τα σκυλάδικα δεν έπρεπε να περνούν. Οχι να είναι μέσα και να ξοδεύουν όσα θα πάρει ένας εργαζόμενος σε μισό ή ένα χρόνο.

    Πως άλλοιώς το θέλετε για να το καταλάβετε ρε παιδιά; Να σας το ζωγραφίσουν; 'Η, δηλαδή, επειδή βλέπετε κι εσείς, όπως κι εγώ, έξω από τα σκυλάδικα τις πόρσε και τις καγιέν (και μέσα να ξοδεύουν περιουσίες οι κυριλάτοι και να μην τους "τσιμπάει" κανείς), πρέπει να συγχωρούμε τους κάθε λογής Βαρβιτσιώτηδες. Και τέλος, τι έχει κάνει αυτό το παιδί στη ζωή του, που αξίζει να είναι υπουργός, πέραν του ότι προέρχεται από την οικογένεια Βαρβι;

  15. Ελλην-1821 avatar
    Ελλην-1821 07/01/2014 19:45:15

    συμφωνω. Έχουμε πολλές Αντουανετες αρσενικές και θηλυκές

  16. Ελλην-1821 avatar
    Ελλην-1821 07/01/2014 19:47:28

    Αν πεσει η κυβερνηση ο Σαμαρας δεν εχει να χασει πολλα. Αλλοι ομως πααααααααααααρα πολλα. Δισεκατομυρια. οποτε Σκιζονταιιιιιιιιι

  17. Ο θεωρητικός avatar
    Ο θεωρητικός 07/01/2014 21:01:25

    Δεν κατάλαβα δηλαδή που είναι το πρόβλημα. 'Ηταν ή όχι ο κ' Βαρβιτσιώτης στο κέντρο. Γιατί αν δεν ήτανε συζητάμε περί όνου σκιάς.

  18. Malamatenia avatar
    Malamatenia 08/01/2014 12:09:57

    Το γιατι η Καθημερινή στηρίζει απλόχερα το Βαρβιτσιωτεικο, αναζητήστε το καλύτερα στις σχέσεις του διευθυντή της με την εταιρεία δημοσίων σχέσεων V&O, ιδιοκτησίας Θωμά Βαρβιτσιώτη, αδελφούλη του πολυτάλαντου Μιλτιαδη...

  19. ΘΟΔΩΡΗΣ avatar
    ΘΟΔΩΡΗΣ 08/01/2014 16:12:53

    Μια χαρά είναι ως Υπουργός ο Βαρβιτσιώτης. Με όσους έχω μιλήσει στο χώρο της Ναυτιλίας λένε τα καλύτερα. Και δεν είναι τυχαίο ότι αυτά λέγονται από διαφορετικές πηγές. Οπότε αδιαφορώ για τα μπουζούκια από τη στιγμή που δεν έκανε ζημιά όπως γράφτηκε και δεν προκάλεσε.

  20. ΕΥΤΥΧΗΣ avatar
    ΕΥΤΥΧΗΣ 08/01/2014 20:41:22

    Ρε παιδιά η Καθημερινή ΔΕΝ το ξαναγράφω ΔΕΝ έχει δημοσιογράφους και ρεπόρτερ έχει μόνο σχολιαστές και αρθρογράφους που τα παίρνουν και γράφουν αυτά που θα τους υπαγορεύσουν τα αφεντικά τους. Πάρτε για παράδειδμα τον Πάσχο Μανδραβέλη το γελωτοποιό της πένας