13/11/2009 12:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί η Ντόρα παρασημοφορούσε δικαστές όταν ήταν στην κυβέρνηση;



Την ελαστική εργασία προωθεί η κυβέρνηση. Επιτέλους ήρθε η ώρα να δικαιωθεί ο Τιραμόλα.

Θα σας πω εγώ πως θα μπαίνεις πλέον στο δημόσιο. Τα 5 πρώτα χρόνια δεν θα πληρώνεσαι αλλά θα πληρώνεις.

 Τα υπόλοιπα που ακούγονται για μόρια, πτυχία κλπ είναι για να αποθαρρύνουν όσους είναι φτωχοί.

 Γιατί η Ντόρα παρασημοφορούσε δικαστές όταν ήταν στην κυβέρνηση; Δουλειά του υπουργείου Εξωτερικών ήταν αυτό;

 Με την ευκαιρία, ο εικονιζόμενος κ. Σανιδάς προσήλθε τις προάλλες μάρτυρας υπεράσπισης του Ζαγοριανού που κατηγορείται ότι άφησε τον Χριστοφοράκο να πάει διακοπές στην Γερμανία.

 Με άλλα λόγια ο Καραμανλής ήλεγχε απολύτως την Δικαιοσύνη.

 Κι εγώ το βράδυ έχω ραντεβού με την Μέγκαν στο μπάνιο μου.

 Την ενότητα της ΝΔ μπορεί να εγγυηθεί μόνο η Μπακογιάννη «που έχει τα ιστορικά εχέγγυα γι αυτό» δήλωσε χθες ο Κιλτίδης και πρόσθεσε «οι ψηφοφόροι της ΝΔ δεν ξεχνούν».

 Καλά λέει. Ξεχνιέται η Αποστασία που αποτελεί την ιστορική παρακαταθήκη της Αγίας Οικογενείας;

 Πάρτον και στον γάμο σου να σου πει και του χρόνου

 Αντώνη, προτείνω να του στείλεις σαμπάνια για το ευχαριστώ. Στείλε και μία στον Σκυλακάκη για να μην πτοηθεί από το χθεσινό κράξιμο στο Alter. Και οι δυο μαζί αρκούν για να βγεις από τον πρώτο γύρο.

 

 

 

 

Πάντως οι συντάκτες του «πλαισίου αρχών» που παρουσίασε χθες η Ντόρα έχουν χιούμορ. Στο «Σημείο 14» γράφουν : «Πιστεύουμε στην ακατάλυτη αξία της πολιτιστικής μας κληρονομιάς».

 Αλλά δεν συμπληρώνουν : «γι’ αυτό την πήραμε σπίτι μας».



Στην φωτογραφία η Ντόρα εξηγεί σε βουλευτές με πόση διαφορά θα χάσει 

1989: κατάρρευση του γερμανικού υπαρκτού σοσιαλισμού.

2009: κατάρρευση του γερμανικού υπαρκτού μητσοτακισμού.

Αίσχος στη ΝΑΣΑ. Κάνει ανοιχτό πόλεμο στο Χαρδαβέλλα. Άκου δεν θα καταστραφεί η γη το 2012…

Και πως καταλήγετε κύριοι σε αυτό το συμπέρασμα; Έχετε μιλήσει με φαντάσματα ή έχετε συναντήσει εξωγήινους όπως οι καλεσμένοι του Κώστα;

Και άλλα μέτρα ζητούν οι Βρυξέλλες. Επειδή κοντεύουν να τελειώσουν μήπως βολεύονται με μεζούρες;

Ανέστειλαν την απεργία οι λιμενεργάτες. Θα τους απείλησε ο Πάγκαλος ότι θα κάνει εμφάνιση με μαγιό.

Καρύδια, ψάρι και λαχανικά είναι φαγητά που προκαλούν σεξουαλική ευφορία. Σε μένα προσωπικά προκαλούν αβάσταχτη μελαγχολία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ avatar
    ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ 13/11/2009 12:55:42

    η παρασημοφορηση εγινε στο υπ.εξ. υπαρχει αποδειξη. το χαλι.

    • ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ avatar
      ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ @ ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ 13/11/2009 12:56:40

      και οι κουρτινες

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 13/11/2009 12:58:11

    Αφιερωμενο στα Ντόρακια που τους αρεσει η ιστορία:
    http://www.youtube.com/watch?v=g3gJ6A54Amc

  3. tiramola avatar
    tiramola 13/11/2009 13:33:30

    Ενεργοί πολίτες δεν θέλετε να είστε?
    Ιδού
    Σχολιάστε , πέστε την άποψή σας , δώστε τις προτάσεις σας!
    Ο Παπανδρέου μας ζητά να ελέγχουμε την εξουσία.
    Δημόσια διαβούλευση και ηλεκτρονική διακυβέρνηση.
    Η συμμετοχική δημοκραττία γίνεται πράξη σιγά σιγά...
    Είχε πει και μιά σωστή κουβέντα ο Αβραμό στο παρελθόν
    "Ο Παπανδρέου είναι ένας πολιτικός που έρχεται από το μέλλον"

    http://www.opengov.gr/ypes/

    • redteam avatar
      redteam @ tiramola 13/11/2009 14:05:00

      Και ο Αβραμο το ίδιο έλεγε για τον εαυτό του (την εποχή του αλήστου μνήμης ΚΕΠ). Ο Τίποτα αβαντάριζε τον Τίποτα

    • Ευτέρπη Πολυξένους avatar
      Ευτέρπη Πολυξένους @ tiramola 13/11/2009 14:08:48

      Μοναχική ιδιωτική εκτόνωση, είναι σαν ερωτική εξομολόγηση σε καθρέφτη, ή όπως μου έλεγε ένας ναύτης, καλή η αποτέτοια, αλλά δεν συναντάς κόσμο...

      • Eastrader avatar
        Eastrader @ Ευτέρπη Πολυξένους 13/11/2009 16:07:29

        Δηλ Τιραμολα μας λες να συμμετασχουμε στην ιδια κωμωδια που παιχτηκε με τα βιογραφικα των Γεν Γραμ?Ασε λεω να δω κατι καλυτερο στο σινεμα.

        ΥΓ.Δις Ευτερπη,ελπιζω να το πιασατε το υπονοουμενο του στρατευμενου νεου και να ανταποκριθηκατε-ως οφειλει καθε καλη πατριωτισσα-στην φροντιδα ανυψωσης και διατηρησης του οντως υψηλου φρονηματος του Ελληνικου Στρατου.

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ tiramola 13/11/2009 15:17:42

      Back to the future... Α ρε tiramola, βάλε λίγο νερό στο πράσινο κρασί σου για να μην απογοητευτείς υπερβολικά σε κάνα-δυο χρόνια.

    • Nazgoul avatar
      Nazgoul @ tiramola 13/11/2009 16:24:37

      Δέστε και Πέστε …

      Τιραμόλα κορυφαίος, μήπως είσαι και ΘΡΥΛΟΣ ?

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ tiramola 15/11/2009 23:53:24

      Καλα τα λες ρε μεγαλε αλλα ακου και αυτο.

      Ειχα ενα οικογενειακο θεματακι και το εστειλα στον ΚΚ. Αυτος το εστειλε στον αρμοδιο υπουργο και μου εστειλε Α. Π. Με τον ΑΠ πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο και μονο προσοχες δεν βαραγανε.

      Οταν ηρθε το παιντι ειχα αλλο ενα θεμα με καποιες υπηρεσιες. Σκεφτηκα να γραψω στον πρωθυπουργο αφου οι υπαλληλοι με παιζουνε πασα ο ενας στον αλλο με δικαιολογιες. Ε λοιπον η διευθυνση του γραφειο του πρωθυπουργου δεν υπηρχε πια.

      Πηρα τηλεφωνο στο ΠΑΣΟΚ και την ζητησα. Μου εδωσαν δυο διαφορετικες αλλα καμμια του Πρωθ. ως τετοιου. Του εστειλα το θεμα μου με τους υφισταμενους του και ακομη περιμενω και βεβαια θα περιμενω πολλα χρονια ακομη...

      Κριμα γιατι λες οτι εισαι στην ελευθερη αγορα.

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 13/11/2009 15:02:19

    “Ο Παπανδρέου είναι ένας πολιτικός που έρχεται από το μέλλον”

    Ναι αγαπητε μου τιραμολα και προσθετω εγω "που θα μας στειλει στο παρελθον της Τουρκιας" αν με εννοεις. Φυσικα ερχεται απο το μελλον αφου ταξιδευει στο χωροχρονο τοσο ευκολα οσο "αδιαβλητες" και "ανοιχτες" και "συμμετοχικες" ηταν οι διαδικασιες προσληψεως γγ των υπουργειων.

    Αχαχαχαχαχα! με εκανες και γελασα με την ψυχη μου. Καλο σου Σαββατοκυριακο.

  5. ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ avatar
    ΑΝΤΙΔΩΡΟΣ 13/11/2009 15:13:46

    Ο ΔΟΥΚΑΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙ.
    ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ?

  6. Swell avatar
    Swell 13/11/2009 15:27:58

    Ρε Φάκτορα, πες στη Μέγκαν να βγάλει το παράσημο από μπρος της! Είναι δυνατόν να είναι υπερήφανη για το παράσημο που της έδωσε η κυρία Θεοδώρα;

    • Qwerty avatar
      Qwerty @ Swell 13/11/2009 16:41:27

      Ελα Swell, πάρε:
      http://www.ncelebrity.com/wp-content/uploads/2009/06/megan_fox_nude.jpg

      • koinos_nous avatar
        koinos_nous @ Qwerty 14/11/2009 08:47:42

        Μας πεθανες πρωι πρωι.