02/07/2008 19:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί δεν παραιτείται;

Αμήχανο το Μαξίμου και εξοργισμένη η βάση της ΝΔ που αισθάνεται πλέον το κορόιδο της υπόθεσης παρακολουθούν τις αποκαλύψεις γύρω από την φιλοξενία του υπουργού με τον Χριστοφοράκο της Ζήμενς. Η κοινοβουλευτική ομάδα της Νέας Δημοκρατίας μοιάζει με καζάνι που βράζει. Οι βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος ζητούν την αποπομπή του υπουργού. «Δεν θα την πληρώσουμε εμείς» διαμηνύουν στο Μαξίμου που απέτυχε στον επικοινωνιακό χειρισμό μιας ακόμα κρίσης. Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα ένας υπουργός που θα τον κατηγορούσαν για τόσο σοβαρά θέματα, θα είχε ήδη παρατηθεί για να διευκολύνει και την δικαιοσύνη και την κυβέρνησή του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Οργή avatar
    Οργή 02/07/2008 19:56:22

    Μου θυμίζουν τον Βουτσά σε μία ταινία που έλεγε 'να τρουπώσω και άααααμα τρουπώσω....' έτσι και όλοι αυτοί, το θέμα είναι να τρουπώσουν και μετά δεν ξεκολάνε ούτε με 100 ρίχτερ. Αναίδια, γυφτιά, αναξιοπρέπια, γελοιότητα, ανανδρία, πουτανιά σε όλο το μεγαλείο!!!!
    Φτου τους τους ξεφτυλισμένους μία μομφή δέχομαι επαγγελματική και κάνω ανάκατη όλη την επιχείρηση αδιαφορώντας για τα ευροπουλα τους-που είναι και πολλά- στις δύσκολες μέρες που ζούμε.
    Δεν φταίνε αυτοί αλλά εμείς. Το έχω ξαναπεί, στις επόμενες εκλογές ούτε ένας παλιός μέσα στη βουλή, ριζική αλλαγή σε όλους, μαζί με τα ξερά να καούνε και τα χλορά να δούμε μετά αν οι ίδιοι δεν θα κυνηγούν να διελευκάνονται οι καταστάσεις.
    ΑΛΛΑΓΗ ΟΛΩΝ, ΨΗΦΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ!!
    Μην που πείτε ότι θα είναι άπειροι πόσο ποιό μπουρδ... μπορεί να τα κάνουν?????
    1_ Να προωθήσουμε αυτή την ιδέα
    2_Να κάνουμε την μήνυση που λέγαμε σε άλλο ποστ
    Να συντονιστούν τα μπλογκς και θα έχει αποτέλεσμα και καλο είναι να γίνει πριν περάσουν και άλλους νόμους

  2. nhpiogero avatar
    nhpiogero 02/07/2008 20:39:30

    μα αν παραιτηθεί είναι σα να παραδέχεται
    μόνο με ανασχηματισμό μπορεί να φύγει (αν βέβαια έχουν βάση ή έδωσε δικαιώματα για να στηθεί βάση για σχόλια)

  3. nhpiogero... avatar
    nhpiogero... 02/07/2008 20:41:48

    ειδα πριν λίγο σττο αλτερ ένα γρήγορο μπανεράκι πως η ζήμενες παραδέχτηκε πως έκανε το κλείσιμο του ξενοδοχείου;

    είναι γεγονός;

  4. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 02/07/2008 20:54:06

    ειναι γεγονος αλλα λεει το ξενοδοχειο οτι ο καθενας πληρωσε με δικη του καρτα,οποτε?

  5. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 02/07/2008 21:02:21

    Μέσα σε όλα αυτά βλέπουμε και την ξεφτίλα του Τράγκα και της Πιπιλή να προσπαθουν αν δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. Οταν μιλάνε κρατάμε την κοιλιά μας από τα γέλια!

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 02/07/2008 21:04:18

    "Μεταξύ Σαλσμπουργκ και Λειψίας ΔΕΝ υπάρχει αεροπορική σύνδεση", Τέλογλου- ΣΚΥ

  7. Illegal avatar
    Illegal 02/07/2008 21:04:37

    Μέχρι να εκδικασθεί η αγωγή, οι εφέσεις κλπ θα δεκαχρονίσει.

    Μήπως τώρα η εφημερίδα απελευθερώνεται και μπορεί να βγάλει το "νιαγάρα" αποκαλύψεων ή δήθεν αποκαλύψεων;

    Άλλοι λένε πως ήταν αντεπίθεση του Δρακουμελόσογου!

  8. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 02/07/2008 21:07:16

    Ο καθένας με την δική του κάρτα, που τους την παρήχε η Siemens. Ο Μάριος Χάκας έλεγε οτι η εξουσία πρέπει να είναι φανερά ξεφτιλισμένη ώστε να την χλευάζουμε με άνεση, μην μας κολλήσουν στο σβέρκο τίποτα σοβαροφανείς και δεν μπορούμε να διασκεδάζουμε με άνεση.

  9. Illegal avatar
    Illegal 02/07/2008 21:08:04

    Η Πιπιλή τι παράσταση έδωσε σήμερα στον ΑΛΤΕΡ;

    Από αυτή εξαρτάται η ζωή μου, αυτή μπορεί να αποφασίσει πχ, για πόλεμο με γειτονικό κράτος;

    Ωιμέ τι συμφορά!

    ---
    Πάντως ο Χατζη διαλέγει πάνελ!

    Γιαννακά vs Πιπιλή και το αντίστροφο.
    Αν αυτό ήταν διάλογος - έκθεση των απόωεψν των κομμάτων τους στο κοινό, εγώ είμαι αστροναύτης.

    Πολύ θα ήθελα να δω τηλεοπτικό διάλογο Συλβάνας Ράπτη με Κατερίνα Παπακώστα ή Λιάνα Κανέλλη.

  10. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 02/07/2008 21:19:59

    Λίγη αντικειμενικότητα δεν βλάπτει. Δεν έχει καμιά σχέση η Γιαννακά με την ξεφωνημένη Πιπιπιπιλή.

  11. Factorx avatar
    Factorx 02/07/2008 21:36:14

    "Δεν έχει καμιά σχέση η Γιαννακά με την ξεφωνημένη Πιπιπιπιλή";;;;;;;

  12. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 02/07/2008 21:39:16

    περιμενε να δεις κατι c4i κατι γαλλικες φρεγατες και τοτε τα ταξιδακια θαναι πταισμα,οχι θα μας αποπροσανατολισουν με το που πηγε ο Λιαπης και ποιον εχει φιλο,να βρουν κατι μεμπτο να τον κρεμασουμε,εδω λενε εκλεισε την υποθεση και η υποθεση πηγε σε ειδικο εφετη ανακριτη απο σημερα κιολας..και το ξερετε φανταζομαι τα πολλα ταχον παρει ΣΤΕΛΕΧΗ αλλα επειδη ειναι αγνωστοι ψαχνουμε το λαμπερο ονομα,αυτα ειναι τα media στην ελλαδα..

  13. thanos avatar
    thanos 02/07/2008 21:41:37

    Τετοιο μπαχαλο δεν μπορει να ξαναγινει.1)Η "SIEMENS" Κλεινει το ξενοδοχειο.2)Ολοι ξερομε οταν κανεις "Reservation" δινεις το νουμερο της καρτα σου.3)Αλλα κατα τα λεγομενα του χενοδοχειου το δωματιο του υπουργου πληρωθηκε με αλλη καρτα.4)Ας το δεχτω και αυτο.ΑΠΟΡΙΕΣ 1)(Αν δεν υπηρχε προσυνεννοησης) Μα ενα κωλοτηλεφωνο δην υπηρχε στο Υπουργειο να κλεισει ενα δωματιο στην πολη αυτη απο μονος του? 2)Επρεπε να βαλουν μεσον τη "SIEMENS"? και να κλεισει στο ιδιο "HOTEL" την στιγμη που η "SIEMENS" κλεινει δουλειες με το Υπουργειο συγκοινωνιων? 3)Μα για τοσο βλακα περνανε τον Ελληνικο λαο?

  14. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 02/07/2008 21:41:43

    factora παιδι του ΔΟΛ ειναι η Γιαννακα τι μας λες τωρα η πιπιληηηη ειναι του εαυτου της τουλαχιστον

  15. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 02/07/2008 21:48:42

    Χρηματιστή, οποιου και παιδί να είναι δεν ξεφτιλιζεται λέγοντας παιδαριώδεις βλακείες σαν αυτές της πιπιπιπιλι.

  16. Λεον avatar
    Λεον 02/07/2008 21:50:35

    @Thanos:
    Αυτός που κλείνει το HOTELι, πληρώνει κιόλας. Μην τρελαθούμε...
    Απλά, εμφανίζονται τρεις κάρτες, γιατί όταν παραλαμβάνεις το κλειδί του δωματίου, καταθέτεις μια κάρτα (δική σου προφανώς) για τα παρελκόμενα (ποτά, μπαρ κλπ) και φυσικά για πιθανές ζημιές...
    Γι αυτό εμφανίζονται τρεις κάρτες αντί για μία...
    Ας βγάλουν τα παραστατικά τους!..
    Λαδοπόντικες!!!

  17. Τακτικός Αναγνώστης avatar
    Τακτικός Αναγνώστης 02/07/2008 21:51:20

    Όπως λέει και το παλιό ωραίο τραγούδι:
    Ν' ακούσω ένα ωραίο ΜΠΑΜ!
    Να γίνουν όλα γης μαδιάμ!
    Να μείνουν μόνο τα λουλούδια
    Η θάλασσα και κάνα δυο τραγούδια

  18. ANToNIO B avatar
    ANToNIO B 02/07/2008 22:20:09

    Ο Λεον, δεν πιστεύω να είναι ο γνωστός Λεον της ομώνυμης ταινίας έχει απόλυτο δικίο, όταν πηγαίνεις στο ξενοδοχείο σου ζητάνε μία κάρτα και κρατάνε σαν εγγυηση 50-100€ , όταν με το καλό φύγεις γίνετε η εκκαθάριση , αυτό δεν έχει καμία σχέση με το ποιος έκανε την κράτηση και ποιος μπορεί να έχει προπληρώσει το ξενοδοχείο.

  19. Σπύρος avatar
    Σπύρος 02/07/2008 22:36:23

    Τελικά ολοι βολευτηκαν με τίς τοστιέρες τού Κυριάκου το ταξίδι τού Λιάπη και τά λεφτά πού έδοσε ο Τσουκάτος αλλά κανείς δεν παρέλαβε...
    Και ταυτοχρόνως οι εισαγγελείς πάνε να κλείσουν την υπόθεση άρον-άρον...
    Αυτές είναι οι απίστευτες ομορφιές τού Ελλαδιστάν...
    Δηλαδή ολο το λαδωμα ήταν γύρο στό 1 εκατ.ευρώ..
    Ε τότε μάλλον ειμαστε η λιγότερο διεφθαρμένη χώρα στον κόσμο..
    Ελεος...............

  20. Mario avatar
    Mario 02/07/2008 22:48:58

    Κάτω τα χέρια από το Μισελάκο!
    Είναι ο τελευταίος original ηλίθιος Κολωνακιώτης. Και το δείχνει.
    Αν τον διώξει κι'αυτόν ο συγκαμένος, με ποιον θα γελάμε;

  21. bill avatar
    bill 02/07/2008 22:49:46

    Ο Λιάπης κοιμήθηκε στο ίδιο δωμάτιο με το Χριστοφοράκο....Αυτή είναι ΕΙΔΗΣΗ.

  22. socrates avatar
    socrates 03/07/2008 12:03:19

    Ο Χατζηνικολάου δεν είναι πιά αυτός που ήτανε.
    Κόλλησε κατινιά από τον Παυλόπουλο και δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα σημαντικά από τα επουσιώδη.
    Τις κρατήσεις στα ξενοδοχεία τις κάνει κάποιος που οργανώνει μία εκδήλωση, αυτό ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΩΝ ΔΩΜΑΤΙΩΝ.
    Κρίμα Νίκο, κιτρίνισες και εσύ.

  23. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 03/07/2008 16:54:58

    πως γινεται και αυτο το ΠΑΣΟΚ παντα ξεγλιστραει ρε παιδι μου. εδω βγηκε ο στρατηγος και ειπε ΝΑΙ ΕΓΩ τα πηρα και τα εδωσα. ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑ. το ειπε μονος του. ασχολουμαστε με το Μισελ τωρα? ΕΛΕΟΣ.
    θα ερθει η σειρα του και των μπλε.

    πως τα καταφερνουν ??? πως??? δηλαδη το ΚΚΕ ασ πουμε γιατι δεν κανει Θεμα για αθεμιτο ανταγωνισμο απο τα μαυρα των αλλων στα προεκλογικα εξοδα??? ο ενας πουλαει οδηγητη και ο αλλος μυκονο. το κομμα των Κυνηγων των Πρασινων των τρελλων ολοι... μια χαρα το βλεπω.

    Η Λιανη αληθεια που ειναι?

    ππ

  24. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 03/07/2008 16:59:21

    η Γιαννακα ειναι για τα μπαζα. Μακραν. ασε που ηρθε να μας σωσει ως Εθνομανα απο το ΔΟΛ. μαζι με τους αλλους λιμοκοντορους προοδευτικους του Κ...

    πληρωνοταν για να στηριζει ΠΑΣΟΚ - μισθολογικα μιλαω. δεν ειναι ετσι? τωρα τι θελει? ας την ρωτησει καποιος κατι καυστικο για το ΔΟΛ, στο κουτι λαιβ, να δουμε αν ιδρωνει.

    δεν ψηνομαστανε με τιποτις.

    ππ