#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/04/2010 14:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί αποφεύγει να απαντήσει στον Βγενόπουλο ο Πάγκαλος;



Ασυνήθιστη και δη...εκκωφαντική η σιγή εκ μέρους του Αντιπροέδρου της Κυβέρνησης κ.Πάγκαλου στις σκληρες εκφράσεις και κατηγορίες που εκτόξευσε εναντίον του ο επιχειρηματίας κ.Βγενόπουλος κατά τη διάρκεια συνέντευξης του τελευταίου στο ΣΚΑΙ και στην εκπομπή του Αλ. Παπαχελά «Φάκελλοι». Ο Βγενόπουλος είπε ότι  ο Πάγκαλος λέει...σαχλαμάρες και ότι αν δεν τεκμηριώσει τα οσα είπε ο ευτραφής πολιτικός σε προγενέστερη τηλεοπτική εκπομπή (Πολιτης, στη ΝΕΤ) για ΟΤΕ και Ολυμπιακή θα πρέπει να παραιτηθεί, παράλληλα με τα υπονοούμενα που αφησε για ιδιαίτερες  σχέσεις με το περιβάλλον Κόκκαλη!

Θα περίμενε κανείς μέχρι παρέμβαση στο ΣΚΑΙ να έκανε ο κ. Πάγκαλος, αλλα προφανώς κατόπιν ωριμότερης σκέψης αποφάσισε να αποφύγει την αναμέτρηση με τον Βγενόπουλο. Περιορίστηκε ομως να διαρρέυσει στο ΒΗΜΑ οτι σ΄ενα τραπέζι που παρέθεσε σε νεοκλεγέντες βουλευτές στη Ελευσίνα, το πρώτο «πιάτο» συζήτησης ηταν ο...Βγενόπουλος!

Δεν στάθηκε όμως εκεί ο κ. Πάγκαλος: μέσω του κουμπάρου του δημοσιογράφου Πάνου Κολιοπάνου έριξε τη «λάσπη» του στον Βγενόπουλο που με αρθρα του ο πρ. διευθυντής του ΦΛΑΣ στη ιστοσελιδα της Ελλης Στάη ellispoint.gr και μέσω της στήλης του στο ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ξαναπιπίλισε τα περι...Μπερλουσκονισμού επειδή ο επιχειρηματίας έτυχε να έχει διαφορετική άποψη!

Παρεμπιπτόντως, η υπηρεσία υπεράσπισης του Πάγκαλου δεν ειναι ανευ αντικρίσματος: Ο κ. Αντιπρόεδρος καταβάλει σθεναρές πιέσεις για να πάρει ο  κουμπαρος του Κολιοπάνος το χρίσμα  ως επικεφαλης του ΑΠΕ έχοντας ήδη αποτύχει στη κούρσα για το αντίστοιχο χρισμα της ΕΡΤ. Αλλά και στο ΑΠΕ κομμάτι δύσκολα τα πράγματα: Υποψήφιοι φέρονται οι Νίκος Μεγγρέλης και Γιάννης Βλαστάρης. Αμφότεροι, με περισσότερα ερίσματα...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. uber-under avatar
    uber-under 26/04/2010 15:08:11

    Ο Κολιοπάνος δεν απασχολείται στο γραφείο του κ.Αντπροέδρου;

  2. περαστικός avatar
    περαστικός 26/04/2010 15:33:21

    Ενω στην εκπομπή της ΝΕΤ ειχε εμμέσως αποκαλέσει τον Βγενόπουλο "κλέφτη" στο γεύμα των πρωτοεκλεγέντων βουλευτων του ΠΑΣΟΚ στην Ελευσίνα "διέρρευσε" οτι δήθεν δεν εννοούσε τον Βγενόπουλο στο θέμα του ΟΤΕ και της Ολυμπιακής αλλά τη...προηγούμενη κυβέρνηση! Τωρα να δούμε τι θα κάνει οταν ληφθούν αποφάσεις για την Ιντραλοτ που δεν βολεύουν τον κουμπάρο του Σωκράτη. Το παχύδερμο...

  3. BlueSky avatar
    BlueSky 26/04/2010 15:55:02

    Τα βιογραφικά τους που τα κατέθεσαν; Να μάθουμε ποιος θα τους αξιολογήσει....χαχαχαχα!!!!

  4. ataktos avatar
    ataktos 26/04/2010 16:07:38

    Ναααα του πάει ,…..νόμισε ότι έχει να κάνει με Οτσαλαν ,Τσιπρα η Αριστερά

  5. iketis avatar
    iketis 26/04/2010 18:03:21

    Έ, όχι, και να παραιτηθεί ο «αντιπρόεδρος των Υμίων και του Οτσαλάν» (εφημ. «ΠΑΡΟΝ») –και του Συμφώνου της Μαδρίτης!
    Ποιος θα προστατεύει το Αιγαίο μετά;

  6. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 26/04/2010 18:21:54

    Κατά κανόνα το "λες μ......ς" απευθύνει ο κ. αντιπρόεδρος της κυβερνήσεως προς τα μέλη του πολιτικού γραφείου του κόμματος του. Θα αποτελούσε έκπτωση πολιτικών ηθών να εκφέρεται παρόμοια έναντι τυχαίου επιχειρηματία, χειριζόμενος προσδιορισμούς που έκρινε ότι αρμόζει να εκφέρονται μόνον έναντι υψηλά ισταμένων συντρόφων.

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/04/2010 18:27:57

    Μα ο Παγκαλος ηταν ΜΑΖΙ με τον Τσουκρατο στο κότερο του Σωκρατες..!!! 2 κλεφτοΘοδωροι, τον εναν τον θυσιασαν τον αλλον τον κρατησαν για τη χειμερια ναρκη..

    ΠΠ

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 26/04/2010 18:55:32

    Εκείνες οι αποδείξείς για τη σχέση του ΚΚΕ με το ΓΕΡΜΑΝΟ κόκαλα έκαναν?
    Ακόμα περιμένουμε.

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/04/2010 18:57:19

    θα μπει το ΔΝΤ στον Περισσο τσαμπουκα... χαχαχαχαααααααααααααααααα

    ΠΠ

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/04/2010 19:15:43

      Ναι, αλλά θα μπεί και στη Ρηγίλλης και στην Ιπποκράτους κι εκεί να δείς γέλια.

  10. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 26/04/2010 20:42:43

    Η πιάτσα μιλάει γιά κάποιες φωτογραφίες σε κότερο.