#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/08/2013 09:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί αναστατώθηκε η Χρυσή Αυγή με τον Μπακογιάννη;



Δημοσιεύθηκε σε παραπολιτικό site η πληροφορία ότι ο Κώστας Μπακογιάννης θα είναι υποψήφιος της ΝΔ για τον Δήμο Αθηναίων.  Δεν γνωρίζω  αν εκτός  του ενδιαφερομένου η πληροφορία απηχεί και τις σκέψεις κάποιων στη ΝΔ. Γνωρίζω όμως από καλές πηγές ότι μόλις την διάβασαν στην Χρυσή Αυγή προκλήθηκε αναστάτωση. Ο ίδιος ο αρχηγός, ο κ. Μιχαλολιάκος, λέγεται ότι έδωσε παραγγελία να μεγαλώσουν τα γραφεία της ΧΑ για να χωρέσουν τις μεταγραφές από τη ΝΔ στην περίπτωση που υπάρξει τέτοια υποψηφιότητα. Άλλες εισηγήσεις πρότειναν στον κ. Μιχαλολιάκο να ανακηρύξουν τη ΝΔ επίτιμο στρατολόγο της ΧΑ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 05/08/2013 10:06:29

    Ίσως πρέπει να νόμου να απαγορεύεται δια νόμου στην Ελλάδα το να πολιτεύονται τα παιδιά ατόμων που έστω και μία μόνο φορά είχαν καταλάβει βουλευτική έδρα ή υπήρξαν υπουργοί.

    Ακομη και τις καλύτερες προθέσεις να έχουν και τις περισσότερες ικανότητες δεν πρέπει να τους επιτρέπεται να πολιτεύονται. Έτσι μόνο θα σταματήσει η γάγγραινα του νεποτισμού.

    Δεν θέλω να ακούσω για κανέναν μπακογιάννη. Δεν ξέρω κανέναν μπακογιάννη ούτε θέλω να μάθω κανέναν μπακογιάννη.

    • ελλην-1821 avatar
      ελλην-1821 @ Γιώργος Αχαιός 06/08/2013 02:16:01

      ΣΩΣΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣ

  2. tan avatar
    tan 05/08/2013 10:30:51

    +1000000000000000

  3. Π.Μ.Μ. avatar
    Π.Μ.Μ. 05/08/2013 12:32:54

    Η ΝΔ είχε την ευκαιρία να γίνει το κόμμα των αρίστων και να εκπροσωπήσει την πλειοψηφία που, από ό,τι φάνηκε στις πρηγούμενες εκλογές (ΝΔ+ΧΑ+ἏνΕλ+ΛΑΟΣ+Δράση=48%), παρά την τριαντάχρονη προπαγάνδα περί κεντροαριστερής κυριαρχίας, διέπεται από πατριωτικές και συντηρητικές αντιλήψεις. Δυστυχώς, από ό,τι φαίνεται, η επιλογή στα δεξιά θα είναι ανάμεσα σε φαύλους ή αντιδημοκράτες, με αποτέλεσμα άλλα 30 χρόνια αριστερής ιδεολογικής κυριαρχίας.
    Εκ του αποτελέσματος, φαίνεται ότι κάποιοι από τους πολιτικούς αναλυτές της ΝΔ (αν έχει τέτοιους) είναι τραγικοί. Η ευκαιρία που χάνεται είναι τεράστια για τη δεξιά παράταξη, για την ελληνική κοινωνία, δε, κρισιμότατη.

  4. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 05/08/2013 13:05:21

    Ενω αν στηριχθεί ο Καμίνης θα αποφευχθεί το 20+ % ...

  5. PELIAS avatar
    PELIAS 05/08/2013 13:09:50

    Και η ΝΔ έχει τους ανεπάγγελτους και τους άχρηστους γόνους της απλώς τους έχει σε μεγαλύτερο ποσοστό από το κανονικό.

  6. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 05/08/2013 13:27:23

    Αν ΜΟΝΟ το γεγονος της επιλογης του συγκεκριμενου ανθρωπου για το Δημο, αρκει για να κανει καποιους να φυγουν απ τη ΝΔ, σε μια τοσο κρισιμη στιγμη γιατι την Ελλαδα κι ενω καραδοκουν οι εθο-μηδενιστες του ΣΥΡΙΖΑ, και να πανε στους ΕΘΝΙΚΟ-ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ της Χ.Α, τοτε στο καλο να πανε και να μας γραφουν! Σημαινει οτι ηταν περαστικοι απ τη τεραστια αυτη παραταξη των εκατομμυριων υποστηρικτων. Καλο δρομο παιδια, και να μην σας ξαναδουμε ΠΟΤΕ!

  7. δημης avatar
    δημης 05/08/2013 13:38:47

    -Εεεεεέτσι θα πάει μπροστά ο Τόπος ....ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΟΚΡΑΤΙΑ.....
    -Είσαι Γεωργός ...και το Παιδί σου επίσης ..Γεωργός....
    -Είαι Ράτσας ......και το Παιδί σου Ράτσας ...στη Ράτσα και γιά τη Ράτσα θα δουλεύει...
    Να μπούμε και στο βαθύτερο νόημα των Λουθήρων -Μεταρυθμιστ,ων -Απορρυθμιστών της Παιδείας όσο λιγώτερα Γράμματα ...όση λιγώτερη χρηματοδότηση ,όσο χειρότερα αμοιβόμενοι-ταπεινωμένοι-διασυρόμενοι Εκπ/κοί , όσο λιγότερο ποσοστό του ΑΕΠ για την Παιδεία Τόσο πιό χαμηλά μορφωμένους Πολίτες άρα και πιό εύκολα διαχειρίσιμους.

  8. occultist avatar
    occultist 05/08/2013 14:22:22

    Ολα εντάξει!! Η μαμά διαβλέπουσα τον εκλογικό της καταποντισμό κατάφερε (με τις απαραίτητες αμερικογερμανικές πιέσεις) να παραμέίνει πολιτικά ζωντανή με το να τοποθετηθεί επικεφαλής του Επικρατείας. Ο θείος τσίμπησε το υπουργείο του. Και ο νεοσσός ετοιμάζεται να πατήσει το πρώτο σκαλί της πολιτικής κλίμακας προς την εξουσία. Μένει μόνο η επαναδραστηριοποίηση του παππού. Τι στο καλό, είναι ακόμη Επίτιμος Πρόεδρος της Ν.Δ.
    Α ρε Κασιδιάρη μεγαλεία!! Από εκεί που δεν θέλανε να σε βλέπουνε θα είναι αναγκασμένοι να φωτογραφίζονται μαζί σου στις επίσημες κρατικές εκδηλώσεις

  9. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 05/08/2013 14:32:03

    Απο την άλλη πλευρά, με τον στρατηγό άνεμο και με τον πριόνη, αναστατώνονται πραγματικά...
    Σκύλλα ή Χάρυβδη;

  10. Hawk avatar
    Hawk 05/08/2013 15:29:10

    Ελπίζω να μην ασχοληθούν όλα τα παιδιά της Ντόρας και γενικώς του Μητσοτακέϊκου με την πολιτική, ας μην ξεχνάμε ότι διάγουμε και περίοδο εκπτώσεων όσον αφορά το δημόσιο ......

  11. MantisKalhas avatar
    MantisKalhas 05/08/2013 17:06:26

    Δεν μπορώ να εννοήσω τα σχόλια των παραπάνω.
    Εγώ θα έλεγα ότι είναι μια πρώτης τάξης ευκαιρία να κατακεραυνωθεί η οικογενειοκρατία. Εάν δεν εκτεθεί κάποιος στη δημόσια εκλογική αναμέτρηση πώς θα τον αποδοκιμάσουμε; Από την άλλη εάν εκλεγεί θα σημαίνει ότι έχει τη σύμφωνη γνώμη του κόσμου. Ας αφήσουμε κατά μέρος της ασυναρτησίες λοιπόν. Η οικογενειοκρατία υπάρχει γ
    εξαιτίας του δικού μας ραγιαδισμού. Οι γόνοι πρέπει συνεχώς να είναι υποψήφιοι μπας και ξυπνήσει κάποτε μέσα μας ο περήφανος Έλληνας και τους γυρίσει την πλάτη. Τότε θα μιλάμε για επανάσταση πραγματική!

  12. ΒΙΛΛΥ ΣΙΧ avatar
    ΒΙΛΛΥ ΣΙΧ 05/08/2013 17:12:28

    Το τίμημα απο τον θάνατο του πατέρα τους το πήρε και με το παραπάνω νομίζω..Δήμαρχος έγινε απο..παιδαρέλι,τί άλλο θέλουν οι μητσοτάκηδες?..Η μάννα του με άλλο κόμμα κατέβηκε στις εκλογές,αυτός σήγουρα το ψήφισε και δεν ψήφισε ΝΔ.Για να τον ...βραβεύσουμε τώρα να τον κάνουμε και δήμαρχο της Αθήνας?...Δηλα΄δη όλοι οι νεοδημοκράτες που στηρίζουν το κόμμα και δεν έχουν φύγει ούτε στιγμή απο αυτό είναι β΄λακες και ανίκανοι για τον δήμο.Αν,Αν λέω ο Σαμαράς το κάνει αυτό ας του κάνουμε δώρο για τις εκλογές μόνο την..ψήφο του .για να μάθει.ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΨΗ΄ΦΙΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΑΚΙ....ΚΑΝΕΙΣ..

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ ΒΙΛΛΥ ΣΙΧ 05/08/2013 18:05:39

      Μπράβο ωρέ,είστε υπόδειγμα Δημοκράτη και ΝεοΔημοκράτη.
      Πάντοτε στον χώρο μας δεν ηταν η ηγεσία, ούτε οι επιλογές της.Το μεγάλο πρόβλημα ήταν οτι δεν υπήρχε μια θέση για τον καθένας σας ή για τον αρεστό σας.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ ΒΙΛΛΥ ΣΙΧ 07/08/2013 02:31:36

      Αν εσυ εισαι ΝΔ, εγω ειμαι οπαδος του ΠΑΟ (χλωμο, μονο ΑΕΚαρα ρε Αλαφουζο)

  13. panos avatar
    panos 05/08/2013 18:02:27

    Με τετοια και με τετοια..........ο ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ θα βγει απο τον πρωτο γυρο με 60% ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ......

  14. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 05/08/2013 18:09:43

    Τελικά, δεν δίνουμε το μαγαζί στους Γερμανούς να τελειώνουμε. Από πλευράς μικροαστικής οικονομικής ασφάλισης θα είμαστε καλύτερα.

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ Μανιάτης 06/08/2013 11:15:27

      Το σωστότερο θα ήταν

      αφού δίνει εντολές η τρόικα και ο κάθε φόν (χ)ούφτελ....

      Γιατί δεν το κλείνουμε το μαγαζί μέχρι να φύγουν (για να γλυτώσουμε και καμιά 20.000.000 απο τα έξοδα λειτουργείας) και όταν φύγουν μπορούμε να το ξανανοίξουμε .

      Άλωστε κυβερνούν με ΠΝΠ οι κύριοι.

  15. geo avatar
    geo 05/08/2013 18:35:25

    σιγα μην πατησει το μητσοτακεϊκο τετοια μπανανοφλουδα...επιεικως αφελης οποιος σκεφτηκε κατι τετοιο...ας βρουν αλλον για "καψιμο"!!!

  16. dem avatar
    dem 06/08/2013 08:12:00

    Kαλημέρα σας και Χρόνια Πολλά αν και δεν υπάρχει ΣΩΤΗΡΙΑ όπως φαίνεται...μόνο νεποτισμός.